Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

da..asa este

pana in 2001 cadrul spate este din aluminiu...si cu bagaje si pasager risti sa il rupi ( de fapt se rup sudurile).

acesta e motivul pentru care Suzuki s-a certat cu Givi...fiecare dand vina pe celalt pentru cadrul rupt...

dealtfel nici acum Givi nu mai fabrica bagaje pentru busa ...

eu am la a mea toate documentele (englezoiu pastra orice hartiuta ;) ) si am gasit si hartiile de la recall-ul pentru cadru....m-am uitat apoi atent si am vazut ca am montate niste ranforsari...

sper sa tina...oricum nu vreau sa iau toata casa cu mine cand plec..

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum plm sa se rupa frate ? Imi bagati frica-n san! Nevasta-mea nu e chiar ...subtirica si cu bagaje...hm?! :blbl:

Mesaj completat

da..asa este

pana in 2001 cadrul spate este din aluminiu...si cu bagaje si pasager risti sa il rupi ( de fapt se rup sudurile).

acesta e motivul pentru care Suzuki s-a certat cu Givi...fiecare dand vina pe celalt pentru cadrul rupt...

dealtfel nici acum Givi nu mai fabrica bagaje pentru busa ...

eu am la a mea toate documentele (englezoiu pastra orice hartiuta ;) ) si am gasit si hartiile de la recall-ul pentru cadru....m-am uitat apoi atent si am vazut ca am montate niste ranforsari...

sper sa tina...oricum nu vreau sa iau toata casa cu mine cand plec..

Man ai cum sa pozezi ranforsarile alea? Sunt curios unde vin montate, poate pot sa le fac eu...chiar ma ingrijorez !!!

Mesaj completat

Cum plm sa se rupa frate ? Imi bagati frica-n san! Nevasta-mea nu e chiar ...subtirica si cu bagaje...hm?! :D

Mesaj completat

 

Man ai cum sa pozezi ranforsarile alea? Sunt curios unde vin montate, poate pot sa le fac eu...chiar ma ingrijorez !!!

....Stai ca acum am citit mai bine, pana in 2001 au fost problemele...a mea e 2002...uf ! :P ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagajele alea textile au un pret mai mult decat ok, m-am gandit si eu la varianta asta, dar avand in vedere ca plecam 2 pe motoreta la drum destul de lunguletz... as opta pt topcase si bagaje laterale rigide.

bagajele textile de la Moto Detailis foarte incapatoare mai ales ca au opiunea sa se largeasca !! Am facut grecia cu ele si sunt perfecte pentru 2 persoane ...eu am avut si ceva pe rezervor si daca mai aveam si un top`case duceam si frigideru ;) ....bine intzeles ca prietena avea aproape toate bagjele cu ea si ale mele incapeau intr`o plasa dar nu ai ce sa faci ... asta este ...

Si acuma cum stau coburiel textile pe hayabusa.....stau bine ...nu le simti , nu te incurca DAR daca nu ai ceva de protectie intre ele si plasticele de pe codita iese nasol ...eu mi-am pus o carpa fian de praf si nu am avut treaba si acuma incerc sa`mi fac un fel de suport din metal pe care sa stea coburile textile fara sa atinga carena ... dupa cum se vede le-am ancorat mai bine si cu niste chingi dar asta pt drumurile noastre pline de surprize....dincolo nu cred ca e cazul .... ca si greutate 10 kg pe fiecare parte cantarita pe cantar ca sa fie egala sarcina si pe rezervor cam la fel ...

Sper ca ajuta.

post-26055-1278157983_thumb.jpg

post-26055-1278158148_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pt ca le-ar veni nevestelor idei in plus cu ce si-ar putea lua de acasa in excursii si dupa ce plecam am putea scrie pe usa apartamentului : " de inchiriat , gol , nemobilat " ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pt ca le-ar veni nevestelor idei in plus cu ce si-ar putea lua de acasa in excursii si dupa ce plecam am putea scrie pe usa apartamentului : " de inchiriat , gol , nemobilat " ;)

 

 

APROBAT 100% !!!! Acum intelegeti de ce am 3 coburi *48 si 2x42 ;)

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am comis-o

a inceput sa ploua si eram pe centura

aveam 120 si in boscheti radarul

stiti cat este limta? si ce o sa patesc ? adica permis , puncte , amenda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si motocicleta mea suntem iremediabil indragostiti de Hayabusa si chiar daca el e un "taran" plin de noroi ce se bucura de fiecare deal iar eu nu am corpul unei dive; nu incetam sa ne bucuram si sa apreciem fiecare bijuterie pe doua roti pe care o intalnim in lungile noastre calatorii.

Aveti grija de voi si de ele caci sunt extrem de frumoase, fidele si pretioase.

post-13245-1278178074_thumb.jpg

post-13245-1278178087_thumb.jpg

post-13245-1278178113_thumb.jpg

post-13245-1278178123_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata bordul.Am si carena dreapta,stanga si codita.Daca este cineva interesat dati PM.

Bafta si asfalt uscat.

PS.Cucule nu te-am uitat esti nr.1. + un rand de ;) :blbl:

 

Salutare all, stai linistit man si asa le tineam degeaba in casa!

Le ai pus sper......!

 

;)

Mesaj completat

Eu si motocicleta mea suntem iremediabil indragostiti de Hayabusa si chiar daca el e un "taran" plin de noroi ce se bucura de fiecare deal iar eu nu am corpul unei dive; nu incetam sa ne bucuram si sa apreciem fiecare bijuterie pe doua roti pe care o intalnim in lungile noastre calatorii.

Aveti grija de voi si de ele caci sunt extrem de frumoase, fidele si pretioase.

 

 

Mersi de urari, nu e rau nici cu taranu pe camp (nu m-am mai urcat pe un cal de vreo 9 ani de zile dar cat de curand cred o voi face, planific de ceva timp asta) asa ca stai linistita iar pozele sunt foarte misto!

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

 

Am lipsit o vreme de prin zona avand un singur motiv prezentat mai jos in poza. Are 5 zile astazi si chiama Vlad - Andrei ...cand iam zis daca ne plimbam cu moto brrrrmmm..brrmmmm a avut la un momendat un zambet smecher, nu ca nu ar fi el smecher cu mine si mamica lui. Cam atat pe moment pentru micutul viitor motociclist e tare dulce ... si ..si mai vedem..:P

Reapere- imi pare rau ca renunti la mobra - am vazut-o live si mia placut. Calm si daca se rezolva problemele e mai bine ca busa sa ramana la stapanul ei. A mea e sub husa si asteapta cuminte de vreo 2 sau 3 saptamani parca.

Felicitari noilor posesori de vacute si sa ne vedem cu bine la vre-un drum.

 

Numai bine

 

;) se vede bine ca nu ti-ai pierdut vremea degeaba... ;) bine a venit printre noi si sa-l vedem mare si sanatos... he he... unde zboara anii.... o sa vezi tu de acum incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare !

cam de 2 saptamani sunt si eu incantatul posesor al unui GSXR 1300 Hayabusa din 2001 .

am reusit sa termin de citit topicul asta al vostru si mi-am facut o mica idee despre ce se poate modifica sau imbunatati la aceasta mobra , ramane numai sa ma reglez un pic cu banii si sa ma apuc de cateva reparatii la ea .

nu se vede bine in pozele facute cu telefonul insa are julituri pe toate partile ,rezervorul indoit si , desi imi place mult culoarea asta a ei va trebui sa o schimb total .

alaturi de schimb de ulei , toate lichidele ,cauciucurile care sunt pingele etc .

 

v-am vazut de mai multe ori pe la Arc pe unii dintre voi , data viitoare poate va descos putin vizavi de cateva lucruri cu care inca nu sunt familiarizat .

 

bafta cu carul !

Bob

 

post-7084-1278264073_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit printre noi

ma bucur ca ne creste populatia

sigur o sa ai parte de bucurii si o sa fi invidiat

miercuri o sa fiu si eu la arc

te astept si daca ai ceva nelamuriri baietii vor fi bucurosi sa te ajute cum pot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de primire .

negru mat m-am gandit sa o fac sau trasa in folie imitatie carbon .

am vb cu GINO de aici de pe topic , mi-a aratat ceva poze cu a lui si m-a atentionat in legatura cu cateva neajunsuri la colantare .

 

poate stiti si voi R6 le colantat carbon ce vine la arc , mie imi place cum a iesit si vreau sa incerc asta si cu mobra mea .

 

Mesaj completat

 

voiam sa va intreb ,cunoasteti careva un atelier unde pot curata si vopsi (eventual electrostatic ) cateva piese de la un wing rack ptr bagaje ?

este vorba despre placile (2 side si una top) de care se prind cutiile de bagaje care sunt din ceva aluminiu profilat .

am cumparat un set si aratau rau ,am incercat sa le curat cu perie pusa pe bormasina dar nu au iesit cum trebuie si ma gandeam ca se pot baga intr o baie si curata calumea apoi vopsit .

suportii sunt de pe alt motor ,un gsxf parca dar cu siguranta se pot adapta .

 

acesta este modelul :

 

post-7084-1278274713_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare !

cam de 2 saptamani sunt si eu incantatul posesor al unui GSXR 1300 Hayabusa din 2001 .

am reusit sa termin de citit topicul asta al vostru si mi-am facut o mica idee despre ce se poate modifica sau imbunatati la aceasta mobra , ramane numai sa ma reglez un pic cu banii si sa ma apuc de cateva reparatii la ea .

nu se vede bine in pozele facute cu telefonul insa are julituri pe toate partile ,rezervorul indoit si , desi imi place mult culoarea asta a ei va trebui sa o schimb total .

alaturi de schimb de ulei , toate lichidele ,cauciucurile care sunt pingele etc .

 

v-am vazut de mai multe ori pe la Arc pe unii dintre voi , data viitoare poate va descos putin vizavi de cateva lucruri cu care inca nu sunt familiarizat .

 

bafta cu carul !

Bob

 

post-7084-1278264073_thumb.jpg

 

Felicitari pentru achizitie man si bine ai venit printr e noi!

 

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km !!!

 

Numai bine

 

ps - poate ajung si eu miercuri la Arc...nu promit ..dar incerc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...