Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

ba Nasule, cand iti zice cineva ca ii ia 20 la suta mobra, un om sanatos la cap nu se gandeste ca atat arata displayul, ci ca a si constatat la pompa! Tie daca ceasul iti arata ca e 1 noaptea si pe geam e pranz, ce faci? Te iei dupa ceas sau dupa soare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ba Nasule, cand iti zice cineva ca ii ia 20 la suta mobra, un om sanatos la cap nu se gandeste ca atat arata displayul, ci ca a si constatat la pompa! Tie daca ceasul iti arata ca e 1 noaptea si pe geam e pranz, ce faci? Te iei dupa ceas sau dupa soare?

Ce ai tras ? Si eu vreau ! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Busa nu sare mai sus de 12 - 13 poti trage cat vrei de ea, am scos consum minim 4,2 la 110 la ora constant si 6.2 la 180 constant. daca te joci cu ea intre 120 si 220 depinde de mers si mai treci si pe la 50-60 poate sa se duca la 7. in oras nu sare de 10.5...so.....

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mai mult de 8,7 nu am scos din ZX14, indiferent de viteza. Cel mai jos am scos 5,6>

 

 

@Nashu: fa un efort imens de imaginatie si gandeste-te ca esti tot in kktul de Bucuresti :goodposting:

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai gata PACE

dute la scara ta

ca prea am scris 2 pagini degeaba hai mai bine sa ne mutam la aia cu wakasaki sa mai scriem si la ei ceva :goodposting:

Mesaj completat

5,4 am scos sambata

Mesaj completat

cu tre-ul on

si dat babeste pe curbe :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam mult Carturare...7,8 scot eu cu GLK-ul la drum national :laugh:)... si are 2 tone... se vede ca wakasaki e motor cu greutate :laugh:

Fraaaaate, ce masini aveti voi p-acia...Sunteti avuti, bre, nu ca mine...cand ma imbrac zici ca ma mut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraaaaate, ce masini aveti voi p-acia...Sunteti avuti, bre, nu ca mine...cand ma imbrac zici ca ma mut :)

 

Muncesc din greu sa-l platesc Panterutzo... in rest e o masina ok... la fel ca si Busa :laugh:) nu te lasa la nevoie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da te muti si te plimbi k geta-i sormea cu motor de 2000 f frumos panteruto...asa mas imbraca si eo

Degeaba Geta-i sor-mea, ca eu n-am B-ul :) In schimb stiu sa ma dau cu tractorul :laugh:

 

In schimb , mama merge cu ea. Face naveta aprox. 680 de km o data la doua week-end-uri si 120 in fiecare zi aproape cu ea.

 

Mesaj completat

Muncesc din greu sa-l platesc Panterutzo... in rest e o masina ok... la fel ca si Busa ;)) nu te lasa la nevoie...

Glumeam Capitane :laugh: ! Fain tanc ai ! Eu nu ma prea stiu...deloc .. cu masinile, dar asta a ta imi place :)

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos facut ZZR-ul lui lui Carturaru.L-a vazut pe la Arc si e facut cu mult bun gust si cu multi bani.Comparativ cu busa veche arata superior,dar cu cea noua ma abtin.Are linii frumusele.Sa fim sanatosi si sa vedem cu fiabilitatea cum sta.Kawa la modelele mai vechi erau praf,dar la cele noi au mai schimbat cate ceva se pare.Cel putin zx12 le fac mai fiabile de ceva timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UPDATE!

Dupa o lunga bataie de cap cu transmisia datelor am reusit cu ceva modificari la interfata sa primesc date si sa le contorizez!

Asa ca azi m-am inbracat gros am pus laptopul pe rezervor si hai la cules de date! :)

 

 

Dupa ce am inghetat putin am reusit sa vin acasa cu ceva date si sunt foarte fericit!

Se cam balbaie viteza de transmisie dar este ceva,am trecut de pasul mai greu!

Urmeaza:

1)Modificarea din nou a interfetei pentru o viteza mai mare de receptie a datelor

2)Montarea unei sonde cu banda mai larga pentru monitorizarea datelor pe toata plaja de turatie.

3) Trecerea la un nivel mai avansat de receptie a datelor cu un mic dispozitiv atasat de moto care va strange date fara sa mai car laptopul dupa mine.Vii acasa il descarci si modifici hartile.

 

O monstra de la un test:

Mesaj completat

Frumos facut ZZR-ul lui lui Carturaru.L-a vazut pe la Arc si e facut cu mult bun gust si cu multi bani.Comparativ cu busa veche arata superior,dar cu cea noua ma abtin.Are linii frumusele.Sa fim sanatosi si sa vedem cu fiabilitatea cum sta.Kawa la modelele mai vechi erau praf,dar la cele noi au mai schimbat cate ceva se pare.Cel putin zx12 le fac mai fiabile de ceva timp.

Daca bestia lui TITUS trece de testul cu NOS,atunci DA, kawa au inceput sa fie mai fiabile. :laugh:

post-15340-1290346163_thumb.jpg

post-15340-1290346418_thumb.jpg

post-15340-1290346457_thumb.jpg

post-15340-1290346489_thumb.jpg

post-15340-1290346506_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cateva butoane de acest tip,dar nu au portectia de plastic care de acopera.Este neprotejat practic.Sunt de fabricatie ruseasca,foarte rezistente si rezista la caderi mari de tensiune.Daca te pot ajuta dai de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...