Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

..... si daca vestile sunt inbucuratoare si sper sa ma credeti pe cuvant pentru ca nebunatica de Pantera urma saptamanile acestea sa viziteze meleagurile vrancei , propun ca intalnirea noastra asa ca la sfarsit de sezon 2012 sa aibe loc la Focsani in perioada 12-14.oct.cu un program destul de variat care sa cuprinda urmatoarele:

1. Primirea oaspetilor * vineri 12 oct. la Motel EDY OIL situat pe drumul european E 85 la 6 km de Focsani in directia catre Bacau pe partea stanga la intrare in loc Garoafa , urmata de o serata prelungita in Clubul TEXAS .

2. Sambata 13 oct. plecare in grup organizat in jurul orelor 12.00 catre Lepsa zona montana recent reabilitata cu un asfelt destul de ok ,urmata de o intalnire cu presa in jurul orelor 18.00 si binenteles petrecerea cu fast seara la restaurantul motelui unde ne cazam.

3. Duminica 14 oct servirea cafelei in centrul vechi al orasului urmata de binecuvantarea drumului si inchiderea editiei.

 

 

 

PS. Cu gandul la zilele insorite de primavara si frumoasa intrunire de la Sighisoara va astept cu drag la ..........

HAYABUSA MEETING end of season 2012 la Focsanigeles :friends:

pentru sugestii si reclamatii pot sa va anunt de acum ca vremea tine cu noi si va fi superba pentru aceasta perioada ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Smecherie maxima !

 

..... si daca vestile sunt inbucuratoare si sper sa ma credeti pe cuvant pentru ca nebunatica de Pantera urma saptamanile acestea sa viziteze meleagurile vrancei , propun ca intalnirea noastra asa ca la sfarsit de sezon 2012 sa aibe loc la Focsani in perioada 12-14.oct.cu un program destul de variat care sa cuprinda urmatoarele:

1. Primirea oaspetilor * vineri 12 oct. la Motel EDY OIL situat pe drumul european E 85 la 6 km de Focsani in directia catre Bacau pe partea stanga la intrare in loc Garoafa , urmata de o serata prelungita in Clubul TEXAS .

2. Sambata 13 oct. plecare in grup organizat in jurul orelor 12.00 catre Lepsa zona montana recent reabilitata cu un asfelt destul de ok ,urmata de o intalnire cu presa in jurul orelor 18.00 si binenteles petrecerea cu fast seara la restaurantul motelui unde ne cazam.

3. Duminica 14 oct servirea cafelei in centrul vechi al orasului urmata de binecuvantarea drumului si inchiderea editiei.

 

 

 

PS. Cu gandul la zilele insorite de primavara si frumoasa intrunire de la Sighisoara va astept cu drag la ..........

HAYABUSA MEETING end of season 2012 la Focsanigeles :friends:

pentru sugestii si reclamatii pot sa va anunt de acum ca vremea tine cu noi si va fi superba pentru aceasta perioada ! :ok:

 

 

2 pers Mihai si Dorothea :friends: numai sa tina si vremea cu noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smecherie maxima !

 

 

 

 

2 pers Mihai si Dorothea :friends: numai sa tina si vremea cu noi

garantat. am facut meteorologie la liceu si facultate si am studiat fronturile atmosferice si miscarea maselor de aer :rolleyes: .oricum garantat miercuri joi putem sti in linii mari c-am ce se intampla in weekend :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, in primul rand ii dorim Panterei recuperare usoara si cat mai rapida. Daca mai vrea si se mai poate sa-si puna motocicleta pe "picioare", poate o putem ajuta cu ceva. Eu de exemplu la ce piese am mai schimbat la a mea, am ramas cu un parbriz si semighidoanele.

 

Referitor la intalnirea din Focsani, vrem si noi sa venim (eu si Cristina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, in primul rand ii dorim Panterei recuperare usoara si cat mai rapida. Daca mai vrea si se mai poate sa-si puna motocicleta pe "picioare", poate o putem ajuta cu ceva. Eu de exemplu la ce piese am mai schimbat la a mea, am ramas cu un parbriz si semighidoanele.

 

Referitor la intalnirea din Focsani, vrem si noi sa venim (eu si Cristina)

Tinand cont ca nici Saracie nu vrea sa lipseasca de la acest eveniment si cum si-a anuntat de la Bacau prezenta Adinel cu cativa amici fiecare judet este reprezentat destul de onorabil la acest eveniment. Si am zis sa facem si ceva usor iesit din tipare si drumetia care o propun pentru ziua de sambata de aprox 90 km in zona montana sper sa fie un bun prilej de a trai impreuna senzatiile aparte pe care le ofera hayabusa . In consecinta sa ne revedem cu drag si am spus-o si o repet organizatorii fiecarui eveniment sunte-ti voi toti si daca v-om reusi sa ne mentinem pe o linie de plutire indifernt daca vom mai conduce sau nu motocicletele raman la ideea ca OMUL SFINTESTE LOCUL si a fi DOMN e o-ntamplare , a fi OM e lucru mare ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa si recuperare usoara Pantero. Trista veste...

E bine ca isi revine. In rest e o balacareala pe forum la sectiunea accidente de te doare mintea :scratch: ! Ca sa nu mai zic ca a realizat un rating apreciabil! Ramane acum sa se faca bine si cred ca se poate gandi sa candideze in urmatorii ani la ce o vrea ea :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ar fi o idee sa facem intalnirea la Timisoara ? sa o vizitam si pe fata ?

ce-a mai buna vorba auzita de cand sa intamplat toata tampenia asta...

ufff....ma ia groaza si akma cand ma gandesc :(....felino ce suturi in poponeatza o s aiti ei de la mine...de ai sa ma pupi pe toate partile...insanatosire cat mai repede si sa stam iar l apovesti....si ne vedem la vara calare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-a mai buna vorba auzita de cand sa intamplat toata tampenia asta...

ufff....ma ia groaza si akma cand ma gandesc :(....felino ce suturi in poponeatza o s aiti ei de la mine...de ai sa ma pupi pe toate partile...insanatosire cat mai repede si sa stam iar l apovesti....si ne vedem la vara calare :D

daca nu le-ai auzit pe toate citeste topicul de la accidente despre Pantera ! si cred ca o sa-ti schimbi parerea :burnout:

 

As dori din tot sufletul sa nu apara disensiuni asa ca in cel mai scurt timp as dori sa stabilim de comun acord daca mai continui pregatirile sau nu ! se pare ca unii au citit printre randuri si nu s-au pierdut in amanunte si in consecinta nu au sesizat ca intalnirea are deja propus si un program de desfasurare si in mare parte in urma discutiilor telefonice s-au stabilit si niste prioritati . Nu e genul meu sa ma scald in polemici asa ca in contextul in care vremea e buna si tinand cont ca cei de pe forum in mare parte suntem si cei care frecvent ne intalnim propun sa completam lista sau sa stam la tastatura si sa urmarim evolutia Panterei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ar fi o idee sa facem intalnirea la Timisoara ? sa o vizitam si pe fata ?

 

programul propus de Gino este interesant dar intodeauna as alege traseul lung ptr ca eu sunt motociclist de weekend si-mi place sa merg cu motocicleta.

daca vreti timisoara eu sunt pentru plus ca vedem si matza cum se simte si-o sa se bucure si ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era o idee Tudore,dar asta ar insemna sa anuleze toata organizarea Gino si e pacat,iar Pantera nu cred eu ca este in parametrii ca sa stea cu noi la povesti.Cam cate persoane se anunta la Focsani?

 

Era o idee Tudore,dar asta ar insemna sa anuleze toata organizarea Gino si e pacat,iar Pantera nu cred eu ca este in parametrii ca sa stea cu noi la povesti.Cam cate persoane se anunta la Focsani?Mie cam toate imi sunt potrivnice:nu reusesc sa fac un schimb de tura la munca si buget 0 pt ca sunt si inainte de salariu si in postura mea de bugetar traiesc vremuri grele.Nu ar trebui sa ma plang,dar asta e realitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

programul propus de Gino este interesant dar intodeauna as alege traseul lung ptr ca eu sunt motociclist de weekend si-mi place sa merg cu motocicleta.

daca vreti timisoara eu sunt pentru plus ca vedem si matza cum se simte si-o sa se bucure si ea.

programul propus de Gino este interesant dar intodeauna as alege traseul lung ptr ca eu sunt motociclist de weekend si-mi place sa merg cu motocicleta.

daca vreti timisoara eu sunt pentru plus ca vedem si matza cum se simte si-o sa se bucure si ea.

Pai tocmai aici era ineditul intalnirii ! Sambata impreuna erau de parcurs aprox 300 km pentru ca eu vorbeam de 90km si ceva pe sens si am calculat de asa natura ca cei aprox 300 km sa se faca pe lumina . Zona montana e frumoasa dar acum cu temperaturile asfaltul nu se mai incalzeste cine stie ce ! Si tinand cont ca de cate ori ne-am intalnit am stat mai mult laa mancare si la baut si doar cativa am urcat pana la Paltinis si a fost destul de ok m-am gandit ca IMPREUNA sa parcurgem un drum mai lung ! Caci sincer drumuri lungi de unul singur m-am cam saturat precizez aici ca am luat motocicleta la 37000km si acum are 90000km in cele 5 sezoane din care primul a fost ca incepator deci nu stiu cat pot sa-l pun la socoteala. A nu se intelega ca nu as face un drum la Timisoara dar sincer contextul nu o permite. Sunt mult prea multi km si din cauza vremei care dupa cum se vede toamna si-a intrat in drepturi riscurile sa ne accidentam sunt mult mai mari pentru ca sincer decat sa fac 500 km si sa inghet de frig si sa mai stau si cu morcovul cat casa ca asfaltul deja e murdar si nu mai pot apleca motocicleta satisfacator , prefer 1-2 ore cat soarele e sus pe cer sa ma plimb zonal 100 km in siguranta fara alte batai de cap. Iar pe langa faptul ca ce e scris aici ramane si cred ca nu e nevoie sa postez aici discutia mea cu pantera de pe fb , ea urma sa stea la mine in zona vreo 2 saptamani ca tot nu reusise vara asta sa isi ia concediu. Mai multe o sa va confirme ea si sincer ca nu e vorba de mila dar un sentiment de compasiune si tristete nu are cum sa nu te prinda cand mergi la cineva pe patul de spital lasand barbatismele la o parte cu hai fata la bere si la concert ! eu unul daca as pati asa ceva si m-ati vizita v-as trimite in secunda 2 la origini pentru ca uneori poate sunt mai realist decat trebuie si pupincurelile nu-mi plac! Fata de ce a patit ea am precizat : CUVINTELE SUNT DE PRISOS IN ACEASTA SITUATIE DAR UN GAND BUN NU STRICA ! Asa ca daca nimeni nu ia in calcul cam cat de greu este sa organizezi un eveniment chiar si la un nivel atat de mic sincer pot spune ca e mai usor sa-mi pun poponeata pe motor si sa plec din punctul A in B fara sa ma mai perpelesc pe toate partile si sa am grija ca fiecare sa se simta bine de cand pleaca de acasa si pana se reintoarce acasa caci eu daca fac un lucru prefer sa vorbesc mai putin si sa fac mai multe asta daca sunt in stare! Respectele mele si sper ca pana luni sa luati decizia cuvenita pentru ca altfel nu-mi ramane timp sa pun totul in ordine precizez ca asemeni voua am si eu multe alte responsabilitati !

 

Era o idee Tudore,dar asta ar insemna sa anuleze toata organizarea Gino si e pacat,iar Pantera nu cred eu ca este in parametrii ca sa stea cu noi la povesti.Cam cate persoane se anunta la Focsani?

 

Era o idee Tudore,dar asta ar insemna sa anuleze toata organizarea Gino si e pacat,iar Pantera nu cred eu ca este in parametrii ca sa stea cu noi la povesti.Cam cate persoane se anunta la Focsani?Mie cam toate imi sunt potrivnice:nu reusesc sa fac un schimb de tura la munca si buget 0 pt ca sunt si inainte de salariu si in postura mea de bugetar traiesc vremuri grele.Nu ar trebui sa ma plang,dar asta e realitatea.

Si pe langa acest lucru punctat foarte bine de tine cine o sa se ocupe de organizare la Timisoara? Eu zic sa facem intrunirea de anul viitor la Timisoara si o sa-i lasam placerea chiar Panterei sa se ocupe de tot si cred ca va avea puterea atunci sa rada si sa stam la povesti ! Aceasta intalnire la Focsani am vrut sa fie mai mult cu caracter zonal adica o inchidere de sezon context in care cei care vin nu au o distanta exagerat de mare de parcurs fara a umbri frumoasele intruniri de la Sibiu si Sighisoara !

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man,nu am citit printre randuri, era doar o intrebare pentru a ne intalni toti si m-am gandit ca i-ar placea si ei sa ne vedem toti mai ales in momentele astea.Cea ce se organizeaza la Focsani mi-ar place sa fie si o a 2-a editie la anul pentru ca acum nu vom putea ajunge, dar la anul ca posibil loc de intalnirea ar fi SUPER. Deci cum ziceam, a fost o intrebare si nu stiu de ce a generat toaaaaata tevatura asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe weekendul viitor fata ar fi sigur abordabila si o vizita a voastra ar bucura-o enorm. pt ca tine mult la voi. stiu ca nu se va intampla asta din motivele enuntate de gino adica distanta, timpul scurt ramas etc

 

fata a fost mutata ieri de la ATI pe sectia chirurgie-inca un pas mare pt ea.

numai bine va doresc si distractie maxima la intrunire...busa neagra care va lipsi acum va recupera evenimentul inzecit,cu urmatoarea ocazie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe weekendul viitor fata ar fi sigur abordabila si o vizita a voastra ar bucura-o enorm. pt ca tine mult la voi. stiu ca nu se va intampla asta din motivele enuntate de gino adica distanta, timpul scurt ramas etc

 

fata a fost mutata ieri de la ATI pe sectia chirurgie-inca un pas mare pt ea.

numai bine va doresc si distractie maxima la intrunire...busa neagra care va lipsi acum va recupera evenimentul inzecit,cu urmatoarea ocazie

Dupa cum am precizat intr-un weekend chiar si cu trenul voi ajunge la ea si cum am discutat telefonic si cu alte persoane mai sunt doritori care ar prefera o plimbare studenteasca cu trenul ! Sa auzim numai de bine si daca o sa mai ai vesti te rugam sa ne dai si nou un semn si sa postezi aici !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...