Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

faine discurile capitane

vezi ca la alea iti trebuiesc placute mai speciale

din cate imi dau seama sunt cele de la braketech ..in ductile iron .. coeficient de frecare mai mare decat otelul ..dar tre placute care sa mearga bine cu ele

nu toate sinterizatele sunt bune :lol:

ai exagerat putin de data asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mac, ce placute se preteaza la asa ceva?

 

 

cele cu inalt continut de carbon : dualcarbon, brembo RC, cp211 ferodo (singurele ferodo bune existente, de curse pe deasupra), did zcoo ceramice, lucas crq si car,

 

cele cu carbon depoziteaza o pelicula de carbon pe suprafata discului ..pelicula folosita la franare, ca si material de contact intre discuri si placute, nu tre curatate deloc discurile de la un skimb de placute la altul

 

did zcoo ..scumpe dar superioare celor cu carbon ca si putere de franare, sinterizate ceramice, deloc agresive cu discul, durata excesiva ..eu am 14 zile intregi de pista la activ cu ele si sunt inca bune :lol:,

 

placutele PFC: performance friction ..compozitii 97 05 si 07, placute necunoscute in romanica ..dar super super tari, putin sub zcoo dar mai modulabile si mai putin agresive initial

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am semnale pozitive pentru 1 mai in locatia de la Vama Veche.Faceti cartile si ganditi-va bine care si cum va bagati sa stiu ce rezerv si sa nu raman cu obrazul patat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta au venit doi iepurasi: capitanul si mac. Ma gandeam sa va arat si voua ce mi-au adus :) :)

Mesaj completat

L:E. vin si eu dar cred ca fara motoreta :lol:

post-3768-1270183481_thumb.jpg

post-3768-1270183493_thumb.jpg

post-3768-1270183504_thumb.jpg

post-3768-1270183514_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paste Fericit tuturor !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@emylyo

Banuiesc ca cei care-au zis de prima data ca merg la mare de-ntai Mai, o vor face si acum. La ultima numaratoare erau vreo 8 care mergeau cu siguranta...

 

I'm in anyway! :lol: (30 aprilie-01/02 mai -> vineri/sambata/duminica)

 

Paste Fericit tuturor si sa ne vedem cu bine la mare cat mai multi!!

Editat de BOA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit de la @hondafan stikerele dorite. Desi am asteptat ceva timp,sunt de f buna calitate. Mi-a trimis mai multe asa ca mai am 4.Cine vrea,labuta sus. Nu sunt de vanzare,dar tre sa ne revansam cumva fata de om. Salutari si multumesc :lol:

post-3768-1270234473_thumb.jpg

post-3768-1270234488_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit de la @hondafan stikerele dorite. Desi am asteptat ceva timp,sunt de f buna calitate. Mi-a trimis mai multe asa ca mai am 4.Cine vrea,labuta sus. Nu sunt de vanzare,dar tre sa ne revansam cumva fata de om. Salutari si multumesc :lol:

Vreau eu doua bucati, Bogdan, pt ca am vreo doua mici zgarieturi pe care nu am cu ce le masca....si-l scoatem pe baiat impreuna la o masa si o plimbare. :)

aaaaa...era sa uit...Paste fericit, fratilor si un sezon plin de satisfactii si bucurie! :)

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu 2-a, hai ca pana la urma urmeaza sa ii facem comanda de altele. Interesant Hayabusa Patrol :lol:

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No bun,am rezolvat stikerele. Cine mai vrea,sa se inscrie ca le comand (oricum imi mai trebuie doua),dar tre sa fie mai multe ca nu poate baiatul asta sa de-a drumul la masinariile alea ptr doua stikere. 'eftin si buuun !

p.s. Robert si Morrison nr de tel pe PM ca nu le mai am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca s-au inmultit tare rau la noi in tara busele.Numai eu cunosc vreo 20 de posesori.Pentru mine Hayabusa este mai mult decat un motor-este o legenda,desi multi o catalogheaza ca vaca.Am vazut insa ce face un pilot priceput cu asa ceva.Depinde mult si de cel ce trage de ghidon.Asa ca va astept dragi posesori sa scrieti aici pareri despre busa si ce moto a-ti mai avut anterior ei.

Azi 03.04.2010. mi-am luat si eu una bucata BUSA. Cind o vezi in realitate, o pipai sau o turezi putin cu mina ta, nu are nici o legatura cu ce vedeam in poze sau filmulete. Are ceva aparte. Intradevar e speciala. Sa vedem cum o sa ma-nteleg cu ea, avind in vedere ca pina acum nu am mers decit cu 600. Este noua si parca as dormi linga ea, sa simt mirosul acela specific de lucru nou. O sa incerc sa ma acomodez usurel cu ea, daca nu reusesc, o las altuia care-i mai priceput. Dar ca sa-mi fac o impresie, prima data sa-i fac carte, s-o inmatriculez si om mai vedea. BAFTA detinatorilor de busa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi 03.04.2010. mi-am luat si eu una bucata BUSA. Cind o vezi in realitate, o pipai sau o turezi putin cu mina ta, nu are nici o legatura cu ce vedeam in poze sau filmulete. Are ceva aparte. Intradevar e speciala. Sa vedem cum o sa ma-nteleg cu ea, avind in vedere ca pina acum nu am mers decit cu 600. Este noua si parca as dormi linga ea, sa simt mirosul acela specific de lucru nou. O sa incerc sa ma acomodez usurel cu ea, daca nu reusesc, o las altuia care-i mai priceput. Dar ca sa-mi fac o impresie, prima data sa-i fac carte, s-o inmatriculez si om mai vedea. BAFTA detinatorilor de busa.

Sal, Batranu sa o stapanesti sanatos si fara evenimente, iar cat despre faptul ca nu e de tine, asta e CANCAN, daca iti place o pastrezi (banuiesc ca de aia ai si luat o) doar ca tre sa fii constient ca este foarte puternica si fata de 600 are si plusuri (gabarit, viteza cat cuprinde) adaptabila la drumurile noastre si cateva minusuri mai putin importante DAR una peste alta e BUSA si asta impune un anume RESPECT. Mama ce profund am fost...

 

facem sute :) nui pb. dau drumu si pentru 10 stickere. pentru busa orice

Sal fratello pai tre sa dai drumul daca ai instigat BARBATII!

Ce nu fac ei pentru FEMEILE lor?

Ma duc sa o spal putin ca are niste muste moarte pe carena de ieri!

Paste fericit oameni buni! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi 03.04.2010. mi-am luat si eu una bucata BUSA. Cind o vezi in realitate, o pipai sau o turezi putin cu mina ta, nu are nici o legatura cu ce vedeam in poze sau filmulete. Are ceva aparte. Intradevar e speciala. Sa vedem cum o sa ma-nteleg cu ea, avind in vedere ca pina acum nu am mers decit cu 600. Este noua si parca as dormi linga ea, sa simt mirosul acela specific de lucru nou. O sa incerc sa ma acomodez usurel cu ea, daca nu reusesc, o las altuia care-i mai priceput. Dar ca sa-mi fac o impresie, prima data sa-i fac carte, s-o inmatriculez si om mai vedea. BAFTA detinatorilor de busa.

 

 

Salutare, dl. Adrian!

Eu am avut placerea sa va felicit personal.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paste fericit si de la mine, cu intarziere ! Sper ca a fost faina vremea si la voi ca si prin vest. (Acum am ajuns la "civilizatie"..sorry de intarziere :) )

Felicitari noului hayabusist si sa ne vedem cu bine la mare :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...