Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt frumoase, cand erai la arc aveai silencer montat ?

Nu aveau silencer.La mine sunt bolt-on si raman catalizatoarele in tevile de legatura,asa ca se aud mai incet.De fapt asa am vrut si eu sa fie. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa sambata seara, nu ma gandesc decat la pastrama (laudata) de la Focsani si inca o sticla de tuica (testata) de caise de la Emylyo :)

 

Pana atunci poate ne vedem la MAN

Editat de peu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este si se pune la pastrare.A fost slaba ca dupa ea am plecat acasa.Ne-am simtit bine on compania lui Gino XXX,Peu si Max.Am mai zarit o busa neagra K8-10,cea cu rosu-portocaliu a lui Adinel (care cred ca are logo cu busa si pe boxeri),inca un K4 de Bv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne traiesti draga Emylyo si sa-ti tina Dumnezeu naravul caci tare buna a mai fost caisata si ca o gazda buna ce esti indiferent de locatie ai avut gria sa nu-i lipseasca nimanui nimic ! Si dupa ce am facut o retrospectiva am luat binenteles in calcul si propunerea bunului prieten Peu care a avut grija de vitelul protapit bine la foc molcom sa fie bine facut si o sa vedem daca sunt ceva premise sa realizam o adunare in viitorul cat mai apropiat ! :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ta are ca s-a ocupat TNG de asta , dar a altora nu prea! :D

 

Modelul de 2008 are si fara Brembo, pe cel anterior nu am mers, deci nu ma exprim :)

Tu cu ce mergi? Doar asa sa, comparam putin.

Editat de peu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xx-ul are frane datorita sistemului combinat asociat cu placute de calitate.

Si hayabusa cu placute stok are oarecum probleme cu franarea.Dar cu placute de calitate eu spun ca franeaza foarte bine.

Acum majoritatea celor care blameaza hayabusa ca nu franeaza,pleaca de la experienta franelor de pe un supersport.Este normal sa spui ca hayabusa nu franeaza cand te dai cu ducati 999 de ex care are 170kg si super etriere/pompa.

Chiar daca nu este ducati,supersportul are o alta dinamica,masa,fata de o busa.

Parerea mea, ca nu ar fi fost o mare problema pentru suzuki sa monteze un alt sistem de franare pe cea mai mare si mai rapida motocicleta a lor daca s-ar fi dovedit ca nu reuseste sa se opreasca de la peste 300km/h.Nu cred ca si-ar fi permis sa spuna lumea ca cea mai "tare"si mediatizata moto a lor care a stabilit o gramada de recorduri nu se opreste cand franezi...

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...