Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe VFR 800 Vtec pe mine Road 2 la un stil normal de mers adica touring cu pasager fara acceleratii puternice( nu ca ar avea VFR-ul demaraj :P) si nu am depasit viteze de 140km\h le-am rulat 22,500 km si am vandut motocicleta, cauciucuri puse de noi si la care am aflat dupa cateva luni de sezon cand m-am reintalnit cu cumparataorul ca mai facuse 4000 de km cu aceleasi cauciucuri pana aproape daduse de sarme/atze pe spate. Asa ca in mare parte cauciucul il cumperi dupa stilul tau de mers, daca vrei sa iti tocesti sliderele pe curbele patriei noastre iti iei un cauciuc mai moale-sport, daca vrei touring si in mare parte cel mai intalnit drum este autostrada iti iei Michelin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca nu am raspuns la telefon Lorant,dar am fost inzapezit pe la Rasnov pana acum :) .Teoretic pt acest weekend era vorba,dar sunt in standby din cauza zapezii sa nu pot parasi zona de domiciliu-armata sa o mana de ajutor in situatii de criza.Va anunt in timp util,daca nu se poate amanam cu o saptamana sau 2.Ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva interesat de aripa spate pt Hayabusa 2008-

Mi-am comadat originalul de la Pyramid Plastics care este tot din fibra de sticla spre uimirea mea, am scos o matrita dupa ea si pt moment am scos 2 piese care nu sunt inca vopsite dar urmeaza, daca este cineva interesat sa imi lase un PM pretul este la jumatate fata de producator 250 de lei marfa este aceias.

 

https://www.intobikes.co.uk/products/000740/007119/Pyramid-Plastics-Rear-Hugger-suitable-for-Suzuki-GSXR1300-R-Hayabusa-2008

post-14727-0-89753800-1453496939_thumb.jpg

post-14727-0-85836600-1453496942_thumb.jpg

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nici weekendul acesta nu mai pot ajunge la Sibiu din cauza de serviciu.Ramane pt o data ulterioara stabilita de comun acord.In asteptarea gulasului la foc de lemne am pus de unul la aragaz :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am vorbit la Rasnov, mie imi trebuie. Vorbim luni si stabilim detaliile!

NU e graba colegu, sper pana luni sa le termin cu vopsitul ca sa ma pot incadra cerintelor :) sper ca te referi luni saptamana viitoare nu astazi :P

» Post actualizat in 25 Jan 2016 19:22

Din pacate nici weekendul acesta nu mai pot ajunge la Sibiu din cauza de serviciu.Ramane pt o data ulterioara stabilita de comun acord.In asteptarea gulasului la foc de lemne am pus de unul la aragaz :)

mai asteptati si voi cu iesitul sa mai treaca din frigul asta poate ne strangem mai multi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam ca altceva nu putem face...poate se da si la peste daca se dezmorteste ,dar vroism sa ne dam cu sania...placa...schiurile...celofanul...palinca pe partie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU e graba colegu,

corect, stai linistit

eu numai am mentionat ca am nevoie de unul, sa ma treci pe lista

pana-n primavara avem timp

 

Asteptam ca altceva nu putem face...poate se da si la peste daca se dezmorteste ,dar vroism sa ne dam cu sania...placa...schiurile...celofanul...palinca pe partie :)

ne mai putem da si in martie, esenta e sa ne sincronizam si sa ne adunam cat mai multi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine la noi in tara nu este volumul asta de vanzare dar oare cand si in Romania o sa te recheme sa iti repare o problema ca este vina produatorului ? Cati dintre voi ati avut probleme cu alternator-releu de incarcare ? Ma refer strict la generatia 2 asa cum spune articloul ...

 

http://www.bikerspost.com/article/291/suzuki-recalls-more-than-68k-motorcycles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosc moto,dar pretul pentru mine imi pare suspect,este totusi prea mic pentru un gen 2...dar nu se stie ce gandeste omul.Zic ca merita vazuta de cineva care urmareste achizitionarea unei asemenea motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si mie imi pare suspect de mic pretul,dar , poate fi un moto ok si la acest pret (negociabil), se merita fara doar si poate. Daca nu aveam doua deja, mai ca plecam la Timisoara si chiar si asa ....hmmm.....dar, risc sa dorm pe pres dupa :lool:

 

 

Cine o cumpara, sa-l poarte sanatos si sa aiba parte de asfalt uscat! (y)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut la a mea Gen 1 1999 probleme cu Baterie Releu de incarcare Bendix si mufa releu care s-a topit am schimbat 2 baterii 3 relee si un bendix .

 

momentan am : un bendix de 2006 , releu de incarcare aftermarket cu aripioare de racire marite , baterie noua si firele pe direct la releu : nu mai sunt probleme

 

 

din cate stiu si la gen 1 a fost rechemare in service din cauza asta probabil a mea a sarit peste rechemare si de aici problemele

Editat de Val.Hayabusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...