Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am profitat de vremea buna si iar am tras o plimbare.

Azi, cel putin, a fost exceptional drumul Campina - Ploiesti - Bucuresti...

Vineri cred ca repet experienta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo si felicitari, banuiesc ca esti primul de pe aici care a scos soimul anul asta la plimbare . De vazut cand ne mai vedem si noi majoritatea sa repetem macar ce a fost la Rasnov..... mai o vorba, mai un gulas mai un peste si`o palinca si voie buna :) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua...sunt un proaspat detinator de Haiabusa L6, mai precis saptamana viitoare imi ajunge motorul. L-am cumparat de nou de la Sebes si am o mica nelamurire in care as vrea sa ma ajutati. Când stau pe motor nu ajung cu toata talpa la pamant, ating doar cu varfurile(am 1,68 innaltime). Ziceau la reprezentanta ca ar fi ceva kit care coboara motocicleta cativa cm din telescoape, dar asa modific garda la sol . Spunetimi va rog ce sa fac sa o las asa sau sa o cobor. Va multumesc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua...sunt un proaspat detinator de Haiabusa L6, mai precis saptamana viitoare imi ajunge motorul. L-am cumparat de nou de la Sebes si am o mica nelamurire in care as vrea sa ma ajutati. Când stau pe motor nu ajung cu toata talpa la pamant, ating doar cu varfurile(am 1,68 innaltime). Ziceau la reprezentanta ca ar fi ceva kit care coboara motocicleta cativa cm din telescoape, dar asa modific garda la sol . Spunetimi va rog ce sa fac sa o las asa sau sa o cobor. Va multumesc ...

Salut,

Felicitari pentru achizitie :hug:

Aici depinde de experienta ta pe moto.Sunt destui piloti care ating solul cu un singur picior,nu cu ambele si se descurca perfect. Daca nu este experienta,si te simti instabil,nesigur,atunci poti recurge la acel kit de coborare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua...sunt un proaspat detinator de Haiabusa L6, mai precis saptamana viitoare imi ajunge motorul. L-am cumparat de nou de la Sebes si am o mica nelamurire in care as vrea sa ma ajutati. Când stau pe motor nu ajung cu toata talpa la pamant, ating doar cu varfurile(am 1,68 innaltime). Ziceau la reprezentanta ca ar fi ceva kit care coboara motocicleta cativa cm din telescoape, dar asa modific garda la sol . Spunetimi va rog ce sa fac sa o las asa sau sa o cobor. Va multumesc ...

https://store.schnitzracing.com/brocks-lowering-links-suzuki-gsx1300r-hayabusa-99-15/

 

Niste oase noi sub motor... Poti comanda de pe schnitzracing...sau gasesti pe ebay.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru schimbarea oselor de legatura la un VFR800VTEC (chit pus de coboarare) fix pentru aceias problema cu stabilitatea pe loc si talpa piciorului am fost nevoit apoi a da jos si scurta 2-3 cm din cricul lateral, deoarece motocicleta statea foarte dreapta si ar fi cazut si la o rafala mai puternica de vant, nu stiu daca este nevoie si in cazul Hayabusei deoarece motocicleta sta destul de aplecata sa zic asa din fabrica, dar sa ai in vedere treaba cu cricul. Bine ai venit printre noi si felicitari pentru achizitie!

SI normal asteptam poze cu achizitia!

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am stat linistit cu iesirea pt ca toata luna am lucrat numai sambataa-duminica(acum sunt tot la munca).Sunt pentru luna martie,de luni pot sa spun perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poți lăsa Hayabusa nici cinci minute nesupravegheată că deja "se ocupă locul"!
Se pare că șoimul tocmai "a prins" ceva:


post-33250-0-80072700-1455537747_thumb.jpgpost-33250-0-85381200-1455537764_thumb.jpgpost-33250-0-76334000-1455537783_thumb.jpgpost-33250-0-72219800-1455538207_thumb.jpgpost-33250-0-73978600-1455538215_thumb.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...