Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

multumesc TONITZA

asa am gasit si eu si in carte asa a zis si capitanul

dar sunt unele voci care sustin ca presiunea se face si in functie de tipul anvelopei

oricum si eu tot 2,9 am

si ma bate si pe mine sa fac casco si la banii astia este ok

 

...cu placere...eu asa tin presiunea de cand am motorul , chiar daca am schimbat si gumele , acum mi-am pus Conti Sport Attack, presiune 2.9 si sunt foarte multumit de cum se comporta motorul, gumele sunt excelente. Am vrut sa vad daca ce am citit despre ele este adevarat si DA , le recomand celor interesati.

Si eu fac o iesire mai lunga dar din pacate nu ajung pe Cheia ....traseul meu este Braila - Buzau- Barajul de la Siriu - Brasov - cu oprire la padurea bogatii spre Sighisoara (super drum si plin de bikeri ) :moto:

Daca schimbati voi ruta , da-mi de veste si ne vedem pe traseu....asfalt uscat si toate bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am drum catre :moto: "Soare"... sper sa fie vremea mai buna... asa ca... Constanta scrie pe mine...

 

God Speed.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara dupa ploaie

planuiesc sambata o iesire se mai baga cineva

pe cheia nu sa stabilit

 

Sa traiti si scuze ca am lipsit dar am niste examene pe la facultate si ma chinuie rau de tot!

Nasule au crescut tobele sau le ai schimbat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am plimbat cu inca trei vitezane pe raza judetelor Il si Ct si ne-a plouat,apoi ne-a uscat,am facut si hard enduro cu busa pe o sosea distrusa.Am reusit sa sar de 15000km.Gata cu mestereala si ca sa se oftice unu care zicea pe acilea ca eu mi-am luat busa sa ma vada lumea cu ea imi propun sa fac cati mai multi km.Cine merge la liniute pe aeroport la Tulcea pe 17?Eu am fost si anul trecut in toamna.Busa s-a dat cu zx12 si a castigat busa detasat.Avem acolo jumate de pista pe care ne putem da free.Iar la sfarsitul lunii intalneala la Constanta.Capitane daca ai drum la mare si iti face placere sa ne gasim la un suc astept un telefon.Poate vezi si avionul meu.0727364388

 

Daca va ia vreun radar pe autostrada dati-mi telefon urgent si insistati sa nu scrie pv-ul.Cineva acolo sus ne iubeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasule au crescut tobele sau le ai schimbat?

Le-am pus pe cele originale inapoi o sa am drum lung acest W.E. si erau prea zgomotoase pentru oras sunt ideeale dar pentru afara nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a nota Emile... ramane sa ne auzim la un telefon eu il am acelasi 0722806968 (vedeti ca l-am portat pe Dialog).

Urmeaza sa fac evaluarea Termoizolatiilor. Ma chinui sa montez pe esapamentul vechi un senzor de temperatura direct pe Headere... probabil ca o sa filmez ce temp am la oras si inafara... apoi la garaj ptr schimbare.

 

Ps: Am gasit la Istambul un fabricant de esapamente din inox.... vreau sa-i trimit Headerele stoc de Busa sa-mi faca o cotatie... ptr. Headere doar. O sa revin cu detalii... sa vedem un pret. Cica sunt priceputi. sa vedem ce o sa iasa.

 

Cele bune si Weekend insorit... in rest aveti voi grija.

 

God Speed.

 

Busa Rules :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capitane daca ajungi ia si Tre cu tine sa vad si eu ce si cum si poate ma risc.Data trecuta am renuntat la ideea ca m-a speriat Reaper sa nu mai merg peste 280 ca nu rezista caucioacele si cu bord nelimitat eram tentat sa mai trec limita-legala-.Dupa ce am studiat am realizat de fapt ca limiteaza injectia si in primele 4 trepte de viteza si mai am nevoie pe ici pe colo de cuplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu eu am spus ca nu rezista gumele la pste 280.Producatorul noilor mele cauciucuri de atunci avea un stiker mare pe care scria ''NU RECOMANDAM VITEZE MAI MARI DE 280 km/h si NU OFERIM GARANTIE<bla,bla.. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capitane daca ajungi ia si Tre cu tine sa vad si eu ce si cum si poate ma risc.Data trecuta am renuntat la ideea ca m-a speriat Reaper sa nu mai merg peste 280 ca nu rezista caucioacele si cu bord nelimitat eram tentat sa mai trec limita-legala-.Dupa ce am studiat am realizat de fapt ca limiteaza injectia si in primele 4 trepte de viteza si mai am nevoie pe ici pe colo de cuplu.

 

Ok... Emile... te sun dimineata cand ajung la Fetesi :angry: planul e sa plec dimineata pe la 8 de acas'...

Ne intalnim la Petrom ca si data trecuta. Il pun in rucsac in seara asta ca sa nu-l uit.

 

Am masurat ceva temperaturi seara asta... acu' am intrat in casa.

 

La mers cu trafic Mediu/lejer de Bucuresti si temperatura afara 20C... RPM linistit pana in 4000, pe headerul 4 cititorul de temperatura cam la jumatatea saxofonului- temperatura ajunge la 220C la Busa mea. Cand se misca mai alert... (am prins pe pasajul Victoriei liber... :blink:) la 7000rpm... si viteza... xxx nu a coborat mai jos de 206C chiar daca am reconsiderat temperatura de afara conform efectului de racire a aerului la viteza xxx... (Windchill - cum zic Hamericani mancatas') 20C devin 6C... temperatura e destul de mare.

La semafoare... ajunge undeva la 267C...

 

Pe timp de zi vara... la soare faceti voi niste evaluari... ;)

 

Maine o sa masor temperatura pe autostrada.

 

God Speed.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPER TARE

am cd-ul dupa cheia

dar il pastram numai noi nu-l aratam la alti ca ne facem de ras cu viteza

in rest bun ciolanul din bv

peste 2 w.e. eu mai vreau odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E gata Fata lu tata :angry:

 

Nasule.... izolatiile tin... sunt ok... o sa iasa un fum gros si innecacios...vreo 15 min pana se arde si intareste cleiul de pe benzi... :blink: daca ii dai drumul tine-o intr-o zona ventilata deschisa. Dupa aceea e ok. am montat cam tot ce am avut pe ea... a iesit super. Zero gravity, Spiegler frana fata/spate si ambreaj, Ventilator Muzzy, BMC, KP, NGK iridium, Esapament Muzzy, Priza 2,3 aer inlocuita,prize aer fata Carpenenter marite,PCM3, bord Lumiglio in 2 culori plasma si negativ (cu dimmer incosporat).

Mai am sa-i schimb Mansoanele da am obosit.

Poze nu pun... cine ma stie ma stie... ;) am muncit 2 zile... da zic ca a meritat.

 

Cele bune.

 

God Speed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E gata Fata lu tata :)

 

Nasule.... izolatiile tin... sunt ok... o sa iasa un fum gros si innecacios...vreo 15 min pana se arde si intareste cleiul de pe benzi... :D daca ii dai drumul tine-o intr-o zona ventilata deschisa. Dupa aceea e ok. am montat cam tot ce am avut pe ea... a iesit super. Zero gravity, Spiegler frana fata/spate si ambreaj, Ventilator Muzzy, BMC, KP, NGK iridium, Esapament Muzzy, Priza 2,3 aer inlocuita,prize aer fata Carpenenter marite,PCM3, bord Lumiglio in 2 culori plasma si negativ (cu dimmer incosporat).

Mai am sa-i schimb Mansoanele da am obosit.

Poze nu pun... cine ma stie ma stie... :P am muncit 2 zile... da zic ca a meritat.

 

Cele bune.

 

God Speed.

 

 

Sa traiti, Capitane totusi poate unii nu te cunosc, pina una alta poti sa pui si pt noi neste poze.....!

 

Numai bine si fara incidente

:eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capitane sa-ti traiasca

poate ne vedem miercuri la arc mai mult timp

si poate pe seara dupa ce las autobusa vin cu basculanta si iau evacuarea

eu miercuri la ora 18 00 voi fi la arc daca nu ploua

poate vi si tu cucule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punem si "Pozne"... da maine sau poimaine.

 

Designul si infatisarea spun multe despre un Motor... dar inafara de Botoxului administrat, eu zic ca au venit toti Harmasarii acasa... E cu totul alta motocicleta.

PCM-ul sparge limitele :eek:) am renuntat la injectia pe aer... ca parerea mea era de prisos... No more "Back fire" :))

Iar evacuarea 4:2:1 e fenomenala...

Am dezlantuit... Forta bruta... simti fiecare Piston in parte... fara gluma :D e feroce.

 

Nasicule... maine dimineata dezansamblez intermediarele de Mufflere si saxofon ca azi nu am mai avut vreme... dar fiind la Constanta o sa trebuiasca sa astepti pana pe 14 ca sa pui mana pe ele.

Pe 14 am drum de Medgidia cu masina si o sa le aduc in Bucuresti.

 

God speed.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu capitane eu vreau toata evacuarea nu doar intermediarele

cu intermediarele nu am ce face la mine partea dreapta e parte comuna cu ce iese din motor

asa ca eu vreau tot mai putin finalele :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok... Nasicu... scot doar Muflerele de pe ea... Vorbim miercuri...

 

Mercy Don' Tytus... Ce-ti mai face ZZR-ul / si cum te prezinti in noul sezon... fizic vorbind :eek: ti-ai revenit?

 

Presiunea 2.9 ... e utilaj greu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capitane sa-ti traiasca

poate ne vedem miercuri la arc mai mult timp

si poate pe seara dupa ce las autobusa vin cu basculanta si iau evacuarea

eu miercuri la ora 18 00 voi fi la arc daca nu ploua

poate vi si tu cucule

 

Sa traiti baieti, va urmaresc de vreo 2 saptamani si ma chinui sa vin dar am avut probleme la facultate si nu se mai termina iar miercuri sint de noapte dar poate ma duc cu mobra si ne vedem vreo 15 minute daca sinteti la 18.00 la Arc! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin bunavointa capitanului am intrat in clubul celor cu buse nelimitate.Motocicleta s-a schimbat total.Din motorul care tragea liniar a devenit o mica bestie.Nu credeam ca va fii asa mare diferenta.Practic este o alta motocicleta.Daca pana acum mergeam lejer,dupa cele 7000 ture in primele 4 trepte se dezlantuie puterea pura.In 2 zile am acut praf cauciucul pe spate pentru ca intre 7 si 10000 ture practic cauciucul burnuieste dand impresia de patinare de ambreiaj din cauza brutalitatii de nedescris.Am testat-o pe autostrada cu capitanul si cred ca abia a asteptat sa isi puna Muzzi dupa ce a auzit ce nesimtire de evacuare am.Care puteti va astept pe 17 mai la Tulcea pe aeroport sa facem niste linii legale la free.Ce parbrize aveti pe moto?Ce sugerati?Am vazut pana acum Puig,Zero Gravity,Ermax,MRA.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok... Nasicu... scot doar Muflerele de pe ea... Vorbim miercuri...

 

Mercy Don' Tytus... Ce-ti mai face ZZR-ul / si cum te prezinti in noul sezon... fizic vorbind :) ti-ai revenit?

 

Presiunea 2.9 ... e utilaj greu...

 

10xDon Capitan,ZZR face chiar bine,detalii aici :D ,eu mi-am revenit cam 80%, dar e spre bine sper!

/index.php?...73411&st=50

 

La mine la 2.9 sunt lemn,dar asta poate este si la stejarele stock de BT014....

Cate kg are busa la plin?

Ramane sa vorbim, sa ne vedem :eek:

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...