Sari la conținut

EX-NEPRA, viitoare castigatoare la BC?


bik_motors
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Raspundem acultatorilor :baldy:

"Guma" pe spate este 225/60/R15 si da, e de masina, asta pt ca nu am gasit nicaieri una cu profil moto la dimensiunile astea...si crede-ma...am cautat...Daca stiti voi una, fac o cinste . 0745/776223 Andrei

Apropo, daca imi gasiti una pe fata 120/80/R15, ramane valabila faza cu cinstea.

Pt Nobloody: de cand a inceput fabricarea primei jante si pana cand a fost "lansata la apa" a durat cam 1 an de zile. Bine, e drept, nu s-a lucrat flux continuu :laugh: ...Daca vrei, facem o bere si vii sa o vezi mai de aproape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai raspund si eu la cateva intrebari.Rezervorul este cam in proportie de 80% facut de la zero.Roata spate nu este de masina.Ambele jante fata/spate sunt facute de la 0 :blink: .(si sunt centrate perfect).A si inca ceva.In curand va fi gata un site al atelierului de customizari.Acolo veti putea vedea si alte motoare modificate de Bik sau care sunt in curs de modificare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motomaniac stie :blink:

Rotile sunt de masina (sau mai corect au fost), dar au fost "decupate"(deh, cand eram mici,toti stricam mashinutzele,nu?) si apoi s-a adaugat "minunea" care iti creaza impresia ca taie asfaltul cand mergi pe strada...

De aici si problema: unde sa gasesc "gume" ca sa o "incaltz"?

Daca voi auziti de urmatoarele dimensiuni, va rog, dati un reply aici si o sa dau eu o bere unde vreti voi :P

Fata: 120/80/R15

Spate 225/80(sau 60)/R15

post-49-1103187775_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  Fata: 120/80/R15

  Spate 225/80(sau 60)/R15

eu tias putea gasii dar problema este ca sunt in barcelona si numai transportul tear costa vreo 20 euro......

as vrea sa stiu cine a facut rotile? nu de aia dar anul trecut am vazut doua la fel care erau facute de un clujean si rotile au fost facute la timisoara......si aveau exact acelasi model...mai bine zis identic.......??????

itrebarea e leai cumparat ...de la cine ai avut modelul interior al rotii?

dami un mail daca te intereseaza faza cu cauciucurile :P

si bafta in continoare imi place motorul cu toate ca nu este pe gustul meu :blink: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...