Sari la conținut

Hai Portocalii (KTM EXC Rulz)


atillas
 Share

Postări Recomandate

uita-te ca scrie pe el...si mergi la un mag de rulmenti ca aia au cam totul pe stoc si-ti iei ce marca vrei

pai .. daca il aveam demontat si nu scria pe el .. il masuram si aflam !! dar ideea e ca vreau sa stiu dimensiunile, cumpar semeringul si dupa ma apuc sa il desfac !:P ca sa il inlocuiesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vă salut pe toți!!! Sper ca în câteva zile o să fac Âşi eu parte din familia ktm-iÂştilor. Tocmai în legătură cu asta am câteva întrebări pentru voi. Am pus ochii pe un KTM 450 EXC folosit, din anul 2007 (de la dealerul KTM din zonă, a fost motor de teste la KTM în Austria). Spuneți-mi Âşi mie la ce să mă uit înainte să cumpăr, dat fiind faptul că nu am avut până acuma motocicletă. Nici măcar nu pot să probez ca lumea pe teren că sunt cam începător. Din 2007 până azi a rulat 296 de ore, e mult ? e puțin ? Dați-mi sugestii vă rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut pe toți!!! Sper ca în câteva zile o să fac Âşi eu parte din familia ktm-iÂştilor. Tocmai în legătură cu asta am câteva întrebări pentru voi. Am pus ochii pe un KTM 450 EXC folosit, din anul 2007 (de la dealerul KTM din zonă, a fost motor de teste la KTM în Austria). Spuneți-mi Âşi mie la ce să mă uit înainte să cumpăr, dat fiind faptul că nu am avut până acuma motocicletă. Nici măcar nu pot să probez ca lumea pe teren că sunt cam începător. Din 2007 până azi a rulat 296 de ore, e mult ? e puțin ? Dați-mi sugestii vă rog!

 

300 de ore intr-un an e destul de mult - se vede ca a fost motor de teste.

Insa, daca il iei de la un dealer serios, nu ar trebui sa iti faci probleme. 450 EXC din 2006 si 2007 au fost motociclete f solide si daca a fost intretinuta corespunzator o sa te mai tina mult si bine.

Cat dai pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4800 de euro cu tot cu TVA.

 

Cum ți se pare prețul ?

 

E bun pretul si corect pentru orele pe care le are. Repet - banuiesc ca a fost bine intretinut de dealer si nu ar trebui sa aiba probleme. Mai ales daca te si stii cu oamenii ... go for it!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4800 de euro cu tot cu TVA.

 

Cum ți se pare prețul ?

cum spunea si ionut .. daca a fost intretinut bine.. DA .. dar oricum 300 de ore .. e destul de mult ...

 

cum spunea si ionut .. daca a fost intretinut bine.. DA .. dar oricum 300 de ore .. e destul de mult ...

are cineva din intamplare .. un radiator de stanga SPART ??? (care sa nu-i fie util) ...:| il vreau pt model (ktm 450 exc .06)

Editat de Borosescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum spunea si ionut .. daca a fost intretinut bine.. DA .. dar oricum 300 de ore .. e destul de mult ...

 

 

are cineva din intamplare .. un radiator de stanga SPART ??? (care sa nu-i fie util) ...:| il vreau pt model (ktm 450 exc .06)

 

Daca vii cu radiatorul la Brasov se poate face unul la comanda, dar din alama. Nu costa mai mult de 150 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vii cu radiatorul la Brasov se poate face unul la comanda, dar din alama. Nu costa mai mult de 150 RON.

m-ar interesa si pe mine amandoua daca e, dar la unu din ele sa fac si gaura pentru termocupla la ventilator, eu acum neavand electroventilator. cam cat de rezistente ar fi aceste radiatoare comparativ cu originalele, si plus un pret estimativ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut ! M-am uitat pe aici dar nu am vazut nimic despre EXC 380 .E ceva in neregula cu motorul asta ? Intreb fiindca am sanse mari sa devin posesorul unei astfel de scule model 2002 .Ce puteti sa-mi spuneti despre el ?

Multumesc si scuze de deranj !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut ! M-am uitat pe aici dar nu am vazut nimic despre EXC 380 .E ceva in neregula cu motorul asta ? Intreb fiindca am sanse mari sa devin posesorul unei astfel de scule model 2002 .Ce puteti sa-mi spuneti despre el ?

Multumesc si scuze de deranj !!

Nu ai vazut caci din cate stiu eu nu exista prea mult 380 la noi. Pareri despre el ai aici Mai poti cauta pe thumpertalk.com sau pe ktmtalk.com despre el. Bafta si felicitari daca intri in posesia lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult ,deci nu eram eu prost cand stiam ca-i o scula calumea...Acuma sper sa-l vad si acasa ...

numai bine !!

hai cu poze si comentarii ca deabia astept ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

am una si mai vreau una.asa ca:

 

cumpar ktm 450/525 exc 2004-2006 numai stare foarte buna

 

cla,

0726/259679

 

sariti cu ofertele :cheers:

:( ktm 450exc din 2004, 4000euro, din germania 0723417150

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

:( ktm 450exc din 2004, 4000euro, din germania 0723417150

bre lotzi fa treaba pana la capat..pune si ceva poze..daca nu ia clau mai sunt si altii interesati..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Scriu aici in dorinta ca voi, cei in posesie de KTM-uri si in cunostinta de cauza sa ma indrume.. ci nu persoane ce vorbesc din auzite despre cum e un KTM sau cum ar trebui sa fie...

Vreau sa achizitionez un KTM LC4 640 Adventure de prin 1997-99, cu aprox 20.000-25.000km la bord, de ce anul respectiv? pt c nu imi permit ceva mai nou.

Sunt deja posesor de o Honda Transalp, dar este prea monotona pt mine, imi imping TA-ul peste capabilitatile lui, si sincer e pacat sa face ceva cu acest motor ceva ce nu a fost conceput sa faca.

 

Oare merita sa imi cumpar o portocalie din anul respectiv si la km respectivi tinand cont ca este KTM; ce de obicei sunt folosite intens la off, deci uzura mare?

Fiind totusi un enduro-touring ma gandesc ca nu a fost bruscat ca un EXC, si km sunt rezonabili. Sau ma insel? si la banii respectivi mai bine sa-mi caut o japoneza?

 

KTM gen: KTM 1

 

Sunt nou in fenomenul KTM dar sunt dispus sa il imbratisez cu drag, asa ca va rog dati-mi sfaturi prietenesti si realiste. Merita cumparat sau riscurile sunt prea mari ca motocicleta sa troncane din toate incheieturile posibile?

 

Numai bine ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor portocaliilor. Sunt posesor de 450 EXC Racing Factory, 2005. Inainte am avut un GSX-R 750 si vreau sa spun ca pot sa uit tot ce am invatat pana cum despre motoare... si am ceva experienta.

 

Ce vroaim sa intreb... pot sa ii pun scarite pe spate?? :crack:) Sunt obisnuit sa mai iau pe cate cineva cu mine si am constatat ca nu am scarite :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar radiator stanga(cel cu gura de umplere)pentru ktm 520 din 2002

claudiu

0726259679

vbeste cu dizzy la sb..au ei o combinatie si fac radiatoare la sfert de pret..daca nu ai nr da-mi PM..

 

Salut tuturor portocaliilor. Sunt posesor de 450 EXC Racing Factory, 2005. Inainte am avut un GSX-R 750 si vreau sa spun ca pot sa uit tot ce am invatat pana cum despre motoare... si am ceva experienta.

 

Ce vroaim sa intreb... pot sa ii pun scarite pe spate?? :crack:) Sunt obisnuit sa mai iau pe cate cineva cu mine si am constatat ca nu am scarite :crack:

 

..motorul asta e ptr HARD enduro..daca vrei sa mai iei pe cineva cu tine vinde-l si ia-ti un LC4 ..nu stiu cum vreti sa stati 2 pers pe exc..trebuia sa te gandesti inainte sa iei modelul asta si bineinteles sa intrebi la ce se foloseste exc-ul ...

 

teoretic poti sa faci vreo adaptare..dar este ca si cum ti-ai lua un porsche si ai constatat ca nu ai loc sa iti iei 6 persoane ca in dacie...no offence..

 

Salutare!

 

Scriu aici in dorinta ca voi, cei in posesie de KTM-uri si in cunostinta de cauza sa ma indrume.. ci nu persoane ce vorbesc din auzite despre cum e un KTM sau cum ar trebui sa fie...

Vreau sa achizitionez un KTM LC4 640 Adventure de prin 1997-99, cu aprox 20.000-25.000km la bord, de ce anul respectiv? pt c nu imi permit ceva mai nou.

Sunt deja posesor de o Honda Transalp, dar este prea monotona pt mine, imi imping TA-ul peste capabilitatile lui, si sincer e pacat sa face ceva cu acest motor ceva ce nu a fost conceput sa faca.

 

Oare merita sa imi cumpar o portocalie din anul respectiv si la km respectivi tinand cont ca este KTM; ce de obicei sunt folosite intens la off, deci uzura mare?

Fiind totusi un enduro-touring ma gandesc ca nu a fost bruscat ca un EXC, si km sunt rezonabili. Sau ma insel? si la banii respectivi mai bine sa-mi caut o japoneza?

 

KTM gen: KTM 1

 

Sunt nou in fenomenul KTM dar sunt dispus sa il imbratisez cu drag, asa ca va rog dati-mi sfaturi prietenesti si realiste. Merita cumparat sau riscurile sunt prea mari ca motocicleta sa troncane din toate incheieturile posibile?

 

Numai bine ! :crack:

sfat prietenesc si realist:depinde cum ti-e norocul..daca proprietarul la ingrijit cum imi ingrijesc eu motoarele nu mai sta pe ganduri..

tine cont ca in germania zonele de enduro sunt foarte limitate,multi il folosesc doar asa de fun(de asta din poza scrie ca a fost doar ptr ture

lungi si doar de 2 ori la un training offroad)..iar un lc4 nu e chiar ceea ce trebuie ptr hard enduro(nu ca nu s-ar preta)..km sunt putini c-am multi

trebuie vazut daca pisha ulei pe undeva,ce urme e uzura are pe scarite,esapament ,plastice etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfat prietenesc si realist:depinde cum ti-e norocul..daca proprietarul la ingrijit cum imi ingrijesc eu motoarele nu mai sta pe ganduri..

tine cont ca in germania zonele de enduro sunt foarte limitate,multi il folosesc doar asa de fun(de asta din poza scrie ca a fost doar ptr ture

lungi si doar de 2 ori la un training offroad)..iar un lc4 nu e chiar ceea ce trebuie ptr hard enduro(nu ca nu s-ar preta)..km sunt putini c-am multi

trebuie vazut daca pisha ulei pe undeva,ce urme e uzura are pe scarite,esapament ,plastice etc..

 

Multumesc pt raspuns :crack:

 

Sa inteleg ca 25k km sunt un pic ca multi pt un LC4 adventure...

Si daca as cumpara unul din Romania, folosit un sezon,2? este mult la km respectivi? sunt nou in KTM, pana acum am avut doar japoneze, ce sunt total diferite de frumoasele portocalii...

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...