Sari la conținut

Ziua Bucurestiului - Miting Moto! 20.09.2007


Placebo
 Share

Postări Recomandate

Eu as propune o cerstere a limitarii de putere pentru incepatori. Ceva care sa fie corelat si cu oferta de motociclete de pe piata noastra. Cand mi-am ales modelul nu am avut cum sa iau ceva care se incadra in limita asta, asa ca a trebuit sa aleg din clasa de peste 25 kw. Exemplul meu e pentru choppere, iar singurele modele care se aduc oficial (de la importator oficial al marcii respective) la noi cu putere asa mica sunt de maxim 250 cmc. Si exista un singur model din cate stiu eu, Suzuki Intruder. Ceilalti priducatori au doar modele de 125 cmc. Ori pentru o persoana de peste 100 kg un astfel de model e subdimensionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 380
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu as propune o cerstere a limitarii de putere pentru incepatori. Ceva care sa fie corelat si cu oferta de motociclete de pe piata noastra. Cand mi-am ales modelul nu am avut cum sa iau ceva care se incadra in limita asta, asa ca a trebuit sa aleg din clasa de peste 25 kw. Exemplul meu e pentru choppere, iar singurele modele care se aduc oficial (de la importator oficial al marcii respective) la noi cu putere asa mica sunt de maxim 250 cmc. Si exista un singur model din cate stiu eu, Suzuki Intruder. Ceilalti priducatori au doar modele de 125 cmc. Ori pentru o persoana de peste 100 kg un astfel de model e subdimensionat.

 

Si Marauder-ul, pe nume de cod GZ250, corespunde ca are numai

Putere maxima : 15 kw (20,4 cp) la 8.000 rot/min

(citat de pe site).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre partea cu testul de cunostinte si comportament, m-am interesat la politie si am primit doua raspunsuri oficiale din care nu se intelege mare lucru. Mi-au spus ca trebuie sa dau testul, dar au uitat sau habar nu aveau in ce consta. :) Iar cand le-am cerut informatii suplimentare strict pe tema asta m-au trimis la fel de oficial la sectia de politie de pe str. Nicolae Iorga din sectorul 1. Cand am vazut ca incep sa ma plimbe dintr-o parte in alta m-am lasat pagubas si mi-am cumparat ce am vrut.

In alta ordine de idei, eu cred ca experienta conteaza chiar daca e pentru categoria B. Am carnet de mai bine de 10 ani si pot spune ca experienta de la condusul masinii m-a ajutat foarte mult la motocicleta. Pana la urma ambele vehicule sunt facute pentru a merge pe strada si se supun acelorasi legi si reglementari. Toti folosim aceleasi semne de circulatie. La fel te asiguri si semnalizezi la depasiri sau la manevre, indiferent cu ce circuli. Singura diferenta e ca atunci cand pleci cu motorul trebuie sa-ti inchipui ca esti omul invizibil si ca intre tine si celalalt nu mai e un strat de tabla ci doar pielea din dotarea proprie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primiti si motociclisti cu motoare mici ?? :) 125 cmc ??? Eu oricum vin... sper doar ca tot ce se incearca sa ajunga la cei ce pur si simplu ne ignora pe strazi... e o adevara tragedie, cand ignoranta ucide.... (exemplu celor doi de pe Plevnei. Dumnezeu sa-i odihneasca.)

 

tre sa ne primeasca si pe noi, bro'! sper sa ne vdm acolo.

 

 

 

In 1 ul rand felicitari pt initiativa.Un lucru extrem de util;

Avand in vedere ca acum 2 ore in timp ce ma intorceam de la munca, unu cu o duba nu s-a asigurat si era sa ma dea jos, de mi a sarit inima in gat si lui i s-a 'umplut frigiderul', e de datoria mea sa ma prezint la intrunire si sa sustin cauza!

 

Asfalt neudat de ADP !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand completeaza-tzi profilul.

 

Doi, inainte sa se propuna tzinspe opriri sa se gandeasca foarte serios cum vom face asta cu 1000 de vehicole intr-un sir de 2-3 km. Adik primii opresc la romana sa zicem iar capatul este undeva pe la Unirea ... cei de la unirea se vor intreba de ce ne-am oprit in timp ce primii 100 vor tine un moment de reculegere.

 

cred ca m-ai inteles gresit, cand am spus "daca ii iritam, n-ar fi mai bine sa stam acasa" m-am referit doar la ce-ai spus tu.pe mine ma doare fix in paishpe ca-l irit pe baiatu lu tata care conduce mertzanu, sau stiu eu ce sofer.macar o zi sau mai exact cateva ore sa ne respecte si sa ne acorde putina atentie.

de ce trebuie noi sa ne gandim la soferi, crezi k ei se gandesc la noi?

am cat A si B,momentan nu am motor, am mers atat cu moto cat si cu masina, deci stiu cat de cat ce inseamna sa mergi cu motoru prin traficul din Bucuresti.

 

treaba cu opririile e normala, si sunt de acord cu tine, n-ai cum sa ti un moment de reculegere la o astfel de coloana.

 

sper ca prin acest miting soferii sa invete ceva(nu ma refer la cei care au moto).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La traficul deja infernal din Bucuresti, mi-e sa nu invete si mai multe injuraturi. Pe de alta parte, poate o sa se gandeasca sa renunte la conserva pentru drumul zilnic la/de la serviciu in favoarea unei biciclete/scuter/motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adu'i la mars ... ii impartim incepatorilor si scuteristilor.

salutare.

asta da idee buna...poate invata fiecare motociclist pe cate un scuterist ce-i cu pasiunea asta si cu civilizatia...

...mai bine decat sa-i marginalizeze cineva din cauza de...gel si ten

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REGULI DE ORGANIZARE SI TRASEU

 

VA FI UN SINGUR SIR LUNG COMPUS DIN MOTOCICLETE GRUPATE APOI SCUTERE SI MOPEDE GRUPATE ULTIMI FIIND GRUPA DE BICICLISTI. NU ESTE NICI UN FEL DE DISCRIMINARE CI DOAR DE DIFERENTA DE VITEZA SI DE DINAMICA A VEHICOLELOR.

 

MARSUL VA FI COMPUS DINTR-UN SIR DE DOUA MOTOCICLETE/SCUTERE SAU 3 BICICLETE GRUPATE PE PRIMA BANDA FLANCATE PE BANDA A II-A DIN LOC IN LOC DE MOTOCICLISTI RESPONSABILI DE ORGANIZARE. ACESTIA DIN URMA VOR AVEA O BANDEROLA ALBA PE MANA DREAPTA, COMPUSI DIN MEMBRII DAC MOTORS SI MOTOCICLISTI CU EXPERIENTA SI CUNOSCUTI IN COMUNITATE.

 

TOTI PARTICIPANTII VOR RESPECTA SI APLICA ORICE INSTRUCTIUNE PRIMESTE DE LA MEMBRII ORGANIZATORI (CU BANDEROLA) NIMENI IN AFARA DE ACESTIA NU AU DREPTUL SA-SI SCHIMBE POZITIA IN COLOANA.

 

1. NU SE MERGE PE O ROATA, FARA MAINI, IN PICIOARE, FARA CASCA SAU ORICE ALATA MODALITATE DE A ETALA O GANDIRE INFANTILA

2. NU TREBUIE SA FIE LINISTEA CERUTA LA COMEMORARE DAR NU SE AMBALEAZE EXCESIV MOTOARELE PENTRU A PUTEA SA COMUNICAM INTRE NOI (MAI BINE CLAXONATI)

3. TOTI PARTICIPANTII TREBUIE SA FIE IN REGULA: CASCA, NUMAR NEINDOIT, MOTOCICLETA INMATRICULATA SI IN STARE BUNA DE FUNTIONARE (IN SPECIAL FRANELE), PERMIS/CURS DE LEGISLATIE ... ETC

4. DIN MOMENTUL PLECARII NU SE MAI INCEARCA INTRAREA IN COLOANA A INTARZIATILOR. DACA NU AJUNGETI PANA LA 17:45 IN PIATA CONSTITUTIEI NU MAI INCERCATI SA AJUNGETI.

 

ORICE PARTICIPANT CARE INCALCA UNA DIN REGULILE MENTIONATE ANTERIOR VA FI SCOS DIN COLOANA SI TRAS PE DREAPTA.

 

 

 

VA FI UN SINGUR TRASEU

 

PIATA CONSTITUTIEI 17:00 - 17:30 plecare la ora 18:00

 

PIATA UNIRII

 

PIATA UNIVERSITATII

 

PIATA ROMANA

 

PIATA VICTORIEI – Posibila oprire pentru inmanare petitie

 

PIATA CH. DE GAULLE

 

PIATA ARC DE TRIUMF

 

LA ARCUL DE TRIUMF SE VOR PARCA VEHICOLELE IN SPECIAL IN LOCUL UNDE SE PARCHEAZA MIERCUREA. DUPA CE PARCAM TOTI VOM PASTRA UN MOMENT DE RECULEGERE SI VOM APRINDE LUMANARI SUB ARCUL DE TRIUMF IN MEMORIA PRIETENILOR SI COLEGILOR MOTOCICLISTI PLECATI DINTRE NOI. TOTUL IN LINISTE

NU SE VOR LASA MOTOARE PE CAROSABIL

NU SE VOR LASA OBIECTE NESUPRAVEGHEATE CE SE POT FURA USOR.

 

Biciclistii care nu vor sa continue marsul pe piatra cubica pot sa se retraga la Piata Victoriei, nu este obligatoriu, decizia va fi luata de fiecare in parte.

 

ESTE PREFERABIL SA AVEM CANDELUTE SI POZE CU MOTOCICLISTI DECEDATI ANUL ACESTA

 

CINE ARE TRICOURI DIN CAMPANIILE ANTERIOARE SA LE POARTE

 

--- Mesaj completat în 17 Sep 2007 15:33 -------------
PE LANGA CEI CARE SUNT DIN AMR, URBAN, SILVER PISTONS, ... II ROG PE CEI VECHI PE FORUMURI SI CU EXPERIENTA ( GEN AXA, BAIAZID CU SAMURAIDERS, ZIDU, ... SE CUNOSC CARE SUNT) SA VINA JOI LA ORA 17:00 CU BANDEROLA ALBA PENTRU A NE AJUTA LA PASTRAREA ORDINEI MARSULUI ... DACA POT VENI SI MIERCURI ORA 20:00 LA URSU ESTE SI MAI BINE.

post-2444-1190031315_thumb.jpg

post-2444-1190031333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care intrebau de STIKERE:

eu am asa ceva pe masina (l-am primit moca si l-am lipit)

 

sper ca pana joi sa am 100 de buc similare celui pe care il am deja (adica nu va avea un sponsor cu pagina de web pusa pe el, restul destul de similar).

cum nu e sponsor sa dea banii, nu e nici stiker moca. costul este de 1.8 Ron / bucata (cam 50 euroi / 100 buc)

 

ce mai trebuie:

 

1. care e tare in Corel, am nevoie de grafica vectorizata inchis la curbe (cred ca zic bine, ca daca nu iar imi spune careva ca vorbesc prostii); nu stiu dimensiunea stikerului, dar astept PM si vorbim (sa vedem incadrare optima sa fie cazaturile cat mai mici)

2. bani :) am 3 variante:

a.) suport costul singur singurel (dar ma mai gandesc, ca am trei copii, toti baieti, si mai bine fac altceva cu banii)

b.) le vand ca la piata sa scot macar o parte din cost (o sa ma simt jenant)

c.) o sa gasesc niste prieteni (sa ma salveze de la a rupe de la gura copiilor sau de o situatie jenanta) sa puna bani cu mine si le dam gratis; si lansez si o invitatie directa: kytynel si ser79ban aveti un loc in loja mare rezervat, sunteti invitatii mei (va invitam la tribuna oficiala, dar eu nu sunt microbist si nu merg pe stadion, ca atare nu am nici apucaturile aferente)

 

solutii pentru problemele de mai sus:

1. daca nu gasesc pe nimeni tare in Corel o fac eu (desi am deschis Corelu' de 10 ori in viata mea si o sa dureze o vesnicie, ca nu mai stiu cum drak se inchid curbele)

2. a.) e sigur ca o fac; b.) exclus sa se intample (ca nu vreau sa ma simt jenibil), c.) mai vedem ce zice lumea (in special invitatii speciali :lol: )

 

ca sa fiu la obiect, pun si pozele cu stikerul si poza mea, sa stiti cine este personajul dupa care sa va uitati joi la meeting pentru un stiker din partea mea si (sper) a prietenilor mei (ca am vazut ca unii pe aici ma confunda cu altcineva ;) )

 

post-19213-1190035589_thumb.jpgpost-19213-1190035647_thumb.jpg

 

 

 

sa auzim de bine, sa ne vedem cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care intrebau de STIKERE:

eu am asa ceva pe masina (l-am primit moca si l-am lipit)

 

 

 

Acum m-am prins cine eshti ... :) scuze de offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care intrebau de STIKERE:

eu am asa ceva pe masina (l-am primit moca si l-am lipit)

 

sper ca pana joi sa am 100 de buc similare celui pe care il am deja (adica nu va avea un sponsor cu pagina de web pusa pe el, restul destul de similar).

cum nu e sponsor sa dea banii, nu e nici stiker moca. costul este de 1.8 Ron / bucata (cam 50 euroi / 100 buc)

 

ce mai trebuie:

 

1. care e tare in Corel, am nevoie de grafica vectorizata inchis la curbe (cred ca zic bine, ca daca nu iar imi spune careva ca vorbesc prostii); nu stiu dimensiunea stikerului, dar astept PM si vorbim (sa vedem incadrare optima sa fie cazaturile cat mai mici)

2. bani :) am 3 variante:

a.) suport costul singur singurel (dar ma mai gandesc, ca am trei copii, toti baieti, si mai bine fac altceva cu banii)

b.) le vand ca la piata sa scot macar o parte din cost (o sa ma simt jenant)

c.) o sa gasesc niste prieteni (sa ma salveze de la a rupe de la gura copiilor sau de o situatie jenanta) sa puna bani cu mine si le dam gratis; si lansez si o invitatie directa: kytynel si ser79ban aveti un loc in loja mare rezervat, sunteti invitatii mei (va invitam la tribuna oficiala, dar eu nu sunt microbist si nu merg pe stadion, ca atare nu am nici apucaturile aferente)

 

solutii pentru problemele de mai sus:

1. daca nu gasesc pe nimeni tare in Corel o fac eu (desi am deschis Corelu' de 10 ori in viata mea si o sa dureze o vesnicie, ca nu mai stiu cum drak se inchid curbele)

2. a.) e sigur ca o fac; b.) exclus sa se intample (ca nu vreau sa ma simt jenibil), c.) mai vedem ce zice lumea (in special invitatii speciali :D )

 

ca sa fiu la obiect, pun si pozele cu stikerul si poza mea, sa stiti cine este personajul dupa care sa va uitati joi la meeting pentru un stiker din partea mea si (sper) a prietenilor mei (ca am vazut ca unii pe aici ma confunda cu altcineva :D )

 

post-19213-1190035589_thumb.jpgpost-19213-1190035647_thumb.jpg

 

sa auzim de bine, sa ne vedem cu bine

 

 

 

 

 

fac si io o donatie pentru asta..,ca inca n-am mostenitori

..f f buna ideea

sper sa ne cunoastem la intrunire..

..vino cu o idee de contactare

 

--- Mesaj completat în 17 Sep 2007 17:45 -------------

Daca suteti asa de bine informata legislativ ar fi trebuit sa sesizati ca acest document este un Memoriu continand sugestii de modificare a codului rutier si nu un proiect de modificare a codului rutier - eu cred ca este o mare diferenta. Prin acest memoriu nu se impune adoptartea unui termen ci se emit opinii.

Altfel documentul trebuia sa sune ceva de genul:

La articolul xx aliniatul zz propunem blablabla sa fie inlocuit cu asdfadsasd.

 

Deci va rog sa fiti foarte atenti la detalii pentru ca nu pot sa raspund la orice reply, deja lumea se apuca sa caute alti termeni.

 

A, si inca ceva ... rog pe toti cei care au pus umarul la acest text sa "modereze" acest topic sa nu ma lase doar pe mine, eu oricum sunt plecat din Bucuresti in we.

 

 

 

`autor moral`= orice persoana ,conducator auto sau nu, care ,prin incalcarea unei legi ,rutiere sau nu,duce la producerea uni accident ...

..cred ca este similar cu calu` care intra prin pare-brise-ul masinii...vinovat proprietaru`..

...sper ca nu am raspuns prea tarziu

 

--- Mesaj completat în 17 Sep 2007 18:05 -------------

SALUT....AS FII VRUT TARE MULT SA POT PARTCIPA LA ACEST MITING DAR V-ATI ALES ORA DE DEFILARE PREA TIRZIE. NOI CEI DIN AFARA BUCURESTI-ULUI TRE SA NE INTOARCEM SI ACASA.

CEL PUTIN EU VORBESC IN CAZUL MEU, CARE SUNT INCEPATOARE SI CHIAR NU E PLACUT SA FACI AUTOSTRADA NOAPTEA.

CIND ATI PUS ORA ASTA PT MITING V-ATI GINDIT SI LA MOTOCICLISTII CARE VIN MAI DE DEPARTE? :lol:

 

 

 

hai ca nu stai asa departe..si oricum nu vi singura...vin destui din pitesti

...da` daca asta-i problema...poti sa ramai la noi acasa peste noapte(radu & claudia,proaspat casatoriti)..si dimineata..mic dejun,cafea ..si direct la servici la pitesti...si mai si stam aproape de autostrada

 

--- Mesaj completat în 17 Sep 2007 18:08 -------------

SALUT....AS FII VRUT TARE MULT SA POT PARTCIPA LA ACEST MITING DAR V-ATI ALES ORA DE DEFILARE PREA TIRZIE. NOI CEI DIN AFARA BUCURESTI-ULUI TRE SA NE INTOARCEM SI ACASA.

CEL PUTIN EU VORBESC IN CAZUL MEU, CARE SUNT INCEPATOARE SI CHIAR NU E PLACUT SA FACI AUTOSTRADA NOAPTEA.

CIND ATI PUS ORA ASTA PT MITING V-ATI GINDIT SI LA MOTOCICLISTII CARE VIN MAI DE DEPARTE? ;)

 

 

 

si oricum e bine sa fim vazuti si in afara bucurestiului....accidente sunt in toata tara..

 

--- Mesaj completat în 17 Sep 2007 18:17 -------------

Ser79ban :hug:, chiar 'mi-este rusine..o sa ma informez :) NU cred ca ii poti educa...trebuie ceva concret pt ca daca mergem pe partea asta "dragi copii, ar fi bine sa purtati echipament pt ca asa si-asa si pe dincolo" nu cred ca o sa trezeasca prea multe minti...pt ca, in fond, f multi is optimisti "mie nu o sa mi se intample" sau alte portite de scapare/de scutire...Daca purtarea castii este obligatorie si tot mai sunt motociclisti care merg fara sau motociclisti cu pasager fara casca atunci cum crezi ca echipamentul va fi luat in seama?

Cum crezi ca s-ar face aceasta educare..si unde..si de catre cine?

 

 

gresesti un pic,arabia...

foarte multi prieteni,sau cunostinte,nemotociclisti,si nu numai cei ff educati,ma indeamna sa merg echipat bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu dubluefect!!! avem dreptul legal sa avansam prin coloana pana la semafor..dar ei ce crezi ca vor pune masinile alea vreodata cum trebuie..inainte sa opreasca sai treaca prin capatana aia ca poate vine vreun motor,o bicla un scuter..nu ,ei sunt in stare sa le puna in diagonal sa nu mai treaca nimeni,e spatiul lor. . si iti mai deschide si vreo usa sa te nenoroceasca pe acolo..iar de respect,merita vreunul..cand nu poti sa iesi 5 km si ai parte de 3 4 senzatii tari..ba stanga ba dreapta cu tine lipsa prioritati etc stai cu stomacul ghem ca te asteapta nenorocirea in sec urmatoare..dai ma ...?? o sai respect cand o sa ma respecte ei in primul rand,eu sunt pe 2 roti,expus la orice lovitura,vulnerabil ,echilibru si altele care le stiti f bine.Noi suntem si soferi..iar ei cati motoristi??Probabil ca cei care intradevar mai fac loc ,au vreo legatura cu motociclismul,dar cati??...bafta!! am uitat buna treaba placebo!sa vad cum ajung!

 

Respectul se castiga. Nu ti se da ca sa ai ce pierde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut si eu. sunt destul de nou pe forum, am permis moto de o luna si B-ul de vreo 10 ani. sunt cameraman la prima tv si cu ocazia asta i-am si anuntat pe colegi de ce o sa se intample joi. voi fi si eu, dar nu stiu daca vin cu motorul sau cu camera de filmat.

Am si eu de adaugat ceva la propunerile voastre. cred ca pe unele bulevarde sau strazi mai largi ar putea fi posibila, in apropierea intersectiilor, trasarea unor culoare cu latimea de jumatate de metru, INTRE BENZILE DE CIRCULATIE< pe care motociclistii ar putea sa le foloseasca pentru a ajunge in fata. In oras, vehiculele trebuie sa se inscrie, teoretic, pe banda de care au nevoie cu cel putin 50 de metri inainte de intersectie, De ci nu ar avea ce cauta pe acele culoare speciale pt motociclisti.

ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut si eu. sunt destul de nou pe forum, am permis moto de o luna si B-ul de vreo 10 ani. sunt cameraman la prima tv si cu ocazia asta i-am si anuntat pe colegi de ce o sa se intample joi. voi fi si eu, dar nu stiu daca vin cu motorul sau cu camera de filmat.

Am si eu de adaugat ceva la propunerile voastre. cred ca pe unele bulevarde sau strazi mai largi ar putea fi posibila, in apropierea intersectiilor, trasarea unor culoare cu latimea de jumatate de metru, INTRE BENZILE DE CIRCULATIE< pe care motociclistii ar putea sa le foloseasca pentru a ajunge in fata. In oras, vehiculele trebuie sa se inscrie, teoretic, pe banda de care au nevoie cu cel putin 50 de metri inainte de intersectie, De ci nu ar avea ce cauta pe acele culoare speciale pt motociclisti.

ce parere aveti?

 

 

foarte tare ideea, dar SF . si neaplicabila practic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma tem ca m-ai cam pierdut aici

 

PS: vezi ca nu ai completatele datele in profil si te ia adminu la rost

 

 

care date...cred ca le-am completat pe toate..

...si am vb serios cu donatia...cat pot...dar cred ca va conta..

...e o idee buna cu stickerele

...

 

--- Mesaj completat în 17 Sep 2007 19:25 -------------

ma tem ca m-ai cam pierdut aici

 

PS: vezi ca nu ai completatele datele in profil si te ia adminu la rost

 

 

aha!! am vazut

merci!

..da` in afara de yahoo ID habar n-am ce inseamna restul..

...scuze,dar sunt in urma cu tehnologia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca incep sa ma prind: vrei sa faci o donatie cu acte in regula, mie ca persoana fizica, corect sau sunt pe camp? daca da, eu propun altfel: rupe din banii de buzunar cateva zeci de lei si daca ne strangem asa inca 2-3 cred ca suma finala e derizorie; luam suta de stikere si o dam in dreapta si stanga si in 5 minute am scapat, ce zici

 

totusi, daca ai in minte chiar o donatie, atunci facem ceva cu cap si de amploare; ca mai am si ceva idei in cap, intre multe prostii pe care le scriu, sau cel putin asa zice lumea (ca am idei si scriu prostii); sigur mai gasim donatii/sponsorizari si trecem cu campania de la categoria pantaloni scurti si ciunga'par la seniori

 

oricum ar fi, for the record: :) multumesc raducu77 :lol:

 

au iesit stikerele (pentru bunul de tipar, va fi pe fond galben ca cel pe care il am eu), maine se lucreaza (le-a facut in Corel firma care le produce). multumesc Oldmaxbucuresti ;) , multumesc Kumuya :) am vazut PM, s-a rezolvat mai repede decat ma asteptam

 

 

post-19213-1190047560_thumb.jpg

Editat de gabimaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pot sa te ajut cu stickerul sunt aici.

Am luat una dintre pozele de tine si ma apuc de lucru.

Da-mi un PM cu o adresa de mail unde sa-ti pot trimite documentul sau daca nu le scriu pe un cd si ne putem vedea maine pe undeva prin oras sa ti-l dau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Palcebo : o idee pe un articol in memoriu:

sa se faca si la noi la semafoare cate un spatiu de 3-5 metrii inaintea coloanei unde sa se stranga la culoarea rosie motoristii ce sosesc printre benzi, cum sunt si in alte tari europene. ar fi utila dar sperante putine...

insa in primul rand sper sa se ia in considerare legalizarea trecerii cu viteza redusa la semafor printre autoturismele oprite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca incep sa ma prind: vrei sa faci o donatie cu acte in regula, mie ca persoana fizica, corect sau sunt pe camp? daca da, eu propun altfel: rupe din banii de buzunar cateva zeci de lei si daca ne strangem asa inca 2-3 cred ca suma finala e derizorie; luam suta de stikere si o dam in dreapta si stanga si in 5 minute am scapat, ce zici

 

totusi, daca ai in minte chiar o donatie, atunci facem ceva cu cap si de amploare; ca mai am si ceva idei in cap, intre multe prostii pe care le scriu, sau cel putin asa zice lumea (ca am idei si scriu prostii); sigur mai gasim donatii/sponsorizari si trecem cu campania de la categoria pantaloni scurti si ciunga'par la seniori

 

oricum ar fi, for the record: :) multumesc raducu77 :lol:

 

au iesit stikerele (pentru bunul de tipar, va fi pe font galben ca cel pe care il am eu), maine se lucreaza (le-a facut in Corel firma care le produce). multumesc Oldmaxbucuresti ;) , multumesc Kumuya :) am vazut PM, s-a rezolvat mai repede decat ma asteptam

post-19213-1190047560_thumb.jpg

Gabimaty sa-mi pastrezi 2 stikere ca nu cred ca pot sa ajung la miting sant plecat in cursa !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca incep sa ma prind: vrei sa faci o donatie cu acte in regula, mie ca persoana fizica, corect sau sunt pe camp? daca da, eu propun altfel: rupe din banii de buzunar cateva zeci de lei si daca ne strangem asa inca 2-3 cred ca suma finala e derizorie; luam suta de stikere si o dam in dreapta si stanga si in 5 minute am scapat, ce zici

 

totusi, daca ai in minte chiar o donatie, atunci facem ceva cu cap si de amploare; ca mai am si ceva idei in cap, intre multe prostii pe care le scriu, sau cel putin asa zice lumea (ca am idei si scriu prostii); sigur mai gasim donatii/sponsorizari si trecem cu campania de la categoria pantaloni scurti si ciunga'par la seniori

 

oricum ar fi, for the record: :) multumesc raducu77 :lol:

 

au iesit stikerele (pentru bunul de tipar, va fi pe fond galben ca cel pe care il am eu), maine se lucreaza (le-a facut in Corel firma care le produce). multumesc Oldmaxbucuresti ;) , multumesc Kumuya :) am vazut PM, s-a rezolvat mai repede decat ma asteptam

post-19213-1190047560_thumb.jpg

 

 

uite bre ca nici tu nu ai completate datele...nu cumva esti chiar adminu?!

...sarcastic da` inteligent...nu esti prea departe de adevar...da` nu m-am gandit la cateva zeci de lei....iar paranoia cu donatie pers fizica cu acte....cred ca e deformare profesionala de patron ,avocat sau politician....propune ceva concret...poate se strang cateva sute xcateva zeci de lei...si nu cred ca doare pe cineva in cot ca nu s-au facut stickerele pe nu stiu nce cale oficiala de nu stiu ce fundatie sau organ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabimaty sa-mi pastrezi 2 stikere ca nu cred ca pot sa ajung la miting sant plecat in cursa !!

 

stai linistiti ca bulgarele se rostogoleste; cel mai greu este sa pui mana pe zapada (ca e rece si uda), sa faci un bulgare, nu prea mare, dar nici prea mic, si sa ii dai drumul la vale; se intampla un fenomen ciudat, creste pe masura ce se rostogoleste :)

asta am facut eu si deja functioneaza

ai rabdare 3 zile si o sa fii surprins

deci nu iti face griji, vom mai face stikere, nu ramane nimeni fara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...