Sari la conținut

PLANURI PENTRU 2005


Soso
 Share

Postări Recomandate

Pai ce planuri sa avem???!!! Sanatosi sa fim ca pofta vine mancand .Binenteles sa mearga fieru si sa avem bani de benzina si cel mai important sa ne mai ia Dragos cu remorca si pe noi la un hard ca acum suntem mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm...planuri...in principiu in august vreau sa trag un raid on/off prin Apuseni, intre 2 intruniri..... :P In rest, iesiri cat mai dese si cat mai spre munte,cu dese parasiri ale soselei in favoarea drumurilor forestiere :blink:

La stadiul de proiect am si o etapa de Paris-Dakar pe nisipurile de la Vadu,cu conditia sa schimb inainte motorul cu ceva mai usor gen DR650 sau NX650 :nono:

Dar pana la vara mai e , om trai si om vedea.... B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpdv off-road-istic (sau ATV-istic B) in prima zi de Craciun am facut o baie ca la Sankt Petersburg (adica am intrat in apa cu gheata pana la brau dupa care am iesit si ulterior m-am bagat la loc ca sa scot si ATV-ul de acolo :blink: ) iar in primele 2 zile din an am facut trasee prin padure cu tractorasul.

 

Deci pana la venirea verii raman pe 4 roti + reductor si la vara pe 2 (trebuie sa-mi iau si motor ca am vandut KTM-ul :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Eu tot m-am abtinut sa postez pa topicul asta ... din lipsa de idei ...Dar aseara am avut un vis .. hi hi j/k. :moron:

Acuma nu am motor dar prin Martie ma bate un gand sa ma duc prin Germania sa imi aduc ceva .... shi cum la noi inca mai merge susta cu motorul plin de mocirla pe asfalt(deh ... gabori putini) .. ma gandesc sa-mi aduc ceva ce sa nu fie inmatriculat ..... Un KTM 620 am calculat asha dupa mine ...ca .. deh banii astia. . .

 

Dpdv enduristic ... :huh: motor sa fie ca restul vine de la sine :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa bat bine Dobrogea si delta pe care nu o cunosc dpv motociclistic, sa fac niste trasee ex Navodari - Corbu - Vadu - Periboina - Gura Portitei - Sinoe - Gura Dobrogei si retur prin muntii Dobrogei - in total 140 km - deci merge de motoare cu rezervoare de 9 litri.

Un alt traseu ar fi ca de la Gura Portitei sa mergem in delta cu vaporasul si acolo undeva sa campam iar a doua zi sa ne bagam mai mult prin delta si apoi in muntii Macinului.

Trebuie facuta in primavara (aprilie, mai) pana nu ne rup tantarii.

Va invit fratilor care vreti sa facem o expeditie impreuna.

Am o duba cu care va pot cara motoarele de la Bucuresti

Noi suntem cam 4 baieti mai copti (late thirties) cu Honda XR 400R, CCM 404 DS, KTM 525 EXC, Huskwarna 450 TE

post-7-1107456480_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va invit fratilor care vreti sa facem o expeditie impreuna. ...Noi suntem cam 4 baieti  mai copti (late thirties) cu Honda XR 400R, CCM 404 DS, KTM 525 EXC, Huskwarna 450 TE

Merge sa faci traseul si cu un dr 650?Daca da, tare as vrea sa vin cu voi.vad ca aveti numai rautatzi :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va invit fratilor care vreti sa facem o expeditie impreuna.

 

Cata_M:

Merge sa faci traseul si cu un dr 650?Daca da, tare as vrea sa vin cu voi.vad ca aveti numai rautatzi 

 

Hmmmm,suna interesant :whip:

 

 

Ar fi o mareata idee sa dam o tura in weekendul cu 1 mai, mai ales ca am planificat deja o descindere pe malul marii...plus ca de mult imi doresc sa alerg pe nisipurile de la Vadu cu motorul. :wave:

Numai ca si eu ma intreb de tip de traseu aveti in plan,ca poate ne lipim si noi astia cu "vacute" :kali: mai de strada... nu ma sperii de grohotisuri si noroaie,numai sa fie dpdv tehnic posibil :huh:

 

:moron:

 

Cat despre mai la vara,am mai cugetat oleaca la mega-plimbarea de care va spuneam mai demult, va avea probabil loc intre 29 iulie - 14 august,adica plecam din Buc spre intrunirea de la Odorhei ,doar ca inainte mai "oprim" :drums: pe la intrunirile Sibiu si Iasi :ph34r:

post-7-1107504965_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre mai la vara,am mai cugetat oleaca la mega-plimbarea de care va spuneam mai demult, va avea probabil  loc intre 29 iulie - 14 august,adica plecam din Buc spre intrunirea de la Odorhei ,doar ca inainte mai "oprim" :ph34r:  pe la intrunirile Sibiu si Iasi :huh:

Hmmm...interesant traseul.Iar pe la Radauti? :moron: si Iasi? :wave: .Probabil ca o sa vb la tel. si va prin eu din urma :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos trase frumos Axo.H-asu sigur o sa vina. Eu (alin) o sa imi bag mana in ghips si am sa imi iau medical si sper sa ajung si eu ca,pasager(poate copilot).

Cat depre vara am vorbit cu h-asu si e sigur 1 mai , ploiestiu,brasovu,Azuga si ce o mai veni................ +escapade asa de weekend cat incape!!! :wave: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu DR 650 merge, nu e o moto prea grea, racita cu aer din cate stiu... Noi mai avem un coechipier cu Yamaha TTR de 600 si merge deseori si el cu noi, dar este un olandez rezident in Constanta ce are un pedigree motociclistic impresionant, cu aproape un milion de km pe moto din care 260.000 cu o honda NTV Revere. Cu toate acestea in oct a stat cu clavicula rupta. Oricum trebuie cauciucuri de enduro macar....

Pe mine ma gasiti la

0745 619 619

0788 619 619

 

Pot organiza si niste excursii mai usoare ptr moto mai grele. Eu am si un BMW F 650 GS din 2003 si o Honda Africa Twin din 2000 cu care m-as incurca la niste expeditii in delta pe drumuri secundare - cu sau fara asfalt.

La Gura Portitei nu poti ajunge decat cu motociclete de max 150 kg, fiindca trebuie trecute pe un pod ingust, apoi unul care e si subred, iar apoi la canalul 5 trebuie trec ute pe maini peste un barajel... Dar sunt niste lipoveni care daca au chef ti le zboara pur si simplu din mana - nu degeaba sunt numiti escavatoare cu barba.

Editat de univet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar nu este neaparat necesar sa ai moto inmatriculata. Nu iesim pe asfalt, iar Mamaia o facem in afara sezonului pe plaja... Dupa 1 iunie nu mai e voie cu moto pe plaja. Oricum noi avem 2 remorci ce pot duce 6 motoare pe care le folosim insa doar pentru expeditii cu plecare din afara Constantei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa zic toti la inceput da dupa ce le dau cu fum in nas reconsidera. Oricum eu sunt foarte multumit de ea am luat-o ca sa semene mai mult cu o comunista dupa ce am vopsit-o cand am luat-o arata mistoc era rosu cu negru si cu alb .Eu am mers cu ea pe acte de Minsk si nu m-a intrebat nimeni de sanatate in patru ani de cand o am.Acum am XT -ul pentru strada Iar Cagiva o dau cu capul la offff ca acum e cantitate neglijabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am lansat ideea de a participa mai multi la etapele de campionat de rally-raid din 2005. Se pare ca vor fi 5 etape, dintre care cea de la inceputul lui august va fi super mare, din Baia Mare pana la Navodari-Mamaia, avand si o importanta participare internationala. Astfel, o sa aveti ocazia sa depasiti orice forbic sau quad, cu mare gratie, inclusiv pe mine si pe colegii de echipa, care ne anuntam inca de acum participarea.

In afara de gargara pe net, va tine posteriorul pentru o asemenea incercare?

Am mai postat acum doua zile exact ceva similar, si cineva dibaci, cu acces la diverse butoane a sters postul.

Daca are ceva cu mine, sa ma sune si sa-mi spuna ce nu-i convine.

Poate nu-l tine lantul sa vina la Rallyraid, sau e "motociclist de internet"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...