Sari la conținut

Aseara 18sept La Gradina Icoanei - Bucuresti


modoran
 Share

Postări Recomandate

E un zmeu :)

Activ si pe forumuri :lol:

Am putea spune: bine ca a scapat doar cu atat. Clavicula rupta + contuzii.

Mobra... destul de grav. Si nici nu i-a golit portofelul nemernicului cu Tucson care nu i-a dat prioritate.

 

Accidentatule, ai cuvantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu e ok , mobra sifonata.

N-a fost vina lui clar si....cam aia e...

Poa sa pastreze silentio pt ca stie ca s-ar umple mii de pagini de aberatii...

A fost accidentu , motoristu e ok , se cunosc vinovatii , se platesc urmarile...

Topic close :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci gen veneam asa...iese asta in cativa metri pe toata banda,initial vroiam sa`l ocolesc prin stanga dar masina nu se mai oprea ... frana grava,impins in scarite ca sa sar...da` m-am dat peste cap ...motoreta s-a rostogolit, a cazut peste mine , din mine in masina (bine ca a atins masina) pe capota si dupaia pe jos ... eu m-am ridicat instant , am vrut sa ridic motoreta dar mi s-a taiat respiratia,dupaia ma uitam sa vad daca i-am atins masina. Omu mai speriat ca mine , mai avea putin si lesina. Spital,politie bla bla bla ..Eu clavicula stanga fracturata,contuzii la genunchi,sold si glezna stanga...doar clavicula ma deranjeaza in rest totu e ok mai putin cand tusesc si simt ca ma rup cu totul. Aveam casca si geaca pe mine atat , casca si-a facut din plin datoria ptr ca am dat destul de tare cu bostanul de asfalt si n`am nimic la cap (F IMPORTANTA CASCA LUME) iar geaca...protectii full , dar se pare ca motoreta mi-a aterizat cu roata direct pe clavicula ....

 

Astept acum sa vad ce daune am la motoreta , e posibil sa fie dauna totala si deci s-o schimb ... si asa vroiam altceva, sa zicem ca e binevenit...

 

Sfatul meu , echipamentul e sfant mai ales casca si usor cu viteza prin oras ...eu aveam viteza :)

 

Ms celor care au fost langa mine si m-au ajutat,se stiu ei care...multumesc si motociclistilor care au trecut p`acolo si n-au oprit..bafta

 

 

PS : nu caut "insanatosire grabnica" , "ti-am zis eu" , si alte dastea ...ptr toti cei care cred ca lor nu li se poate intampla...si eu credeam la fel ...Vreau sa subliniez doar importanta echipamentului si viteza in oras . Cum ma repar,din nou pe mobra..acelasi stil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci gen veneam asa...iese asta in cativa metri pe toata banda,initial vroiam sa`l ocolesc prin stanga dar masina nu se mai oprea ... frana grava,impins in scarite ca sa sar...da` m-am dat peste cap ...motoreta s-a rostogolit, a cazut peste mine , din mine in masina (bine ca a atins masina) pe capota si dupaia pe jos ... eu m-am ridicat instant , am vrut sa ridic motoreta dar mi s-a taiat respiratia,dupaia ma uitam sa vad daca i-am atins masina. Omu mai speriat ca mine , mai avea putin si lesina. Spital,politie bla bla bla ..Eu clavicula stanga fracturata,contuzii la genunchi,sold si glezna stanga...doar clavicula ma deranjeaza in rest totu e ok mai putin cand tusesc si simt ca ma rup cu totul. Aveam casca si geaca pe mine atat , casca si-a facut din plin datoria ptr ca am dat destul de tare cu bostanul de asfalt si n`am nimic la cap (F IMPORTANTA CASCA LUME) iar geaca...protectii full , dar se pare ca motoreta mi-a aterizat cu roata direct pe clavicula ....

 

Astept acum sa vad ce daune am la motoreta , e posibil sa fie dauna totala si deci s-o schimb ... si asa vroiam altceva, sa zicem ca e binevenit...

 

Sfatul meu , echipamentul e sfant mai ales casca si usor cu viteza prin oras ...eu aveam viteza :D

Hai ca nu a fost asa greu sa nu mai ramai incognito :lol:

Se intampla oricui..dusmanii virtuali ce sa faci .....m-a rupt motoru ala cand l-am ridicat:)) si acu ma doare mana....urat ba nu ai postat aicia ca te-am ajutat in tuate :hug:)

Noi sa fim sanatosi ....motoru plm ai stricat unu din putinele movistaruri care mai existau :)

TU te faci bine...ca drac mort si rata inecata nu ai sa vezi ;)

PS. s-a vazut foarte bine :) :D ...daca ne infigeam amandoi cine ne mai ridica motoretele ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si?Ce altceva ati mai invatat din acest incident copii? Sanatate multa :)

 

--- Mesaj completat în 20 Sep 2007 19:13 -------------
Si?Ce altceva ati mai invatat din acest incident copii? Sanatate multa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, bine ca esti sanatos...poate tragi ceva invataminte dupa faza asta ;)

 

cel mai bine e ca ai remarcat ce poate provoca viteza excesiva in oras, si faptul ca puteai foarte bine sa nu mai traiesti acum :)

 

as avea o intrebare: stiindu-te experimentat(din ce te lauda turma ta), acolo in zona nu cumva e piatra cubica?din cate stiu eu, ca incepator, nu e prea de incredere piatra cubica, mai ales la viteze mari :lol:

 

in general, ca sfat pot sa iti spun doar ca pe viitor sa fii mai precaut, pt ca, precaut si cu viteza legala, vedeai obstacolul si franai, altfel, la o viteza mare, viteza de reactie e redusa, si nu poti anticipa miscarile din trafic, daramite sa si faci ceva util, indiferent ce instincte ai avea...

 

pana la urma toti riscam sa o patim...difera doar modul in care o patim, si, daca tot ai spus ca vei conduce pe viitor in acelasi fel(cu viteza in oras) ai grija pe viitor la tiruri sau tatre de jandarmi...te busesti bine in ele :D

 

insanatosire grabnica si ma bucur ca nu ai cotonogit si nevinovati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste, bine ca nu a fost mai grav. Cred ca ar fi fost cel mai lung topic daca s-ar fi intamplat ceva mai grav cu Reverse( Doamne fereste inca o data).

 

Deci inconstienta isi spune cuvantul.

 

 

BAFTA OMULE , sa te recuperezi urgent.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca se modifica "Stilul"...cat despre asigurari: CASCA OCHII CA EU ASTEPT DE 5 LUNI!!

 

El o sa astepte mai putin ma ca s-a dat peste cap doar o data ... nu de doua ori ca tine , negativistule .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...