Sari la conținut

Buf!


littlekriminal
 Share

Postări Recomandate

Helou! Veneam aseara acasa pe un bulevard din Pitesti, si la o intersectie cu un o parcare care era pe partea mea, un Chevrolet Aveo care venea din sens opus face stanga prin fata mea, dupa ce ma VAZUSE. Bineinteles ca un bun cetatean ce sunt am culcat motorul pe partea dreapta ajungand pe contrasens si tarandu-ma cam 15 metri. Aveam armura si casca pe mine. Am lasat motoru cazut in strada si am luat-o la fuga dupa sofer care intrase in parcare. Mi-era putin frica ca nu-l mai gasesc. Am inceput sa strig si sa injur singur de nebun si de nervi prin parcarea aia cand un baiat pe la 19 ani maxim trece pe langa mine si-mi spune "Frate, scuza-ma, eu am fost dar n-am vrut!". Dupa cuvintele astea m-am mai calmat un pic adica am ajuns in stadiul in care nu mai vroiam sa-l omor doar sa-i spun cat de inconstient idiot bou prost este... Ajung inapoi pe strada, niste baieti mi-au ridicat motorul intre timp, si toti vazusera cum s-a intamplat inclusiv un prieten de-al meu care zicea sa mergem la politie ca el a vazut ca nu mi-a dat prioritate soferul. Baiatul zice ca mergem numai sa stam un pic sa-l sune pe taso. Stam sa vina taso, un TARAN COCLIT mort de beat care cand s-a dat jos din masina a venit cu papagal din ala infect de balci din Marghia, ca ce vreau eu de la el, ca ce m-a lovit cineva, ca sa-i arat pe masina daca m-a lovit etc. Eu i-am zis sa mergem la politie, e caz de neacordare de prioritate si tot tacamu'. Mosu' se enerveaza, zice ca ma omoara pe loc, sare la mine sa ma bata de vreo 4 ori,(la care eu nu puteam decat sa-i zic sa dea ca ii iau toti banii) si ca el nu merge niciunde si pleaca cu tot cu fiso. Am sunat un prieten politist, m-am dus cu el la circulatie-tamponari unde un agent mi-a explicat frumos ca ala o sa ramana fara permis si o sa-mi dea asigurarea sa-mi fac motorul. Eu am scapat ieftin. Am uitat celelalte detalii. Aveam 50km/h cand am pus frana si cam 40 cred dupa ce-am blocat spatele si m-am culcat. Julitura as putea sa zic usoara la piciorul stang, dureri de cot la mana dreapta si ATAT!Nu am avut MANUSI!Nu am nimic pe maini, nici o zgarietura, nimic. CASCA NU ARE NICI o zgarietura. De mic am stat bine la capitolul reflexe si situatii limita. BULAN MAXIM ca :

- nu am intrat in chevrolet. Daca intram in el nu stiu cum mai scapau membrele mele;

- nu venea masina din contrasens. Vorbim de ditamai bulevardu' cu benzi pe sens;

- motorul s-a oprit indeajuns de bine cat sa nu mai accidenteze altceva(masini, oameni).

P.S. Motocicleta nu are mare lucru. S-a spart parbrizul, s a desprins oglinda dreapta dintr-un surub, carena jumulita dar nu foarte rau, toba de esapament polizata si rezervor foarte putin indoit. Nu stiu cum am scapat cu asa putin dar am de multumit vreo 20 de ani de acum si stiu cui...

Bafta care sa tinda spre infinit si sa ne vedem cu bine!:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca s-a terminat cu bine! Bine ca il arde pe prost, ca eu credeam ca daca nu a fost impact nu o sa aiba ce sa ii faca, dupa cum ti-am si zis. Alta data ai si mai mare grija, ca drumurile sunt pline de prosti. Ti-am zis, du-te totusi la spital daca continua sa te doara chestii. Eu am ramas cu niste sechele dupa anul trecut, cand nu m-am dus la spital.

Se pare ca avem belele in familie in ultimele zile, tu cu cazaturi, eu cu furturi... Ce sa mai, viata salbatica, frate! Traim pe muchie de cutit! :finger: Noi sa fim sanatosi. Bafta, bro'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut totusi noroc. legea e de k k t , daca nu exista urma de contact cu masina, ala ar fi putut sa scape. in alte tari nu e asa, dar in romania se poate :finger:

in germania de ex se face diferenta daca esti pe bicicleta sau motor si celalat cu masina, lucru f corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut totusi noroc. legea e de k k t , daca nu exista urma de contact cu masina, ala ar fi putut sa scape. in alte tari nu e asa, dar in romania se poate :moron:

in germania de ex se face diferenta daca esti pe bicicleta sau motor si celalat cu masina, lucru f corect.

 

 

urme de contact ar fi putut sa ii faca si dupa incident. :finger:

 

bine ca te-ai tinut tare si nu l-ai lasat pe porcu de tac'so sa cmenteze. intr-un accident, daca esti vinovat nu e prea bine sa dai cu papagalu, ca s-ar putea sa o iei rau. dar daca esti victima ai tot dreptul;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut totusi noroc. legea e de k k t , daca nu exista urma de contact cu masina, ala ar fi putut sa scape. in alte tari nu e asa, dar in romania se poate :moron:

in germania de ex se face diferenta daca esti pe bicicleta sau motor si celalat cu masina, lucru f corect.

Numai in Romania gasesti legi aiurea dar cea mai aiurea chestie este cum se aplica...Fara relatii nu poti sa ai parte de dreptate in tara asta si mi se pare un lucru grav,mai ales ca toti platesc taxe si impozite dar se pare ca visez la o lume utopica :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 40-50 la ora nu prea te tamponezi asa de grav, am patit-o eu cand tot asa un pustan mi-a taiat calea voind sa faca stanga prin fata mea. Am intrat in portiera lui fara nici o zgarietura. Motoru a iesi mai sifonat

Nu stiu ce sa spun.Eu amlovit o Dacie cu 30 la ora si mi-am fracturat tibia si peroneul :finger: :moron: .Depinde de unghiul in care lovesti obstacolul,noroc,etc.

 

littlekriminal,ma bucur ca ai scapat doar cu atat.Sanatate multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de politie si de afirmatia "nu e contact, nu e accident": asa o fi, dar ala tot e cauza directa a daunelor si suferintelor tale. Asa ca eu nu vad de ce n-ai putrea sa-l dai in judecata pe civil.

 

Faptul ca nu e accident nu il absolva de vina. Doar ca nu se ocupa politia rutiera de caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...