Sari la conținut

Harley Davidson


Radu_OldSchool
 Share

Postări Recomandate

Pana la urma a fost cineva la SIAB si a aflat preturile gamei HD 2008? Exista vre-un site de web/contact al dealerului din Romania?

 

* Eu ma dus la Siab astazi, ...nu stiam ca au ceva expus acolo. Am sa va zic maine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 861
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 15 roni intrarea,si-nca 15 parcarea,....no way! pot sa le vad,gratis,cand o sa fie in show-room.Iar masinile, cat de curand,pe strada....Doar de pipitze imi pare "un pic"rau,ca nu le vad...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HD intelege test drive prin inchiriere in US. Preturile la inchiriere sunt prohibitive cam USD 1100 pentru doua saptamani fara taxe si fara asigurare, rezulta vreo EUR 1000. M-as mira foarte tare sa poata oricine face un drive test in Romania in conditiile in care sunt multi doritori dar putini hotarati sa lase banul jos odata ce s-au suit pe unul si au mers vreo suta de km cu el.

 

Oricum, se zice ca intentia conteaza, asa ca le dorim succes in aceasta initiativa.

 

 

E normal sa se uite si la om, odata cu constructia noului service , vor avea loc si teste pentru doritori; bineinteles nu in orice conditii si cu oricine dar nu pe bani si nu o zi intreaga....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu o dai pe a ta, de exemplu?
da. :laugh:

 

--- Mesaj completat în 08 Oct 2007 15:06 -------------

spre surprinderea ta o sa fie motoare de drivetest.....si nu unul.....
astept cu interes.

 

--- Mesaj completat în 08 Oct 2007 15:08 -------------

HD intelege test drive prin inchiriere in US. Preturile la inchiriere sunt prohibitive cam USD 1100 pentru doua saptamani fara taxe si fara asigurare, rezulta vreo EUR 1000. M-as mira foarte tare sa poata oricine face un drive test in Romania in conditiile in care sunt multi doritori dar putini hotarati sa lase banul jos odata ce s-au suit pe unul si au mers vreo suta de km cu el.

 

Oricum, se zice ca intentia conteaza, asa ca le dorim succes in aceasta initiativa.

cu atat mai bine. asa mergi mai mult cu jucaria si te lamuresti cum iti "vine" la drum, etc. abia astept. macar sa stiu daca nu imi place, sa nu mai salivez degeaba, sa nu mai fac calcule degeaba... pai nu?? mai "e" vreo doua optiuni. :friends:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vara asata am facut o excursie in Italia, la un f bun prieten stabilit acolo.

La cativa km de localitatea unde eram cazati se gasea o reprezentanta Hd, pe care am vizitat-o si de unde am cumparat cateva accesorii vestimentare.

Desi politica era sa nu te urci pe motoare, omu s-a induplecat dupa ce am facut cumparaturile de cateva sute de euro si dupa ce a aflat ca sunt roman, si el cunoscand un motociclist roman ce a facut o excursie in zona cu un hd.

Ptr plimbare am fost indrumat la un shop mai mare, la Torino, unde se platea cca 80 euro ptr un Sportster la 8 ore si cca 100 euro ptr una"mare", la acelasi interval de timp.Beleaua a fost ca nu am indeplinit o conditie: desi aveam 2000 euro cash ptr depozitul de garantie oameni nu au acceptat, cerand obligatoriu 2000 euro depozit pe card!!!Asa ca am ratat plimbarea.

Sunt curios la noi cat de mari vor fi preturile la inchiriere, ca despre drive test nu cred, poate doar cu super pile!

Dar poate ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Eu ma dus la Siab astazi, ...nu stiam ca au ceva expus acolo. Am sa va zic maine :laugh:

 

Am fost eu sambata la Siab si sunt si cei de la HD. De preturi, date de contact nu m-am interesat (nu am avut mult timp pentru ca aveam program fix, fiind venit cu serviciul). Sunt amplasati in cortul de la jumatate, in capat de tot, pe partea stanga. Putin mai incolo, chiar la iesire, sunt si baietii de la Choppers Life cu custom-urile lor. Si ma mai duc si sambata asta ca de, am mai facut rost de o invitatie. Poate o sa ne vedem pe acolo oameni buni. Bafta si asfalt uscat! :laugh:

 

P.S. Exista si o sectiune de tuning (motoare acolo sunt doar cateva, si alea aduse pentru paint-job mai mult). Cum iesiti din corturi drept in fata: urmariti covorul rosu. Sper sa va fi fost de ajutor. Respectele mele! :friends:

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu sambata la Siab si sunt si cei de la HD. De preturi, date de contact nu m-am interesat (nu am avut mult timp pentru ca aveam program fix, fiind venit cu serviciul). Sunt amplasati in cortul de la jumatate, in capat de tot, pe partea stanga. Putin mai incolo, chiar la iesire, sunt si baietii de la Life Choppers cu custom-urile lor. Bafta si asfalt uscat! :laugh:

 

P.S. Exista si o sectiune de tuning (motoare acolo sunt doar cateva, si alea aduse pentru paint-job mai mult). Cum iesiti din corturi drept in fata: urmariti covorul rosu. Sper sa va fi fost de ajutor. Respectele mele! :friends:

 

* Ahh! am ajuns la 6:45 ieri seara si la 8 s-a terminat programul, n-am reusit sa ajung la sectiunea motoare (venisem cu treaba, nu cu bilet ...de vizitator). Am vazut in treacat standurile Honda si Suzuki, nu te lasau sa te urci pe vreo motoreta (cu greu s-a induplecat un nenea de la Honda, dupa ce m-a vazut ca port panatalonii de piele si bocanci de moto :wink: ), pe toate seile era pus un A4 cu "nu atingeti motocicleta" sau cam asa ceva... Trist.

 

La HD si custom-uri am sa ajung poate vineri-sambata, sa vad cum ma descurc cu timpul. Sunt curioasa daca ma lasa sa probez un Sporster (asa, de pe loc :laugh: ), vin cu geaca de piele cu fermoare(!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vara asata am facut o excursie in Italia, la un f bun prieten stabilit acolo.

La cativa km de localitatea unde eram cazati se gasea o reprezentanta Hd, pe care am vizitat-o si de unde am cumparat cateva accesorii vestimentare.

Desi politica era sa nu te urci pe motoare, omu s-a induplecat dupa ce am facut cumparaturile de cateva sute de euro si dupa ce a aflat ca sunt roman, si el cunoscand un motociclist roman ce a facut o excursie in zona cu un hd.

Ptr plimbare am fost indrumat la un shop mai mare, la Torino, unde se platea cca 80 euro ptr un Sportster la 8 ore si cca 100 euro ptr una"mare", la acelasi interval de timp.Beleaua a fost ca nu am indeplinit o conditie: desi aveam 2000 euro cash ptr depozitul de garantie oameni nu au acceptat, cerand obligatoriu 2000 euro depozit pe card!!!Asa ca am ratat plimbarea.

Sunt curios la noi cat de mari vor fi preturile la inchiriere, ca despre drive test nu cred, poate doar cu super pile!

Dar poate ma insel.

mda, asa e, daca se intampla ca la serviciile de rent a car d ela noi... unde pt un gainatz pe parbriz adio garantie...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu sambata la Siab si sunt si cei de la HD. De preturi, date de contact nu m-am interesat (nu am avut mult timp pentru ca aveam program fix, fiind venit cu serviciul). Sunt amplasati in cortul de la jumatate, in capat de tot, pe partea stanga.

 

* Preturile erau afisate pe fisele alea de langa fiecare motocicleta, la fel si cateva date tehnice si daca ai fi intrebat erau acolo niste oameni sa te lamureasca.

Eu am intrebat si mi s-a raspuns ca pot sa fac drive test cu oricare din model, na! :bigstar: Am insistat: dar pe unde pot sa merg, aveti un poligon, ceva? sau o straduta/alee mai izoata intr-o zona a orasului unde nu sunt gropi, pietris, canale fara capa, etc...? Mi s-a raspuns ca pot sa merg pe oriunde. N-am intreabt de preturi, bineinteles, ca doar ...ce conteaza banii cand iti iei un Harley :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba conteaza al naibii de mult... :bigstar:

 

* da, conteaza, mai ales atunci cand nu ii ai :bigstar:

(nu vreau sa te contrazic, mie banii nu-mi dau un punct de referinta in viata, dar stiu exact ce sa fac cu ei, daca am mai multi decat imi trebuie pentru cheltuieli curente).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vara asata am facut o excursie in Italia, la un f bun prieten stabilit acolo.

La cativa km de localitatea unde eram cazati se gasea o reprezentanta Hd, pe care am vizitat-o si de unde am cumparat cateva accesorii vestimentare.

Desi politica era sa nu te urci pe motoare, omu s-a induplecat dupa ce am facut cumparaturile de cateva sute de euro si dupa ce a aflat ca sunt roman, si el cunoscand un motociclist roman ce a facut o excursie in zona cu un hd.

Ptr plimbare am fost indrumat la un shop mai mare, la Torino, unde se platea cca 80 euro ptr un Sportster la 8 ore si cca 100 euro ptr una"mare", la acelasi interval de timp.Beleaua a fost ca nu am indeplinit o conditie: desi aveam 2000 euro cash ptr depozitul de garantie oameni nu au acceptat, cerand obligatoriu 2000 euro depozit pe card!!!Asa ca am ratat plimbarea.

Sunt curios la noi cat de mari vor fi preturile la inchiriere, ca despre drive test nu cred, poate doar cu super pile!

Dar poate ma insel.

 

Pe la mijlocul lui septembrie am patit si eu cam la fel ca tine...

Eram la un Rent-a-bike din Honolulu (tipul avea vreo 14 HD, toate tipurile) si am vrut sa calaresc un Sportster 883 - 120 $ + 24 asigurarea pe 24 h. Omu' s-a uitat la permis vreo 2 minute si l-a citit pe toate partile, a zis ca e ok, si cand sa platesc mi-a cerut credit-cardul. I-am spus ca platesc cash. A zis ok dar sa-i dau credit-cardul (probabil in cazul in care nu mai aduci motorul se servesc ei de pe card). Credit cardul nu-l iau la mine pentru ca as fi tentat sa cheltui si din banii bancii nu numai din ai mei. I-am spus ca pot sa-i dau cardul de debit..a zis ca nu se poate..m-am oferit sa-i dau o garantie de 1000 pe care sa-i recuperez la inapoierea motorului..a zis nu ....si evident am ramas cu buza umflata si cu ciuda in suflet...

Editat de SeBIKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la mijlocul lui septembrie am patit si eu cam la fel ca tine...

Eram la un Rent-a-bike din Honolulu (tipul avea vreo 14 HD, toate tipurile) si am vrut sa calaresc un Sportster 883 - 120 $ + 24 asigurarea pe 24 h. Omu' s-a uitat la permis vreo 2 minute si l-a citit pe toate partile, a zis ca e ok, si cand sa platesc mi-a cerut credit-cardul. I-am spus ca platesc cash. A zis ok dar sa-i dau credit-cardul (probabil in cazul in care nu mai aduci motorul se servesc ei de pe card). Credit cardul nu-l iau la mine pentru ca as fi tentat sa cheltui si din banii bancii nu numai din ai mei. I-am spus ca pot sa-i dau cardul de debit..a zis ca nu se poate..m-am oferit sa-i dau o garantie de 1000 pe care sa-i recuperez la inapoierea motorului..a zis nu ....si evident am ramas cu buza umflata si cu ciuda in suflet...

 

* Bey, ..ce uoameni! :bigstar:

Eu ma mir in continuare de felul in care sunt tratati clientii in tara noastra, da' cand aud ca si pe alte meridiane au unii vanzatori aceleasi obiceiuri, ...ma apuc cu mainile de cap(!).

 

Anyway, se pare ca doar la dealerii de motociclete intalnim astfel de "mentalitati", de ce oare...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Bey, ..ce uoameni! :bigstar:

Eu ma mir in continuare de felul in care sunt tratati clientii in tara noastra, da' cand aud ca si pe alte meridiane au unii vanzatori aceleasi obiceiuri, ...ma apuc cu mainile de cap(!).

 

Anyway, se pare ca doar la dealerii de motociclete intalnim astfel de "mentalitati", de ce oare...?

[/quote

 

 

Americanii, in general, sunt destul de "ingushti" la minte....nishte mici robotei care stiu doar bucatzika lor de treaba si in rest nimik......

Editat de SeBIKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost odata o vulpe care vroia sa manance struguri....

 

Ha-ha-ha! So previsible...so Harley Davidson... Un alt sablon HD la lucru, daca cineva face glume despre HD inseamna ca nu are bani sa-si cumpere unul. Aroganta tipica marcii?

 

Gluma nu este a mea ci a posesorilor de Indian, mi s-a parut haioasa si am vrut sa o impart cu voi.

 

Sper sa faceti cat mai multi teste cu HD (si cu alte motoare). Sunt sigur ca HD o sa prinda in Romania. Au prins peste tot, nu are de ce sa fie altfel la noi. Test rides or sa fie poate la inceput. Tind sa cred ca se vor rari pe parcurs si vor fi ingaduite in situatii speciale, cand isi aduce coineva HD ul vechi la reparat sa primeasca un model nou spre testare, cand isi lasa vreun Salam 600-le alb in parcare sau teste pentru colegi de afaceri si politicieni. Sper sa ma insel insa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la mijlocul lui septembrie am patit si eu cam la fel ca tine...

Eram la un Rent-a-bike din Honolulu (tipul avea vreo 14 HD, toate tipurile) si am vrut sa calaresc un Sportster 883 - 120 $ + 24 asigurarea pe 24 h. Omu' s-a uitat la permis vreo 2 minute si l-a citit pe toate partile, a zis ca e ok, si cand sa platesc mi-a cerut credit-cardul. I-am spus ca platesc cash. A zis ok dar sa-i dau credit-cardul (probabil in cazul in care nu mai aduci motorul se servesc ei de pe card). Credit cardul nu-l iau la mine pentru ca as fi tentat sa cheltui si din banii bancii nu numai din ai mei. I-am spus ca pot sa-i dau cardul de debit..a zis ca nu se poate..m-am oferit sa-i dau o garantie de 1000 pe care sa-i recuperez la inapoierea motorului..a zis nu ....si evident am ramas cu buza umflata si cu ciuda in suflet...

 

 

Nicaieri in lume nu poti inchiria o masina ( nu vad de ce e altfel la motocicleta) daca nu ai permis si credit card.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai terminati cu intrebarile despre preturi... or sa fie ENORME!!!

Atita timp cit e tot ATS, probabil ca or sa faca ce au facut cu Hyosung... o moto care era 3500euro CIP la Phoenix Motors Sibiu, la "reprezentanta" e 5700euro CIP...

(noroc ca au avut pretul mare.. ca altfel nu-mi mai luam Shadowu si mi-ar fi parut rau :bigstar:)

Apropos, e inadmisibil ca diferenta intre un Shadow Spirit si un Hyosung GV 650 sa fie de mai putin de 1000 euro, (la DDP)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la preturile de la HD: din ce mi-au spus baietii de la stand si din ce am vazut din oferta scrisa a dealer-ului, am inteles ca pretul e mai mare cu vreo 200 euro fata de cel practicat in Germania. eu zic ca e rezonabil mai ales ca ai si prima revizie inclusa in pret. in plus, ca peste tot in Europa primesti un card de membru HOG International gratuit pentru primul an.

daca se pastreaza aceasta poltica de preturi eu zic ca e ok.

ca o comparatie, in Barcelona, modelul pe care il am eu, sportster 883R era cu 1200 euro mai scump decat in Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la preturi, ele vor fi cuprinse intre 7914 E si 37.318 E, inclusiv TVA.

Cele mai accesibile fiind Sportster-urile si cele mai scumpe Touring-urile!

Sursa de informare fiind suplimentul EZ si Capital!

:bigstar: la cumparaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...