Sari la conținut

Harley Davidson


Radu_OldSchool
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 861
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si pana acum s-au cumparat HD-uri in Romania, cu sau fara importator.

 

HD = way of life? No shit. Ce stie sa faca HD-ul altceva decat alte motociclete?

 

@kata, de cate ori te-a bagat pe tine ABS-ul in rahat?

 

Media de varsta la HD urca in continuare, sunt disperati de acest lucru. Cei mai tineri sunt mai greu de pacalit. Nici macar cu motoare competente, ca V Rod-ul nu au reusit sa atraga clientela tanara. Stiu ca exista exceptii, dar raman un procent prea mic pentru ce le trebuie lor. Preturile scad la SH si HD le vinde pe cele noi cu zero down, doar sa le ia cineva. Dar vand sute de mii, milioane. Individualitate? Moto Guzzi sunt mai rare. Anyone hot for a Moto Guzzi? Not really... Oare are de-a face cu marketingul lor inexistent?

 

Concluzia este ca cei mai multi nu cumpara o motocicleta cand cumpara un HD ci incearca sa atinga o "way of life" prin ea. Patetic. Poate o sa-si ia si Guta HD, acu' ca "a venit HD in Romania":

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o crezi tu,Geo...Dincolo de perete,e plin de plastice Hyosung.La vreo 5 m distantza :blink:

 

 

Nu trebe sa cautam asa de departe.... Asta vara prin Vama Veche am pipait, printre altele, si un HD Sporster 883; am pus mina pe aripa spate = plastic. Poate aripa fata era din fier, dar nu prea cred :blink:

 

S-ar parea ca singurii care au ramas la bunul obicei de a face motocicletele din metal, sunt rusii. Motiv pentru care o sa-mi iau Ural, nu Harley :kick: Ocin harasho!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebe sa cautam asa de departe.... Asta vara prin Vama Veche am pipait, printre altele, si un HD Sporster 883; am pus mina pe aripa spate = plastic. Poate aripa fata era din fier, dar nu prea cred :blink:

 

S-ar parea ca singurii care au ramas la bunul obicei de a face motocicletele din metal, sunt rusii. Motiv pentru care o sa-mi iau Ural, nu Harley :kick: Ocin harasho!

 

Dau vreo treizeci de kile de piese de metal pe aceleasi piese din de carbon, astept provincia... :blink:

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dau vreo treizeci de kile de piese de metal pe aceleasi piese din de carbon, astept provincia... :blink:

 

Da,man,da' si vreo 2000 de euro...Altii,cu banii astia,isi iau tot motoru'...Ca tot ce-i din carbon,costa al dracu' de mult...Vrei,stiu pe cineva care lucreaza in fibra de sticla si carbon.Scump,dar de calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cea mai apocaliptica imagine pe care putem sa o vedem este un manelofan sau manelosinger prezentandu-i ciuhuleasca-i noua achizitie...choparu de la dl harley... :blink: lu ala care il incurajeaza sa o cumpere shi lu ala care i-o vinde...Fenomenul cretinoid Fizz SE INTAMPLA O SINGURA DATA(SPER DIN TOT SUFLETUL)... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Nu fii asa sigur...Nimeni nu poate sa-i interzica sa-si cumpere ce vrea...mai nasol e ca noi nu putem sa luam nici cu banii in rate sau leasing,pe cand astia o pot lua cu banu' jos. :blink: ...Ce,acolo,3-4 ghiuluri si citiva cocosei de aur,ce mare lucru...Nu uita ca am dat noi (cativa!) tonul,acu' vreo o luna,stii discutia... :kick:

Apropo! Am vazut,vineri,o vitezana cu nr. B-??-FIZ....O fi fost a individului?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai serios, pt mine cam la asta se reduce magazinul Harley. Daca expun si f0un fatboy, atunci trec mai des. Sau cand invit fo gagica la eclerul de duminica, trec si pe acolo.

 

 

Colegi in ale calaritului, fiecare cu gustului lui...hai sa ne bucuram ca intram in randul lumii, sa asteptam sa vedem preturile, eu cred ca nu vor fi mai mari ca in alte parti (except US), sa ii lasam sa se "acomodeze" cateva luni si apoi ....ii judecam...restul RESPECT.

 

E si fatboy si nightster si electra.....pentru iubitori...

 

Nu cred ca poate fi cineva deranjat de frumusetea unui magazin Harley Davidson....cat despre pareri pro si contra.....nici eu nu ma omor dupa vitezane dar nu inseamna ca nu ii respect pe cei ce au si ii salut cand ii vad....iar 95% raspund....

 

Hai sa fim multi de tot si dupa aia om vedea cum ne impartim...

 

Va salut cu...........RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In rest, hai in pana mea sa ne plimbam si sa nu mai veneram atata motoretele, si sa facem din ele simboluri ale libertatii cand noi o sugem prin toate partile la muncile noastre si ne razvratim apoi zicand ca suntem cavalerii zilelor noastre.

Ati vazut "Road hogs"? Eu unul am ras cu lacrimi!

 

Foarte la obiect :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu s-a pus problema lipsei de respect.

Dar deocamdata "i'm not so into Harley", cu exceptia Fat Boy.

Culmea e ca nu am pareri contra, dar apreciez alte lucruri la un cruiser in afara de sunetul tobelor si renume. De-asta apreciez FatBoy-ul!

In rest, hai in pana mea sa ne plimbam si sa nu mai veneram atata motoretele, si sa facem din ele simboluri ale libertatii cand noi o sugem prin toate partile la muncile noastre si ne razvratim apoi zicand ca suntem cavalerii zilelor noastre.

Ati vazut "Road hogs"? Eu unul am ras cu lacrimi!

 

 

cred ca era vorba de filmul "wild hogs" ,Geo...."road hogs"era un RC.

chiar ma,o sugeti pe la munci si apoi va dati cavaleri?buahahaha

 

B.

 

ps:eu sunt curios cine o sa faca service-ul la HD....taaadaaam.

ceva banuieli am...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

chiar ma,o sugeti pe la munci si apoi va dati cavaleri?buahahaha

 

 

 

cavalerii sunt de mai multe feluri, cei care o sug si dupa aia se dau cavaleri si cei care se dau cavaleri si o sug dupa aia :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cavalerii sunt de mai multe feluri, cei care o sug si dupa aia se dau cavaleri si cei care se dau cavaleri si o sug dupa aia :blink:

 

 

am prins unde bati.... dar,mai "multe feluri" sunt doua? :blink:

 

sa revenim la subiect monsieur...cine face service-ul la HD?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai serios, pt mine cam la asta se reduce magazinul Harley. Daca expun si f0un fatboy, atunci trec mai des. Sau cand invit fo gagica la eclerul de duminica, trec si pe acolo.

 

* Pai hai sa deschidem o cofetarie vis-a-vis, ca daca nimerim niste oameni cumsecade la showroom poate facem un barter :) Eclerele vor fii de marca :blink:

...Tot ti-am promis ca-ti iau un Fatboy cand te faci mare :blink:

 

--- Mesaj completat în 01 Oct 2007 22:37 -------------

Nici nu s-a pus problema lipsei de respect.

Dar deocamdata "i'm not so into Harley", cu exceptia Fat Boy.

Culmea e ca nu am pareri contra, dar apreciez alte lucruri la un cruiser in afara de sunetul tobelor si renume. De-asta apreciez FatBoy-ul!

In rest, hai in pana mea sa ne plimbam si sa nu mai veneram atata motoretele, si sa facem din ele simboluri ale libertatii cand noi o sugem prin toate partile la muncile noastre si ne razvratim apoi zicand ca suntem cavalerii zilelor noastre.

Ati vazut "Road hogs"? Eu unul am ras cu lacrimi!

 

 

* Aaah! vreau si eu filmul asta! ....il ai?

:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu aglomeram topicul cu discutii off, trimite-mi te rog un PM cu detalii despre situatiile cu pricina. Eu nu stiu de nici una, dar nici nu-s experimentat.

 

Peste tot am citit ca ABS-ul e super pe motor...

pai atunci stai la teorie, lasa practica la altii. abs-ul este oricum facut pt cei care sunt tari de tot la teorie :blink:

 

HD = way of life? No shit. Ce stie sa faca HD-ul altceva decat alte motociclete?

 

@kata, de cate ori te-a bagat pe tine ABS-ul in rahat?

 

mai stiu sa faca marketing, sa va atinga corzile sensibile si sa vi le rupa. de cate ori te ataci tu la imaginea creata de hd de atatea ori le mai intre un $ in buzunar celor de la marketing. nu va mai inteleg mah, jur! daca nu aveti voi ceva nu numai ca nu tebuie sa nu aida nimeni dar mai si denigrati. asta este, cainii latra caravana trece...

la motocicleta nu m-a bagat in rahat abs-ul niciodata fiindca eu sunt aplecat mai mult spre practica, nu teorie, dar am avut niste experiente destul de proaste cu diferite masini echipate cu abs (o singura chestiune sa rumegi peste noapte: daca este asa de bun de ce nu se uziteaza la masinile/motocicletele de curse? )

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Aaah! vreau si eu filmul asta! ....il ai?

:blink:

 

ia-l de la sorin, i l-am lasat pe dvd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa revenim la subiect monsieur...cine face service-ul la HD?

un baiat care se pricepe...cine altcineva??

 

 

mda,se "pricepe"...adica un "meserias"?ar trebui unul care stie...hehehe

plus ca,nu cred ca angajeaza unul fara diploma obtinuta la HD....adica Aleho.

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci stai la teorie, lasa practica la altii. abs-ul este oricum facut pt cei care sunt tari de tot la teorie :blink:

la motocicleta nu m-a bagat in rahat abs-ul niciodata fiindca eu sunt aplecat mai mult spre practica, nu teorie, dar am avut niste experiente destul de proaste cu diferite masini echipate cu abs (o singura chestiune sa rumegi peste noapte: daca este asa de bun de ce nu se uziteaza la masinile/motocicletele de curse? )

 

mda... nu era mai simplu sa detaliezi motivele pt. care ABS-ul nu e bun la motociclete? Cred ca-ti lua mai putin timp si efort decat remarca ta belicoasa...

 

De ce nu se foloseste ABS-ul la motocicletele de curse? Pentru ca ABS-ul afecteaza negativ distantele de franare. Iar pilotii sunt super meseriashi, au antrenament la greu cat sa poata frana eficient fara a bloca rotile. Dar ABS-ul e facut ca sa nu blochezi rotile nu sa franezi mai eficient...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa va stresez cu cel ABS in topicul asta, dar pana mai avem ceva vesti de la HD iaca-ta ca am "testat" azi pe pielea mea lipsa unuia. Din fericire fara urmari pt. mine (aveam echipament complet), si doar cu cateva cosmeticale pt. bicla... Pace, pace, intre 2 ... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci stai la teorie, lasa practica la altii. abs-ul este oricum facut pt cei care sunt tari de tot la teorie :blink:

mai stiu sa faca marketing, sa va atinga corzile sensibile si sa vi le rupa. de cate ori te ataci tu la imaginea creata de hd de atatea ori le mai intre un $ in buzunar celor de la marketing. nu va mai inteleg mah, jur! daca nu aveti voi ceva nu numai ca nu tebuie sa nu aida nimeni dar mai si denigrati. asta este, cainii latra caravana trece...

la motocicleta nu m-a bagat in rahat abs-ul niciodata fiindca eu sunt aplecat mai mult spre practica, nu teorie, dar am avut niste experiente destul de proaste cu diferite masini echipate cu abs (o singura chestiune sa rumegi peste noapte: daca este asa de bun de ce nu se uziteaza la masinile/motocicletele de curse? )

 

Te ataci repede si din nimic. Parte din "way of life" sa inteleg? Am spus ca o motocicleta HD nu face cu nimic mai mult decat alte motociclete. Fact. Asta pentru tine este o injurie, presupun dupa cum ai reactionat, pentru ca in mica ta lume esti probabil obisnuit sa se entuziasmeze lumea cand aude sau vede HD. Unii au trecut de stereotipul asta si apreciaza o motocicleta pentru ceea ce este ea si nu pentru ce scrie pe ea. Eu apreciez urmatoarele modele curente la HD in aceasta ordine: V-Rod, Night Train, Fat Boy. N-am denigrat NICI O motocicleta pana acum, pentru ca imi plac TOATE. Nu mi le-as lua insa pe toate. As ajunge insa pe la vreo suta lejer, provided cash and storage space are not an issue. Monocilindrii, bicilindrii, triples (mai uicnes), patru cilindrii, chiar si cinci, sase cilindrii DOES NOT MATTER. Enduro, cross, supermoto, speed, cruiser, touring ANYTHING. Un singur lucru nu mi-ar place la nici o motocicleta de-a mea, sa fie lesinata.

 

Nu ma atac la imaginea HD, m-a atras si pe mine la un moment dat. M-am plictist de ea, atata tot. Am spus mereu ca Marketingul la HD este unul dintre cele mai tari din lume, dar nu-mi mai atinge "coardele" :blink:

 

Cat priveste al doilea aliniat. Mai simplu era sa zici ca n-ai avut motociclete cu ABS si rugai pe cineva sa-ti explice ce si cum. 1. ABS ca si orice alt Electronic Drive Aid sunt INTERZISE in F1 sau MotoGP, nu este alegerea pilotilor ce folosesc sau nu ca tehnologie. 2. ABS-ul adauga la gramaj. 3. Pe pista nu te temi de nisip, ulei, balegi sau decoruri interactive.

Sigur esti aplecat spre practica cu ape hanger? Corect ar fi "inaltat spre practica" :kick:

 

Cat priveste ABS-ul in general si la masini, el este facut sa asigure manevrabilitate/stabilitate la franare si nu cea mai scurta distanta de franare.

 

Jesus... HD-ul era de asteptat sa va relaxeze nu sa va faca niste pitbulli gata de atac. Luati exemplu de la Razzie :)

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine ,faptul ca va exista un dealer HD in Bucuresti ,este egal cu faptul ca un astfel de dealership exista la Moscova. Cine a vrut HD ,inainte sa existe un dealer si-a cumparat oricum si s-a descurcat cum a putut. Vad ca unii o tot dau cu mod de viata,si altii cu mistoul fata de primi. Nu am analizat niciodata de ce mi-am cumparat HD pana cand am citit topicul asta ,devenit patetic chiar din primele pagini. Concluzia la care am ajuns este ca mi-am cuparat-o impins probabil de mit dar si de faptul ca in mintea mea Sportsterul era cea mai frumoasa motocicleta desenata vreodata (inca este). Daca mi-a parut rau vreoadata de alegerea facuta...? Nici un moment,dimpotriva ,imi iubesc motocicleta si nu m-a dezamagit niciodata. Pentru mine HD este "The Motorcycle" cu dealer sau fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...