Sari la conținut

Accident La Paralela 45 Acum 2 Ore! - 29.09.2007


SLV
 Share

Postări Recomandate

Din pacate subscriu le ceea ce ai spus legat de aparate si spaga. O cunostinta asistenta imi spunea ca una din colegele ei lua spaga de la rude ca sa se ingrijeasca de cineva, cand persoana respectiva era deja moarta de cateva ore.Trist dar, asta e realitatea in rromania.

Multa sanatate lui Bogdan.

 

Din păcate aveți foarte mare dreptate. Eu, printre alte chestii, am terminat o Âşcoală de profil, sunt asistent medical Âşi nu practic meseria asta exact datorită sistemului ăsta infect.

Odată când eram în practică, o bătrânică a vrut să-mi bage o ciocolată în buzunar Âşi nu a putut concepe să o refuz. Înainte m-am mai întânit cu cazuri din astea, normal, dar au înțeles oamenii că-mi fac meseria fără alte "impulsuri". Bătrânica a venit după mine, tot încercând să-mi vâre ciocolata în buzunar Âşi după ceva vreme am înțeles ce era în mintea ei. A crezut că dacă refuz ciocolata nu se mai poate face nimic pentru ea, că nu mai are scăpare. Am luat ciocolata aia Âşi mi-am jurat că n-o să practic meseria în putregaiul ăsta de sistem.

Au trecut ceva ani de atunci Âşi tot nu pot să-mi schimb părerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Stie cineva cum se mai simte Bogdan?

Da.Este bine.Recunoaste pe toata lumea,mananca...

A inceput de ceva timp gimnastica recuperatorie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si mai ales completa !

 

Bogdan Ionescu lucra (sau a lucrat) cumva la reprezentanta VOLVO din Otopeni ? Scuze daca s-a scris deja.

Da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cunoscut pe Bogdan in calitate de client - mi-a vandut un Volvo S40 in urma cu 2 ani. Mi s-a parut un tip extraordinar, dar nu am stiut ca este si motociclist. Imi pare terbibil de rau sa aflu ce s-a intamplat.

 

Bogdane, fii tare ! Si eu mi-am rupt un picior in primavara cu motorul, dar uitandu-ma retrospectiv amintirile rele trec si ramane o experienta de viata. 6 luni trec repede, iar apoi incepi sa uiti. Insanatosire grabnica ! Iti tin pumnii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salutare tuturor!sunt Bogdan, protagonistul acestei intamplari.

 

Sunt ok, de o luna acasa.Doar mana stanga trebuie recuperata, sunt acolo si niste tije, in rest totul neschimbat si functional.

 

Vreau sa multumesc tuturor celor care au alaturi cu gandul de suferinta mea, a insemnat mult.

Sunt persoane aici care nici macar nu le cunosc si m-au sustinut.

Deci de 1000 de ori MULTUMESC.

 

Doresc sa ne vedem sanatosi in 2008, LA MULTI ANI!

 

BOGDAN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, ce mai tura-vura... mai sunt cate unii care vorbesc in necunostinta de cauza dar cineva care sa spuna lucrurilor pe nume, nu prea am vazut decat cu vreo 2-3 exceptii din vreo 50 de mesaje cate are acest topic pana acum...

 

Cu parere de rau va spun ca Bogdan are sanse foarte mici de supravieturie si daca va mai trai, va fi o "leguma". Nu vreau sa-mi sariti acum in cap... dar daca exista ceva credinciosi pe forum (nu fanatici religiosi precum Becali), ar fi bine sa se roage pentru el, pt ca din astfel de cazuri, din cate am inteles pana acum din primele mesaje... procentul de supravietuire este de sub 5 %. Si ca sa nu ma acuzati aiurea, stiu toate acestea pentru ca sotia mea a lucrat ani de zile asistent medical pe reanimare la spitalul Bagdasar Arsenie din Bucuresti unde a avut foarte multe cazuri similare. Da, motociclisti si cred ca am mai povestit eu una-alta aici pe forum. Astfel ca din zece pacienti, unul singur era relativ ok... la externare, restul... din pacate decedati sau paralizati pe viata...

 

As fi putut sa dau o mana de ajutor daca nevasta-mea mai era pe aceeasi felie, mai exact la ATI sau reaniumare cum se spune mai pe romaneste, dar de vreo 2 ani s-a mutat pe hematologie, insa o sa ma interesez deseara daca are ceva contacte la Spitalul Judetean Ploiesti, pentru a afla NEGRU PE ALB situatia motociclistului si nu ce spun medicii de regula rudelor...

 

Multa sanatate Bogdane !

Nu stiu de ce, dar am impresia ca l-am cunoscut... :crack:

 

 

Salutare tuturor!sunt Bogdan, protagonistul acestei intamplari.

 

Sunt ok, de o luna acasa.Doar mana stanga trebuie recuperata, sunt acolo si niste tije, in rest totul neschimbat si functional.

 

Vreau sa multumesc tuturor celor care au alaturi cu gandul de suferinta mea, a insemnat mult.

Sunt persoane aici care nici macar nu le cunosc si m-au sustinut.

Deci de 1000 de ori MULTUMESC.

 

Doresc sa ne vedem sanatosi in 2008, LA MULTI ANI!

 

BOGDAN

 

ce spuneai Cataline ?!

bravo Bogdane , esti un invingator ! spor la recuperare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...