Sari la conținut

Cu Ij-ul Prin Spania


Burg_man
 Share

Postări Recomandate

ce parere aveti mi-am adus ij-ul in spania,se uita astia la el ca la un ozn ,de obicei il tin in curte, intr-o zi la-m parcat pe strada se uitau mirati la el la studiat lau masurat ma rog nu cred ca mai este alt ij aici in spa sa nu credeti ca am venit pe el ca faceam o saptamana mi la adus cineva cu masina dar cred ca osa vin acasa pe el ,va urez mult noroc si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

bravos. da ture cu el pe acolo sa le pice fatza :friends:

 

si nu faci o saptamana, in 3 zile esti in ro daca e in stare buna

 

sau vreo 22 de ore maxim daca vrei sa mergi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproximativ 2500 de km cu o medie de 80 km/h desi ar insemna s-o tii numai blana ca sa scoti media asta, inseamna vreo 32 de ore. Sa zicem ca mergi 12 ore pe zi tot faci 3 zile.Asta in cel mai fericit caz.

Stress-ule ca sa faci 22 de ore inseamna o medie de 113 km/h. Un ij nu stiu daca poti sa-l tii mult la viteza asta, iar ca sa scoti media asta ar fi deja mult prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh

Da' baga si tu niste poze cu poporu' spaniol cum se holbeaza la Ivanul cu doo rotzi :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma pregatesc sa ma tirez in Frantza, pentru inceput vreau sa ma duc cu MZ-ul ca e mai ushurel si se desface mai usor pt transport, dar pana la urma o sa le iau pe toate daca inchiriez sau cumpar casa- la inceput cred ca o sa inchiriem apartament asa ca n-o sa iau decat un motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

in primul rand va salut oameni buni si va sfatuiesc sa nu faceti ce am facut eu, mi-am adus ij-ul aici crezand ca fac mare branza cu el,astia nu prea se inghesuie s-al cumpere :rolleyes: si nu va speriati ca nu am cerut mult pe el,io am crezut ca il vand de numa numa si imi iau o spidi de crapa iju aiurea to cu el am ramas ,mi la luat si politia de la trafic pt ca tre sa-i schimb matricola adik sa-l inscriu aici, mi la tinut o saptamana la ei,asa ca nu va riscati sa iesiti cu motoare vechi afara zic io mai mult de o excursie nu se merita .

acu vreau sa-l trimet(nu sa vin pe el ) in tara da ceva mai ieftin ca il mai cumpar odata, :D stiti pe cineva care face transpot prin zona? :(

post-15361-1211271549_thumb.jpgpost-15361-1211272091_thumb.jpgpost-15361-1211272591_thumb.jpg

ce ma sfatuiti sa fac in situatia in care sant ,aici nu mai pot sa circul cu el numai daca il inscriu ceea ce nu vreau ,sau daca plec cu el in tara

si apropo ZIDULE am dat cateva ture cu el da cand aude ca e made en rusia a si plecat ,mai trezeste ceva interes cand le zic ca e copie dkv atat si nimic mai mult

va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma sfatuiti sa fac in situatia in care sant ,aici nu mai pot sa circul cu el numai daca il inscriu ceea ce nu vreau ,sau daca plec cu el in tara

Il vinzi. In acte cel putin. Il inmatriculezi pe numele cuiva care are domiciliul stabil in .ro si-i dai pedale.

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Si io la anul imi iau cu mine samsonul in suedia!! ca aia nu au mai vazut asa ceva p[e acolo!! sa vezi ce bascalie o sa iasa!!

 

asfalt uscat!!! :rolleyes: :D

 

 

Sa vezi ce bascalie o sa iasa cu aia de la mediu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce parere aveti mi-am adus ij-ul in spania,se uita astia la el ca la un ozn ,de obicei il tin in curte, intr-o zi la-m parcat pe strada se uitau mirati la el la studiat lau masurat ma rog nu cred ca mai este alt ij aici in spa sa nu credeti ca am venit pe el ca faceam o saptamana mi la adus cineva cu masina dar cred ca osa vin acasa pe el ,va urez mult noroc si asfalt uscat

frate,cand megi acasa?ca vreau sa vin si eu pe motor pana in ro si parca in doi e altfel... :rolleyes:

 

frate,cand megi acasa?ca vreau sa vin si eu pe motor pana in ro si parca in doi e altfel... :(

acum am citit tot ..imi place saua...au avut ce vedea spaniolii...acum fara gluma,daca vrei sa-l duci inapoi cred ca te pot ajuta eu...am un amic care se ocupa cu transport colete..si mie mi-a dus piese de dimensiuni mari.pot vorbii cu el... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti si tu aici unde ?eu sant in Meco, Madrid

da vreau sa merg acasa da nu cu ij ca ma papa lupi pe drum cu altceva putin mai rapid ,zii unde esti si tinem legatura pana in august mai e.

cat despre transport intreaba-l pe prietenul ala al tau cat cere ,sau dami un nr de tel sa vorbesc cu el :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe cineva care are cont pe ebay.es si sa ti-l bage in licitatie si ai sa-l vinzi sigur chiar si fara acte.Pretul ai sa-l vezi la final dar trebuia sa te gandesti dinainte ca nu se prea omoara spanioli cu oldtimere rusesti din ani '80....succes.

 

 

Nu prea inteleg eu cum e cu inmatricularea aia.Te obliga sa o inmatriculezi cu nr. de Spania cand ea este imatriculata in RO?hmmm...greu de crezut,adik daca vin cu Loganu' sa ma dau prin Madrid tre sa'l inmatriculez ??? no way :rolleyes:

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sant in alcorcon(madrid sud).cu mijloacele de transport in comun care le au astia,nu ar fi o problema sa ne intalnim...chiar mi-ar face placere sa ne cunoastem,sa ¨¨radem ¨¨o bere :P :rolleyes: ...cu tipul cu transportul nu pot vorbii la telefon pt. ca nu mai am numarul lui(mi-au ¨¨sutit jmecherii telefonul¨¨ :D ).doar sa il caut eu sambata in mostoles..daca vrei sa ne intalnim,lasa un nr de telefon..:(

 

Cauta pe cineva care are cont pe ebay.es si sa ti-l bage in licitatie si ai sa-l vinzi sigur chiar si fara acte.Pretul ai sa-l vezi la final dar trebuia sa te gandesti dinainte ca nu se prea omoara spanioli cu oldtimere rusesti din ani '80....succes.

aici te inseli...sa vandut nipru din 1980 la 1500eu...bine,arata super..chiar eu cunosc doi spanioli colectionari de vechituri..unul doar de masini,iar celalalt cu masini si motociclete..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici te inseli...sa vandut nipru din 1980 la 1500eu...bine,arata super..chiar eu cunosc doi spanioli colectionari de vechituri..unul doar de masini,iar celalalt cu masini si motociclete..

 

 

frateeee....sa nu facem confuzi un Dnepr cu atas probabil la 1500 euro sa dat ieftin ca la bani astia acusica nu il mai gasesti de cumparat in RO ori noi vorbim aici de un Jupiter 3 sau 4 care e cu totul altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4byke cu inmatricularea e in felul ala de rahat de parca n-am fi in UE si noi romanii daca ai rezidenta tre musai sa-ti schimbi si matricola la masina sau moto ca nu mai esti turist asa mi-a zis politandaru ala :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi ce bascalie o sa iasa cu aia de la mediu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gicule, prin tari civilizate oldtimerele au regim special...plus ca simsonul varianta 425 nu-i in doi timpi sa polueze ca trabantul prin amestec de ulei si alte nebuneli :rolleyes:

 

acolo chiar e la moda treaba cu oldtimerele si customurile, si chiar poti circula cu ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

DE NECREZUT sambata cand ma intorceam de la munca am forjat putin IJ-ul sa ajung mai repede acasa siiiiiii belea sa oprit ,sa incins o bobina naveam scanteie pe un cilindru asa ca am tras pe dreapta ,si deaia zic de necrezut un spaniol cu un KTM a oprit ma intrebat daca am probleme la motor sau am ramas fara benzina daca poate sa ma ajute cu ceva ia-m zis ca nu e grav si ca stau aproape a dat noroc ma batut pe umar si a plecat ,nu imi venea sa cred zic uite frate ca motociclisti nu au culoare sau alte minuni nu mai stiu cum sa le zic, se ajuta oriunde in lume

MULT NOROC PRIETENI SI SA AUZIM NUMAI DE BINE :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

mi-am trimes IJ-ul acasa ,n-am venit pe el asa cum promisesem la inceputul topicului ,si sincer sa fiu cred ca nici nu rezista :D

dar acu mi-am luat un burgman de 250 si nici pe el nu cred ca o sa vin . post-15361-1218311576_thumb.jpg

post-15361-1218311527_thumb.jpgpost-15361-1218311643_thumb.jpg

Dar iata peste ce am dat aici un parc de desmembrari moto cu de toate pt toti

post-15361-1218311692_thumb.jpgpost-15361-1218311769_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut costel...san martin de la vega,nu? :) ai grija de ei ca sant ¨¨jmecheri¨¨.eu am ¨¨muscat-o ¨¨cu ei :( .acum daca vrei un telescop,cumperi tot motorul... :) nu mai vand piese separat,cica nu le merita.. :P asta e..vezi ca tot acolo au si instalatie gpl pentru motociclete..e una pe un bmw de 1200cmc de la guardia civila... :D am tot lalait-o si a trecut timpul..dar cand ma intorc de acasa,tot te caut pentru berea promisa.. :D ..apoi dau eu o bere.. :P ...apoi dai tu o bere... :P ...apoi... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai putin pentru comunisti, cred :(

ba ,si pentru ei ex :oglinzi ,far , roti, samd.

problema e ca nu mai vor sa vanda piese, dau motoarele intregi si nu cred ca pt o sa sau o oglinda iei toata motocicleta nu?

numai daca ai una identica si asta daca iti convine pretul

cu stima si respect :D

 

salut costel...san martin de la vega,nu? :D ai grija de ei ca sant ¨¨jmecheri¨¨.eu am ¨¨muscat-o ¨¨cu ei :P .acum daca vrei un telescop,cumperi tot motorul... :D nu mai vand piese separat,cica nu le merita.. :) asta e..vezi ca tot acolo au si instalatie gpl pentru motociclete..e una pe un bmw de 1200cmc de la guardia civila... :P am tot lalait-o si a trecut timpul..dar cand ma intorc de acasa,tot te caut pentru berea promisa.. :P ..apoi dau eu o bere.. :P ...apoi dai tu o bere... :D ...apoi... :)

cand vii ?

hai ca mai avem un prieten motociclist aici,, bubu " si s-o pune-m de-o intrunire undeva la munte poate chir la el ca-i zona montana dupa cate stiu

si cu berea la-s ca vedem noi cand ne intalnim :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tehnik, vezi ca gasesti in San Martin mobre enduroaice si cross functionale, fara acte la preturi cat de cat ok.Si daca tot te duci, intreaba la baietii aia de motoretele alea de enduro,yamaha de 450, cat e una bucata fara acte.Sar'na.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...