Sari la conținut

Intalniri B - SUZUKI - GS 500


adya76
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

F bun aidee. cand ne intalnim? :laugh:

Pai intalnirea saptamanala a fost azi pe la 19:00 la Academia Militara....nu te-am vazut pe acolo?

 

Dar ne mai intalnim si in we...stai pe aici ...si vedem cand si unde ne mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai intalnirea saptamanala a fost azi pe la 19:00 la Academia Militara....nu te-am vazut pe acolo?

 

Dar ne mai intalnim si in we...stai pe aici ...si vedem cand si unde ne mai vedem.

 

Vezi ca te induce in eroare.Mihaitza nu se intalneste cu noi/nimeni in week-end.Prefera sa calatoreasca singurel, doar el cu mobritza lui frumos xenonata! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca te induce in eroare.Mihaitza nu se intalneste cu noi/nimeni in week-end.Prefera sa calatoreasca singurel, doar el cu mobritza lui frumos xenonata! :)

Invidiosule...nu-ti mai pui si tu xenon? ... da de ce nu zici si ce claxon...ca nici ala nu mai e stock...de unde stii tu ca in we nu ma plimb cu GS-istele...poate d-aia nu merg cu voi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Invidiosule...nu-ti mai pui si tu xenon? ... da de ce nu zici si ce claxon...ca nici ala nu mai e stock...de unde stii tu ca in we nu ma plimb cu GS-istele...poate d-aia nu merg cu voi :)

 

 

Bine mah, ia-le tu pe toate! :) Nesatulule! :)

 

Maine daca e frumos, iesim si noi pe undeva?Cineva dispus la un traseu? :laugh: Desi, vremea se pare ca nu tine cu noi in we-ul asta! :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont de vremea asta capricioasa, eu m-as baga la o plimbarica mai scurta asa.

Pai hai sa facem una "la scurt" ca e si mai ieftin...

 

Da sunt in lipsa de idei....care propui un drum pe care ai fost si care e bun si duce undeva frumos ??!!

 

Eu cred ca daca tot facem "una la scurt" sa plecam dupa pranz sa vedem cu ochii nostrii cum arata vremea in ziua respectiva....iar daca o sa fie sambata sa pot ajunge si eu :)

 

 

Bine mah, ia-le tu pe toate! :) Nesatulule! :)

Pai, prietenii la nevoie se cunosc...mi-ai spus ca nu te descurci cu atatea si am mai luat si eu din ele :) ... acuma-mi faci observatie? :laugh:

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care din grupul posesorilor de GS 500 te bagi la asa ceva http://www.eastbike.ro/

Daca tot ajungeti pe acolo macar sa mergeti in haita cu alti GS-isti...sa nu ajungeti acolo ca niste caini legati de carute (vitezane 600/1000 cc)...cu limba dincolo de genunchi.

 

Postati aici care vreti sa mergeti si poate va lipesc de vr-un grup mai linistit ... gen Chopper Academy sau Speed Academy (persoana de legatura /index.php?showuser=39882 )

 

 

pt we asta ...

Eu as putea maine dupa 16:00 ... duminica nu stiu ce sa zic inca...

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont de vremea asta capricioasa, eu m-as baga la o plimbarica mai scurta asa.

 

Hai ca weekendul asta poate venim si noi (eu + sotia pasagera) ca n-am mai iesit de mult cu GS-istii :).

 

pt we asta ...

Eu as putea maine dupa 16:00 ... duminica nu stiu ce sa zic inca...

 

 

 

Pai atunci facem un Ploiesti, sau un Targoviste, sau un Urziceni, sau o Alexandria, sau o Oltenita? :laugh:

 

Ce altceva mai bun am putea face dupa ora 16:00 ca sa poata ajunge si Don Juan-ul Mihaitza? :) :) :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci facem un Ploiesti, sau un Targoviste, sau un Urziceni, sau o Alexandria, sau o Oltenita? :laugh:

 

Ce altceva mai bun am putea face dupa ora 16:00 ca sa poata ajunge si Don Juan-ul Mihaitza? :) :) :)

 

Io fac Targoviste in weekendul cu 10 iulie, deci as prefera alt traseu :). La Oltenita parca n-am fost niciodata (nici cu masina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci facem un Ploiesti, sau un Targoviste, sau un Urziceni, sau o Alexandria, sau o Oltenita? :laugh:

 

Ce altceva mai bun am putea face dupa ora 16:00 ca sa poata ajunge si Don Juan-ul Mihaitza? :) :) :)

Multumesc mult pentru prezentarea facuta cu link Wikipedia ... tare domne ce sa zic...pacat ca n-are si poze sau macar ilustrate cu mine .... atunci ar stii lumea despre ce e vorba.....

 

.... hai c-o dam in diverse aiurea...ziceti ne combinam cumva in we ... bine, eu as prefera sa ma combin doar cu o "ea"...da acuma vorbind de-o plimbare... eu as merge la xcare dintre destinatiile de mai sus...altcineva vreo alta propunere...sau vreo destinatie preferata dintre cele de mai sus ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io si cu Marius(mdvd) am fost la Oltenita saptamana trecuta.Drumul este destul de liber si asfaltul este de nota +9.Recomand drumul pentru amatori de o iesire scurta.

 

Daca va fi frumos sambata dimineata, voi urma unul din cele doua trasee specificate aici.Daca's amatori sa ma insoteasca, stiu cum ma pot accesa.

 

Bafta in we!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Imi place grupul organizat de voi :laugh:

Un Kawasaki GPZ 500 S are loc pe aici? :)

Salutare...suntem cel mai dezorganizat grup organizat existent pe acest forum...acuma esti bine venit si tu ca si xce alt biker...

Ce-ti place asa mult la grupul nostru? Ca toti ar vrea sa iasa la plimbare....dar nimeni nu stie unde; ca se propune cate un traseu si nu zice nimeni prezent, sau macar sa spuna ce nu-i place la traseul respectiv...toti se uita...mai trag cu ochiul...si asteapta sa sune tel sa iasa la o tura mica in oras :)

 

Hai acum ca tot m-am pus bine cu toti GS-isti, sa te iau si pe tine la intrebari...voi nu aveti topic? sau sunteti pe cale de disparitie? ca nu prea am mai vazut GPZ-uri prin oras...desi era un model dragut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Bucuresti-Alexandria-Rosiorii de Vede-Pitesti-Bucuresti(aprox.290 km).

Intrebare:stie careva starea drumului DN65A pe portiunea dintre Rosiorii de Vede si Pitesti, aproximativ 75 km)?

2.Bucuresti-Urziceni-Slobozia-Calarasi-Oltenita-Bucuresti(aprox.260 Km).

 

la ultima varianta puteti opta ca e cea mai ok dar cu ceva modificari.Drumul Urziceni-Slobozia-trecere peste autostrada e naspa.Iesiti din Bucale prin pantelimon pe directia Lehliu.In lehliu-gara aveti 2 posibilitati:dreapta direct spre Calarasi drum bun si mai ok decat privelistea de pe urziceni, sau inainte pana in Dranja Noua si de acolo dreapta.Drum frumos si gol,ceva lacuri si padurici..alea alea.

per total iesiti undeva la 280 km.

Bafta si drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesiti din Bucale prin pantelimon pe directia Lehliu.In lehliu-gara aveti 2 posibilitati:dreapta direct spre Calarasi drum bun si mai ok decat privelistea de pe urziceni, sau inainte pana in Dranja Noua si de acolo dreapta.Drum frumos si gol,ceva lacuri si padurici..alea alea.

per total iesiti undeva la 280 km.

Bafta si drum bun!

 

Sau asa.Amatori de iesiri sa fie, ca trasee proiectam noi! :laugh:

 

Off-T:Paduricile au si pasarici?D-alea cantatoare, bineinteles... :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau asa.Amatori de iesiri sa fie, ca trasee proiectam noi! :laugh:

 

Off-T:Paduricile au si pasarici?D-alea cantatoare, bineinteles... :)

 

Cam lungi plimbarile astea, chiar si cu pasarici si padurici. Din ce tin eu minte mers pana la Slobozia pe autostrase + Drajna + intrat/iesit din Militari duce la ~ 4 ore (cu masina sau moto, e cam la fel). Si pe A2 mers snur cu 130-140km/h. Parca se aduna cam 250 km, sau pe acolo. Cu mers prin sate media orara e mult mai mica, deci pare o plimbare destul de lunga pt mine. Ceva trasee mai scurte nu se gasesc? Asa la 100+km?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam lungi plimbarile astea, chiar si cu pasarici si padurici. Din ce tin eu minte mers pana la Slobozia pe autostrase + Drajna + intrat/iesit din Militari duce la ~ 4 ore (cu masina sau moto, e cam la fel). Si pe A2 mers snur cu 130-140km/h. Parca se aduna cam 250 km, sau pe acolo. Cu mers prin sate media orara e mult mai mica, deci pare o plimbare destul de lunga pt mine. Ceva trasee mai scurte nu se gasesc? Asa la 100+km?

D-astea scurte....gen Ploiesti si inapoi. Alexandria si inapoi. Snagov si inapoi. Pan' la mine la tara si inapoi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu v-ati hotarat inca :laugh:.

Haideti sa stabilim ora si locul de intalnire maine - eventual decidem ad-hoc directia.

 

La mine au aparut ceva complicatii la serviciu si trebuie sa dau maine pe aici cateva ore.

Asa ca eu pot sa merg dupa ora 15.00 la plimbare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...suntem cel mai dezorganizat grup organizat existent pe acest forum...acuma esti bine venit si tu ca si xce alt biker...

Ce-ti place asa mult la grupul nostru? Ca toti ar vrea sa iasa la plimbare....dar nimeni nu stie unde; ca se propune cate un traseu si nu zice nimeni prezent, sau macar sa spuna ce nu-i place la traseul respectiv...toti se uita...mai trag cu ochiul...si asteapta sa sune tel sa iasa la o tura mica in oras :)

 

Hai acum ca tot m-am pus bine cu toti GS-isti, sa te iau si pe tine la intrebari...voi nu aveti topic? sau sunteti pe cale de disparitie? ca nu prea am mai vazut GPZ-uri prin oras...desi era un model dragut.

 

 

scuze, man, acum am ajuns acasa :laugh:

 

dadusem reply-ul de la servici.

pai nu stiu ce sa zic, dar asa sunt cam toti prietenii mei, la fel de bine "organizati" :)

nu stiu daca suntem pe cale de disparitie sau nu, dar am vazut ca nu prea mai posteaza nimeni pe la gpz-isti.

oricum, eu m-am mutat de vreo 2 luni in bucuresti din alexandria(cu serviciul) si nu prea am cu cine sa ies in weekend la plimbare.(mai plec si singur, dar e mai placut in gasca).

 

Vremea nu ma sperie, am prins destul de multe ploi de cand merg pe 2 roti :)

 

 

Daca tot "bateti" cu traseul spre Oltenita, sa stiti ca si drumul de la Oltenita la Giurgiu e ff bun si plin de curbe (vreo 80 de km), iar de la Giurgiu putem merge spre Alexandria (iar vreo 80 de km).

Ce parare aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu v-ati hotarat inca :laugh:.

Haideti sa stabilim ora si locul de intalnire maine - eventual decidem ad-hoc directia.

 

La mine au aparut ceva complicatii la serviciu si trebuie sa dau maine pe aici cateva ore.

Asa ca eu pot sa merg dupa ora 15.00 la plimbare...

tocmai bine...

si eu dupa 16:00 ...mergem pana la tara sa-mi iau si eu prietena de acolo... dn1 pana la prisma, dreapta spre fierbinti si mergem pana in Gradistea...o luam si ne intoarcem prin gagu....stefanesti ... cartier andronache.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai bine...

si eu dupa 16:00 ...mergem pana la tara sa-mi iau si eu prietena de acolo... dn1 pana la prisma, dreapta spre fierbinti si mergem pana in Gradistea...o luam si ne intoarcem prin gagu....stefanesti ... cartier andronache.

 

Suna bine :laugh:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot "bateti" cu traseul spre Oltenita, sa stiti ca si drumul de la Oltenita la Giurgiu e ff bun si plin de curbe (vreo 80 de km), iar de la Giurgiu putem merge spre Alexandria (iar vreo 80 de km).

Ce parare aveti?

 

Putem sa incercam maine impreuna un traseu ca asta:Bucuresti-Alexandria-Giurgiu-Oltenita-Bucuresti.Depinde insa si de vreme.Daca ploua, dorm, daca nu, pedalam. :laugh:

 

Tinem legatura aici si pe PM.

BTW, in ce zona stai?

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAnCri : din partea mea poti sa faci parte din comunitatea GS ca oricum la intalnirile GS-istilor vin si alte marci/modele. O sa fii verisor .

Cat despre plimbari, nu vad cu ce ai incurca, ba din contra cu cat mai multi cu atat mai bine.

 

So people..... il adoptam?

Editat de q_simi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...