Sari la conținut

Intalniri B - SUZUKI - GS 500


adya76
 Share

Postări Recomandate

Mihai sa nu ma injuri ca nu ajung azi la Academie, dar o sa te bucuri cand o sa auzi motivul.

Pana acum stii ce am facut la motoreta, dar sa vezi ce i-am mai facut intre timp : o modific sa nu mai fie touring ci vitezana, ii lasam furca mai jos, ii modific coarnele si...... surpriza.

o sa vezi tu.

have fun azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Io ma simt al nimanui! :cheers:

Stai linistit Andule ca nu te lasam la greu...te primim printre noi atata timp cat o sa ai placerea sa vi. Daca intre timp o sa-ti gasesti prieteni/prietene pentru noua ta achizitie, va ramane doar sa mai vrei tu sa vi...noi tot acolo o sa fim.

 

Deci ne vedem pe la 19:00 stam ce stam pe acolo...se mai trange lumea....19:30 apar si "intarziatii" da dupa aia ce facem

Eu as zice sa ne deplasam in gasca pana la Ursu sa servim ceva de la gheata...altcineva alta propunere ?

 

 

Mihai sa nu ma injuri ca nu ajung azi la Academie, dar o sa te bucuri cand o sa auzi motivul.

Pana acum stii ce am facut la motoreta, dar sa vezi ce i-am mai facut intre timp : o modific sa nu mai fie touring ci vitezana, ii lasam furca mai jos, ii modific coarnele si...... surpriza.

o sa vezi tu.

have fun azi.

Bine ca faci parte din Speed Academy si ti-ai pus la semnatura Chopper Academy...

Ma', de suparat nu ma supar...doar in cazul in care n-o sa apari nici sapt viitoare sa ne arati mica bestie... :banana:

Poate intre timp fiind vecini ne vedem sa mi-o arati si mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ai facut ma poze ieri ?

Avem si noi cu ce ne lauda...?

 

Astept poze...

 

Cica apare si gs-ul meu! uhuuuuuuu :cheers:

A aparut pana n-a mai putut :banana:

Pai bine ma Andule....e frumos sa vinzi motorete pt fete ... "gata stricate"...sau ai facut-o intentionat sa te duci s-o ajuti :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine ma Andule....e frumos sa vinzi motorete pt fete ... "gata stricate"...sau ai facut-o intentionat sa te duci s-o ajuti :cheers:

Io n-am facut poze ca nu am avut nimic la mine necesar acestei activitati.Daca era as cum zici tu aseara eram in alta parte si nu la intalnire :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca faci parte din Speed Academy si ti-ai pus la semnatura Chopper Academy...

Ma', de suparat nu ma supar...doar in cazul in care n-o sa apari nici sapt viitoare sa ne arati mica bestie... :banana:

Poate intre timp fiind vecini ne vedem sa mi-o arati si mie.

ia priveste mai atent la semnatura mea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine ma Andule....e frumos sa vinzi motorete pt fete ... "gata stricate"...sau ai facut-o intentionat sa te duci s-o ajuti :lol:

 

HUH? Fete ... "gata stricate? Unde, Unde? :cheers:

 

Propunere pentru sambata/duminica:Bucuresti-Oltenita-Calarasi, retur pe A2.

 

Cineva interesat, sau iar plec singur? :banana:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia priveste mai atent la semnatura mea :banana:

Bine ca ai sch repede...ca nu aveai....

 

HUH? Fete ... "gata stricate? Unde, Unde? :cheers:

 

Propunere pentru sambata/duminica:Bucuresti-Oltenita-Calarasi, retur pe A2.

 

Cineva interesat, sau iar plec singur? :lol:

fete ...gata stricate...pai o sa gasesti pe A2 la intoarcere....prin parcari.

Daca tot te duci la plimbare...filmeaza si tu sa vedem si noi astia care n-o sa mergem cu a fost...si pune filmuletele acolo pe youtube...stii tu ....acolo unde n-ai loc de mine si nu poti scapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fete ...gata stricate...pai o sa gasesti pe A2 la intoarcere....prin parcari.

Daca tot te duci la plimbare...filmeaza si tu sa vedem si noi astia care n-o sa mergem cu a fost...si pune filmuletele acolo pe youtube...stii tu ....acolo unde n-ai loc de mine si nu poti scapa.

 

Daca vrei filmele cu fetele gata stricate, alea cam costa! :cheers: So, mai bine iti tragi gluga pe cap si mergi cu mine sa le dam cu cracii in sus...si sa nu uiti acasa casca pentru capul celalalt, bineinteles! :banana:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati mai prostiile :cheers: Mai bine ziceti unde mergem in weekend.

 

Propunere pentru sambata/duminica:Bucuresti-Oltenita-Calarasi, retur pe A2.

 

Suna bine ! Dar cand sa fie ? Sambata ? sau Duminica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e egal.Dar daca doresc si altii sa vina cu noi, dar nu pot maine, amanam pentru duminica.

N-ar strica sa ne adunam vreo 4, nu? :rolleyes:

 

Hai ca mai sunt doua libere la cuseta! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. in urma unei "sedinte" pe messenger s-a hotarat ca sa plecam maine, la ora 10:00

Locul de intalnire este aici, la benzinaria Agip, de la piata sudului (pe dreapta daca vii pe calea Vacaresti spre piata Sudului.)

Traseul este: "Bucuresti-Oltenita-Calarasi, retur pe A2."

 

Mers linistit, cu viteza legala (hai fie +/- 10 km/h :rolleyes:).

Sper ca nu am pus anuntul prea tarziu !

Editat de mdvd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun.. am fost.. Eu si Kassu. La benzinarie n-a aparut nimeni (am asteptat pana la 10:00, desi

ajunseseram pe la 09:20 - asta ca sa intelegeti si voi ce dor de duca aveam :rolleyes: ).

@adi_mot: sorry man, am pus anuntul cam tarziu si organizarea a fost cam "pe fuga"..

data viitoare ne facem planurile mai din timp..

 

Traseul a fost Bucuresti - Oltenita - Calarasi - Fetesti - Bucuresti (Kilometrii .. vreo 300.. nu am stat

sa-i numaram..)

Drumul a fost fain, dar parca mai fain intre Oltenita si Calarasi - asfalt bun si aproximativ pustiu..

La intoarcere ... autostrada aia plicticoasa.

Dar sa lasam pozele sa vorbeasca: (cate o mie de cuvinte/imagine)

 

post-10329-1245508789_thumb.jpg

 

post-10329-1245508842_thumb.jpg

 

post-10329-1245508852_thumb.jpg

 

post-10329-1245508865_thumb.jpg

 

post-10329-1245508876_thumb.jpg

 

post-10329-1245508901_thumb.jpg

 

post-10329-1245508937_thumb.jpg

 

Am mai fi facut noi poze dar s-au terminat. Bateriile. Desi aveam 2 seturi de

acumulatori, am uitat sa-i si incarc inainte de razboi, asa ca.. astea este toate pozele.

(astea plus inca doua, in postul urmator)

 

Mdea.. nu mai merge.. Pacat .. Erau adevarate opere de arta fotografica..

Si cum am mai avea energie pentru inca o plimbare: MAINE UNDE MERGEM ??

Editat de mdvd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cati km o sa fie per total?

 

360 de bucatele:de la garaj inapoi la garaj! :makeout:

 

Fain dom'le!Maine facem traseul invers? :rolleyes:

 

PS:Marius, din poze...o sa creada oamenii astia ca am fost doar pana in Oltenita.... :drink:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ati fost mai departe? :makeout: data viitoare merg si eu

 

Neah!Pozele sunt facute la mine la garaj...Noroc cu futosopu'! :drink:

 

100% in afara de orice subiect posibil avand legatura cu motociclismul: Mihaitza mama, bicla din poza lui Nea Catalin parca seamana al dreac de rau cu aia far' de care taman te-au lasat baietasii de cartier...Poate negociezi si tu o recuperare, ceva!Nu de alta, da' te vrea natiunea printre noi la urmatoarele iesiri...in grup! :rolleyes:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tema pentru sambata 27.06.2009!

 

E cineva dispus sa ma insoteasca sambata viitoare pe unul din cele doua trasee propuse(la alegere, in functie de votul majoritatii participantilor la traseu):

 

1.Bucuresti-Alexandria-Rosiorii de Vede-Pitesti-Bucuresti(aprox.290 km).

Intrebare:stie careva starea drumului DN65A pe portiunea dintre Rosiorii de Vede si Pitesti, aproximativ 75 km)?

2.Bucuresti-Urziceni-Slobozia-Calarasi-Oltenita-Bucuresti(aprox.260 Km).

 

Plecarea din Bucuresti:sambata dimineata in jur de 10:00 AM.Viteza de croaziera:50/90/130 Km/h!

 

Oricare alt traseu propus in limita a 300-350 Km care reuseste sa adune minim 2(doi) forumisti e binevenit. :makeout:

 

Ne miscam si noi, nu de alta, da' trece vara! :drink:

 

BTW, joi nu pot aparea la magnifica noastra intalnire de la Ac.Mil., decat eventual in jurul orei 20:00 si au pied...business stuff, ya know! :rolleyes:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricare alt traseu propus in limita a 300-350 Km care reuseste sa adune minim 2(doi) forumisti e binevenit. :drink:

 

Precizare!!! Oricare alt traseu, mai putin Cheia! :makeout: Nu de alta, da' n-am apucat sa-mi iau slidere! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate duminica?

 

Io n-o sa pot duminica. :rolleyes: O sa fiu beat manga(sau ranga, tot aia!)! :drink:

 

Schimb prefixu'... :makeout:

 

GS-istilor, hai la o bere in Bikers mai pe seara.

 

Suna fain!Cine vine? :kiss:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...