Sari la conținut

Accident Mortal Bucuresti - 12/10/2007


sp33d_fr3ak
 Share

Postări Recomandate

accidentul sa intamplat in mare parte din vina femei,nu sa asigurat cum trebuia,cat trebuia,cand trebuia,Ciutu nu mergea cu mai mult de 80/h pt ca nu isi putea tine ochii deschisi,casca era la Alexa pt ca sa intamplat sa se duca sa o ia de la munk,nu era un inconstient la volan/pe motor...am mers cu el si cu motoru si cu masina...e adevarat ca nu avea permis asta a fost singura vina.avea pt toate categoriile pt A trebuia sa il ia luna asta,era foarte prudent cu Alexa langa el o iubea foarte mult...sa incercam sa numai dam vina unul pe altul...PE CIUTU NU IL ADUCE ASTA INAPOI...asta stim noi cei care am fost langa el pe ultimul drum...erau sute de tineri ,prieteni ,rude care il plangeau....de ce?pt ca era era foarte iubit de toata lumea Si nici pe Alexa nu o sa o faca asta bine...nu sunt ruda cu ei..sunt doar o buna prietena...suntem vecini,stau pe ivan anghelache..ne vedeam in fiecare zi la pizzerie dar acum nu avem ce face decat sa ne rugam pt sufletul lui Ciutu care ne-a parasit si sa dus in lumea celor buni,si sa ne rugam cu totii pt Alexa sa se faca bine..sa vina acasa..sa o ajutam sa treaca peste asta...peste socul care o sa il aiba atunci cand va afla ca viitorul ei sot nu mai este printre noi..INGERII TREBUIE SA STEA PRINTRE NOI..PE PAMANT...ea este un INGER.Cosmin nu te cunosc dar noi toti suntem alaturi de voi,de familie,de Alexa in fiecare zi gandurile noastre sunt la ea,sa se faca bine.fiti tarii pt ea nu va dati batuti,MERITA SA TRAIASCA.am inteles ca numai e nevoie de sange,azi trebuia sa vin si eu si sotul meu,niste colegi de la mine de la munk,te rog anunta-ne si pe noii cand mai e nevoie.nu avem cum sa aflam....stiu ca are nevoie de sprijin acum...facem tot posibilul sa o ajutam...O VREM ACASA,O VREM SA RADA CU NOI

Gaby Dumnezeu sa te aiba in paza

Alexa suntem alaturi de tine nu ne dam batuti

sper ca a inteles lumea ce am vrut sa spun

Cosmin fi tare pt Alexa

 

--- Mesaj completat în 17 Oct 2007 12:55 -------------
cosmin te mai rog ink o data..tine-ne la curent cu starea alexei..cum se simte dak are nevoie de ceva,nu stiu orice...

Editat de alina20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

WHAAAAT? "pilotul" nu avea categoria A?

In acest caz, soferita NU ARE VREO VINA. Si punct.

 

Sanatate Alexandrei, trebuie sperat intr-o recuperare completa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak ar fi sa ii luam la puricat pe toti motoristi din lume...am constata ca majoritatea nu au categoria A....asa ca dak soferita acorda prioritate... nu se culca pe o ureche...vazand 1 far"las ca am timp" erau amandoi in viata...cam asa fac totii in intersesctii...uitati-va atent...in trafic ,cand iesiti toata lumea se grabeste , las ca am timp ,nu ma ajunge...

Editat de alina20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: NU avea A?

 

trist.

 

--- Mesaj completat în 17 Oct 2007 13:10 -------------

dak ar fi sa ii luam la puricat pe toti motoristi din lume...am constata ca majoritatea nu au categoria A...

EXACT. Iar majoritatea soferilor nu au B!

Iar multi oameni nu au nici macar 2 neuroni sa faca sinapsa intre ei!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Circulat cu moto fara cat A, circulat fara casca, bravo, mai aveti si obraz sa spuneti ca nu ar trebui comentat?

 

Daca cea de la volan nu avea permis, tot asa de "blanzi" erati in a comenta si a vedea ca "ce vina avea, mergea doar fara permis si fara casca, saracul" ? Lasati ipocrizia deoparte si priviti matur problema. Ca nu e de gluma.

 

P.S. Nu stiu ce culpa comuna ar da Politia cand el circula pe drum public fara permis. Chiar sunt curios si o sa ma interesez daca e asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak erati atenti la ce sa vb pana acum nu va mai mirati atata acum....

 

--- Mesaj completat în 17 Oct 2007 13:17 -------------

Iar multi oameni nu au nici macar 2 neuroni sa faca sinapsa intre ei!! :ok:

stiti ce zic eu sa lasatii mortii sa se odihneasca in pace si sa nu ii jigniti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum nu s-a specificat nicaieri ca Ciutu nu avea "A"-ul... Pacat, tare pacat. Cred soferita a respirat usurata la aflarea vestii si acum da petrecere ca a scapat de-o grija. Eventual citeste pe aici si rade de noi... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai permis, esti prins de politie inseamna inchisoare cativa ani buni, in cel mai bun caz amenda penala daca nu ai antecedente.

 

daca baiatul asta supravietuia, ajungea imediat la mititica.

De ce? pt conducere fara permis si vatamare din culpa (asta in cazuli n care se adevereste ca nu avea permis). A pus in pericol viata unei persoane pe un vehicul cu doua rotzi pe care, legal, nu avea dreptul sa-l conduca. mai mult, persoana respectiva a ajuns la spital in urma ranilor. daca el o iubea mult asha cum declari pe aici s-ar fi cumintit de dragul vietii ei si a lui . macar pana cand avea plasticul ala in buzunar si atunci putea sa moara legit.

 

P.S. automobilista care i-a lovit o sa scape ushor in fata justitiei in aceste conditii. Sorry, dar asta e legea.

 

dak erati atenti la ce sa vb pana acum nu va mai mirati atata acum....

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine mai nene io stau de 2 luni cu moto in fata blocului de plang cand ma duc zilnic la munca ca nu pot sa merg cu el :eek: (lipsa de plastic :D ) si el nu are rabdare sa isi i-a un plastic?

 

Tragic, si ce e mai tragic e ca multi sunt ca el. AVETI RABDARE FRATILOR!!! Nu se termina strada maine. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am spus sa lasam mortii sa se odihneasca

 

Sigur, nici o problema.

El si-a incheiat socotelile cu lumea asta; altii insa ... nu vreau sa spun mai mult, cine are cap stie la ce ma refer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tragica povestea insa asta e viata .. la inmormantare au fost multi baieti, vreo 10 motoare si masini .. toate turate la maxim :ok:( .. eu la inmormantare n-am fost doar cu o seara inainte acasa la el .. mi s-a taiat rasuflarea cand l-am vazut in cosiug :eek:

@e-valy: Scuza-mi curiozitatea insa daca esti incepator, nu ti se pare o idee proasta motorul ala de 900cc? Din nou, scuza-mi intrebarea, nu e ironie ..

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea aici nu e despre mine :( (plus ca din cate am spus si mai devreme sta in fata blocului pana sunt ready :eek: ) asa ca stai fara grija ca stiu pe ce am dat banii. Pacat ca unii nu inteleg ca mine ce inseamna motor, nu bicicleta sau masina (care te apara cat de cat :ok: )

 

Aveti grija de voi sa nu fie sa aibe pamantu mai tarziu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a placut niciodata sa postez la acidentele cu decese..da fapt..cred ca nu am postat niciodata..

...pt conducator..sa-i fie tarana usoara...pt pasagera..insanatosire grabnica..

..aflu ca baiatul nu avea A

..si mor de curiozitate cati dintre Dvs. si-au inceput pasiunea moto si mersul pe motocicleta in cadrul scolii sau dupa ce au obtinut A-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@e-valy: Pai iti spun sigur ca din scolile de soferi romanesti nu iesi pregatit pentru 900cc .. nu vreau sa crezi ca ma bag aiurea, zic si eu asa daca deranjez sa-mi spui si nu ma mai bag, ca pana la urma nu e viata mea in joc :eek:.

@raducu 77: Eu mi-am inceput pasiunea pentru moto pe bicicleta :D ..

 

Inca o data zic, RIP Gabi :ok:(( .. sa-i dea Dumnezeu sanatate Alexandrei ..

Ce fragila e viata asta ..

Editat de alecu_ultras06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul sa intamplat in mare parte din vina femei,nu sa asigurat cum trebuia,cat trebuia,cand trebuia,Ciutu nu mergea cu mai mult de 80/h pt ca nu isi putea tine ochii deschisi,casca era la Alexa pt ca sa intamplat sa se duca sa o ia de la munk,nu era un inconstient la volan/pe motor...am mers cu el si cu motoru si cu masina...e adevarat ca nu avea permis asta a fost singura vina.avea pt toate categoriile pt A trebuia sa il ia luna asta,era foarte prudent cu Alexa langa el o iubea foarte mult...sa incercam sa numai dam vina unul pe altul...PE CIUTU NU IL ADUCE ASTA INAPOI...asta stim noi cei care am fost langa el pe ultimul drum...erau sute de tineri ,prieteni ,rude care il plangeau....de ce?pt ca era era foarte iubit de toata lumea Si nici pe Alexa nu o sa o faca asta bine...nu sunt ruda cu ei..sunt doar o buna prietena...suntem vecini,stau pe ivan anghelache..ne vedeam in fiecare zi la pizzerie dar acum nu avem ce face decat sa ne rugam pt sufletul lui Ciutu care ne-a parasit si sa dus in lumea celor buni,si sa ne rugam cu totii pt Alexa sa se faca bine..sa vina acasa..sa o ajutam sa treaca peste asta...peste socul care o sa il aiba atunci cand va afla ca viitorul ei sot nu mai este printre noi..INGERII TREBUIE SA STEA PRINTRE NOI..PE PAMANT...ea este un INGER.Cosmin nu te cunosc dar noi toti suntem alaturi de voi,de familie,de Alexa in fiecare zi gandurile noastre sunt la ea,sa se faca bine.fiti tarii pt ea nu va dati batuti,MERITA SA TRAIASCA.am inteles ca numai e nevoie de sange,azi trebuia sa vin si eu si sotul meu,niste colegi de la mine de la munk,te rog anunta-ne si pe noii cand mai e nevoie.nu avem cum sa aflam....stiu ca are nevoie de sprijin acum...facem tot posibilul sa o ajutam...O VREM ACASA,O VREM SA RADA CU NOI

Gaby Dumnezeu sa te aiba in paza

Alexa suntem alaturi de tine nu ne dam batuti

sper ca a inteles lumea ce am vrut sa spun

Cosmin fi tare pt Alexa

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Oct 2007 12:55 -------------</small><br/>cosmin te mai rog ink o data..tine-ne la curent cu starea alexei..cum se simte dak are nevoie de ceva,nu stiu orice...

tot ce are nevoie alexandra acum e de sange ... dar numai grupa ei sanguina AB4 pozitiv... de rugaciune avem nevoie......

 

...despre soferita...sa rada cat mai are timp...mai bine s-ar ruga sa se faca alexandra bine...e sangele meu ...si daca scapa de justitie nevinovata doar ca GABI (odihneasca-se in pace )... nu avea A...

Editat de Fratele_ALEXEI_C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce are nevoie alexandra acum e de sange ... dar numai grupa ei sanguina AB4 pozitiv... de rugaciune avem nevoie......

 

...despre soferita...sa rada cat mai are timp...mai bine s-ar ruga sa se faca alexandra bine...e sangele meu ...si daca scapa de justitie nevinovata doar ca GABI (odihneasca-se in pace )... nu avea A...

deci cosmin,doar AB4 atat?nu se mai pot face schimb intre spitale?dar alexa cum e?mai bine?reactioneaza cat de cat la tratament sau e la fel ca si la incept?are sanse nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iarta-ma da aici te contrazic....nu poti sa mergi la noroc, si, daca o faci, o faci pe riscul tau...asa cum a zis si Axa, cred ca totul tine de adaptarea vitezei la trafic :ok: Un copil scapat din mana parintilor, un batran senil, o masina care da cu spatele fara sa aiba timp sa vada un motor cu viteza excesiva, etc, te pot duce in spital, sau chiar pe lumea cealalta :D Si da, creierul face diferenta... :eek:

Aici sunt de acord, eu sunt excesiv de prudent, dar cu toate astea desi eu mergeam relativ incet pe scuter (nu pe motocicleta, care franeaza mai bine) acum cateva zile m-am trezit pe Pache Protopopescu cu o masina care si-a scos "tartita" in strada relativ incet dar suficient de repede ca sa ma surprinda, asa ca am simtit ca nu am timp sa franez si am dat semnal stanga, m-am uitat in oglinda din stanga unde nu am vazut nimic (ca era noapte, si masina care mergea paralel cu mine era langa mine si farul nu se mai vedea in oglinda, si din pacate nu am avut timp sa-mi arunc un ochi in stanga), am franat usor si am tras de ghidon usor si previzibil spre stanga, dupa care am auzit o pocnitura, am intrat in voblaj mare, si dupa trei-patru balbaieli a trebuit sa franez brusc ca sa nu intru in portbagajul celui care m-a lovit in oglinda stanga pentru ca ma aflam intr-una din farsele involuntare ale lui Jugaru: asta m-a intebat "Ai patit ceva frate?" la care eu i-am raspuns "Nu am nimic, nici macar nu am picat, dar mi-a iesit masina aia cu fundul si nu aveam timp sa franez..." la care el imi spune "Stiu, imi pare rau, dar eu deja eram angajat in depasire, am incercat sa merg mai in stanga dar aveam autobuz din fata si nu puteam sa merg mai mult in stanga. Dar sigur nu ai patit nimic?" si eu ii spun "Sigur nu am probleme", dupa care dupa ce el a plecat ma gandeam la faptul ca cea mai mare problema a mea a fost sa franez in timp ce ghidonul imi vobla inca, pentru ca el de grija sa nu ma fi lovit a franat asa de brusc cu ABS-ul lui ca era sa ma culeaga in portbagaj...

Cred ca pe langa condusul imprudent al multor motociclisti, o problema mare e ca cei pe 4 roti habar n-au ca vehiculele pe doua roti franeaza cam prost, si probabil chestia asta ar trebuiu popularizata atat in scolile de soferi cat si in ceva campanii ale Politiei Rutiere de preferat pe canale de raspandire nationale gen TVR1....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu spune legislatzia k atunci knd ieshi din parcare shi nu ai vizibilitate sau ieshi cu spatele sa ai o a 2-a persoana care sa te ghideze??

conservarule.....

 

Art 128/ Alineatul 2, 3

2) În locurile în care mersul înapoi este permis, dar vizibilitatea în spate este împiedicată, vehiculul poate fi manevrat înapoi numai atunci când conducătorul acestuia este dirijat de cel puțin o persoană aflată în afara vehiculului.

 

(3) Persoana care dirijează manevrarea cu spatele a unui vehicul este obligată să se asigure că manevra se efectuează fără a pune în pericol siguranța participanților la trafic.

 

1.Nu vad nicaieri cuvantul "parcare".

2.Partea asta e aplicabila pentru iesiri din garaje, porti, etc, acolo unde NU ai vizibilitate.

3.Ce faci daca esti singur?

4.Ce legatura are iesitul din curte, garaj, parcare,etc cu accidentul asta?

 

Cine isi inchipuie ca baiatul ala nu avea "cine stie ce" viteza se inseala. La o viteza decenta(legala) ar fi putut sa evite sau s-ar fi ales cu rani usoare daca nu ii reusea manevra.

Remarcabil este insa faptul ca i-a dat casca pasagerei. Asta este clar un lucru rar intalnit.

Pacat ca s-a intamplat asa o nenorocire.

 

RIP. :ok:

 

--- Mesaj completat în 18 Oct 2007 09:45 -------------

Nu mi-a placut niciodata sa postez la acidentele cu decese..da fapt..cred ca nu am postat niciodata..

...pt conducator..sa-i fie tarana usoara...pt pasagera..insanatosire grabnica..

..aflu ca baiatul nu avea A

..si mor de curiozitate cati dintre Dvs. si-au inceput pasiunea moto si mersul pe motocicleta in cadrul scolii sau dupa ce au obtinut A-ul.

 

Eu. E vreo problema ca am vrut sa fac lucrul asta legal? Sunt cumva mai fraier decat altii?

Nu stiu cum se intampla, dar de fiecare data mi se dovedeste ca am facut o alegere buna. Chiar foarte buna, consider eu.

 

Asta este un caz trist, rezolvat oarecum echitabil- mortul e de vina. Dar daca motocicleta ranea sau omora copilul, sau pe altcineva din masina? Sau pe altcineva de pe strada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strumfuadi nu ma cunosti ca sa vb si nici nu cunosti ce se intampla cu ea in spital ca sa imi explici mie alte cazuri.fiecare caz e diferit.apropo tu ai o colega eu am sora nu incurca borcanele...4 ani e ceva destul rar...nimeni nu trateaza cu lejeritate doar ca eu sunt puternic si mai optimist cum nu am fost niciodata...nu e lejeritate...nu mai da-ti toti lectii pan nu sunteti in aceasta situatie...

SALUT COSMIN SUNT UN PRIETEN BUN AL LUI CIUTU O CUNOSC PE ALEXANDRA FOARTE BINE A FOST SI LA MINE ACASA CU CIUTU SA STII CA EU AM GRUPA SANGIUNA AB 4 POZITIV DACA MAI ESTE NEVOIE DE SANGE P.S REGRETE ETERNE PT CIUTU SI NU TE VOM UITA NICIODATA INSANATOSIRE :ok: GRABNICA PT ALEXANDRA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@the duck:...nu e nici o problema...nu esti mai fraier...si bravo tie...personal asa as vrea sa-mi educ copii..

...doar ca marea majoritate care blameaza pe aici..si marea majoritate a cunoscutilor moto..au mers cel putin odata cu moto fara permis A...mai ales daca aveau B-ul.crede cineva ca plasticul ala facea diferenta??..ca daca ai carnet nu mergi tare??...ca daca ai carnet A,asa cum se examineaza la noi,poti evita orice??..personal nu-l cunosc pe decedat..a fost doar o observatie la citirea topic-ului.

 

--- Mesaj completat în 18 Oct 2007 10:48 -------------
@cosmin:...am AB4..daca ajuta..PM-me

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alecu ultras: nu e vorba de suparare decat ca aici nu este vb despre mine. :( Si stai fara grija ca am mers pe ZX6 si ZX9 destui km, daca nu am plastic acum asta nu inseamna ca nu am avut niciodata :eek:

 

Si asa ca chestie, incearca sa mergi si tu pe unul si ai sa intelegi mai bine la ce ma refer, pana la urma tu il conduci pe el nu el pe tine. :ok: Si daca patesti ceva tot din cauza ta patesti, nu a lui, el iti da putere in functie de cat ii ceri tu. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare :

De ce nu am vazut accidente grave (sau cu victime) cu motociclete BMW ???...de ce nu vad accidente cu enduros/cross/supermoto prin oras???

 

in marea majoritate accidentele grave sunt cu mototiclisti pe supersport (100CP +) sau scuter. eu sunt urmatorul oare ? sper ca nu !

 

Eram cat p-aci s-o vand p-asta mica de 400 , dar pana la urma m-am razgandit...de ce ? pentru ca imi ofera suficienta putere pentru experienta si skillurile mele. Acum ma bucur ca nu am vandut-o :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare :

De ce nu am vazut accidente grave (sau cu victime) cu motociclete BMW ???...de ce nu vad accidente cu enduros/cross/supermoto prin oras???

 

in marea majoritate accidentele grave sunt cu mototiclisti pe supersport (100CP +) sau scuter. eu sunt urmatorul oare ? sper ca nu !

 

Eram cat p-aci s-o vand p-asta mica de 400 , dar pana la urma m-am razgandit...de ce ? pentru ca imi ofera suficienta putere pentru experienta si skillurile mele. Acum ma bucur ca nu am vandut-o :ok:

 

Bravo,foarte corect ce ai spus.

De fapt daca stai sa analizezi,toti care au sportive pot fi catalogati ca vitezomani sinucigasi.Toti astia si-au luat astfel de motoare ca sa compenseze neputiinta in ale seductiei. Iar daca ai motor puternic e musai sa demonstrezi cat de jmecher esti tu,cat de macho arati pe motor,chiar daca atunci cand iti dai casca jos o iau fetele la fuga.Dar sentimentul de superioritate te excita mai mult decat o gagica.L-am intrebat pe un baiat care vroia sa-si cumpere motor,de ce-i trebuie de strada si nu un touring sau enduro.I-am explicat ca eu cu GS-ul pot sa merg pe oriunde poate el sa mearga dar el nu se poate catara pe unde ma catar eu.Nici prin Bucuresti nu poate sa ma "faca" pentru ca nu poate urca bordurile pe care le urc eu (si nu am nici macar KTM).Raspunsul a fost ca ii plac formele si nu utilitatea,viteza prin trafic si nu linistea din natura , poluarea urbana si nu aerul curat de munte,claxoane in loc de trilul pasarelelor.Si atunci e normal ca sansele tale sa mori sunt mai mari ca vitezist.Nu poate nimeni sa-mi spuna ca-si ia motor de strada ca sa stea cuminte cu 60 la ora.Si la masini e la fel.Cand il vezi pe unul cu 4 x 4 stii pentru ce o are si e calm in trafic.Daca-l vezi pe ala cu Ferrari te astepti sa-i scartaie rotile la semafor iar apoi sa o ia pe contrasens prin statia de tramvai.Daca asta din Ferrari mai scapa din accidente,nu la fel se poate spune de cel de pe R1.

Poate sunt off topic (condoleante pentru Ciutu si Doamne ajut-o pe Alexa) si poate multora nu le comvine ce citesc dar au murit prea multi anul asta si ma doare inima.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...