Sari la conținut

Accident In Boldesti-Scaieni (DN1a) 18/10/2007


Slick
 Share

Postări Recomandate

...Nu stiu multe detalii, sunt la servici acum su nu pot sa plec. Acum vreo ora am auzit un motor foarte turat...cred ca era o vitezana. Acum a venit cineva aici si mi-a spus ca e un accident grav la pod la Blejoi...crede ca motociclistul a murit....se pare ca nu a mai putut lua curba dinainte de pod din cauza vitezei si a intrat pe contrasens direct intr-un camion.....mai multe nu stiu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la locul accidentului. Motorul era un Kawasaki KLE iar un microbuz i-a intors in fata chiar pana in pod intr-o zona in care vizibilitatea este foarte redusa. Motociclistul a intrat direct in usa soferului. Din cate am auzit acesta a decedat la spital. Era un baiat din Boldesti. Dumnezeu sa-l odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Nu stiu multe detalii, sunt la servici acum su nu pot sa plec. Acum vreo ora am auzit un motor foarte turat...cred ca era o vitezana. Acum a venit cineva aici si mi-a spus ca e un accident grav la pod la Blejoi...crede ca motociclistul a murit....se pare ca nu a mai putut lua curba dinainte de pod din cauza vitezei si a intrat pe contrasens direct intr-un camion.....mai multe nu stiu !

 

Ce trist sa tot auzim numai de rau si cand te gandesti ca acesti soferi de pe microbuze sunt si profesionisti. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca motociclistul a fost omorat ! Nu mai spuneti aiurea in tramvai ca avea viteza si ca din cauza vitezei.....bla...bla..bla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe la vreo 7 seara prin locul accidentului, atunci am iesit de la servici, nu mai era nimic acolo...nici macar o lumanare sau o candela pe marginea strazii...

 

Se pare ca a fost un microbuz, nu un camion cum am spus eu mai devreme. Microbuzul a incercat sa intoarca PE LINIE CONTINUA SI FARA SA SE ASIGURE !!! Saracul baiat nu a avut nici o sansa. Sigur a fost un KLE ? Sunt vreo doi baieti in Boldesti, daca nu chiar trei cu Pegaso dar nu stiu pe nici unul cu KLE...

Am un GPZ de 600 si chiar am vrut sa-mi iau permisul anul asta ca sa ma pot da cu el pe strada...din pacate nu am avut timp de scoala...nu stiu dak mai vreau sa-mi iau permis...esti victima pe strada oricat de regulamentar circuli !!! Intre timp mi-am luat o Yamaha YZ de 250 de cross cu care ma dau pe deal...e mult mai sigur...acolo nu e nici un handicapat sa te ia pe capota sau sa-ti taie calea.

Pacat de baiatul asta si de toti care au avut acceasi soarta !!! Iei motorul sa mai dai o tura pana nu da zapada...pleci cu gandul ca te vei intoarce repede sa prinzi meciul sau cine stie ce film....si dintr-o data esti inger...UCIS de un EGOIST care circula dupa regula "sunt mare si am prioritate" !!!

 

R.I.P !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R I P! nu mai este nimik de spus! pe Accidente s au spus toate..stim toti despre toate accidentele, greselile, etc.etc etc..!

 

mai bine plec pana in India cu motoru...am mai multe sanse pe akolO!

In India e mai nasol, ca circula vacile pe unde le taie pofta si sunt si sfinte. Daca scapi dupa impact, te rezolva bastinasii, ca le-ai ologit zeitatea bovina.

 

Sa se odihneasca in pace baiatul cu KLE!

Au fost multe accidente de genul asta.

Pe drumul spre Giurgiu au pus gard intre benzi si localnicii l-au jupuit pe alocuri, ca le e lene sa foloseasca pasarelele. Trec pe sosea, ca pe mosia lor.

Aveti grija peste tot, ca va treziti cu virtuoji din astia ai volanului sau cu cate un nea' Nae Carmol in fata.

Unde nu e vizibilitate, incetiniti pana la o viteza sigura, insa cu grija sa nu va trozneasca un sofer adormit din spate.

Ochii ca la cameleon - unu-n fata, unu-n oglinda!

Editat de Sanchez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era vizibilitatea f. redusa de ce mergea tare?!

 

pai de fapt vitezana era un KLE, dar nu e sigur :ok:

 

camionul era un microbuz - nici asta nu e sigur :eek:

 

viteza are orice motociclist care conduce - dar cat era de mare numai D-zeu o sti.

 

Sau cat de mica. :D

 

Stie cineva sigur ce s-a intamplat?

 

Ca altfel iar incep discutiile interminabile: avea 200, voblaj, acul vitezometrului, nu avea casca, nu avea experienta etc :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100% era un microbuz pentru k l-am vazut. Am spus k era un KLE pentru k am vazut bucati din carena pe care se vedea scrisul, de fapt E-ul de la KLE. se pare k era verde. cat despre viteza nu cred ca avea chiar asa viteza mare. Din cate am inteles microbuzul a incercat sa intoarca de pe marginea soselei, iesise pe sosea si cand a vazut motocicleta s-a speriat si a incercat sa intoarca cat mai repede blocand toata soseaua, astfel nu a mai fost nici o sansa sa fie evitat. Un martor mi-a spus k baiatul statea foarte aproape de locul accidentului si ca se numea Nicu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt motociclist... sa-i fie tarana usoara... si sa sa-i invatam minte pe pustanii astia de pe microbuze sa nu mai faca ei legea....

Pt ca circul des pe ruta Valeni-Ploiesti si vreau sa va spun ca e teroare...daca nu esti atent o secunda se gaseste unu sa traverseve, sa-ti opreasca in fata, sa intoarca si tot felul de chestii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt motociclist... sa-i fie tarana usoara... si sa sa-i invatam minte pe pustanii astia de pe microbuze sa nu mai faca ei legea....

Pt ca circul des pe ruta Valeni-Ploiesti si vreau sa va spun ca e teroare...daca nu esti atent o secunda se gaseste unu sa traverseve, sa-ti opreasca in fata, sa intoarca si tot felul de chestii...

 

 

Culmea k din cate am vazut la volanul microbuzului era o persoana cam de 50 de ani.. daca un sofer profesionist cu ani de experienta in spate face aceste greseli, ce sa ne mai asteptam de la pustanii de bani gata cu permisul cumparat care conduc de 2-3 luni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de fapt vitezana era un KLE, dar nu e sigur :ok:

 

camionul era un microbuz - nici asta nu e sigur :eek:

 

viteza are orice motociclist care conduce - dar cat era de mare numai D-zeu o sti.

 

Sau cat de mica. :D

 

Stie cineva sigur ce s-a intamplat?

 

Ca altfel iar incep discutiile interminabile: avea 200, voblaj, acul vitezometrului, nu avea casca, nu avea experienta etc :(

 

motor kawasaki kle verde, era o panarama de microbuz care a intors pe linie continua intr-un loc cu vizibilitate redusa, din pacate nu sa putut evita impactul

R.I.P. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...