Sari la conținut

ignoranta incepatorului


babolat
 Share

Postări Recomandate

Eu am inteles ca e mea culpa si ca a fost o prostie la 18 ani dar....

 

 

Cand am iesit din masina, prima imagine a fost cu nevasta celuilalt intinsa pe asfalt (normal, eu am crezut ca era moarta) eram (cuvant urat) pe mine...ma vedeam direct in pirnaie.

 

Deci problema ta esentiala e ca intri 3 ani in pirnaie nu ca ai omorit un om nevinovat.

 

Asa ca aveti grija mai ales la incepatori!!!

 

La care te referi, la ala turtitu sau la tine? Cum sa ai grija la un incepator care apare brusc cu 110 in intersectie, cind n-ai timp nici sa clipesti? Eu am grija la incepatori, da sa faca bine sa faca asta posibil.

Paralela cu motocicleta e putin trasa de par, in general e mai greu sa omori pe altii pe o motocicleta si mai usor sa te omotri pe tine, masina e mai periculoasa pentru altii. Stai sa apara specia asta de soferi de 18 ani pe Cayenne sau alti monstri. Nu-mi spuneti ca Hummer si R6 sint la fel, ca nu-s. Numai pedepsele sint la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vorbesti de noii soferi care conduc Cayenne? Aveti grija ca este 1 in Buc. care are 750 cp. si este condus de un pusti de 19 ani....si mai sint multe masini de care trebuie sa ne ferim..

Cu referire la faptul ca ma gandeam ca voi infunda puscaria in loc sa ma gandesc ca am omorit pe cineva....spune-mi si mie daca ai avut vreo data un accident de genul asta tu la ce te gandeai prima oara? Si stai tu linistit ca am platit pentru ceea ce am facut.... :cheers:

 

andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cayenne Geamballa are vreo 700cp si stiu ca e unul in Bucuresti. Nu toti care au 19 ani sint inconstienti, doar probabilitatea e mai mare.

Si, am avut si eu o tentativa de accident (nu s-a intimplat, numai m-am speriat), ca nu m-am uitat ca lumea in spate in parcare, si nu m-am gindit o secunda la citi ani de puscarie o sa fac, ci ca omor un om (de fapt era un bebelus pus de maica-sa in carurul de la supermarket). Si nu cred ca sint eu special, ci cred ca asa e normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

 

De fapt nu il lasase, ci il plimba impreuna cu cumparaturile. Idioata intradevar, pentru ca carutul vine primul si e jos si nu se vede pe dupa portbagaj, si abia apoi apare si omul (de dupa masina vecina). Totusi, daca intoarceam capul ca lumea vedeam, dar m-am apucat sa dau cu spatele numai din oglinda. Si aia n-a facut nici o miscare, a incremenit acolo cu miinile la gura ca avea timp sa se traga inapoi. Am oprit la 10cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
Cine intra intr-o intersectie cu 110 la ora in oras nu greseste ci este idiot.

Poate sa intre de ex. si o salvare pe rosu incercand sa ajunga la urgenta.

OLE, punctat.... :banana: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu m-am gindit o secunda la citi ani de puscarie o sa fac, ci ca omor un om

Texte de romantism tarziu.

 

Ti se face inima cat un purice cand te gandesti la posibila incarcerare si stigmatizarea pe viata in momentele alea. Spiritul de conservare e mai puternic decat spiritul moralizator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Texte de romantism tarziu.

 

Ba banalitati care definesc oamenii. Prostii de genul constiinta, etc. Mai grav e sa-l visez pe ala o viata decit sa stau 2 ani la puscarie. Dupa mine, cel putin. Dupa cum vezi, tot calcul rece, nici vorba de romantisme.

 

Ti se face inima cat un purice cand te gandesti la posibila incarcerare si stigmatizarea pe viata in momentele alea. Spiritul de conservare e mai puternic decat spiritul moralizator.

 

In cazul asta n-as prea vrea sa dea vreunul din voi cu masina in mine fara martori. Ce nu inteleg e de ce sint blamati pe forum aia cu "hit and run". Spiritul lui de conservare a fost mai puternic....de inteles, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci eu sigur o sa te fac varza pe trecerea de pietoni, si pe verde, si o sa ma intorc sa te mai fac odata varza ,cu masina mea de 2 tone, pina n-o sa te mai recunoasca nici mata si apoi o sa ma topesc in zare, ca sa vezi cum e treaba cu hit and run.

Si apoi sa te prind ca ma nu imi intelegi instinctul de conservare, nu "spirit" bolovane(remember?)

Si sa dea dracu daca eu o sa am cosmare cu tine facut carne cu muci pe tercerea de pietoni! :cheers: :banana: :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Knightrider, inteleg ce vrei tu sa zici ( si stiu si de faza cu "bolovane", si de cea cu hit and run -apropos: pana la urma au gasit ceva??) , dar cred ca ai fost putin cam... "dur" cu exprimarea asta :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Babolatul are un secret pe care nu l-a spus partial ! Ii stie pe toti tinerii periculosi de 19 ani cu masini rele de care am putea sa ne ferim !

Sa ne dea macar o lista cu numarul si marca masinilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Knightrider, inteleg ce vrei tu sa zici ( si stiu si de faza cu "bolovane", si de cea cu hit and run -apropos: pana la urma au gasit ceva??) , dar cred ca ai fost putin cam... "dur" cu exprimarea asta :cheers: .

Nu au gasit pe nimeni.Prietena mea e o.k, mai are dureri la coloana, dar e bine.

Tipul celalalt este insa paralizat de la briu in jos, are 30 de ani, este distrus, si nici macar nu stie cine l-a nenorocit.

De obicei nu sunt un dur in exprimari si nici nu caut sa le provoc si nici nu sunt primul care ataca, dar nici nu pot sta nepasator cind unul nu se potoleste, si mai are si astfel de idei in cap.Poate un limbaj direct ajunge la nivelul sau de intelegere.

De asemenea nu-mi place sa am datorii. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba banalitati care definesc oamenii. Prostii de genul constiinta, etc. Mai grav e sa-l visez pe ala o viata decit sa stau 2 ani la puscarie. Dupa mine, cel putin. Dupa cum vezi, tot calcul rece, nici vorba de romantisme.

 

 

 

In cazul asta n-as prea vrea sa dea vreunul din voi cu masina in mine fara martori. Ce nu inteleg e de ce sint blamati pe forum aia cu "hit and run". Spiritul lui de conservare a fost mai puternic....de inteles, nu?

Dar sa zicem ca omori un caine... il visezi noapte??? sau esti fericit, ca pt ala nu faci puscarie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca singurul care are nevoie de un medic psihiatru, si inca urgent esti tu. :banana:

Si inca ceva , cred ca pe cele doua medicamente le folosesti frecvent, de stii atit de multe despre efectul lor terapeutic.Iar partea cu monitorul...mai zina maseluta tu nu stii ca are impamintare :banana: ?sau tu i-ai scos-o special ca sa simti placeri intens electrocutante :cheers: :banana: ?

 

 

 

P.S: Eu pentru tine nu sunt dulceata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta n-as prea vrea sa dea vreunul din voi cu masina in mine fara martori.

:banana: O fi vrajitorul vreun luptator prin K-1 si Pride de nu il stim noi. Nu prea sta conceptia asta langa constiinta.. cum e cu traumele psihice ca ai vatamat corporal un om? :banana:

 

@knightrider: L-am dibuit eu mai demult ca e bombonel, acum cu exprimari de tipul "dulceata" nu face decat sa confirme :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dulceata mica, fa-mi o favoare, intra in criza, baga un pumn in monitor sa vedem si noi cum arati dupa expunere la 24-27kV "impamintati" prin tine. Imi pare rau pentru tine, daca calmante exista, medicamente pentru ridicarea iq-ului cu un oridin de marime nu s-au inventat. Tu ai nevoie de tratament combinat.

 

@Rave: tot nu ai probat in fata natiunii ca nu esti mai mult de un balitor de tastatura si critic de femei virtuale, virginule. Sau tu ai crezut ca cybersexul se pune? :banana: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...