Sari la conținut

Mi-am Luat Si Eu Un Pasaroi


CBR1100
 Share

Postări Recomandate

Sa o stapanesti sanatos, e super motor.

Vei cam praji oo pe el in oras, dar la drum lung inghite 600-700km pe zi fara sa simti nimic ;) (d'aia ma si indoiesc un pic de km respectivi, insa daca motorul merge bine asta conteaza prea putin.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate pana acum nu am reusit sa fac decat 500 km in 2 saptamani

cred ca plimbari mai lungi numai sezonul viitor,la mine la CJ vremea este foarte urata

si nu ma prea convinge sa `zbor cu pasarea`

Multam de urari, asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! de prin iunie sunt si eu posesorul unui xx tot 98. sunt aproape 100% multumit de el.

de unde l-ai achizitionat pe al tau si cat ai dat pe el? ( daca nu-i confidential)

 

te rog spune-mi daca si al tau face zgomot la cuplare in treapta 1. daca ai putea sa inregistrezi cu mobilul sau ceva ti-as ramane dator. ma obsedeaza zgomotul respectiv si nu am nici timp sa merg acu la un mecanic, fara sa aduc aminte ca prin zona bacaului e greu sa gasesti unul.

 

sa-l stapanesti sanatos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! de prin iunie sunt si eu posesorul unui xx tot 98. sunt aproape 100% multumit de el.

de unde l-ai achizitionat pe al tau si cat ai dat pe el? ( daca nu-i confidential)

 

te rog spune-mi daca si al tau face zgomot la cuplare in treapta 1. daca ai putea sa inregistrezi cu mobilul sau ceva ti-as ramane dator. ma obsedeaza zgomotul respectiv si nu am nici timp sa merg acu la un mecanic, fara sa aduc aminte ca prin zona bacaului e greu sa gasesti unul.

 

sa-l stapanesti sanatos !

 

stai linistit

 

boala veche la honda ;)

si la modele mai noi ( eu am modelul 2004 ) se aude

 

nu i bai, asa fac ele:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! de prin iunie sunt si eu posesorul unui xx tot 98. sunt aproape 100% multumit de el.

de unde l-ai achizitionat pe al tau si cat ai dat pe el? ( daca nu-i confidential)

 

te rog spune-mi daca si al tau face zgomot la cuplare in treapta 1. daca ai putea sa inregistrezi cu mobilul sau ceva ti-as ramane dator. ma obsedeaza zgomotul respectiv si nu am nici timp sa merg acu la un mecanic, fara sa aduc aminte ca prin zona bacaului e greu sa gasesti unul.

 

sa-l stapanesti sanatos !

Salut:nu-i nimic confidential, l-am luat de la un privat din D si am dat pe el EUR 4000,dar urmaresc pe net cam din iunie o oportunitate care sa se potriveasca pret / uzura,km,

Stai linistit cu zgomotul la viteza 1 ,am avut Afrika Twin si tot asa facea

 

salutari de la CJ si sa-l calaresti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

954 din 2003 cu 10000 de km are acelasi zgomot la cuplare, m-am dat io cu mobra unui prieten. XX din 2001 m-a facut pe A2 (io cu 919) si nu m-am simtit umilit. Totusi, 152 de cai sunt ceva fata de 130 care ii aveam eu. O motoreta buna cu care nu ar trebui sa ai probleme. Sa o stapanesti sanatos

Bafta :cheers:

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

954 din 2003 cu 10000 de km are acelasi zgomot la cuplare, m-am dat io cu mobra unui prieten. XX din 2001 m-a facut pe A2 (io cu 919) si nu m-am simtit umilit. Totusi, 152 de cai sunt ceva fata de 130 care ii aveam eu. O motoreta buna cu care nu ar trebui sa ai probleme. Sa o stapanesti sanatos

Bafta :cheers:

 

Salut ,

merci pentru urare,si tu sa o stapanesti sanatos,

noi motociclisti n-ar trebui sa ne umilim unii pe altii,nici prin a ne depasii si nici prin altceva.

Viteza nu este o calitate a unui motociclist,calitatile lui tre sa fie altele,respect in trafic,spirit de solidaritate si altele. Ca sa poti vorbi de o intrecere la un moment dat tre sa pui in balanta 2 forte egale(130 cai/ ...kg versus 152cai/...kg ) si mai departe conteaza omul.

 

Salutari de la Cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@k100rs

Daca te incalzeste cu ceva si k12r/s au acelasi zgomot in primele 3 trepte.

 

eu am ambreiaj hidraulic si daca tin ambreiajul tras 2 secunde inainte sa bag 1-a, nu mai face la fel de tare.

 

Daca plec mai agresiv si le schimb repede, din scurt, nu mai face zgomot la fel de puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...