Sari la conținut

Accident Mortal 28.10.2007 - Doi Tineri Din Cugir


FLAMINGO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Anul lacrimilor, un an al durerii si al ipocriziei autoritatilor. Parca , cu cate accidente se intampla mai mult (murind oamneni nevinovati) cu atat autoritatile inchid ochii si nu numai. Banul face totul (in afara de a da viata!!!) Nu exista respect in tara asta! Paote ca ar trebui sa se puna pe marginea soselelor, in loc de reclame definitia respectului, poate asa soferii "invata" ceva!

 

 

Dumnezeu sa ii ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa le odihneasca sufletele si lumina sa le calauzeasca drumul cel de veci. M-a socat si m-a cutremurat vestea mai ales ca am aflat la o ora dupa ce s-a intamplat si stau in apropiere. Puteam fi oricare in locul lor. Nu meritau o asemenea soarta mai ales acum la anii astia.

Condoleante familiilor. Sufletul lor va ramane vesnic in amintirea noastra, mai ales a mea pentru ca trec des pe acolo pe unde s-a intamplat tragedia. NU O SA VA UITAM NICIODATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok: ;) :pow: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunosc pe Marius, Dumnezeu sa-l odihneasca pe el si pe Adi, de 7 ani, si nu stiu baiat mai linistit ca el. Ii placeau motoarele si le purta ca un vis.

Fac naveta Cugir-Sebes si trec in fiecare zi prin acel loc. Anul asta, mai mult ca niciodata, au trecut prin acelasi loc sute de motociclisti dar nici o clipa nu m-am gandit ca acolo avea sa se petreaca asa ceva. Cand am auzit de accident nu m-am gandit ca tocmai de Marius si Adi ar putea fi vorba. Niciodata nu m-am gandit ca se poate intampla cu un chopper, dar se pare ca au alti iresponsabili grija de asta, si e suficient sa nu tina cont de cele mai elementare reguli de circulatie. Zece ca soferul asta nu vor putea sa-i inlocuiasca pe baieti, in zece vieti.

Astazi, marti, a fost inmormantat Adi si ne-am adunat toti motociclistii din Cugir, plus multe scutere si tineri care i-au cunoscut pe baieti sau care voiau sa isi exprime astfel regretul pentru ce s-a intamplat. Multi oameni, chipuri triste, lacrimi, rugi... Am facut turul orasului si pe cat de frumos a fost pe atat de trist. Toti au venit sa vada un omagiu cum nu a mai fost in Cugir.

Maine mergem la inmormantarea lui Marius si nu pot decat sa sper ca va fi ultima astfel de inmormantare pentru toata lumea.

Drum bun, dincolo Costello si Adi! Acolo nu sunt inconstienti care sa va opreasca din drum.

 

Cu prietenie si respect, Cristi :ok:

 

...iar acum trec tot prin acel loc, si inca nu imi vine sa cred...

Editat de Kenno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ADI a fost ingropat azi !!! orasul a tremurat azi in sunetul motocicletelor!!! maine la fel, atunci va fi ingropat COSTELLO !!!!

sper ca nimeni sa nu mai ajunga in aceasta situatie!!!! aveti grija de voi oameni (cu toate ca asta nu e de ajuns, si acesti doi tineri aveau grija de ei, dar nu au avut altii grija !!! )

 

 

 

Cat despre nenorocitul de criminal ... sper sa aibe atata suferinta in suflet cat am avut noi toti la un loc!!! Arzi de viu sobolanule :ok: ;) :pow: !!! cand ai plecat catre italia sa intrii sub cel mai mare T.I.R. si sa iesi carne tocata :) ;) :D !!!!! MM de idiot !!!!!!

imi pare rau oameni pt ce scriu!!!! si nu pot sa cred ca persoanele despre care sa discutat aici au fost 2 omeni de milioane ... locuiau in oras cu mine,eram prieteni fffffff buni , ieseam cu motocicletele impreuna .. faceam chiefuri impreuna ..... si acum sau stins !!!!! :lol: :lol: vor fi mereu langa fiecare om pe 2 roti cand va avea nevoie si nu vor mai lasa sa se intample o asemenea tragedie !!!!

CRIMINALULE---> daca m-as intalnii cu tine te-as face in bucati cu un patent !!!

 

Zoli suntem cu totii alaturi de tine. Dar exact cum ai zis si tu , Dumnezeu acolo sus are grija. Cat despre cei de jos, atata vreme cat nu se va dao lege aspra care sa incrimineze dur pe nemernicii din masina care intra peste cei pe 2 roti (vezi exemplul UK) nu se va schimba nimic. Eu am 2 procese de vatamare pe rol si sunt hotarat sa merg pana la capat, sa ii vad condamnati. Nu stiu daca voi schimba ceva ,dar nu putem sta cu mainile in san.

 

Dumnezeu sa ii ierte pe prietenii tai , nu au avut nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

--- Mesaj completat în 31 Oct 2007 17:02 -------------
Azi a fost ingropat si COSTELLO, a fost ceva impresionant, dar totodata si foarte trist !!!sau facut ceva poze, au filmat cei de la antena1 ,dar nujtiu cand va fi difuzat !!! pozele ce le avem o sa le pun cand le voi primii !!!

 

Imi este foarte dor de ei,nu am ce face !!! as vrea sa stiu care a fost ultima lor reactie, au apucat oare sasi dea seama ce urmeaza sa se intample?!?! sau sa aruncat ******* ***** in ei fara sa apuce sa inteleaga ce se intampla ?!?!?! nu voi avea niciodata raspunsurile, imi pare nespus de rau!!!

 

 

 

 

 

COSTELLO, ADI... ne veti lipsii, dar fara indoiala ne vom intalnii pe 2 roti !!!!

 

Tot respectul pentru cel care a fost CURELIAC MARIUS ( COSTELLO ) si JIBOTEAN ANDREI ( ADI ) R.I.P. my friends :ok: ;) :pow: :) ;) :D :lol: :lol: :lol: :ok: !!!

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 13:37 -------------
Sambata vom merge la locul accidentului pt a pune 2 cruci !!! Daca este cineva care doreste sa vina, eu o sa anunt si ora la care mergem, pt ca inca nujtiu sigur!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Asfalt uscat COSTELLO

post-20725-1193814009_thumb.jpg

post-20725-1193814049_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

<small>--- Mesaj completat în 31 Oct 2007 17:02 -------------</small><br/>Azi a fost ingropat si COSTELLO, a fost ceva impresionant, dar totodata si foarte trist !!!sau facut ceva poze, au filmat cei de la antena1 ,dar nujtiu cand va fi difuzat !!! pozele ce le avem o sa le pun cand le voi primii !!!

 

Imi este foarte dor de ei,nu am ce face !!! as vrea sa stiu care a fost ultima lor reactie, au apucat oare sasi dea seama ce urmeaza sa se intample?!?! sau sa aruncat ******* ***** in ei fara sa apuce sa inteleaga ce se intampla ?!?!?! nu voi avea niciodata raspunsurile, imi pare nespus de rau!!!

COSTELLO, ADI... ne veti lipsii, dar fara indoiala ne vom intalnii pe 2 roti !!!!

 

Tot respectul pentru cel care a fost CURELIAC MARIUS ( COSTELLO ) si JIBOTEAN ANDREI ( ADI ) R.I.P. my friends :ok: ;) :pow: :) ;) :D :lol: :lol: :lol: :ok: !!!

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 13:37 -------------</small><br/>Sambata vom merge la locul accidentului pt a pune 2 cruci !!! Daca este cineva care doreste sa vina, eu o sa anunt si ora la care mergem, pt ca inca nujtiu sigur!!!

Asfalt uscat COSTELLO

 

Si eu as vrea sa vin. Maine ma intorc de la Cj acasa si sper sa pot veni. Sa-mi zici o ora si sa-mi lasi si un nr de tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea sa vin. Maine ma intorc de la Cj acasa si sper sa pot veni. Sa-mi zici o ora si sa-mi lasi si un nr de tel.

 

Sambata la ora 14 o sa fim acolo!!! daca timpul o sa ne permita, am dorii sa finalizam drumul pe care BARBATII nu l`au terminat !!! Daca nu aveti nimic de facut si puteti venii, ne`am bucura nespus de tare ! 0726992428 este numarul la care ma puteti contacta (zolly) !!!

 

Ramane doar speranta ca ADI si COSTELLO ne vor "zambii" !!!

 

 

 

 

COSTELLO, ADI stim ca sunteti langa noi si asta e cel mai important!!!!

Voi NU ati murit, doar ati devenit mai PUTERNICI !!!

 

 

Asfalt uscat COSTELLO & ADI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costello si Ady erau motociclisti adevarati...pana in adancul sufletului...pacat ca nu mai isi pot continua pasiunea... Sambata 3 nov 2007 pe la ora 13-14 vom fi la locul accidentului R.I.P. Sper ca in locul unde sunteti acum sa va puteti continua visele si drumurile fara sa va deranjeze nimeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

--- Mesaj completat în 02 Nov 2007 09:53 -------------
R.I.P.

 

--- Mesaj completat în 02 Nov 2007 10:26 -------------
Asfalt uscat! Costello

 

--- Mesaj completat în 02 Nov 2007 10:26 -------------
Asfalt uscat! Costello

 

--- Mesaj completat în 02 Nov 2007 10:26 -------------
Asfalt uscat! Costello

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i odihneasca Dumnezeu.

 

Stau acuma si ma gandesc...cind o sa plec deseara de la lucru, pe unde sa o iau...cit de incet sa merg...

Sau sa las motoru la lucru si mai bine sa ma duc sa beau ceva?

Sau sa renunt de tot?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu am avut curajul sa citesc pana acum ceea ce e scris pe acest forum legat de Costello si Adi...nu stiu dc dar eram sigur ca o sa fie interpretat in multe feluri:(,exact cum s-a intamplat sda aud pe strada:"motociclistii astia...adrenalina,vor viteza.." :cheers: Eu zic:niciodata nu te grabi sa trazi concluzii si sa vbn pana nu sti exact despre ce e vb si asta nu numai in cazurile de accidente.

R.I.P. Costello & Adi :) :moto: :lol: :lol:

 

...ceva poze de ;la accident...cand am ajuns:(

Ceva filmuletze de la inmormantare pe youtube search:cugir bikers

 

--- Mesaj completat în 02 Nov 2007 19:59 -------------

 

--- Mesaj completat în 02 Nov 2007 20:01 -------------

Sa-i odihneasca Dumnezeu.

 

Stau acuma si ma gandesc...cind o sa plec deseara de la lucru, pe unde sa o iau...cit de incet sa merg...

Sau sa las motoru la lucru si mai bine sa ma duc sa beau ceva?

Sau sa renunt de tot?

 

...daca u ai renuntza..,daca eu as renuntza,dsaca fiecare ar renuntza ei ar fi tristi acolo sus si si toti care au "patit-o" la fel...

post-563-1194025356_thumb.jpg

post-563-1194025402_thumb.jpg

post-563-1194025516_thumb.jpg

post-563-1194025645_thumb.jpg

post-563-1194025818_thumb.jpg

post-563-1194025988_thumb.jpg

Editat de Ano_nim7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costello si Adi sa stiti ca va purtam in imimile noastre de fiecare data cand suntem pe 2 roti!!! Sunt sigur in locul unde sunteti o duceti mai bine si o sa va dati numai pe asfalt uscat si impreuna cu alti motociclisti din toata lumea...pe drumuri fara limita si fara pericole!!! R.I.P.

 

"Baietii isi cumpara masini,barbatii conduc motociclete"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca ejti langa noi pe 2 roti in fiecare zi, de fiecare data... chiar daca noi nu te putem vedea acum, va venii o zi in care o sa ne intalnim, cum ne intalneam pana in 28.10.2007, si sa povestem detoate !!! sunt sigur ca pana in ziua intalnirii noastre nu o sa mai dureze mult !!! imi pare rau ca nu ai reusit sa iti atingi visul!!! iti vom continua drumurile, alaturi de tine... prietenii nu mor, ei doar devin mai puternici!!!! si nu uita inca un lucru... MOTOCICLISTII SE IUBESC, SI NOI VA IUBIM COSTELLO & ADI !!!!

 

Tot respectul pt cei care a fost CURELIAC MARIUS "COSTELLO" si JIBOTEAN ANDREI "ADI", oamenii invincibili care siau pierdut viata in accidentul stupid de motocicleta, duminica 28.10.2007!!!!

 

Ne e dor de voi PRIETENI !!! Asfalt uscat COSTELLO & ADI !!!

 

 

 

 

 

RIDE ON my FRIENS !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....a trecut accidentul, lumea nu mai intreaba cum si unde s-a intamplat dar eu zic ca tre sa mai continuam sa pomenim de el...si eu incep prin cateva poze de anul asta...

R.I.P. Costello&Adi

post-563-1194104460_thumb.jpg

post-563-1194104809_thumb.jpg

post-563-1194105303_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....a trecut accidentul, lumea nu mai intreaba cum si unde s-a intamplat dar eu zic ca tre sa mai continuam sa pomenim de el...si eu incep prin cateva poze de anul asta...

R.I.P. Costello&Adi

 

 

 

Se pare ca rake` a avut dreptate!!!! Imi pare rau ca se intampla asa ceva ... dar ce putem face ... viata merge mai departe pt fiecare dintre noi !!!

 

Miar place sa mai intrebe cineva una alta... eu sunt dispus si chiar fericit sa raspund la orice intrbare legat de acesti 2 BARBATI si de stupidul accident in care au fost implicati !!!

 

 

 

motociclistii se iubesc, si noi va iubim COSTELLO & ADI !!!! Asfalt uscat BARBATILOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...