Sari la conținut

Incident La Stop


pirvulescu
 Share

Postări Recomandate

:ok: TARE faza...gagika trebuia FU...TA putin pt treaba asta...De ce zic asta...? Pai joia trecuta plec de la munka shi cum ma indreptam eu usor pe jos spre big pe bl Berceni vad UN SV 650 NEGRU primul model tavalit destul de bine...din instinct ma duc glont la baiatul semiechipat care se afla un picioare langa...pilotul shi il intreb daca totul este oka...cum se simte...etc...Il pun sa faca cateva manevre de rutina pt a vedea daca n-a patit nimik...picioare oka...clavicule aparent oka...acuza o direre usoare...etc...sa scurtam povestea...dupa ce il sfatuiesc sa mearga la bagdasar sa isi faca un control...cateva poze etc...plec...Cine era acolo? PROPIETARUL HARBULUI SUB CARE INTRASE CU MOTORUL...UN OLTCIT ABANDONAT DE 100 D ANI P DREAPTA...CU PRETENTIE LA ASIGURARE...mda...daune aproape nule la masina ...asa k... ;) ardetii

Poti sa fii mai explicit, mare lucru nu s-a inteles. Cine l-a tavalit ,cum a cazut, ce treaba are Oltcitul tras pe dreapta, chiar daca avea 100 de ani? Pe cine sa ardem si de ce?

 

--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 14:26 -------------

Buey mie mi-a intrat unu cu un gip pe banda in paralel cu mine si s-a dus mai in fatza la semafor. Si m-am dus cu roata in bara lui spate si i-am dat un mic branci. Cand omul s-a uitat in oglinda, i-am aratat si eu un deget inspre partea din casca unde este ascuns obrazul. . .N-a comentat. Deci se poate sa il atentionezi si asa nu numai cu pumni in oglinda. Un branci cu roata fatza merge . .

 

Pt. enduristi: Ar merita unii sa ridicati roata fatza pe loc si sa i-o puneti pe portbagaj cateva clipe. Sau pe luneta la brecuri sau gipuri. Asa. .o secunda doua sa ii cada aluia/aleia fatza. Sau pentru cine se pricepe la trial sa te sui efectiv cu motorul pe portbagajul lui, luneta,acoperis, capota si sa cobori prin fatza. Cred ii sta inima conservarului.

Adica sa-i calce in picioare cum s-ar zice ? Nota zece! M-as strica de ris sa vad o faza din asta. Primul care o face si dovedeste are o sampanie de la mine. Numai primul!

 

--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 14:29 -------------
---Buna ziua domnu agent. Am venit si noi pentru o constatare. Stateam la semafor in conserva si a venit satanistul asta care este si m-a calcat efectiv cu motocicleta de jos pina sus. Incredibil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul "cu ce e mai bine sa dai", cred ca astea sunt cele mai bune.... http://www.webbikeworld.com/r2/icon/

 

Eu am vazut cum arata o pereche d'asta si cat de grea e si sincer, mi-as dori asa ceva... Paw-waw are o pereche...

 

Oh my God !!! De unde imi pot cumpara astfel de manusi ? Se gasesc si pe la noi ? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca aduce iscariotu ashe ceva pe la noi

 

La capitolul "cu ce e mai bine sa dai", cred ca astea sunt cele mai bune.... http://www.webbikeworld.com/r2/icon/

 

Eu am vazut cum arata o pereche d'asta si cat de grea e si sincer, mi-as dori asa ceva... Paw-waw are o pereche...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul "cu ce e mai bine sa dai", cred ca astea sunt cele mai bune.... http://www.webbikeworld.com/r2/icon/

 

Eu am vazut cum arata o pereche d'asta si cat de grea e si sincer, mi-as dori asa ceva... Paw-waw are o pereche...

Cit costa unde se gasesc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am avut pana acum "norocul" sa fiu pe mobra si sa dau intr-un sofer in urma vreunei nereguli din partea acestuia, insa am o intrebare pentru cei mai "experimentati"... Cum e mai bine ? Sa dau cu pumnul sau cu casca-n gura ? :ok:

 

 

Cu pumnu', din 2 motive: face damage vizibil mai mic dar durerea e la fel de mare + pastrand casca pe mecla te doare la basca de eventuala riposta a adversarului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu pumnu', din 2 motive: face damage vizibil mai mic dar durerea e la fel de mare + pastrand casca pe mecla te doare la basca de eventuala riposta a adversarului.

 

Boonnn, multumesc oameni buni. Pana acum balanta atarna in favoarea pumnilor. Deja am intrat pe linkul dat mai sus de Foxdesert si am inceput demersurile achizitionarii de arme albe... :ok: Tare sunt curios ce pret or avea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa se dea lege, sa putem purta arme de foc... Asa cum greseste unu un pic, ne costa cam 3 lei si rezolvam problema..

 

Adevaru e ca si pe mine ma enerveaza cate unii/unele neatente dar nu stiu daca e neaparat cazul sa recurg/em la pumni si picioare pt o chestie minora.

 

Si eu am mai patit-o dar de cele mai multe ori sunt atat de senini/senili ca nici nu realizeaza ce fac si daca te mai pui si cu batuta pe ei nu rezolvi nimik.

 

ca ex. Intru pe mosilor in intersectie, trec de jumatate si vad ca vine perpendicular un Clio, condus de o desteapta, accelerez un pic si reuseste gagica doar sa-mi loveasca suportul de topcase cu oglinda.. avea cel putin 40 la ora. Acum, daca nu acceleram un pic, ce se intampla???

 

--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 16:46 -------------
Asa ca mai bine sa fii tu atent si pentru ceilalti decat sa te bazezi ca te vad/feresc ei... Stiu, nu prea mai ramane nimic de savurat daca iti face capul ca girofarul si mergi incet sa feresti conservarii, dar macar ai ceva mai multe sanse sa scapi netavalit. Bafta multa si cat mai putine incidente iar accidente, daca s-ar putea, deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de voi e bine ca sunteti baieti si aveti forta sa le-o dati in gura...dar noi ca fete...mi s-a intamplat o data sa se dea unu jos la mine ca mergeam cu 40 pe banda 1 din cauza gropilor. Stiu ca nu am forta sa ma bat cu unu daca ar fi vreo situatie neplacuta...insa eu am in permanenta spray paralizant in buzunar sau in masina:D:D:D si atunci mi-ar fi mult mai usor sa dau si eu :ok:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: TARE faza...gagika trebuia FU...TA putin pt treaba asta...De ce zic asta...? Pai joia trecuta plec de la munka shi cum ma indreptam eu usor pe jos spre big pe bl Berceni vad UN SV 650 NEGRU primul model tavalit destul de bine...din instinct ma duc glont la baiatul semiechipat care se afla un picioare langa...pilotul shi il intreb daca totul este oka...cum se simte...etc...Il pun sa faca cateva manevre de rutina pt a vedea daca n-a patit nimik...picioare oka...clavicule aparent oka...acuza o direre usoare...etc...sa scurtam povestea...dupa ce il sfatuiesc sa mearga la bagdasar sa isi faca un control...cateva poze etc...plec...Cine era acolo? PROPIETARUL HARBULUI SUB CARE INTRASE CU MOTORUL...UN OLTCIT ABANDONAT DE 100 D ANI P DREAPTA...CU PRETENTIE LA ASIGURARE...mda...daune aproape nule la masina ...asa k... ;) ardetii

 

eu am fost ala cu SV-ul tavalit :pow:

am doar o usoara contuzie la umar, e pe cale de a trece.

daca tu esti tipul care m-a indemnat sa ma duc la spital, venisei tarziu, accidentul se intamplase mai devreme, revenisem acolo cu politia sa constate pagubele la motorul meu.

oricum am ascultat sfatul tau si am fost la spital acolo, am facut radiografii, totul e ok, n-am ciolane rupte.

 

cand s-a intamplat accidentul, la vreo 10 minute a aparut o tipa in halat... mi-a zis sa-i dau nr de tel ca ea e vecina cu proprietarul oltcit-ului si sa putem lua legatura ca sa vedem de daune etc.

in momentul ala chiar m-am enervat, abia imi revenisem un pic si i-am explicat (totusi) politicos ca pana acum am fost calm si ca daca ala are pretentii de daune la epava aia de oltcit chiar ma enervez si o sa abordez alte metode de rezolvare a problemelor.

apoi m-am tot eschivat si nu i-am dat nici un nr de telefon.

daca citeste, sa ma caute... poate sa-mi multumeasca , ca i-am scuturat praful si rugina de pe cazan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa fii mai explicit, mare lucru nu s-a inteles. Cine l-a tavalit ,cum a cazut, ce treaba are Oltcitul tras pe dreapta, chiar daca avea 100 de ani? Pe cine sa ardem si de ce?

 

povestea accidentului e mai complicata, aici ar fi offtopic.

 

--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 21:39 -------------

M-ati innebunit cu astfel de topicuri! Voi face si eu un topic despre un accident cu o musca la 160km/h, a draku musca mai venea si din stanga, zau! :ok:

 

bre, forumul e mare, nu te obliga nimeni sa citesti ceva ce nu-ti face placere.

 

asteptam topicul tau, sunt chiar curios ce fel de musca era aia ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am manusile astea. Carbonul face minuni pe fata omului:

 

post-22-1193998131_thumb.jpg

 

 

La cum a fost traficul ieri in bucuresti (pe la 17:30-18:30) trebuia sa ii sparg pe toti. Lovesc doar cand mi se pune integritatea corporala in pericol.

 

Ieri numai pe contrasens erau baietii.

Semafoarele nu mergeau

Politia o suge dubios oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar te rog sa ne spui si noua de fapt ce s-a intimplat. Daca asta ai dorit, sa ne atiti curiozitatea, sa stii ca ai reusit.

 

daca mie mi te adresai, poti afla aici mai multe: http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?showtopic=1350

sau aici: /index.php?...st&p=924508

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Nov 2007 11:41 -------------</small><br/>

Baiatul cu sv-ul a pierdut controlul...

 

adica?

daca te referi la controlul motocicletei, pot spune ca am avut vreo 5m de frana dreapta, iar de cazut am cazut dupa ce m-am lovit de oglinda masinii...

soferul m-a vazut abia dupa ce m-am lovit de masina lui si a reactionat incet de tot... eu cazusem deja si el impingea cu roata motocicleta mea sub masina parcata pe dreapta.

frana lui a avut vreo 30cm.

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a lovit si pe mine unul o data cu masina in spate. Ma apropiam de o intersectie, era verde, din stanga venea o salvare, incetinesc, opresc si simt cum ma arunc totusi in fata. Era sa intru in salvare. Repet, intai am incetinit, nu am oprit brusc pt. ca am vazut salvarea din timp. Ma uit in spate, unul cu telefonul la ureche, n-avea nici o treaba... Da putin in spate, face stanga pe langa mine, intra vijelios in intersectie, erau sa dea unii peste el ca intre timp se pusese rosu si pana sa ii vad numarul au trecut masinile. Am vazut doar ca era o masina de la o firma de distributie. Ma uit in spate la motor, numarul indoit rau, in rest numai sperietura de la smucitura. I-am urat sa intre in primul stalp pt. ca asta, cred eu, e cea mai buna pedeapsa pt. cretinii astia care nu stiu absolut deloc sa conduca. Sa intre toti in stalpi! Cu viteza maaaare! Cat mai maaaare!! :cheers:

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare la basca. Eu mi-am tras gun (Walther P22). Usor si comod de folosit. Foarte repede se calmeaza lucrurile. Am constatat cand s-a luat unu de mine ca i-am lasat oprit motorul pe trotuar in fata carciumii lui.

post-10487-1194208786_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow... :cheers: si cum "merge" asta colega ? Cu gaze, cu gloante de cauciuc sau cu gloante adevarate ? Si cum l-ai intimidat pe animal ? Doar ai scos "pushcociul" la el si ala a facut pe el de frica ? Detaliaza te rog sa stim si noi ca nu se stie niciodata cand apelam la serviciile unui astfel de pistoliet...

 

Multumesc anticipat... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...