Sari la conținut

Bestia De Oras


Tytus The VIRUS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 556
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut.

Cum fac eu sa gasesc si sa montez o protectie de barbie la o casca shark?

Ma innebuneste zgomotul facut de curentul de aer si deranjeaza si la ochi.....

 

Vezi pe louis.de

 

Stie cineva ce modificari are Gsx-R ul de 600 (125cp) are fata de GSR ul de 600 (98cp) avand acelasi motor?Este numai modificare din soft?Ma bate gandul sa imi duc GSR ul la 125cp si vreau sa stiu ce balamuc ma asteapta si daca merita.

10x :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu scoti 125 de cai din el, nu cred e modificat doar din soft si nu, nu merita. :laugh:

 

Ca alternativa poti insa sa iti iei un GSR de la astia... cu 142 de cai de gixxer 7,5 la 26.000 de oiro. :crack:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea!

Poate ma sfatuiti si pe mine de unde iau un suport si un topcase pentru geserica...Am vrut sa spun mai ieftin, ca parca 9 milioane (cit am gasit eu) e cam scump, sau nu?! Voi aveti asa ceva? Cum se comporta la viteza?Am vazut un gsr argintiu cu topcase care sta parcat pe trotuar destul de des pe Iancu de Hunedoara, ceva cu SBI parca la numar...Multam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea!

Poate ma sfatuiti si pe mine de unde iau un suport si un topcase pentru geserica...Am vrut sa spun mai ieftin, ca parca 9 milioane (cit am gasit eu) e cam scump, sau nu?! Voi aveti asa ceva? Cum se comporta la viteza?Am vazut un gsr argintiu cu topcase care sta parcat pe trotuar destul de des pe Iancu de Hunedoara, ceva cu SBI parca la numar...Multam...

 

Cauta pe www.louis.de , sunt o gramada de variante, Sebastian, asa il cheama pe proprietarul mobrei vazute de tine,vad ca a devenit vedeta locala :crack: , a mers pe varianta gratar si top case Givi, marca pe care cred ca o sa merg si eu la mobra mea, deocamdata merg pe solutii mai ieftine si in varianta textila, uite niste poze:

dsc1059wi3.th.jpg

dsc1117ym7.th.jpg

 

Bafta :unsure:

Uite niste exemple de preturi din cautariile mele, citez din mail , am mai colaborat cu ei, sunt seriosi:

 

 

Salut,

Iata raspunsul:

 

SR116 - 435 lei - disponibil

E 52 N - 955 lei - disp

E 460 - 756 lei - disp

PLX 538 - 430 lei - disp

T 255 - nu este disponibil

 

Daca te hotarasti pana Luni atunci pe Vineri sunt produsele in tara.

On Fri, Mar 7, 2008 at 10:32 AM, Nomad <nomad.bike@gmail.com> wrote:

 

Salut,

doar Luni o sa primesc raspuns, furnizorul pregatind o expozitie nu prea are timp.

 

 

On 3/6/08, Antos Titus <atytus22@yahoo.com> wrote:

 

Salut, tot pentru Suzuki GSR600 ma intereseaza urmatoarele:

 

http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_acce....asp?CO_ID=8467

 

http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_acce...=38&lang=en

http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_acce...=40&lang=en

http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_acce...asp?CO_ID=11409

http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_acce....asp?CO_ID=8448

 

Astept o oferta cu preturi.

Multumesc anticipat

Titus Antos

 

Eh.. uite ca in sfarsit s-a intamplat.

 

Joi am reusit sa ajung intr-un final sa imi ridic GSR-ul de la ELF. Ma astepta acolo de cateva zile, dar eu n-am avut timp de el si nici echipament (care a venit tot joi).

 

Sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de cal, arata mai bine live stii ca sunt invidios pe pulpa lui fata :crack: care la tine la k8 e vopsita albastra :lol:

 

 

am carbonizat 2 carene :pow:

 

Arata f bine , sunt folie sau piesa cu totul?

 

Am deja 12600 cu bestia, revizia la 12k m-a terminat, a fost 650Ron! fata de usualul 3.5, bujiile cu iridium (Ngk Cr9) au facut in mare parte diferenta , sunt 5oRon bucata :wink: dar merita pentru ca stock numai k8 vine cu iridium, k7 si k6 nu :) acum merge mai rotund motorul, se simte diferenta, in rest ulei si filtru de ulei, strans suruburi si reglaje, nu am vrut sa imi schimbe si filtru de aer,mi-am luat sport dupa.

Astept gumele fata spate sa le montez, spatele mai ales e pe duca rau si placutele de frana fata spate.

Ca tot era bosumflata , i-am cumparat niste cadouri de vara constand in Bi-Xenon 6k temp culoare, Filtru de aer sport BMC si toba sport GPR Ghost, asezonate cu bujii iridium e parca alta mobra :crack: , o sa postez impresii concrete cand pun si poze.

 

Intretinerea se dovedeste mai mare fata de o masina normala, contrar asteptariilor mele, dar mult mai mica fata de o masina sport cat de cat echivalenta, oricum bag banii cu placere in consum, intretinere si cadouri, la ce satisfactie si zambet aduce psihicului meu dupa fiecare drum :lol:

 

Am deja 12600 cu bestia, revizia la 12k m-a terminat, a fost 650Ron! fata de usualul 350-400Ron, bujiile cu iridium (Ngk Cr9) au facut in mare parte diferenta , sunt 5oRon bucata :kick: dar merita pentru ca stock numai k8 vine cu iridium, k7 si k6 nu :) acum merge mai rotund motorul, se simte diferenta, in rest ulei si filtru de ulei, strans suruburi si reglaje, nu am vrut sa imi schimbe si filtru de aer,mi-am luat sport dupa.

Astept gumele fata spate sa le montez, spatele mai ales e pe duca rau si placutele de frana fata spate.

Ca tot era bosumflata , i-am cumparat niste cadouri de vara constand in Xenon , Filtru de aer BMC si toba sport GPR Ghost, acum e parca alta mobra, o sa postez impresii concrete cand pun si poze.

 

Intretinerea se dovedeste mai mare fata de o masina normala, contrar asteptariilor mele, dar mult mai mica fata de o masina sport cat de cat echivalenta, oricum bag banii cu placere in consum, intretinere si cadouri, la ce satisfactie si zambet imi aduce psihicului meu dupa fiecare drum :rock:

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bravo domne! S-o stapanesti sanatos si fara nici un incident, LA MAI MARE!!! (Ma refer la km, :))

Hai ne strangem si bagam si noi o tura pe undeva, :unsure:.

Editat de Thot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tytus, multumesc pentru informatii. O sa fac ceva economii si o sa merg pe varianta topcase.(are alt look fata de textila).

 

Tytus: Geamul tot de la Givi este? Cum e ? Noaptea se reflecta luminile de la pozitie in el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bravo domne! S-o stapanesti sanatos si fara nici un incident, LA MAI MARE!!! (Ma refer la km, :crack:)

Hai ne strangem si bagam si noi o tura pe undeva, :crack:.

 

10x Vecine :crack: , tot in apropiere de mine in "Italia" stai? :)

Ne auzim la telefon si dam o tura :unsure:

 

Tytus, multumesc pentru informatii. O sa fac ceva economii si o sa merg pe varianta topcase.(are alt look fata de textila).

 

Tytus: Geamul tot de la Givi este? Cum e ? Noaptea se reflecta luminile de la pozitie in el?

 

Cu placere,succes la echiparea turing sa pui poze si impresii.

 

Parbrizul deste tot de la Givi, am pus impresii in spate pe pagini ,cauta prin topic,este negru mat la interior tocmai sa elimine problemele reflexiei, vezi si la ei pe site , este descris acelasi lucru, sunt multumit de el.

Bafta :)

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa???se da bine pe viraje???(de la gumele noi)manevrabila???ce este cu pussystrips-urile alea pe gume???Mai bagati si voi poze din drumetiile pe trasee virajate!!!

P.S.

no offence!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna....

ma alatur si eu voua cu geserica mea portocalie, twin cu a lui kittyr. am facut 1000 cu ea. e prima mea motocicleta. poate ne intalnim pe undeva cu ele sa ne vedem . incercam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna....

ma alatur si eu voua cu geserica mea portocalie, twin cu a lui kittyr. am facut 1000 cu ea. e prima mea motocicleta. poate ne intalnim pe undeva cu ele sa ne vedem . incercam?

Felicitari si sa o stapanesti sanatoasa. :disappointed:

Poze cu portocala?Cand vrei/ti ne vedem propune/ti locatie si data :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun ora 20 sa fie mai lejer ca trafic, pe la Liceu la Caragiale.Ce ziceti? :disappointed:

Valabil pentru orice vrea, gsr sau nu , din dorobanti sau nu, sa nu te superi vecine "Marsarier" ca vad ca citesti topicul :blbl:

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun ora 20 sa fie mai lejer ca trafic, pe la Liceu la Caragiale.Ce ziceti? :disappointed:

 

eu sunt de acord. ora 20, in fata liceului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare tare rau ca v-ati hatarat asa din scurt. eu acum am intrat pe usa ... daca as fi stiut din timp , chiar din zona aceea am venit acum...

data viitoare poate decideti ceva mai din timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

Fac front comun cu geserica, si ori ne hotarim din timp ori vbim la telefon sau mess(sau cel putin pt mine e suficient daca dati un mesaj prin forum ca ma anunta pe telefon) ca si io am alergat ieri toata ziulica si nu am avut timp sa deschid calculiciu...

Si?! Pina la urma v-ati intilnit? Citi ati fost, cum a fost si cind recidivam?

 

Cind era noua si bagata prin namoale...astepta baita...Promit sa revin cu poze mai recente...

 

post-36344-1217307241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost 4. Tytus, Sixx, Septimiu_21 si eu. Am schimbat pareri, am dat o fuga pana la Biker's, si ne-am intors.

Mi-a placut si mai vreau. :-)

@Tytus, toata noaptea am visat numai tobe GPR! :-)

 

In concluzie, haideti sa recidivam. Doar propuneti data, ora si locatie.

 

Bafta tuturor si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...