Sari la conținut

Unde Gasesc Suport De Numar Rabatabil?


emylyo
 Share

Postări Recomandate

pai eu am luat din romania,e drept, fara electrocomanda.a ajuns repede.

 

 

de unde ? de unde? sunt atehnic si nu ma pricep sa mi l confectionez singur,,, poate pune cineva ?

pleaseeee help ,,, nu s maniac cu viteza , dar nici 50km/h :huh:

id mess. drteo22

 

va multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sunt deacord cu tine, dar in acelasi timp am zis ca nu recomand fuga in oras deoarece factorul de risc e cel mai mare. se urca pe noi cand mergem usor si regulamentar... nici nu vreau sa ma gandesc sa te alerge garda, sa dai in motor si sa te bagi ca nebunu...

 

 

la mine asa arata acum (am stop cu semnale integrate) :

 

Imi place ca ai scris la profil Nunar: diplomat...iar numarul este FUM :lol: :D

Suna mai mult "jmekeresc" (cu 2 de 'jm' ), decat diplomat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Am tot intrebat pe forum despre chestii din astea...si mi-au zis ca sunt de porc ca de ce vreau sa-mi ascund numarul si alte prostii...Daca haideti a ne intalnim intr-un loc anume intr-o zi anume(saptamanal daca se poate) si sa ne aratam "jucariile"&"gageturile"...pe mine ma prins la 1 noaptea in pasaj la obor cu 112km..si i-am dat in judecata...

Propun sa ne punem de acord sa stabilim o zi si o locatie unde sa ne intalnim noi astia care le mai alergam un pic... :polite:

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu stiu un tip priceput in zona Chiajna, spre Rosu, care are un atelier de prelucrari metalice si poate face si asa ceva (numar rabatabil) .

Ori faceti voi schita, ori ii explicati cam cum vreti sa arate, ia masuraturi si face el.

 

Va ia cam 80-100 RON (discutati direct cu el), dar calitate f buna, tabla groasa, finisat, vopsit.

 

http://www.metalicatexpert.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
am incercat azi cu un actuator de 10 lei, degeaba, cursa prea mica, forta deloc...de o luna ma tot gandesc cum sa fac un suport...offff

 

 

Merge perfect! Eu am avut cu actuator tot din ala de 10 lei si mergea perfect. Iar cursa era exact cat trebuie ptr a-l intoarce 90 de grade, numai ca era printr-un mecanism cu parghie. Nu e complicat deloc, trebuie decat sa te gandesti un pic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai merge actionat si cu un servo pt aero/navo-modele montat pe balama. E mai mic decat un chibrit. Actioneaza in mai putin de o secunda si poate avea o putere de la 1-3-5 kg. Pe 12V e mai scump. Sunt si pe 6V dar trebuie facut un montaj. Cursa este pana aproape de 180 grade si se poate limita la cat e nevoie.Sunt mult mai fiabile, avand in vedere ca ele asta fac tot timpul, sus-jos, st-dr. Se mai monteaza un comutator cu revenire on-off-on. Cu putina munca se face unul. Eu m-am apucat dar am ars servo-ul si tre sa iau altul. E buna si ideea cu actuatorul dar nu prea are forta. Spor la treba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

puteti face foarte bine cu un motorash de la inchiderea centralizata la masini, trebuie sa se gaseasca. sunt foarte puternice, se deschid si inchid foarte repede si cu un sistem de parghii sigur reuseste unghiul propus.

 

daca s-a mai discutat posibilitatea asta sorry :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...