Sari la conținut

Vt 600 Vs Intruder 800


pirvulescu
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

Doresc sa-mi achizitionez (sper sa gasesc ceva la pret de iarna) un cruiser si ma uit la Honda Shadow 600 sai Intruder 800 de dupa un '94. Asa ca daca stiti plusuri sau minusuri referitoare la cele modele astept sfaturi pentru a ma hotara.

 

Un minus la Intruder am inteles ca e roata fata cu balonul mic care se cam nasoleste in gropile noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa iti spun ca le-am calarit pe ambele:

Shadow tre sa iti iei dupa 96 ca altfel il iei in 4 trepte de viteza si e cam strans de co-aie.Avantaje....arata mai putin a bicicleta decat intruderul(roata mai groasa pe spate 170 fata de 140, pe fata e pe 19 nu pe 21).

Avantaje intruder...putere mai mare(semnificativ)-simti cand bagi mana in gaz, ciclistica buna, consum ok.

Dezavataj-aspectul de bicicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa iti spun ca le-am calarit pe ambele:

Shadow tre sa iti iei dupa 96 ca altfel il iei in 4 trepte de viteza si e cam strans de co-aie.Avantaje....arata mai putin a bicicleta decat intruderul(roata mai groasa pe spate 170 fata de 140, pe fata e pe 19 nu pe 21).

Avantaje intruder...putere mai mare(semnificativ)-simti cand bagi mana in gaz, ciclistica buna, consum ok.

Dezavataj-aspectul de bicicleta.

+Intruderul e pe cardan sa nu uiti :cheers:

 

--- Mesaj completat în 05 Nov 2007 12:33 -------------

Mie nu mi se pare a bicicleta. Mi se pare ca se duce mai inspre chopper old school. Dar fiecare are parerile personale.

Daca cineva cauta o descriere despre Intruder poate sa citeasca ca este cea mai reusita Chopper Japonez dar nu si cea mai vanduta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase dar eu vb aici de Intruder din 94 :cheers:. Adica cam ce i-mi permit

 

 

sal,

cele 2 enumerate de tine sunt din categorii diferite....cilindreea si puterea e diferita.

depinde si ce inaltime/greutate ai,pt a te simtii confortabil pe ele.

oricum ai lua-o,intruderul este mult superior.

 

ps:citeste-ti mesajul din PM.

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare a bicicleta. Mi se pare ca se duce mai inspre chopper old school. Dar fiecare are parerile personale.

Exact asta e si parerea mea-old school chopper- mie imi place.In schimb nu imi plac de loc genul de chopper cu roata groasa fata ,aripa mare rez. si sa lata -mi se par ca niste toalete,chestie de gust.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intruder!

ca aspect , ca functionalitate nu sunt in masura sa ma afirm, da eu cel putin nu am auzit pe nimeni pina in momentul de fata sa se plinga de "trotineta" in discutie

ia aminte ce zice si Barna.....

cardan!

un mare mare avantaj!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu stiu daca ai de gand sa-l calaresti singur , adika fara pasager sau cu, insa Shadow-ul de 600 inainte de 94 in 4 trepte nu prea este un cruiser de 2 persoane. Suspensile sunt mai rigide, motor supraturat la 120 . DIn cauza asta urmaresc si eu trecerea la un bike mai mare, probabil un VN . Ia Intruderul daca ai de gand sa faci drumuri mai lungi, ia shadowul de 750 daca vrei un motor fara probleme.

 

 

:cheers:

post-17617-1194370564_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Bey, ce moaca simpatica are fiu-tau! ...Intruderist convins :moto: bravo lui! :) ...sa-ti traiasca!

 

aici s-a mutat gasca de intruderisti?

 

votez si eu: ia-ti intruder( mai mare de 800 daca poti) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupe cum am zis acu' cateva posturi m-am hotarat la shadow din cauza banilor(deja am vb. si i-l astept). Cand am deschis acest post credeam ca diferenta de bani este de 2-300 euro dar cautand mai mult am vazut ca m-am inselat. Eu faceam diferenta intre un VT customizat si un Intruder 800 chel.

 

Peste un an poate o sa fac un upgrate si atunci o sa ma uit la unul de peste 800 cu cardan. Poate un VN.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupe cum am zis acu' cateva posturi m-am hotarat la shadow din cauza banilor(deja am vb. si i-l astept). Cand am deschis acest post credeam ca diferenta de bani este de 2-300 euro dar cautand mai mult am vazut ca m-am inselat. Eu faceam diferenta intre un VT customizat si un Intruder 800 chel.

 

Peste un an poate o sa fac un upgrate si atunci o sa ma uit la unul de peste 800 cu cardan. Poate un VN.

VN nu are cardan. Ala de 800 e pe lant, ala de 900 pe curea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...