Sari la conținut

MI-au sutit acceleratia


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Ai dracu de manelari si de tigani mi-au furat acceleratia, toata , au smuls-o din cabluri , s-au rupt cablurile alea otelite va dati seama cat a tras de ele,,,in fine ii mai injur o data pe cocalari (Loavardracu) si acu dau anuntu umanitar, care are ceva ce s-ar potrivi pe nipru dintre bikerii de pe aici. multam ca bani de acceleratie n-am probabil daca nu gasesc mai lungesc cu o luna iesirea la primavara ca va trebui s-o iua noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca o chestie, niprul meu e de vanzare 20 mil. nu-i mult, i-mi si pare rau de el,

Pentru interesati da-ti mail la

claudiumetall@yahoo.com

0727855097

Nu va speriati ,am si suspensii dar le am pe balcon si nu-s de nipru sunt de japoneza.

post-24-1108732700_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Klaus, mane, nu inteleg exact ce ti s-a furat,

 

dar am un ghidon complet de minsk, cu tot cu manete, dar nu am cablu de acceleratie, adica daca ti l-au luat si pe asta, e nasol, ca ori iti iei altul, desi merita sa iti confectionezi tu din cablu mai gros, mai solid.

 

Vezi ca a scris la un moment dat Nae Filoti (NFLT) pe forum cred ca la categoria service, cum se confectioneaza un cablu mult mai bun decat cele originale de rusoaice. te costa super putin, ceva intre 50 si 100.000 lei, dar ai avantaje ca e mai solid, e facut de tine, stii ca te tine.

 

da-mi de stire daca vrei ceva din ghidonul ala, ca tre sa merg pe la Mielu' sa il caut, ca acolo il am.

 

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am razgandit, nu mai e de vanzare , da acceleratia tot mi-au luat-o.

Vad ca mati luat in ras, acceleratia aia de minsk sau ce dracu drujba o fi nu e buna ca nu e pentru doua cabluri, caut de nipru, poate are cineva vreuna vache pe acsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc faptasul !!

Claudiu, vezi ca ti-am lasat mesaj - de ce nu raspunzi la telefon ??

 

Stati asa ca mi se pare ca am si o poza cu el prin computer.

Du-te ba si-npusca-te..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varule, nu te-am luat in ras, ce dreq, oricum vrea altcineva ghidonul de mink;

 

si oricum, de unde dreq sa stiu ce zici cu 2 cabluri la nipru, ca nu am avut, si nu m-a interesat sa desfac sa vad cum e.

 

am vazut cum arata maneta si cablurile de acceleratie la o honda cb 450. si intr-adevar, are un al doilea cablu, pentru decelerare rapida, pentru frana de motor eficienta, dar nu stiam ca si neprele au asa ceva.

 

ma rog, fiecare cu ce-l doare.

 

ai grija bre, am vrut sa ajut, din pacate se pare ca nu am cu ce.

 

bafta si numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o maneta de acceleratie.. A mea de pe motor e putin julita si-o schimb daca tot am bagat atatia bani... I-am comadat-o lui Cristi deja. Cand imi vine aia si daca se potriveste ( :cheers: ) asta e a ta. No charge. Restul ansamblului nu-l am insa. Ti-au furat doar maneta sau totul?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ares666 Posted on Feb 20 2005, 09:59 AM

  varule, nu te-am luat in ras, ce dreq, oricum vrea altcineva ghidonul de mink;

 

si oricum, de unde dreq sa stiu ce zici cu 2 cabluri la nipru, ca nu am avut, si nu m-a interesat sa desfac sa vad cum e.

 

am vazut cum arata maneta si cablurile de acceleratie la o honda cb 450. si intr-adevar, are un al doilea cablu, pentru decelerare rapida, pentru frana de motor eficienta, dar nu stiam ca si neprele au asa ceva.

 

ma rog, fiecare cu ce-l doare.

 

ai grija bre, am vrut sa ajut, din pacate se pare ca nu am cu ce.

 

bafta si numa bine. 

 

are 2 cabluri pt ca are 2 carb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o maneta de acceleratie.. A mea de pe motor e putin julita si-o schimb daca tot am bagat atatia bani... I-am comadat-o lui Cristi deja. Cand imi vine aia si daca se potriveste (  :cheers:  ) asta e a ta. No charge. Restul ansamblului nu-l am insa. Ti-au furat doar maneta sau totul?!

Demo multam mult de tot , e bine venita si aia ca mi-a luat-o cu totu da macar ma apropii de adevar, poate gasesc carcasa prin alta parte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Demo.

Cand faci rost de acceleratzia noua, sa mi-o dai mie pe aia julita sa i-o duc lui Klaus in Pitesti, ca am drumuri dese.

Moshule multam si tie vezi kkaut kzare saptamana ailalta pentru o seara prin bucuresti, nu se stie sigur , sper sa stau la unul din voi, ori la tine ori la Mihai hai ca mai vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varule, nu te-am luat in ras, ce dreq, oricum vrea altcineva ghidonul de mink;

 

si oricum, de unde dreq sa stiu ce zici cu 2 cabluri la nipru, ca nu am avut, si nu m-a interesat sa desfac sa vad cum e.

 

am vazut cum arata maneta si cablurile de acceleratie la o honda cb 450. si intr-adevar, are un al doilea cablu, pentru decelerare rapida, pentru frana de motor eficienta, dar nu stiam ca si neprele au asa ceva.

 

ma rog, fiecare cu ce-l doare.

 

ai grija bre, am vrut sa ajut, din pacate se pare ca nu am cu ce.

 

bafta si numa bine.

Multam pentru gest , ce ai zis tu am apreciat dar in fraza aia scurta discutam cu ala cu enduro in avatar

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Hai ca pana la urma mi-am calcat pe inima si am comandat una completa noua de la Tunaru, azi maine trebuie sa soseasca. Multam pentru initiative celor de sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...