Sari la conținut

Concursuri Enduro - Calendar


Postări Recomandate

Propun ca, in acest topic sa fie anuntate concursurile enduro ce vor urma in Romania. A fost un concurs la Iasi, acum vreo 2-3 saptamani de care n-am auzit de pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bun topic :cheers: Urmeaza o endureala pe 1 dec. la Campulung dar nu stiu multe detalii.Poate posteaza cineva care e mai in tema cu acest concurs:)

 

 

Din cate stiu e un concurs off road, pentru masini, dar pot participa si motociclete. Nu stiu daca exista clasament pentru moto dar sigur pot participa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana pe 1 Dec aflu eu mai multe si va zic. Insa, in mare, cum zicea si Angi, e concurs auto de off road extrem si se face si clasa de moto.

 

Un alt concurs, pentru care sunt deja toate detaliile aici pe forum, e Carpatica Rally Raid in ultimul weekend din noiembrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la pitesti pe 1 decembrie va fi o tura de endureala organizata si cheful de inaugurare al clubului enduro "los maniacos"...nu stiu multe detalii doar ca dupa tura s-a inchiriat un club marfa in pitesti doar ptr bikeri si o sa ne petrecem un pic :) :cheers: :lol: :moto:

 

sufletul petrecerii si organizatorul va fi aki..avocatu ala nebun cu vaka de DR BIG...relatii cand mai aflu postez imediat...

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba de la pitesti pica din motive tehnice..nu stiu exact..oricum ptr cei care citesc topicul enduro-maniaco-depresiv aditia a 4-a vrea sa deschida sezonul 2008 in luna mai cu o super cursa,superlocatie,chef cu lautari si tocana de vanat..trasee ptr a,b,c si proba speciala ....

 

NU ADMIT ABSENTE..SE TREC IN CATALOG NEMOTIVATE SI VA SCAD MEDIA LA PURTARE(bine,bine.. se pot motiva cu 2 lazi de bere la urmatoarea intalnire sau mai ieftin cu scutire de la medicul de familie)

oricum nu va conta in calendarul vreunei federatii dar va conta in calendarul prieteniei... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba de la pitesti pica din motive tehnice..nu stiu exact..oricum ptr cei care citesc topicul enduro-maniaco-depresiv aditia a 4-a vrea sa deschida sezonul 2008 in luna mai cu o super cursa,superlocatie,chef cu lautari si tocana de vanat..trasee ptr a,b,c si proba speciala ....

 

NU ADMIT ABSENTE..SE TREC IN CATALOG NEMOTIVATE SI VA SCAD MEDIA LA PURTARE(bine,bine.. se pot motiva cu 2 lazi de bere la urmatoarea intalnire sau mai ieftin cu scutire de la medicul de familie)

oricum nu va conta in calendarul vreunei federatii dar va conta in calendarul prieteniei... :hug:

 

Prezent ! :) ... aproximativ in ce luna o sa fie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent ! :hug: ... aproximativ in ce luna o sa fie ?

 

daca ne satisfac traseele si nu tre s mai muncim la altele cred ca intrunirea va fi pe 18 mai 2008 in tabara comanca de langa baile olanesti..(se vor folosi GPS-uri incepand cu anul viitor si la noi dar raman si marcajele cu banda)...nu uitati de proba speciala... :) care se premiaza...corespunzator si bineinteles podiumul ptr cea mai tare tranta...

 

voi fi maestru de ceremonii...si voi canta la polonic... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

daca ne satisfac traseele si nu tre s mai muncim la altele cred ca intrunirea va fi pe 18 mai 2008 in tabara comanca de langa baile olanesti..(se vor folosi GPS-uri incepand cu anul viitor si la noi dar raman si marcajele cu banda)...nu uitati de proba speciala... :crack: care se premiaza...corespunzator si bineinteles podiumul ptr cea mai tare tranta...

 

voi fi maestru de ceremonii...si voi canta la polonic... :crack:

:lol: pana atunci o sa imi iau si eu o enduroaica...m-am cam saturat de strada. In cazul asta o sa te acompaniez...bat la strachina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moderatorule, make this topic sticky

sticky, muddy, nu conteaza important e sa fie trasee cat mai bune

 

P.S. exista un mare adevar in semnatura ta, si subscriu:

"The adventure begins when things stop going as planned"

Yesss!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: pana atunci o sa imi iau si eu o enduroaica...m-am cam saturat de strada. In cazul asta o sa te acompaniez...bat la strachina

Cine te-a pus sa-ti vinzi DR-u ? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super .. deci prima iesire off organizata, un pic neoficiala, va fi in mai ! spune-ti-mi, va rog, incepatorii au loc p'acolo pe la coada plutonului ???

ca la un mom dat trebuie sa incepem si noi de undeva, incercand sa incurcam cat mai putin in perioada uceniciei ... dar trebuie sa ne faceti si noua "botezul" cumva, candva, undeva .. nu ? un calendar cu toate competitiile unde se pot inscriei si premergatorii, cunoasteti ?

multumesc :kick: :crack:

ps: oare cu un drz400s reusesc vreo scofala pe acolo ? in sensul ca sa nu ma fac de toata bafta, sa reusesc macar sa termin ... huh ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: oare cu un drz400s reusesc vreo scofala pe acolo ? in sensul ca sa nu ma fac de toata bafta, sa reusesc macar sa termin ... huh ?

 

la toate concursurile de enduro exista clasa de incepatori. CU un DRZ cu cauciucuri bune si vointa termini orice traseu de incepatori, fie ca e clasa C in CN dau open la off road sau cum s-o mai numi la valcea sau la arges.

Doar bani de deplasari si hotarare sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la toate concursurile de enduro exista clasa de incepatori. CU un DRZ cu cauciucuri bune si vointa termini orice traseu de incepatori, fie ca e clasa C in CN dau open la off road sau cum s-o mai numi la valcea sau la arges.

Doar bani de deplasari si hotarare sa fie!

 

Daca ai gume bune poti sa faci si trasee de B sau daca te tine poti sa faci si A. Eu unul am facut si A cu motor mult mai greu ca DRZ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai gume bune poti sa faci si trasee de B sau daca te tine poti sa faci si A. Eu unul am facut si A cu motor mult mai greu ca DRZ.

 

Sasa25, iar incepem discutia cu "am facut traseu de A cu DRZ" :kick: ... Eu nu cred ca un pilot din RO poate sa faca un traseu de A cu un DRZ in regim de concurs (adica 2 zile x 2 ture pe zi si penalizari de timp mai mici de 60 minute pe zi ca altfel e abandon). Da, se poate trece cu DRZ pe un traseu de A, dar nu cred ca cineva il poate face in timpii de cursa.

E bine sa facem distinctia intre am facut traseul in regim de concurs si am trecut pe traseul de concurs. Eu cred ca la ce trasee au fost anul acesta in campionat, nici B-ul nu se facea cu un asa motor decat de un pilot super antrenat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sasa25, iar incepem discutia cu "am facut traseu de A cu DRZ" :crack: ... Eu nu cred ca un pilot din RO poate sa faca un traseu de A cu un DRZ in regim de concurs (adica 2 zile x 2 ture pe zi si penalizari de timp mai mici de 60 minute pe zi ca altfel e abandon). Da, se poate trece cu DRZ pe un traseu de A, dar nu cred ca cineva il poate face in timpii de cursa.

E bine sa facem distinctia intre am facut traseul in regim de concurs si am trecut pe traseul de concurs. Eu cred ca la ce trasee au fost anul acesta in campionat, nici B-ul nu se facea cu un asa motor decat de un pilot super antrenat.

 

Ionutz am spus ca se poate face traseu de A cu DRZ si se poat face si cu alte motoare, n-am zis nimic de regim de concurs. Omul vrea sa participe la C cu DRZ-ul, foarte bine, imporant e sa participi ca nu toti trag neaparat la podium ca tine :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionutz am spus ca se poate face traseu de A cu DRZ si se poat face si cu alte motoare, n-am zis nimic de regim de concurs. Omul vrea sa participe la C cu DRZ-ul, foarte bine, imporant e sa participi ca nu toti trag neaparat la podium ca tine :kick:

Nici eu nu trag la podium. Eu abia termin in juma'te la B (cand termin; uite de ex, la Sf Ghe nu m-a tinut fizicul sa termin). Asta voiam si eu sa clarificam ca omu a intrebat de concursuri nu de plimbari - una e sa FACI concursul (adica sa ajungi la capat fara penalizari), una e sa TERMINI traseul. Repet - la enduro trebuie sa te duci destul de repede pentru ca timpii sunt scurti. Si daca mai si ploua ...

Ca sa incheiem - asa cum spuneam, merge foarte bine la C cu DRZ. Ambitie sa fie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci un calendar 2008? :crack:

incerc ca raspund la toata lumea...cursa este neoficiala(adica nu conteaza in vreun calendar federal)..cursa daca totul merge bine la va fi 18-20 mai.va avea 2 feluri de trasee:hard si soft..traseele vor fi marcate cu banda si vor exista si track-uri gps(compatibile garmin)...se adreseaza doar motociclistilor...

speram pe un numar de 100 participanti in traseu..si ptr asta vom pregati ptr a 2 zi a intrunirii un prolog inspirat din romaniacs(prologul va fi contra cronometru si se va premia)... :kick:

 

PS un calendar enduro ar fi grozav...(noi deschidem sezonul si speram ca tot noi il vom inchide la jumatatea lui octombrie 2008)+ de asta motomania organizeaza si ea a 3-a editie,deci ptr amatori sunt 3 curse sigure in 2008... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerc ca raspund la toata lumea...cursa este neoficiala(adica nu conteaza in vreun calendar federal)..cursa daca totul merge bine la va fi 18-20 mai.va avea 2 feluri de trasee:hard si soft..traseele vor fi marcate cu banda si vor exista si track-uri gps(compatibile garmin)...se adreseaza doar motociclistilor...

speram pe un numar de 100 participanti in traseu..si ptr asta vom pregati ptr a 2 zi a intrunirii un prolog inspirat din romaniacs(prologul va fi contra cronometru si se va premia)... :kick:

 

PS un calendar enduro ar fi grozav...(noi deschidem sezonul si speram ca tot noi il vom inchide la jumatatea lui octombrie 2008)+ de asta motomania organizeaza si ea a 3-a editie,deci ptr amatori sunt 3 curse sigure in 2008... :crack:

Super! Sper sa avem cat mai multe concursuri in 2008!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerc ca raspund la toata lumea...cursa este neoficiala(adica nu conteaza in vreun calendar federal)..cursa daca totul merge bine la va fi 18-20 mai.va avea 2 feluri de trasee:hard si soft..traseele vor fi marcate cu banda si vor exista si track-uri gps(compatibile garmin)...se adreseaza doar motociclistilor...

speram pe un numar de 100 participanti in traseu..si ptr asta vom pregati ptr a 2 zi a intrunirii un prolog inspirat din romaniacs(prologul va fi contra cronometru si se va premia)... :rolleyes:

 

PS un calendar enduro ar fi grozav...(noi deschidem sezonul si speram ca tot noi il vom inchide la jumatatea lui octombrie 2008)+ de asta motomania organizeaza si ea a 3-a editie,deci ptr amatori sunt 3 curse sigure in 2008... :blbl:

 

succes :( :) :crack: :rock: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...