Sari la conținut

Plimbare Sambata 10.11.2007


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Deci plecarea va fii in jur de ora 8 AM. de la ultima benzinarie MOL inainte de autostrada.

 

Obiectiv: cheile dobrogei, edificiile istorice si plaja de la Corbu.

 

Traseu : Bucuresti - A2 - Fetesti - Cernavoda (1) - Medgidia - (aici se iese de pe drum national si se intra pe o sosea mai proasta) - cuza voda - nicolae balcescu - tirgusor - cheile dobrogei - Histria - Corbu - plaja de la corbu - navodari - constanta

 

Traseul de intoarcere se face in functie de timpul ramas

Varianta scurta : Constanta - A2 - Bucuresti

Varianta lunga : Constanta - Adamclisi - Ostrov - Calarasi - Bucuresti .

 

Orice alte sugestiii sunt binevenite.

 

PS: E bine sa aveti costulele de ploaie la voi.

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

caty esti nomada sau vine si vulturul japonez ?:cheers:

nu de alta dar daca e de alergat..avioneta mea e fara baterie iar SLR ul din cate tin minte a luat bataie rau ( nornal daca e sa compari ) rau de la mataluta la bulgari :bounce:

eu cu coxaroaicele nu merg :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu, insa daca incepeti sa le alergati am pus-o. Caci eu am limitare de incepator 120-140km/h maxim. N-as vrea sa raman ultimul, dar nici n-as vrea sa-mi fortez limitele. Ce ziceti ma luati? Cu bubucaty am mers si stiu ce poate(tot respectul si admiratia!). :cheers: Facem cumva un grup compact sau cine alearga mai tare? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as sugera alta ora :bounce: nu de alta dar sa se mai incalzeasca un pic:D ce ziceti:P??

macar un 9:00 :P

 

Bine hai ca facem un 8:30 .

Ma gindesc sa ajungem cit mai repede pe teritoriul Dobrogei. Avem destule de vizitat. Cica pe la chei ar fi mai multe pesteri.

Aici sunt citeva link-uri despre cum se ajunge la Cheile Dobrogei

 

http://www.geocities.com/car_galati/romana/zone/cheidgen.htm

http://www.geocities.com/biscadan/CHEILEDOBROGEI.html

http://www.roclimbing.net/index.php?option...6&Itemid=98

 

 

--- Mesaj completat în 10 Nov 2007 21:32 -------------

As veni si eu, insa daca incepeti sa le alergati am pus-o. Caci eu am limitare de incepator 120-140km/h maxim. N-as vrea sa raman ultimul, dar nici n-as vrea sa-mi fortez limitele. Ce ziceti ma luati? Cu bubucaty am mers si stiu ce poate(tot respectul si admiratia!). :cheers: Facem cumva un grup compact sau cine alearga mai tare? :burnout:

Te luam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caty esti nomada sau vine si vulturul japonez ?:D

nu de alta dar daca e de alergat..avioneta mea e fara baterie iar SLR ul din cate tin minte a luat bataie rau ( nornal daca e sa compari ) rau de la mataluta la bulgari :D

eu cu coxaroaicele nu merg :burnout:

 

Ce-ar mai fi vrut si Ro sa vina .....uff, dar job-ul e job , n-ai ce face. :P

Nu trebuie sa fii deloc modest in privinta SLR-ului , am vazut ce poate, e o super motocicleta iar tu te pricepi al naibii de bine sa o pilotezi :D .

Avand in vedere ca plecam foarte devreme, vitezele prea mari nu sunt binevenite in cazul meu , cu siguranta o sa-mi inghete instant mainile si tot eu am sa sufar mai apoi.

Pe maine ! :cheers:

 

--- Mesaj completat în 10 Nov 2007 22:21 -------------

As veni si eu, insa daca incepeti sa le alergati am pus-o. Caci eu am limitare de incepator 120-140km/h maxim. N-as vrea sa raman ultimul, dar nici n-as vrea sa-mi fortez limitele. Ce ziceti ma luati? Cu bubucaty am mers si stiu ce poate(tot respectul si admiratia!). :P Facem cumva un grup compact sau cine alearga mai tare? :P

 

Promit sa stau in spatele tau tot drumul, tu ai sa tii ritmul. :bier:

Imi place mult elanul tau de a iesi la plimbare pe o vreme mai putin confortabila.

Pentru un incepator, mergi f bine in grup. Daca ai echipament de ploaie, nu-l lasa acasa, vremea e schimbatoare in perioada asta :P

Ne vedem maine la 08:30 :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamna/domnilor distractie placuta si asfalt CAT mai uscat

eu incepand cu orele 00 nu mai am permis 30 de zile

 

ps pt cei cu mersul pe zona de munte NU UITATI SCHIURILE SI LANTURILE :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' ce'ai facut tata de ti l'au saltat fara dovada de 15 zile? :cheers:

Ca banuiesc ca nu ai fi lansat topicul daca erai pe o dovada "expirândă".. :bounce:

 

depasire in mircea voda pe linie continua a masinii de politie :burnout:

azi expira cele 15 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa plang...... :P Eu ma imbrac pentru serviciu iar (bubu) Caty se echipeaza de drum. Pe la 17: 00 termin treaba, asa ca daca la intoarcere vedeti pe contrasens un nebun care da din maini si claxoneaza, calare pe o "torpila" rosie...eu sunt, incercand sa va prind din urma. :burnout: Drum bun si cat de cat...uscat! :bounce:

 

P.S.: Nu am dormit toata noaptea pt. ca din cand in cand , a mea sotie, care nu avea nici ea somn, ma intreba: "- sa imi iau apreschiurile sau cizmele ?" ;"- da e mai bine cu costumul de sky sau cu geaca moto?"; "- izmene sau colanti?"; "- crezi ca o sa ploua?"; :cheers:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miiiiii de scuze!!!!! Eu veneam de la Sinaia, m-am trezit la 4.30 sa plec catre Bucuresti cu masina de unde sa iau motorul spre destinatia comuna si :cheers: n-am mai putut sa plec din cauza zapezii, fratilor a nins aici la Sinaia de nu mai puteai sa-ti vezi masina sub zapada. Imi pare tare rau ca am pierdut aceasta ocazie, nici nu stiu ce sa mai zic, m-am bucurat mult ca ati hotarat pana la urma sa mergeti spre Dobrogea si ma gandeam -uite , iarasi o ocazie buna sa mai invat cate ceva, mai ales ca venea si Bubucaty :burnout: . Poate data viitoare, daca va mai exista una anul acesta. Va pup si evident, afalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off, serviciul asta... Ce aveam si eu dor de duca...si vad ca vremea este relativ ok...Oricum drum bun si asfalt uscat. Si maine la 8.00 sper sa ne vedem la Floreasca sa donam sange ptr Mishu (ptr cei care nu au aflat inca cititi aici /index.php?showtopic=151722)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma n-am rezistat soarelui de afara si m-am intors repede in Bucuresti cu masina, m-am urcat pe moto si am pus-o pe drum pe A2 spre Drajna unde am oprit pentru un mic doi, dupa care inapoi pe autostrada. Speram sa va intalnesc cand va intorceati insa nu am avut ocazia, poate ati ales alt drum de intoarcere, oricum a fost si pentru mine o scurta plimbare de duminica. Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...