Sari la conținut

Motorcycle Club & Riding Club Education


night81angel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 887
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai citeste odata ,sau de 2 ori

Eu vreau pareri, opinii sau cazuri concrete de mc si de rc ce diferenta e intre ele, ce au realizat ele......observ ca esti mebru Trust MC ce poti sa-mi spui despre acest MC?

:moto:

 

M.C. = MOTORCYCLE CLUB

R.C. = RIDERS CLUB

P.S. din cate stiu eu asa e :))

:wacko: eu vreau detalii, semnificatia o stiu si eu :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau pareri, opinii sau cazuri concrete de mc si de rc ce diferenta e intre ele, ce au realizat ele......observ ca esti mebru Trust MC ce poti sa-mi spui despre acest MC?

:moto:

 

 

:wacko: eu vreau detalii, semnificatia o stiu si eu :wacko:

 

 

dif e explicata in primele pagini,diferenta intre MC/RC ...era si un link undeva acolo...

du-te pe la adunari de MC,si o sa vezi diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau pareri, opinii sau cazuri concrete de mc si de rc ce diferenta e intre ele, ce au realizat ele......observ ca esti mebru Trust MC ce poti sa-mi spui despre acest MC?

:moto:

 

 

:wacko: eu vreau detalii, semnificatia o stiu si eu :wacko:

 

ma man, detalii nu o sa-ti dea nimeni niciodata. incearca sa citesti prima parte a acestui topic cu atentie, da si pe wikipedia o cautare dupa MC si o sa afli mai multe. Sa nu te astepti sa afli ceva de la oamenii din zona pt ca e normal sa nu iti spuna. Apropierea de un MC se face pe alte cai pe care o sa le afli atunci cand vor crede ei de cuviinta.

Skal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dif e explicata in primele pagini,diferenta intre MC/RC ...era si un link undeva acolo...

du-te pe la adunari de MC,si o sa vezi diferenta.

De citit crede-ma am citit! Dar teoria cu practica nu e tot una :wacko: de aia cer pareri!

Iar la adunari de MC nu poti intra din moment ce nu esti membru!

 

despre un MC nu trebuie sa-ti spuna nimeni......trebuie sa te informezi tu.....daca vrei sa stii. :wacko:

Crede-ma il am vecin pe sef-ul celui mai batran club moto din tara :) si am stat la cateva beri cu el crede-ma si am discutat de cluburi si alea alea, dar eu pur si simplu vrea sa ma informez mai mult pentru cultura mea generala!

:moto:

 

ma man, detalii nu o sa-ti dea nimeni niciodata. incearca sa citesti prima parte a acestui topic cu atentie, da si pe wikipedia o cautare dupa MC si o sa afli mai multe. Sa nu te astepti sa afli ceva de la oamenii din zona pt ca e normal sa nu iti spuna. Apropierea de un MC se face pe alte cai pe care o sa le afli atunci cand vor crede ei de cuviinta.

Skal

Detalii am primit stai linistit de la membrii de cluburi, si pana acuma am primit si invitatii de a intra in 3 cluburi moto (nu vreau sa ma laud) dar inca nu ma vad personal legat de vreun club!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

ma uit la poza aia si nu-mi vine sa cred.......numa in Romania se poate asa ceva....I-au facut cocalarii si pe Hells Angels.....si dj depresion ala incepe cu hristos a inviat,dupa care ne povesteste cum sta treaba cu HA....buna treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Oameni buni lamuriti-ma si pe mine care-i diferenta intre un MC si un RC stiu semnificatia MC-Motor Club si RC-Road Club dar care e diferenta! Si sa stiti ca am citit la inceput topicului care e diferenta intre un MC si un RC, dar a-si vrea niste pareri!

:moto:

 

 

Dramatizare artistica la initzierea pentru primirea in MC:

 

 

 

shi cea la RC:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dramatizare artistica la initzierea pentru primirea in MC:

 

 

 

shi cea la RC:

 

Aha! Cum se numeste filmul din primul video?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Once were warriors - extrem de tare!!!

E despre tovarasii mei de aici. Cred ca Noua Zeelanda e raiul gangurilor. Pentru maori a fost o simpla schimbare de la trib la gang, de la cal la motor iar pushcociul l-au pastrat. Mai un razboi cu tribul vecin, mai un chefuletz, macar au cutume si obiceiuri pt toate manifestarile care in societatea moderna au disparut demult. Radea un amic de legea care interzice afilierea la gang: " ce puii mei vor astia sa interzica pentru ca in familia mea si bunica-mea e in gang?!" Daca apuci sa vezi numai doi tatuatzi pe fatza (Moko) , shi sunt 1 din 5 asha, gangsterii din US tzi se par mici copii!

Shi acum on topic, e impresionant cum cunoaste lumea (civila) de aici modul de comportare vis a vis de MC-uri shi ganguri in general. Am vazut profesoare de aici cu mai multe cunoshtintze in domeniul etichetei in cauza decat majoritatea motoristilor romani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e impresionant cum cunoaste lumea (civila) de aici modul de comportare vis a vis de MC-uri shi ganguri in general. Am vazut profesoare de aici cu mai multe cunoshtintze in domeniul etichetei in cauza decat majoritatea motoristilor romani.

alta lume dom'le..numa la noi se formeaza mc-uri pe forumuri :wacko:

 

IceLord, cu tot respectul, daca vrei sa stii ceva concret intreaba direct pe 1 membru MC face to face, dar vezi sa nu afle ca esti jandarm sau angajat al MI :moto:

 

PS: este o zicala in lumea bikerilor, deja celebra : if you need to ask, you don't need to know.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Once were warriors - extrem de tare!!!

E despre tovarasii mei de aici. Cred ca Noua Zeelanda e raiul gangurilor. Pentru maori a fost o simpla schimbare de la trib la gang, de la cal la motor iar pushcociul l-au pastrat. Mai un razboi cu tribul vecin, mai un chefuletz, macar au cutume si obiceiuri pt toate manifestarile care in societatea moderna au disparut demult. Radea un amic de legea care interzice afilierea la gang: " ce puii mei vor astia sa interzica pentru ca in familia mea si bunica-mea e in gang?!" Daca apuci sa vezi numai doi tatuatzi pe fatza (Moko) , shi sunt 1 din 5 asha, gangsterii din US tzi se par mici copii!

Shi acum on topic, e impresionant cum cunoaste lumea (civila) de aici modul de comportare vis a vis de MC-uri shi ganguri in general. Am vazut profesoare de aici cu mai multe cunoshtintze in domeniul etichetei in cauza decat majoritatea motoristilor romani.

E bine ca stiu sa-si pastreze traditiile si respect treaba asta!

Oricum asa ca faza de cunostinta generala sunt umit de Noua Zeelanda, daca a-si avea posibilitatea acolo a-si imigra!

Stau de multe ori pe Google Earth si ma uit la ce zone frumoase sunt in tara respectiva, sunt atras in special de Alpii Sudici din insula de Sud! Mi-ar place cred-ca sa stau in Queenstown! (asa ca fapt divers)

Mai stau si ma uit la regbii si chiar imi place echipa din Noua Zeelanda!

:angry:

 

alta lume dom'le..numa la noi se formeaza mc-uri pe forumuri :D

 

IceLord, cu tot respectul, daca vrei sa stii ceva concret intreaba direct pe 1 membru MC face to face, dar vezi sa nu afle ca esti jandarm sau angajat al MI :D

 

PS: este o zicala in lumea bikerilor, deja celebra : if you need to ask, you don't need to know.

Cu stima si respect fata de tine iti raspund:

- am stat de vorba cu mai multi membrii de mc-uri din RO si mi-au explicat una alta despre mc-ul lor si chiar mi-a placut discutia pe care am avut-o cu fievare dintre ei, chiar azi am vb cu un membru de la Chopper Academy nu-i dau numele si am vb la telefon nenumarate minute pe tema mc ;) !

- ca sunt angajat M.A.I. si ca sunt jandarm nu imi e rusine sa o recunosc (am facut o scoala de 2 ani ca sa devin jandarm si e un loc de munca nimic mai mult "din punct-ul meu de vedere" - dar nu asta e relevant) stiu ca eventual pot fi urat pentru ca sunt jandarm "fiecare are dreptul de a dispretui sau iubi ceva", dar inainte de a fi jandarm sunt om (nu haina face pe om ci omul face haina)!

 

@Ice...care-i cel mai batran club moto din tara? ziceai ca esti vecin cu sefu....

Cel mai batran club moto din tara e Blues Rider MC (Gheorgheni, Harghita) iar "sefu' " e Szentiobi Endre!

Prima intalnire a fost in 1989, militienii au incercat sa o interzica dar nu au reusit ( eu in 1989 aveam 7 ani) iar prima intalnire oficiala din Romania a fost in 1990 in Gheorgheni, nu stiu cati dintre voi aveti idee!

Respect pentru cei care au fost primii :blink:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De citit crede-ma am citit! Dar teoria cu practica nu e tot una :blink: de aia cer pareri!

Iar la adunari de MC nu poti intra din moment ce nu esti membru!

nu ai inteles,nu era vb de adunarile private....ofof.

Crede-ma il am vecin pe sef-ul celui mai batran club moto din tara ;) si am stat la cateva beri cu el crede-ma si am discutat de cluburi si alea alea, dar eu pur si simplu vrea sa ma informez mai mult pentru cultura mea generala!

:angry:

 

 

Detalii am primit stai linistit de la membrii de cluburi, si pana acuma am primit si invitatii de a intra in 3 cluburi moto (nu vreau sa ma laud) dar inca nu ma vad personal legat de vreun club!

 

 

@Ice...care-i cel mai batran club moto din tara? ziceai ca esti vecin cu sefu....

cred ca Icelord a vrut sa spuna "unul dintre cele mai vechi cluburi",si cred ca e vb despre BluesRiders Gheorghieni.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca Icelord a vrut sa spuna "unul dintre cele mai vechi cluburi",si cred ca e vb despre BluesRiders Gheorghieni.

:angry: Nu e Gheorghieni ci e Gheorgheni! Scuze de Off Topic! Si multumesc de completare!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine nu ma deranjeaza ca esti angajat al MAI, si ca si parere personala, eu n-as discuta la telefon despre cluburi.

oricum un club care se respecta nu-si dezvaluie "treburile interioare".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine nu ma deranjeaza ca esti angajat al MAI, si ca si parere personala, eu n-as discuta la telefon despre cluburi.

oricum un club care se respecta nu-si dezvaluie "treburile interioare".

Iar eu cand incep o conversatie la telefon zic "buna tie si ascultatorilor nostrii" :blink:

Nu am discutat despre treburile interne ale clubului la telefon, ci pur si simplu am vorbit in general de cluburi despre obiectivele lor, nu ma privesc treburile interne ;) ! Pur si simplu am stat de vorba despre ce implica un mc sau un rc! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...na, si pana la urma te-ai lamurit? ;)

Se poate vorbi pe tema asta la nesfarsit! :blink: Eu am vrut sa dezbatem tema MC si RC!

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

from NewJersey -OMG creed:

"Look at your brother standing next to you and ask yourself if you would give him half of what you have in your pocket or half of what you have to eat. If a citizen hits your brother, will you be on him without asking why? There is no why. Your brother isn't always right but he is always your brother. It's one in all and all in one. If you don't think this way, then walk away. Because you are a citizen and you don't belong to us."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cred si America tara libertatii proclamate pe toate drumurile se cam duce p.lii de suflet.

 

http://www.brainbucketmag.com/News/article/sid=4357.html

 

Pentru cei ce nu vorbesc engleza prea bine, pe scurt, Mongols MC nu mai adreptul sa isi poarte patch-ul care acum este marca inregistrata in proprietatea guvernului ;) Se pare ca asta a fost singura metoda gasita de a le da peste nas.

 

Se pare ca inca se judeca, dar, oricum nu am reusit sa mai dau peste nici un site Mongols pe internet.

 

Asta mai pune o piatra in incercarea autoritatilor de a scoate MC-urile in afara legii :D

 

Bafta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda,nu ar fi mare bai pt ca au treaba doar cu Mongols,insa e un precedent periculos de ingradire a drepturilor.

in Australia,politia a pus la punct o campanie de intimidare a bikerilor,prin oprirea abuziva a bikerilor pe autostrazi si amendarea lor pentru cele mai mici contraventii, pina la ridicare de permise.(cica sa-i faca sa mai stea acasa)...

 

http://www.bikernews.org/wtn/news.php

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...