Sari la conținut

Motorcycle Club & Riding Club Education


night81angel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 882
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La inceput, peace and love

cechitaut!

 

outlaw7.jpg

Outlaws and Hells Angels :rolleyes: , cred-ca astia fac bascalie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Outlaws and Hells Angels :rolleyes: , cred-ca astia fac bascalie!

 

* eeei, cand dragostea e mare, nu conteaza ...clubul. nici sexul.

oricum poza e bestiala! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Photoshop ieftin!

pariu?

 

Danny Lyon nu cred ca avea photoshop in anii '50

http://www.amazon.com/Bikeriders-Danny-Lyon/dp/0811841618

 

pe de alta parte tot in anii '50, erau foarte multi membri din Outlaws MC ce calareau Triumph.

 

look:

http://www.advrider.com/forums/showpost.ph...amp;postcount=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza asta circula pe blogurile underground de ceva vreme. Este facuta acum multe decenii ,inainte de marile razboaie intre cluburi. Pe vremea aia erau si femei cu patch pe spate. Lucrurile nu au fost intotdeauna asa cum sunt acum.

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumetre , esti trist. Si cred ca esti doar un pusti cordit cu impresii de macho(warn?). De ce nu-ti urci c-u-r-u pe mobra din dotare si nu vii pina la Bucuresti , tu si ce armata vrei , sa ma faci sa-mi bag motoru' in garaj ? O sa-ti fac atunci cunostiinta cu niste brigazi , nu de motoristi , dar cu tendinte de MC , care o sa te faca sa te intorci pe jos in gaura de unde ai iesit.

Cind o sa vina orice MC posibil sa vinda droguri , curve si arme in Bucuresti or sa intre peste toate brigazile de interlopi care sint blat cu garda de dinainte de Revolutie. Ce dreacu' or sa faca ? O sa aterizeze intr-un portbagaj , directia Padurea Baneasa si or sa fie sodomizati. Asta in cel mai bun caz. Stie cineva un MC romanesc care se risca la o altercatie cu 40-50 de ciori burtoase ? De aia puscariasi , cu cefe groase. Fratilor , fani MC , nu stiti ce vorbiti sau traiti un vis perpetuu.

Facem un experiment , timpit , penibil si pueril. La vara imi fac o emblema pt. geaca. "MC... si mai vad eu ce scriu pe ea". Nu jignitoare , nu ofensez alt club. Dar , tre' sa mi-o smulga cineva de pe spate. O sa fiu eu , cu mine si cu persoana mea in acest MC.

 

Brigazi de interlopi blat cu garda, ciori burtoase, puscariasi cu cefe groase, oameni sodomizati de acestia in Padurea Baneasa...

Dupa felul in care descrii lucrurile, pari chiar un fan al acestor oameni. Ai un dinte impotriva MC-urilor, dar esti prietenos cu situatia mai sus mentionata de tine.

Vezi ca prin Bucuresti, tocmai brigazile alea idolatrizate de tine ne lasa fara motoare, de suntem nevoiti sa le legam cu 10 lanturi si sa mai dormim si cu ochii pe geam.

 

"Fratilor , fani MC , nu stiti ce vorbiti..."

Frate, fan "brigazile de interlopi care sint blat cu garda...", hai sa discutam despre fotografie. Mie imi place mult poza asta alb-negru.

post-54267-1267697681_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brigazi de interlopi blat cu garda, ciori burtoase, puscariasi cu cefe groase, oameni sodomizati de acestia in Padurea Baneasa...

Dupa felul in care descrii lucrurile, pari chiar un fan al acestor oameni. Ai un dinte impotriva MC-urilor, dar esti prietenos cu situatia mai sus mentionata de tine.

Vezi ca prin Bucuresti, tocmai brigazile alea idolatrizate de tine ne lasa fara motoare, de suntem nevoiti sa le legam cu 10 lanturi si sa mai dormim si cu ochii pe geam.

 

"Fratilor , fani MC , nu stiti ce vorbiti..."

Frate, fan "brigazile de interlopi care sint blat cu garda...", hai sa discutam despre fotografie. Mie imi place mult poza asta alb-negru.

Omu' care-i treaba cu pantalonii aia de pijama pe el? :laugh: !

In final face si asta pe duru' care spala "curu" !

Scuze de off topic (a fost o gluma inofensiva), dar in final am comentat poza :nono: !

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brigazi de interlopi blat cu garda, ciori burtoase, puscariasi cu cefe groase, oameni sodomizati de acestia in Padurea Baneasa...

Dupa felul in care descrii lucrurile, pari chiar un fan al acestor oameni. Ai un dinte impotriva MC-urilor, dar esti prietenos cu situatia mai sus mentionata de tine.

Vezi ca prin Bucuresti, tocmai brigazile alea idolatrizate de tine ne lasa fara motoare, de suntem nevoiti sa le legam cu 10 lanturi si sa mai dormim si cu ochii pe geam.

 

"Fratilor , fani MC , nu stiti ce vorbiti..."

Frate, fan "brigazile de interlopi care sint blat cu garda...", hai sa discutam despre fotografie. Mie imi place mult poza asta alb-negru.

 

* un portret foarte reusit! mie imi place ca, desi este din "partea intunecata", e foarte expresiv. arata tot cea ce nu vrea lumea sa vada. adica ce ascundem sub pres.

 

barbatul s-ar putea sa fie un membru Arian Circle (fost sau prezent, who knows?). are insemnele HA, deci s-a afiliat si la club moto, nu sunt sigura ce calareste, posibil un Electra Glide. a avut un frate mai mic pe care l-a pierdut intr-o incaierare. parintii au murit de mult, alte rude de sange nu mai are. in adolescenta a muncit in fabrica ca sa intretina familia, caci parintii erau destul de saraci, iar tatal nu-si prea dadea interesul (ii placea mai mult bautura). s-a casatorit destul de tanar si in primii 3 ani sotia i-a nascut 2 copii. el a devenit outlow, caci dintr-un salariu de muncitor nu se putea trai pe vremea aia. in final a ajuns la parnaie, avea de platit un pret ca sa intre in Arian Circle si a ales sa-l plateasca: 6 ani intr-o inchisoare de maxima securitate. sotia intre timp a divortat de el, in 2 ani era deja recasatorita, iar copii, dupa ce s-a eliberat, nu au vrut sa-l mai vada. dealtfel, nu-l recunosc de tata, erau prea mici cand a "tulit-o". nu-l iubeste nimeni si nu iubeste pe cineva. e singur acum, adica apartine unui brotherhood. deci ce are de pierdut? nimic!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* un portret foarte reusit! mie imi place ca, desi este din "partea intunecata", e foarte expresiv. arata tot cea ce nu vrea lumea sa vada. adica ce ascundem sub pres.

 

barbatul s-ar putea sa fie un membru Arian Circle (fost sau prezent, who knows?). are insemnele HA, deci s-a afiliat si la club moto, nu sunt sigura ce calareste, posibil un Electra Glide. a avut un frate mai mic pe care l-a pierdut intr-o incaierare. parintii au murit de mult, alte rude de sange nu mai are. in adolescenta a muncit in fabrica ca sa intretina familia, caci parintii erau destul de saraci, iar tatal nu-si prea dadea interesul (ii placea mai mult bautura). s-a casatorit destul de tanar si in primii 3 ani sotia i-a nascut 2 copii. el a devenit outlow, caci dintr-un salariu de muncitor nu se putea trai pe vremea aia. in final a ajuns la parnaie, avea de platit un pret ca sa intre in Arian Circle si a ales sa-l plateasca: 6 ani intr-o inchisoare de maxima securitate. sotia intre timp a divortat de el, in 2 ani era deja recasatorita, iar copii, dupa ce s-a eliberat, nu au vrut sa-l mai vada. dealtfel, nu-l recunosc de tata, erau prea mici cand a "tulit-o". nu-l iubeste nimeni si nu iubeste pe cineva. e singur acum, adica apartine unui brotherhood. deci ce are de pierdut? nimic!

 

Wow....zi-mi repede cat poarta la pantof, ce a mancat in ultimele 8 ore si ce desene animate ii plac :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow....zi-mi repede cat poarta la pantof, ce a mancat in ultimele 8 ore si ce desene animate ii plac :) :)

 

* 44 - n-a mancat in ultimele 8 ore, pentru ca nu-i mai trebuie (e pe lumea ailalta de ceva timp) - ii placea Popay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* 44 - n-a mancat in ultimele 8 ore, pentru ca nu-i mai trebuie (e pe lumea ailalta de ceva timp) - ii placea Popay.

 

Wow girl.....you.....you're good you......you....no.......YOU ARE GOOD end of discussion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult ma deranjeaza cind nu sint inteles. Ce era asa greu de priceput cind am zis ca in Bucuresti sint alte structuri "mafiote" , organizate foarte bine si de foarte mult timp , cu blaturi la nivel inalt ??? Asta am zis , nu ca sint fan Guta , lant de aur si pirnaie. Dar cind nu-i cap ... Sau ochi , pt. citit. Mie personal mi se rupe in enspe de MC-uri sau alte organizatii "jmechere" , de vreme ce ma dau singur , nu dau socoteala nimenui si nu sint nici vre-un fricos. Ce m-a enervat cel mai mult a fost obedienta romaneasca fata de niste chestii venite de afara si care nu cred ca ne reprezinta. Si faptul ca vorbesc o groaza de oameni care nu au habar ca bataia doare si puscaria nu-i vre-un spa. Dar , totodata , sint constient ca nu sint eu miezul si sint persoane care au "pregatirea" pt. a vorbi despre lucrurile mai sus pomenite. Sint si unii care se bat , stiu cum e sa stai cu un cutit la git si alte porcarii de genul. Numai ca aia sint putini , restul vorbesc din filme , ca si corditul ala care m-a enervat mai sus , tipul care o sa ma faca sa-mi bag motorul in garaj cind o sa vina HA in Bucuresti.

In general sint ok fata de toti motociclistii , dar unii chiar o dau in smardoiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad pe aici distinsi membri ai unor Cluburi moto... Inseamna pentru vreunul dintre voi Clubul atat de mult, incat sa poarte patch-ul pe propria piele?

probabil pt mai multi dar nu ne-am facut poze sa le punem pe net...inca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem inca la nivelul la care Politia pandeste daca depasim pe linie continua sau cumpara radare noi,astea-s principalele infractiuni,deci mai e mult pana departe.In concluzie ce e in bucuresti e un floc in calea poolii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni.Hai sa facem pace.Sa nu ne certam pe convingerile personale.Fiecare crede ca e mai bine intr-un anumit fel pentru el si asta nu i-o poate lua nimeni.

Hai sa gasim cumva punctele comune si sa incercam sa atenuam diferentele intre noi.

In fond impartasim aceeasi pasiune pentru 2 roti si aceleasi pericole.

 

tu nu ai "2roti" deci nu impartasesti aceleasi "pericole" cu noi :) tu esti unul din aceia care vorbesc mult si prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad pe aici distinsi membri ai unor Cluburi moto... Inseamna pentru vreunul dintre voi Clubul atat de mult, incat sa poarte patch-ul pe propria piele?

 

Foarte tare. M-as duce sa-l felicit pe cel din prima poza "Man, that is a hell of a sand castle you made!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni.Hai sa facem pace.Sa nu ne certam pe convingerile personale.Fiecare crede ca e mai bine intr-un anumit fel pentru el si asta nu i-o poate lua nimeni.

Hai sa gasim cumva punctele comune si sa incercam sa atenuam diferentele intre noi.

In fond impartasim aceeasi pasiune pentru 2 roti si aceleasi pericole.

Tu esti pasionat rau de doua roti. Esti atat de pasionat, incat ai ajuns la 30+ ani fara motor. Cum de te-a apucat pasiunea asta nebuna tocmai la varsta asta? Si intrebarea asta nu te vizeaza doar pe tine, ci pe toti cei care se trezesc la peste 30 de ani ca sunt indragostiti de motociclete, intra in Cluburi Moto si se vad 1%ers.

Sa fii pasionat de doua roti, inseamna sa mergi cu orice are doua roti, de la bicicleta la Mobra si mai departe. Sa nu-mi spui ca nu ti-ai permis ca pustan o Mobra, pentru ca n-o sa te cred. Ca un om pasionat, ai fi avut prieteni pasionati, strangeai de pe la toti piese si iti faceai una, ca asa erau vremurile cand comunistele erau Regine. Nu cumva pasiunea asta a aparut la tine, ca si la multi altii, odata cu japonezele? Aia nu se mai numeste pasiune, ci fitza ( "tz", ca sa scriu la moda).

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Nu conteaza varsta, eu personal cunosc oameni care au iesit in pensie si au zis ca vor sa vada cum e pe 2 roti la 50 de ani, si acuma nu ii mai poti despartii de motoare asa de mult le place!

Hai sa nu ne mai dam rotunzi ca in final fiecare e cu "originile sale"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Nu conteaza varsta, eu personal cunosc oameni care au iesit in pensie si au zis ca vor sa vada cum e pe 2 roti la 50 de ani, si acuma nu ii mai poti despartii de motoare asa de mult le place!

Hai sa nu ne mai dam rotunzi ca in final fiecare e cu "originile sale"

"Nu conteaza varsta, eu personal cunosc oameni..."

 

Se pare ca nu-i cunosti asa cum trebuie...

Criza varstei mijlocii "incepe in jurul varstei de 35 si continua pana la 45 - 50 ani si poate fi prilejul unor secvente de viata tumultuoase emotional sau social. Poate fi momentul depresiilor sau al "scuturarii" ritmului obisnuit de viata..."

"Cele mai la indemana exemple ar fi... in privinta barbatilor care trec prin aceasta etapa: ei vor independenta, timp liber pentru un hobby, pentru prieteni, cheltuieli extravagante si lista poate continua." As mai adauga eu ca, unii se trezesc ca sunt motociclisti inraiti, adevarati outlaws, o chestie de-a dreptul tragi-comica.

Si, ca sa intelegi mai bine despre ce vorbesc, uita-te la filmul WILD HOGS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu conteaza varsta, eu personal cunosc oameni..."

 

Se pare ca nu-i cunosti asa cum trebuie...

Criza varstei mijlocii "incepe in jurul varstei de 35 si continua pana la 45 - 50 ani si poate fi prilejul unor secvente de viata tumultuoase emotional sau social. Poate fi momentul depresiilor sau al "scuturarii" ritmului obisnuit de viata..."

"Cele mai la indemana exemple ar fi... in privinta barbatilor care trec prin aceasta etapa: ei vor independenta, timp liber pentru un hobby, pentru prieteni, cheltuieli extravagante si lista poate continua." As mai adauga eu ca, unii se trezesc ca sunt motociclisti inraiti, adevarati outlaws, o chestie de-a dreptul tragi-comica.

Si, ca sa intelegi mai bine despre ce vorbesc, uita-te la filmul WILD HOGS.

Filmul respectiv e o comedie nimic mai mult! Oricum nu stiu de ce te consumi cu ce vor altii si cu criza varstei mijlocii - Let Them Be (sunt oameni care viseaza cu ochii deschisi si eu zic ca nu-i nimic rau in asta)! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@HD tind sa cred ca ai 100% dreptate. In jurul meu n-am vazut nici un membru de club sub 30 ani, asta sa nu fiu rau si sa mai pun 10 ani in plus ;)

 

Bafta :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma serios... cum poti sa raspunzi la asa ceva?

Nu, nu este nimeni care sa calatoreasca de placere, toti o facem din obligatie!

Unde sa aiba atitudinea? Sunt doua lumi paralele... pe sosea? la barul clubului? la barul de pe highway? La intruniri? Cand cumpara iarba? In afara de itruniri poti singur sa-ti raspunzi la intrebari. Iar intrunirile aici sunt de 2 feluri: cele pt cluburi in principal, si cele pt familisti.

Daca un "familist" merge la o intrunire pt cluburi in principal, nu e absolut nici o problema daca se comporta normal si nu e "zmeu", respecta micile reguli de comportare e mai mult decat binevenit.

Tocmai ma refac dupa o itrunire si inca mai rad la o imagine care mi-a ramas pe creier de samata noaptea tarziu- duminica dimineata devreme: un membru de club tatuat pana in varful nasului jegos, imbracat in piele si fara prea multi dinti in gura, il intreaba un inginer curatel (cordura), cu care discutase (bause) pana atunci, ce calareste. (Eu stiam ambii ce calaresc pt ca pe ingineras il intalnisem in ziua precedenta iar celalat imi era tovaras vechi ) Inginerul se balbaie umpic si raspunde : un Harley - eu stiam ca avea un gs1200. Eu pufnesc in ras.... la care Danny(mc-istul) raspunde : eu am un VTR, si incepe sa ii zica ce misto e VTR-ul lui iar bietul ingineras .... In fine...

Bag pixul ce rau e la lucru dupa un weekend de distractie intre motoristi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...