Sari la conținut

Haideti Sa Ne Cunostem Si Noi


MisterG_2006
 Share

Postări Recomandate

Salut, Alex ma numesc , am 17 ani, sunt din Rm. Valcea.....am o honda cb750, majoritatea motociclistilor din vl ma stiu k " copilu cu Fz`ul rosu". As vrea sa intru si eu in randul rideriolr mai mari :laugh:

 

Oameni buni, lasati si voi date de contact pentru a putea lua legatura in caz k e vreo plimbarica sau meeting. Nu cred k intratzi in fiecare zi pe forum k sa vedetzi ce`i nou :D

post-44652-1229981038_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

succes la examen si exact cum a zis "rookie22", ai grija ca jucaria aia te va da pe jos daca nu esti retinut pentru inceput si cu capul pe umeri.

sa auzim de bine!

 

 

multumesc mult pt succes,chiar am avut bafta si am luat examenul :o sunt foarte fericit,motoru l`am inmatriculat si am sa ies cu el imediat ce`mi dau astia permisu pt ca m`a prins politia cu el cand era neinmatriculat si mi`au facut dosar penal...iar acum trebuie sa se termine si ies cu el pe strada...:( sper sa ne intalnim si asfalt uscat va doresc tuturor :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Alex ma numesc , am 17 ani, sunt din Rm. Valcea.....am o honda cb750, majoritatea motociclistilor din vl ma stiu k " copilu cu Fz`ul rosu". As vrea sa intru si eu in randul rideriolr mai mari :D

 

Oameni buni, lasati si voi date de contact pentru a putea lua legatura in caz k e vreo plimbarica sau meeting. Nu cred k intratzi in fiecare zi pe forum k sa vedetzi ce`i nou :banana:

 

Cu tine cred ca mam intalnit intro seara, eram 2 , undeva p calea lui traian asai? si apoi am mers la autogara, parka tu erai :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tine cred ca mam intalnit intro seara, eram 2 , undeva p calea lui traian asai? si apoi am mers la autogara, parka tu erai :lol:

 

Da, asa e....ai avut dreptate cand ai spus k nu prea intra nimeni din vl....sper k vara asta sa ne inmultzim :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e....ai avut dreptate cand ai spus k nu prea intra nimeni din vl....sper k vara asta sa ne inmultzim :crack:

 

eu unu' m-am inmultit deja... :lol:

 

astept sa se inmulteasca si restul :crack:

Editat de Serbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

salutare. am o mica problema si eu :lol: sunt in valcea si nu prea cunosc orasul, ma gandeam ca poate o sa-mi aratati voi orasul, asa putin. eu o sa stau pana in martie si in weekend ma plictisesc. sunt la um01784 langa gara la un curs si in weekend nu am ce face iar acasa nu are rost sa ma duc ca jumate din timp imi ia drumul. daca aveti timp dati un mesaj sau un apel la 0743058679 . va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. am o mica problema si eu :yikes: sunt in valcea si nu prea cunosc orasul, ma gandeam ca poate o sa-mi aratati voi orasul, asa putin. eu o sa stau pana in martie si in weekend ma plictisesc. sunt la um01784 langa gara la un curs si in weekend nu am ce face iar acasa nu are rost sa ma duc ca jumate din timp imi ia drumul. daca aveti timp dati un mesaj sau un apel la 0743058679 . va multumesc.

poti sa iesi pe variantade trafic greu(sibiu-pitesti)peste podul de la maternitate,faci stanga spre sibiu si peste drum de reprezentanta citroen e clubul lui bogdan pascoveanu..acolo gasesti intotdeauna pe cineva si te pot ajuta cu informatii si iesiri..daca esti cu endurache te luam noi la deal dar ptr vitezane apeleaza la ei..bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. am o mica problema si eu :yikes: sunt in valcea si nu prea cunosc orasul, ma gandeam ca poate o sa-mi aratati voi orasul, asa putin. eu o sa stau pana in martie si in weekend ma plictisesc. sunt la um01784 langa gara la un curs si in weekend nu am ce face iar acasa nu are rost sa ma duc ca jumate din timp imi ia drumul. daca aveti timp dati un mesaj sau un apel la 0743058679 . va multumesc.

daca nu sapt asta (s-ar putea sa am niste treaba), in cealalta o sa-ti arat eu imprejurimile, daca nu le-ai vazut deja :kiss:. daca le-ai vazut, o sa-ti arat o bere :yikes:

 

 

Cu cine teai inmultit ma? Si cati sunteti? =))

 

io ma inmultesc singur ma, sunt mai ceva ca chuck norris... si suntem THE ONLY ONE!!! in variante multiple :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Hai sa salut si eu comunitatea locala.

Mihai, 30 de ani, vreo 115 kile, luat. Domiciliez "inca" in frumosul nostru sat. Pasionat de moto de cand ma stiu, in special de clasice si mecanica. Scoala inceputa de prin 2007 (oare o mai fi valabila? :scratch: ), dar nu am facut nici pana acum dosarul, poate oi avea timp de examene acum, in primavara.

Pana una-alta inca ma tarai prin sat cu 4 roti, cu un Chevrolet Kalos HB rosu.

Sa ne vedem cu bine si aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze cu mine si "viespea" mea:)\

salutare tuturor!

 

 

ps:mai stie cineva ceva de cum merg formalitatile pentru promisa reprezentanta bmw din valcea?:burnout:

post-39669-1234770516_thumb.jpg

post-39669-1234770551_thumb.jpg

post-39669-1234770655_thumb.jpg

post-39669-1234770708_thumb.jpg

post-39669-1234770815_thumb.jpg

post-39669-1234770893_thumb.jpg

post-39669-1234771318_thumb.jpg

Editat de Teone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut, Alex ma numesc , am 17 ani, sunt din Rm. Valcea.....am o honda cb750, majoritatea motociclistilor din vl ma stiu k " copilu cu Fz`ul rosu". As vrea sa intru si eu in randul rideriolr mai mari :friends:

 

Oameni buni, lasati si voi date de contact pentru a putea lua legatura in caz k e vreo plimbarica sau meeting. Nu cred k intratzi in fiecare zi pe forum k sa vedetzi ce`i nou :bounce:

 

Herr Patenonkel sau cum te stiu majoritatea motociclistilor din vl ma stiu k "copilu cu Fz`ul rosu".!

 

...da la voi nu trebuie carnet de conducere?

La 17 ani ai tai cam dubios sa fie totul legal.

 

See you ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze cu mine si "viespea" mea:)\

salutare tuturor!

 

 

ps:mai stie cineva ceva de cum merg formalitatile pentru promisa reprezentanta bmw din valcea?:friends:

pai cred ca ti-am raspuns la intrebare..e pe vine..da dureaza dupa cum spuneam..pe praful asta nici iarba nu creste..oricum in 2010 e inaugurarea asta e clar..cand?greu de spus..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mesajul asta era postat inainte sa vorbim pe mess stefan:)

 

numai bine,

 

teo

sa traiti domnu..am inteles..mai mult ca pe oricare dintre voi ma intereseaza sa dam drumul la service..asa ca ai incredere ca se rezolva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Herr Patenonkel sau cum te stiu majoritatea motociclistilor din vl ma stiu k "copilu cu Fz`ul rosu".!

 

...da la voi nu trebuie carnet de conducere?

La 17 ani ai tai cam dubios sa fie totul legal.

 

See you ...

 

 

 

Tentatia e pre mare tzinand cont k, calaresc de la 14 ani ;) , akm mam mai potolit k mai am un pik si iau permisul :cheers: . Dak e loc de vreo plimbarica sunt intotdeauna disponibil (0741439644) !!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copil tampit!Pune mana si ia carnetul,dupa care te urca pe motor!

Nu te aplauda nimeni ca mergi de la 14 ani pe motor pe strada!

Dobitoc...

 

 

Mersi frate k ma jignesti , dak as avea 18 ani as fi avut permisul in a doua zi dupa onomastica :lol: .....si in plus nu cred k u ai mers pe motor numai dupa ce ai luat permisul , deocamdata nu imi permit sa fiu endurist sa zici k nu imi trebuie permis. "Dobitoc..." Stiu k imi asum riscuri prea mari pt o simpla plimbare :D dar nu ai u nici un drept sa ma judeci (jignesti) k esti tu titi rulment :D . Fara suparare dar prea te arunci cu capu inainte! Si cu carnetul.....sunt atatzia dobitoci care au permis si dau cu p**a in sus sau provoaca accidente :) . In fine u esti titi rulment :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raman la concluzia din ultima postare!Pe coclau,accept!Pe strada nu!Si eu intr-adevar am mers pe motor numai dupa ce am avut plasticul in buzunar!Ca 99% din motociclistii stradali seriosi ,posesori de coloana vertebrala!Daca dai mai putza peste cineva pe strada?Esti de acord ca se va generaliza si toti vom fi categorisiti pe nedrept?Vezi cazul de la Cazanesti!

Ca titi rulment ce sunt,pe bune ca te-as trage de urechi daca ne-am vedea pe strada!te pup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raman la concluzia din ultima postare!Pe coclau,accept!Pe strada nu!Si eu intr-adevar am mers pe motor numai dupa ce am avut plasticul in buzunar!Ca 99% din motociclistii stradali seriosi ,posesori de coloana vertebrala!Daca dai mai putza peste cineva pe strada?Esti de acord ca se va generaliza si toti vom fi categorisiti pe nedrept?Vezi cazul de la Cazanesti!

Ca titi rulment ce sunt,pe bune ca te-as trage de urechi daca ne-am vedea pe strada!te pup

 

 

 

Lasa tata k plasticurile le`au luat totzi si uni sunt vai de capu lor......ai dreptate intr`o anumita masura. In fine fiecare cu opinia lui....ne vedem in august cand o sa am si eu plastic dasta pe care nu dau 2 bani. Asfalt uscat si fara resentimente!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa tata k plasticurile le`au luat totzi si uni sunt vai de capu lor......ai dreptate intr`o anumita masura. In fine fiecare cu opinia lui....ne vedem in august cand o sa am si eu plastic dasta pe care nu dau 2 bani. Asfalt uscat si fara resentimente!:)

 

tata, una peste alta, nici eu nu-s de acord cu mersul pe motor fara plasticu ala pe care nu dai 2 bani, fara casca si echipament.

nu e vb ca nu stii sa calaresti, poate chiar mergi mai bine ca multi (adik si decat mine). nu stiu si nu prea conteaza. important e ca daca te vrei valentino roshii du-te pe circuit. sau du-te pe coclauri. daca te prinde vreun politai... dosar penal... adio permis... nu mai vb de "dat peste cineva"... sau sa dea careva in tine... parerea mea e ca te risti aiurea...

 

parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tata, una peste alta, nici eu nu-s de acord cu mersul pe motor fara plasticu ala pe care nu dai 2 bani, fara casca si echipament.

nu e vb ca nu stii sa calaresti, poate chiar mergi mai bine ca multi (adik si decat mine). nu stiu si nu prea conteaza. important e ca daca te vrei valentino roshii du-te pe circuit. sau du-te pe coclauri. daca te prinde vreun politai... dosar penal... adio permis... nu mai vb de "dat peste cineva"... sau sa dea careva in tine... parerea mea e ca te risti aiurea...

 

parerea mea!

 

 

Stiu tata si iti acord perfecta dreptate, dar spre exemplu cum e azi de cald.....si nam mai mers de vreo luna.....simt k innebunesc:)))) . Stiu k e cv stupid....in fine prea multa atentzie pt un subiect nu prea interesant. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUMAI cand ai permis te poti numi MOTOCICLIST.Pana atunci esti aspirant.

Iti inteleg atractia pentru motociclete, iar tentatia e mare in momentul in care esti proprietarul unui motor pe care nu ai voie sa-l conduci pe drumurile publice.

Si eu am avut motorul inainte cu o luna sa am si permisul si nu m-am putut abtine sa nu ma urc pe el.Am facut in jur de 200 de km...pe o alee izolata si necirculata din spatele imobilului in care locuiam.Nu ma simteam deloc comod cu gandul ca daca ies pe strada si se intampla ceva neprevazut nu m-as mai putea urca niciodata pe motocicleta.Am considerat ca merita sa mai am putina rabdare si sa ma numesc cu adevarat MOTOCICLIST, decat sa fac vreo copilarie care sa ma puna in imposibilitatea de a mai visa la motocicleta vreodata.

A fost cumplit de greu sa ma plimb doar pe o linie dreapta de 50 de metri pret de 200 de km, insa am considerat ca acolo nu pun pe nimeni in pericol si nici nu imi periclitez dreptul de a mai conduce motocicleta in viata asta pe drumurile publice(desi daca stau sa ma gandesc au existat cazuri care au dat-o in bara si "in spatele blocului").

Asadar pot spune ca iti inteleg pasiunea pentru motociclete, insa cu cat e mai mare pasiunea cu atat ar trebui sa fie mai mare dorinta de a conduce linistit in legalitate motocicleta toata viata pe drumurile publice.

Bafta multa si iti doresc sa fii suficient de inteligent sa realizezi care este de fapt scopul tau!

Chiar nu merita sa risti o viata intreaga de calarit pe doua roti pentru cateva minute de "senzatii tari"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...