Sari la conținut

Carpat Trophy 2005


Postări Recomandate

Discutam la ora aceasta despre ideea de a coopta motociclistii.

Carpat Trophy este un raid care este organizat in romania de 10 ani (la care am avut palcerea sa particip si eu in 1997).

As dori sa vedem pe acest forum care este interesul fata de un asemenea gen de competitii. Extrem pentru masini, Aventura serioasa pentru moto.

In cazul in care sunteti interesati de asa ceva ar fii bine sa stim pentru ca organizatorul sa se poata pregatii pentru a primi motociclisti romani la preturi romanesti

 

Salut Zsolt

post-7-1109677009.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa inteleg ca de dragoste de aproape o dati de gard?

Nu va speriati, ca de obicei la fratele dan o sa gasiti: apa de baut, benzina, lopata, joagar, topor, de mancare, trusa de scule, sufa de remorcare, roata de rezerva, laptop plus gprs pentru email urgent, trusa medicala, triunghiuri semnalizare accident, stingator cu spuma de 2 kg, si daca aveti o punga cu piese de schimb nu ma supar. N-ar fi nici prima nici ultima oara. Asta daca nu cumva ma supar pe voi si trag si vreo remorcuta de vreo suta 2oua de kile, asa, sa stim unii de altii. Unde nu mai pui ca nici nu o sa fiu pe ultimul loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SOSO!! Nu mai sterge posturile! :laugh: N-am dormit toata noaptea, abia am asteptat sa vina dimineata, sa vad cine si in ce mod mai este interesat de Carpat Trophy!! Iar pregatirea pshihologica a concurentilor inainte de concurs si replicile pe care si le adreseaza sunt si ele interesante pentru public... :friends:

 

Apropos, am un prieten care detine un "broscoi", aparat cu talpa, care se foloseste la batatorirea pamantului. Are motor de (cred) 80cmc si daca te cateri pe el, poate merge pe unde nici nu-ti vine sa crezi. Ar putea sa vina si el, sa-i tina trena lui Dan Popescu ??

 

Ave, DanPopescu, morituri te salutant! :cheers:

 

PS. Nu-l baga in seama pe Okesz, e un fraier invidios, eu il cunosc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aparatul ala se mai cheama si picior de elefant.

cheama-l pe prieten, poate-l luam la cursa. Aparatul sa-l folosim sa batatoreasca drumul pentru domnisoare, sa poata merge si ele sa repede cum vor !!!

intre timp mai baga matanii !!

 

In cu totul alta ordine de idei, ce mai stim de cursa? Cine o organizeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesati si constantenii, ce sa zic. Ma gandesc ca acest Carpat trophy nu s-ar complica cu o etapa de Hercinic Trophy (vechea denumire a m-tilor dobrogei).

Sper sa nu fie un offroad extrem ca nu se vor prinde decat profesionistii.

Un raid mai usor, la care sa se potriveasca si cei mai putin experimentati luand la rand statiunile si orasele mari (cu etape speciale pe la marginea acestora) ar atrage multi sponsori si ar avea un succes comercial imens. Mai bine faceti un Dracula Raid pe ruta: Satu Mare - Timisoara - Sibiu - Bucuresti - Constanta - Tulcea(Delta).

Se pot face clasamente si premieri de etape (fiindca vor fi amatori de o etapa sau doua) care vor avea de asemenea succes comercial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca organizator, Urmarind ecourile de la Coltul Enduristilor, ma gindesc ca ar trebui adaugate unele precizari, cum ar fi :

 

⢠Evenimentul este un raid de aventura si nu un raliu .

⢠Regulamentul-cadru este cel de pe www.carpat-events.ro, cu urmatoarele specificatii:

⢠Probele sunt mai variate, incluzind orientare si navigatie, nu numai gaz,gaz,gaz

⢠Traseele sunt naturale si nu sunt inchise nici pe speciale

⢠Cu scopul de a evita viteza tip raliu, se puncteaza inclusiv legaturile, iar cronometrarea se face la mina

⢠Nu este prevazuta asistenta-inclusiv medicala- pe traseu, ci numai in bivuacuri

⢠Pentru securitate, concurentii vor participa in echipe de cite 2 vehicule (tandem)

⢠Echipament : tripmaster pt.road-book, telefon mobil pt.contact, busola/altimetru pt.orientare (GPS optional), echipament bivuac (cort,sac) pt.campare, asistenta mecanica

⢠Autonomia de combustibil necesara : 150 km/zi. Pentru neincadrare, arbitrii pot transporta canistre in CP-uri

⢠Taxa de participare : EUR 150.-/persoana (inclusiv asistenta sau spectatori) si cuprinde :

o Cazare hotel -2 (5iunie-Oradea+10 iunie Alba Iulia)

o Masa catering â 4 (6,7,8,9 iunie)

o Banchet-1 (10 iunie)

o Supliment optional (care trebuie confirmat in prealabil) :

 cazare hotel Oradea - 4iunie EUR 15.-/pax

 cazare pensiune Arieseni â 6 iunie EUR 15.-/pax

 cazare motel Ighiu â 7,8,9 iunie EUR 20.-/pax

etc.

salutari de la

Mircea Pirlog - Transcarpat Off-Road Co. S.A.

www.carpat-events.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-as baga si io dar tre sa fac rost de un sponsor ca nu vad io de unde scot 1000 de europeni( parerea mea: cam astea sunt costurile totale)

avand in vedere ca se participa in echipa tre sa ne asociem deci cine se baga?

@DCSAN: vad ca si tu cauti sponsori, ne bagam?

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mircea,

Multumim pentru precizari.

M-ar interesa mai multe detalii - poti sa postezi un numar de telefon sau o adresa de e-mail de-a ta?

Pe site nu am gasit date de contact.

Merci,

Ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-as baga si io dar tre sa fac rost de un sponsor ca nu vad io de unde scot 1000 de europeni( parerea mea: cam astea sunt costurile totale)

avand in vedere ca se participa in echipa tre sa ne asociem deci cine se baga?

@DCSAN: vad ca si tu cauti sponsori, ne bagam?

:friends:

Cataline dragule eu am ceva ani in carca familie copil casa mare etc si momentan am ramas somer tre sa ma screm de un JOB momentan numai de dat pe coclauri nu-mi mai arde. Acum sunt acasa daca vrei sa iei guma aia care am promis-o poti sa vii sa o iei. 0740244879(cat o mai fi si asta) Oricum eu ma bucur si de pe margine ca fenomenul moto ia amploare si in Romania asteptam poze de la confratii nostri mai norocosi si mai avuti.Poate ma ia careva in echipa ca mecanic daca nu ca motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma intereseaza. Sunt incepator, am multi prieteni ca si mine, cred ca etape speciale pentru cei ca noi ar populariza foarte tare sportul asta. Sa poti concura ziua, iar seara sa discuti cu cei avansati despre traseu, sa asculti pareri si sa traiesti fenomenul dinauntru e un lucru benefic pentru noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa soso. sa tot vina, ca nimai asa o sa invete ! :friends:

Chiar asa mai enduristilor profesionisti lasa-i sa vina care le are le are care nu , nu si de altfel se "cern" singuri . Dar are si SOSO dreptate pe undeva aici nu se merge ca pe asfalt mai tre sa iei si motorul in carca cateodata nu cred ca e cazul aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...