Sari la conținut

Moped Cagiva!?!?!


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

iata ce zic baietii astia de la mediafax:

 

Conducătorul unui moped a murit, luni seara, după ce, din cauza vitezei cu care circula pe un drum din zona comunei Mălini a intrat într-o căruță ce transporta lemne, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit IJP Suceava, Ioan B. (31 ani) din comuna Mălini, se deplasa luni seara pe DJ 209 B cu un moped marca "CAGIVA" fără număr de înmatriculare.

Din cauza vitezei acesta a pătruns pe contrasens Âşi s-a izbit frontal într-o căruță încărcată cu lemne, atelajul hipo fiind echipat cu elemente reflectorizante față-spate.

În urma impactului, conducătorul mopedului, care nu purta cască de protecție, a murit.

Conducătorul căruței, Mihai N. (31 ani) a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,47 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care i s-au recoltat probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei.

Cercetările în acest caz sunt continuate de Poliția rutieră Fălticeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conducătorul căruței, Mihai N. (31 ani) a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,47 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care i s-au recoltat probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei.

Cercetările în acest caz sunt continuate de Poliția rutieră Fălticeni.

 

politia romana rulz! :finger:

ce conteaza ca era beat carutasu, o sa-i ia carnetul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia detaliaza mai reaper, ca suna bine ofuscarea ta.

Pai...ce sa mai vorbim...uita-te si tu peste topicurile mai vechi si o sa vezi o gramada de ''motciclistiinconstienti'' nu numai ''mopedistiinconstienti ''de care pomenea @Blade of Soul. Nu-i asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tare curios carutasii astia nu au nici macar un atestat ceva la mana macar un test psiho ? au dreptul asa de a merge cu carutele lor fara nici un test ! Frate de bun simt ar fi macar sa aiba un atestat ca stie regulile de circulatie si ca nu e nebun!

Sa nu mai spun ca si caruta ar trebuii dusa la ITP ca sa vada daca are tot ce trebuie pe ea sa fie presemnalizata corespunzator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tare curios carutasii astia nu au nici macar un atestat ceva la mana macar un test psiho ? au dreptul asa de a merge cu carutele lor fara nici un test ! Frate de bun simt ar fi macar sa aiba un atestat ca stie regulile de circulatie si ca nu e nebun!

Sa nu mai spun ca si caruta ar trebuii dusa la ITP ca sa vada daca are tot ce trebuie pe ea sa fie presemnalizata corespunzator!

 

mai oameni buni, saracul carutas a baut o tuica si a plecat acasa linistit

pe drum un baiat care calarea mai multi cai deodata decat ar fi putut carutasul sa inhame la caruta rateaza o curba, isi da seama ca a uitat casca, nr moto, carnetul acasa, intra pe contrasens, ii sperie caii lui nea' Cornel si dispare dintre noi ca magaru-n ceata. cine e de vina?

A carutasul

B ala pe motor (ma feresc sa-i spun motociclist)

C calul

 

La itp nu merg astia cu caruta ca nu au emisii de gaze euro4 :crack:

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, o fi fost ala inconstient, dobitoc si mai stiu eu cum, dar indiferent ce era, era om! Si nu stiu cum puii mei va puteti bucura ca a murit! Ce pretentii aveti de la unul de la tara, pe un (cuvant urat) de moped cumparat la mana a 15-a si reconditionat a 20-a oara. Sa isi ia combinezon? Tampenia lui, dar "Dumnezeu sa-l odihneasca!"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, o fi fost ala inconstient, dobitoc si mai stiu eu cum, dar indiferent ce era, era om! Si nu stiu cum puii mei va puteti bucura ca a murit! Ce pretentii aveti de la unul de la tara, pe un (cuvant urat) de moped cumparat la mana a 15-a si reconditionat a 20-a oara. Sa isi ia combinezon? Tampenia lui, dar "Dumnezeu sa-l odihneasca!"...

 

exact! ce vina are el ca a fost INCONSTIENT

niciuna

cat suferim noi restul; din cauza lui?

ENORM

hai sa-ti zic de ce:

mass media face public orice accident de genul asta => in conceptia lumii motociclisti=toti o apa si-un pamant=dobitoci,criminali, etc

cand la semafor primesti o flegma pe casca si esti injurat si numit criminal pentru simplul fapt ca esti motociclist nu e un sentiment chiar placut (experienta traita de mine dupa ce un alt dobitoc a omorat in sinaia 2 persoane parca, in timp ce facea curse in oras cu prietenii lui, alti dobitoci pe motoare)

Ma bucur ca a murit? NU!!!

mi-as fii dorit sa nu se urce in viata lui pe motor, astfel nu avea nimeni de suferit

Imi pare rau ca a murit? nu neaparat

ma bucur doar ca nu am fost eu in calea lui sa ma ia si pe mine... sau pe tine... sau vre-un alt amic de pe forum cu care mai vorbeam

asfalt uscat

 

pana la urma: Despre morti numai de bine RIP :crack:

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa spun un punct de vedre bine argumentat "magic4ce" nimic de comentat fiindca ai dreptate!

Sti exista si un film " Desprea morti numai de bine" !

regretele sunt de prisos poate sa mai invetze si altii din asta si pe viitor sa nu se mai repete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...