Sari la conținut

Ce Sa Aleg?


Clasic
 Share

Postări Recomandate

Vezi pe "pro-bike' un SP-1 la cateva mii, e mai sport decat "firestorm' si e pe injectie

Scuze de reclama, nu cunosc nici unul din cei doi, am vrut sa ajut un coleg virusat de aceeasi pasiune

:baldy:

:finger: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai relaxat conduci pe un 4l decat pe un v2, din experienta proprie.

ai fi uimit cat de fiabile sunt v60'urile aprilia :finger:

dar na , gusturile sunt gusturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motivul exact este ca nu-mi plac motoarele turate....de aia nu-mi plac cele in linie, imi plac motocicletele sport care pot fi conduse si de "placere", imi place sa aiba cuplu, sa nu schimb viteza nonstop

 

pai dak vrei de placere,flexibilitate 4 linie,v2-urile sunt brutale...si tre sa skimbi viteza mai des...au o "plaja" de acceleratie mai mica decit 4L... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dak vrei de placere,flexibilitate 4 linie,v2-urile sunt brutale...si tre sa skimbi viteza mai des...au o "plaja" de acceleratie mai mica decit 4L... :)

 

Trei cilindrii si s-a rezovat problema. De unde ti-a venit cu schimbatul vitezei mai des? Poate ai vrut sa zici ca la V2 sport incepe sa traga tare mult mai de jos si nu de la 7-8000 ca japsele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trei cilindrii si s-a rezovat problema. De unde ti-a venit cu schimbatul vitezei mai des? Poate ai vrut sa zici ca la V2 sport incepe sa traga tare mult mai de jos si nu de la 7-8000 ca japsele.

 

him...am calarit si una si alta...dau un ex...in timp ce cu 4L mergi cu viteza\6 la viteza\h mica nu e nici o problema...pe cind la 2V in aceiasi situatie se balbaie motorul...am dreptate...?

si trei e o solutie...mai ales un ROCKET...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'''Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed- interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose a three piece suite on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing sprit- crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing you last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked-up brats you have spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? ''' :) :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la asa ceva ma gandeam....

 

Salutare.Noi avem deja 3 in stoc ( ale noastre) si mao aducem 2-3 in primavara.Daca vrei te poti inscrie la una din ele.Inainte de toate poti trece pe la noi pt a le vedea live si a face un test.Numai bine.Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la asa ceva ma gandeam....

ar mai fi o solutie, bineanteles de compromis:la o japoneza schimba pinionul pe fata, cu 2 dinti mai mare si sa vezi ce turatii lungi ai, de te plictisesti.

... sau cumpara o hayabusa, poti merge cu 60 la ora si intr-antaia,si in viteza a sasea.chiar vorbesc serios.si e motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fi o solutie, bineanteles de compromis:la o japoneza schimba pinionul pe fata, cu 2 dinti mai mare si sa vezi ce turatii lungi ai, de te plictisesti.

 

L4 cu cilindree mica = cuplu mic si turatie mare => transmisia este joasa cu salturi mici intre trepte

 

V2 sau L4 cu cilindree mare = cuplu mare si turatie mai mica => transmisie mai inalta cu salturi mai mari intre trepte.

 

 

Daca pui pinion +2 pe un 600 trebuie sa ai vant din spate, ca altfel nu ajungi la 7000 de ture. :)

In plus e destul de probabil sa prinzi intr-a 5-a mai mult ca intr-a 6-a, adica ti-ai batut joc de cutie.

 

Joaca de-a transmisia trebuie facuta cu cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am SV1000s si ti-l recomand. Cuplul este mai liniar decat la TL si intr-adevar, prin oras nu trebuie sa tot dai din picior sa schimbi viteze. Cu a treia merge si incet si daca bagi mana in gaz raspunde foooarte mishto :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, raman la tlr sau sv, la hayabusa nici nu ma gandesc...prefer zx12r

 

--- Mesaj completat în 04 Dec 2007 23:01 -------------

Salutare.Noi avem deja 3 in stoc ( ale noastre) si mao aducem 2-3 in primavara.Daca vrei te poti inscrie la una din ele.Inainte de toate poti trece pe la noi pt a le vedea live si a face un test.Numai bine.Ciao!

nu vreau sa va incurc.....deocamdata sunt cam schimbator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, raman la tlr sau sv, la hayabusa nici nu ma gandesc...prefer zx12r

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Dec 2007 23:01 -------------</small><br/>

nu vreau sa va incurc.....deocamdata sunt cam schimbator...

 

Salve.Ok man.No problem.Ciao! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...