Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

Nu prea e activitate pe aici ..

 

Pe mine nu mai contați, m-am lăsat. Acum cânt la nunți, botezuri, parastase ... să mănânce bine și familia mea.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe mine nu mai contați, m-am lăsat. Acum cânt la nunți, botezuri, parastase ... să mănânce bine și familia mea.

 

O idee foarte buna! Pentru reducerea cheltuielilor propun ca Dl Petcu sa asigure muzica la prieteneasca de la Focsani. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee foarte buna! Pentru reducerea cheltuielilor propun ca Dl Petcu sa asigure muzica la prieteneasca de la Focsani. :drink:

 

Nu promit nimic. M-a mâncat în fund și acum sunt în rahat până-n gât. Am de onorat o sumedenie de contracte.

 

Acum o întrebare la modul serios: ați invitat vreo formație care să cânte acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu promit nimic. M-a mâncat în fund și acum sunt în rahat până-n gât. Am de onorat o sumedenie de contracte.

 

Acum o întrebare la modul serios: ați invitat vreo formație care să cânte acolo?

Avem un DJ care se va ocupa de atmosfera. Mai suntem in tratative cu doi artisti de la Ansamblul Tara Vranceai(unul cu vioara si celalalt cu acordeonul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăla frumos și negru e MZ-ul meu. :rolleyes:

Ăla și mai frumos și mult mai negru, e al Banditului.

 

 

 

ES 175/1960 mit Seitenwagen Stoye Elastik 1961 în acte, ES 250/1960 mit Seitenwagen Stoye Elastik 1961 în realitate.

 

post-59949-0-41526000-1335295928_thumb.jpg

 

 

domnul Dan...daca nu ma inseala memoria...a-ti facut poza aceasta undeva inainte de Varbila ? ....a nu se intelege Varbilau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnul Dan...daca nu ma inseala memoria...a-ti facut poza aceasta undeva inainte de Varbila ? ....a nu se intelege Varbilau.

 

Da, acolo am făcut poza. Sectorul Bucov - Monumentul Vărbila, reprezintă un drum preferat de-al meu, pe care fac teste cu vechiturile.

 

Nu prea e activitate pe aici ..

 

Fishy, știi ceva de întâlnirea de la Gilău din 25-27 mai? Aș veni cu Panțerul pentru că voi fi în zonă.

Cilindrul de la tine a mers la Corcodel, alezat la 71,5 pentru un piston nou.

Cross-ului i-am terminat revizia.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea munceste, in limita posibilitatilor si a timpului liber. Eu recunosc ca am lasat-o moale in ultimul timp, nu mai am timp de nimic. Si am cam obosit, mai imi finalizez 2-3 proiecte si ma opresc, cred ca definitiv. Si incep sa imi caut si Dyna pe care o vreau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un final am montat si eu motorul (dupa ce am avut o interventie la inlocuirea sigurantelor la boltul pistonului) :bigstar:

 

post-28174-0-71005900-1337663842_thumb.jpg post-28174-0-33577300-1337663861_thumb.jpg

 

...si cum nu am gasit nicaieri o specificatie tehnica la montaj pentru grosimea garniturii la chiulasa, sau distanta la capul pistonului, am montat garniturile din setul primit din Germania. Si ca sa fac totusi o verificare am masurat presiunea in cilindru.....

 

post-28174-0-98164200-1337663880_thumb.jpg

 

In datele tehnice originale pentru acest model raportul de compresie este de 7 : 1.

 

VEB Motorradwerk Zschopau Romana.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Red Bandit, eu n-am știut/avut garnitură de chiulasă la niciun motor de ES! Singura garnitură pe care o știu/am este sub cilindru... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Red Bandit, eu n-am știut/avut garnitură de chiulasă la niciun motor de ES! Singura garnitură pe care o știu/am este sub cilindru... :cheers:

 

 

In setul original de garnituri vine si garnitura la chiulasa din AL. In magazinele on-line se gasesc chiar pe dimensiuni : 0.2, 0,4, 0,6 mm din aceste grosimi regland practic compresia.

Dl profesor nu a pus garnitura si din curiozitate aseara am masurat presiune pe cilindru si la d-lui. : 7,5 - 7,7 bar ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...