Sari la conținut

,,endurosupermoto" - O Combinatie Ciudata, La Prima Vedere !?


Postări Recomandate

Ia uitati-va ce a facut baiatul asta din Croatia ! Si-a tras o pereche de Mitas E-09 pe SMC-u ! Nu cred ca a gandit chiar asa de rau, avand in vedere ca respectivele cauciucuri merg destul de bine pe asfalt, dar si pe teren ! Lasand la o parte alura caraghiasa a rotii fata, motoreta cred ca se comporta destul de bine ?!

Nu o fi grea guma aia de spate, pusa pe fata? Voi ce ziceti ?

 

..... asta pentru supermoto-ristii care mai vor si ,,natura" ! :crack:

 

Bafta! :kick:

post-10224-1197616068_thumb.jpg

post-10224-1197616076_thumb.jpg

post-10224-1197616087_thumb.jpg

post-10224-1197616094_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uitati-va ce a facut baiatul asta din Croatia ! Si-a tras o pereche de Mitas E-09 pe SMC-u ! Nu cred ca a gandit chiar asa de rau, avand in vedere ca respectivele cauciucuri merg destul de bine pe asfalt, dar si pe teren ! Lasand la o parte alura caraghiasa a rotii fata, motoreta cred ca se comporta destul de bine ?!

Nu o fi grea guma aia de spate, pusa pe fata? Voi ce ziceti ?

 

..... asta pentru supermoto-ristii care mai vor si ,,natura" ! :crack:

 

Bafta! :kick:

 

eu zic ca a iesit ceva curios dar care nu mai face nimic bine. pt enduro e roata fata prea mica ca si diameru iar la sm nu mai poti inclina motoru asa mult ca se termina balonajul si se suteste motoru de sub tine, lasand la o parte aderenta mult mai scazuta gumei.

daca nu-ti pilotezi motocicleta ci doar te plimbi e o idee buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrica, iar te mananca?? :crack:) Parca te vad in primavara pe una d-asta

 

Nu mei,... eu vrea strict, enduro ! EXC450 :cheers:

Deja inclin sa cred ca motoru' respectiv face de toate, dar nimic cum trebuie !

 

:kick:

 

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Dec 2007 12:19 -------------</small><br/>

eu zic ca a iesit ceva curios dar care nu mai face nimic bine. pt enduro e roata fata prea mica ca si diameru iar la sm nu mai poti inclina motoru asa mult ca se termina balonajul si se suteste motoru de sub tine, lasand la o parte aderenta mult mai scazuta gumei.

daca nu-ti pilotezi motocicleta ci doar te plimbi e o idee buna.

 

... este si parerea mea !

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varianta 1:

buna pentru invatat drifturi sau alte prostii pe care le faci cu alta inima pe pamant decat pe asfalt.

am avut astfel de cauciucuri (pe spate evident) la un LC4 Adv. - sunt cu adevarat polivalente si te incanta la offroad, onroad cat si la durabilitate.

 

varianta 2:

pentru unii cauciucurile sunt si-si iar pentru altii sunt nici-nici. Valabil pentru ambii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am tot lovit de parerile ca supermoto 'nu poate pe teren'. Pe pamantul din pozele alea merg foarte bine si niste cauciucuri supermoto (pirelli MT60, asemanatoare cu alea din poza cu TWu, nu slickuri). Pentru strada sunt foarte bune, si pe teren sunt suficiente daca nu vrei noroi de 50cm si viteze de peste 50kmh, si mers pe o roata.

Cat despre hibridul cu cauciucuri de cross pe roti de 17, chiar ca nu prea au rost, pentru ca pe asfalt senzatia o sa fie identica cu un enduro pursange, iar pe teren mai slabe ca un enduro.

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...