Sari la conținut

Ghost Rider romania


Hector18
 Share

Postări Recomandate

Nu-i mai simplu asa ceva: Film enduro ?

Sau avand in vedere k aveti viteziste, ceva burnouturi, wheelie, stoppie, kneedown intr-o parcare goala ?

Ar fi la fel de "uimitor" ca si un Ghost Rider autohton, dar macar nu moare nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator AndreiRN

Ideea de a te vedea tu sau alti zburind calare pe jucaria ta si facind imposibilul este de cind lumea. La 12 ani ne intreceam in calarit berbecul vecinilor. Acuma Hector sa ia hirtie si creion si sa faca scenariul dorit si in detali de ce este nevoie. Oameni, masini, camere, locatie, medic la fata locului, haleala si bautura, echipament, etc. Daca este ceva superficial va abandona inainte sa puna doua rinduri pe hirtie. Daca face progres cu planul dar abandoneaza ramine cu experienta reala de a pune o idee pe film. Daca intradevar ajunge sa filmeze 2 - 3 ore in siguranta si cu tot ce este necesar unei astfel de producti editeaza totul in 20 - 30 de min de filmul visului lui si un astfel de process il maturizeaza enorm. Daca unul din participanti se raneste in orice fel constiinta lui, daca are, va cara greutatea deciziilor luate.

Carnetel si creion?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sa sti ca ai dreptate AndreiRN. O sa fac ceva dar cu 2 sau 3 motociclete, doar atatia am reusit sa ne strangem. Nu o sa fie ca si GR dar o sa incercam sa facem ceva neplictisitor. O sa incercam sa realizam o filmare cat de cat artistica.

Motocicletele care vor participa sunt:

-Cagiva mito 125

-Kawasaki el 250

-Kawasaki gpz 600

Scenariul e scris, poate mai trebuie schimbate niste unghiuri de filmare, dar astea cred ca se vor face la fata locului, in functie de locurile alese, unde se va filma.

Va fi un clip de 15-20 min maxim, in clip vor aparaea si niste fete(in bikinei cum ne place noua, baietilor) Mai mult de atat nu va mai dezvalui. Pana atunci numai bine. :drink:

Editat de Hector18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MVTarts cand ai trecut pe la mine? de ce nu te-ai oprit? Ti-ai luat motor? daca vrei sa participi si tu...Te sun eu. filmarile dureaza cam o saptamana. Ramai la mine o saptamana. O sa fie misto, am vorbit cu toate fetele din comuna, o sa fim multi, motociclete vreo 3 sau patru, vreo 2 maini pline cu fete, si o sa filmam in fiecare seara pe timp de o saptamana. Cam pe la sfarsitul lui iulie o sa filmam. Oricum te sun eu pana atunci. apropo de locatie, stiu un fost drum european dar care acum nu mai circula nimeni acolo pt ca s-a schimbat traseul, dar ce imi place cel mai mult e ca e o portiune de vreo 3 km , numai drum drept. locatia asta e programata pt liniute. Acuma lucru la macaraua pt camera video, ca sa putem filma ca in filme. :drink:. in rrest, voi baieti si fete, sa imi tineti pumnii ca sa iasa totul misto si fara incidente. Mai revin cu informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e achipa care se ocupa de filmari, colecatre fonduri, fete, masini, si motociclete in primul rand. Eu sunt ala din mijloc care nu a reusit sa ajunga in fata aparatului cand a facut poza. :drink: :laugh:

post-3703-1120523265_thumb.jpg

Editat de Hector18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut ultimul meu drum cu masina pe traseu national (ARAD->Bucuresti) si eram sub presiunea timpului :laugh:

Ca altfel ma opream, pe bune :drink:

 

Daca e la sfarsitu' lu' iulie, din pacate nu ajung, sunt plecat perioada respectiva, pana la sf lui august in Germania sa iau "bicicleta" mult asteptata...

 

Hai noroc si mai vb

 

p.s.: Sa vedem cum iese frate si dupa fac eu rGR 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Hector Cu o Cagiva Mito de 125 din cate am inteles eu. Nu prea poti sa faci mare lucru vreau s a zic ptr un film. S-au tu vrei sa te uiti numa cum ishi risca altzi viata facand filmul aia e cu totul altceva. Shi eu am tot Cagiva de 125 numa ca eu am Cagiva W8 enduro Eu zic sa te mai gandeshti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Hector Cu o Cagiva Mito de 125 din cate am inteles eu. Nu prea poti sa faci mare lucru vreau s a zic ptr un film. S-au tu vrei sa te uiti numa cum ishi risca altzi viata facand filmul aia e cu totul altceva. Shi eu am tot Cagiva de 125 numa ca eu am Cagiva W8 enduro Eu zic sa te mai gandeshti :crack:

213166[/snapback]

Lasa-l mai sa viseze ca face el burnout-uri,wheelie sau stopie intr-un filmuletz si atunci noi toti o sa-l aplaudam.Poate o sa apara si pe la televizor,o sa ajunga cunoscut in Romania.Pei nu vin aia cu motoare de 600-1000 cmc sa faca si vrea el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l mai sa viseze ca face el burnout-uri,wheelie sau stopie intr-un filmuletz si atunci noi toti o sa-l aplaudam.Poate o sa apara si pe la televizor,o sa ajunga cunoscut in Romania.Pei nu vin aia cu motoare de 600-1000 cmc sa faca si vrea el  :D

219698[/snapback]

 

 

Reptile, tata, lasa omu in pace...

 

Asa cum stiu ca tu te-ai chinuit ptr motoru tau, el de ce sa nu se chinuie cu FILMUL? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

uite si coperta de la film, pana la urma s-a schimbat radical planul dar tot am facut ceva ca sa nu spuneti ca nu sunt de cuvant :) filmul are vreo 5 min si 60MB. Tre sa il uploadez de la severin, ca la mine mere prost netu, si imi ia mult. In curand vine si filmu

post-2230-1126553718_thumb.jpg

post-2230-1126553726_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

eu unu zic ca e o mare porcarie sa vorbesti despre asa ceva....daca vrei fa tu in particular

ori esti si tu din ala care se uita numa' la FaF ?????

wake up kid!

nu am inteles care-i treaba... FaF ?? de mine e vb ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu, sincer, as vrea sa vad autostrada soarelui filmata de pe un supersport de o mie sau mai mult, cu gazul la maxim. Sunt garduri laterale, deci animale nu vor traversa, asfaltul si marcajele sunt ok, e banda de urgenta pe unde sa te bagi daca vrei sa faci o triplare...mai trebuie un motociclist experimentat (si un pic tzacanit), un motor si o camera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic ..

daca se face filmul asta, dupa as vrea sa facem si un rambo romania. vreau sa fiu actorul principal (adica rambo) sa ies pe strada si sa trag in multime. "multi dintre voi isi vor pierde viata dar este un risc pe care mi-l asum". sa nu credeti ca am probleme psihice ca va pun sa jucati rolul rusilor.

 

acum legat de coperta filmului , la poza cu picioarele lui tanti. eu as fi dus camera cu 20cm mai in fata si obiectivul orientat spre cer. dar fireste eu am anumite deformati psihice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...