Sari la conținut

Turul Romaniei Cu Oldtimer


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

breh ZIDUle, e bine sa te gandesti de la inceput la belele, in caz ca apar, sa fii pregatit pt a le rezolva...daca nu apar, foarte bine...

 

ma, acu pe bune!fest-uri sunt cu gramada in weekenduri, si un tur d-asta nu il faci in 3-4 zile, deci, poate se face un traseu in vara de preferat, care sa includa si ceva fes-uri moto, cu parade, mititei, bere, etc :crack: macar doua fest-uri sa prinzi, si tot e ceva :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

breh ZIDUle, e bine sa te gandesti de la inceput la belele, in caz ca apar, sa fii pregatit pt a le rezolva...daca nu apar, foarte bine...

 

ma, acu pe bune!fest-uri sunt cu gramada in weekenduri, si un tur d-asta nu il faci in 3-4 zile, deci, poate se face un traseu in vara de preferat, care sa includa si ceva fes-uri moto, cu parade, mititei, bere, etc :rock: macar doua fest-uri sa prinzi, si tot e ceva :rolleyes:

 

da si in orasele traversate sa fie intodeauna un prieten pe care sa te bazezi

si sa vina in intampinarea grupului sa dea indicatii despre traseul urmat

etc,etc.trebe planificat cu deamanuntul :crack:

 

si eu mas baga la cateva sute de km in vara! acu depinde de

ce perioada imi rezerva sefi pt concediu!

Editat de lakopeter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce atatea planificari!, parca am mere la polul nord si se pune problema de supravietuire.As dori sa fie un tur discret, alergam ursi, vanam iepuri, bem apa de rau, dormim sub cetina de brad, ascultam glasul salbaticiei, vizitam manastiri si aproape inevitabil vom face si niscaiva cursuri de electro-mecanica la marnea drumului :( Visati mici si bere?!, da-ti fuga la balci!PS Adica, trebe declarate scopul si durata plimbarii lumii motociclistice?!Imi vine sa rad, mai bine tinem o plenara in care sa stabilim si cate scaune avem pe zi, totul sa fie scris in Jurnalul Turului, nu? :rock: Cine doreste publicitate sa-si ia un scrib dupa el.OK, am glumit, Lakoteper, stie!Nu mai e nimeni doritor de natura?Inteleg, ne-am obisnuit cu totii sa stam in tarcurile de la intruniri si sa discutam motopolitica, gata, calmati-va ca nu am vrut sa va nervozez :rolleyes:

 

--- Mesaj completat în 21 Dec 2007 01:13 -------------

Frumoasa initiativa!

Am facut si noi turul Romaniei acum foarte multi ani[mai multi ani la rand],prima data cu motoreta Carpati,la 18 ani!

Pentru temerari:la Timisoara,din partea mea,aveti service moto pentru reparatiile necesare continuarii turului,sper sa nu fie nevoie,curte pentru odihna motocicletelor,cazare pentru voi,incap destul de multi-daca nu tineti sa dormiti cate doi in camera :blbl: -si ceaunul de gulas!!!

Succes cu organizarea!

Numai respect pt Timisoara :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta revista MOTOLIFE nr.18-noiembrie 2003.

daca vrei sa stii ce te asteapta la acest drum si de ce ai nevoie sa supravietuiesti iti dau doua nr. de tel.

0768322327-piticu

0720176775-nae

:rolleyes:

4pistons :rock:

 

--- Mesaj completat în 21 Dec 2007 13:30 -------------
de vina a fost o bere.am inceput cu o harta si am terminat in revista motolife.

poate vom veni si noi dar mai intai vreau sa vad ca se aduna cineva.

atunci eram la inceput aproape 15 motociclete iar in ziua plecarii eram doar eu cu nae.

succes. :crack: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta revista MOTOLIFE nr.18-noiembrie 2003.

daca vrei sa stii ce te asteapta la acest drum si de ce ai nevoie sa supravietuiesti iti dau doua nr. de tel.

0768322327-piticu

0720176775-nae

:rolleyes:

4pistons :blbl:

 

<small>--- Mesaj completat în 21 Dec 2007 13:30 -------------</small><br/>de vina a fost o bere.am inceput cu o harta si am terminat in revista motolife.

poate vom veni si noi dar mai intai vreau sa vad ca se aduna cineva.

atunci eram la inceput aproape 15 motociclete iar in ziua plecarii eram doar eu cu nae.

succes. :rock: :(

Multam de sugestie, il stiu pe Nae si Piticu, mz-ul meu chiar mere, am baza pe el, nu vreau sa stiu ce ma asteapta la acest drum, voi afla pe parcurs, si da, stiu bine; la 10 motoristi doritori de acest lucru ai sanse sa mearga unul, cu noroc, sunt patit cu toate si putine lucruri ma mai pot surprinde in ceea ce priveste un astfel de drum.Oricum, observ ca lumea e mai interesata de alte lucruri decat acela de a-si cunoaste tara si de a se plimba prin ea.Eu fac turul, cine se mai inscrie?! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de sugestie, il stiu pe Nae si Piticu, mz-ul meu chiar mere, am baza pe el, nu vreau sa stiu ce ma asteapta la acest drum, voi afla pe parcurs, si da, stiu bine; la 10 motoristi doritori de acest lucru ai sanse sa mearga unul, cu noroc, sunt patit cu toate si putine lucruri ma mai pot surprinde in ceea ce priveste un astfel de drum.Oricum, observ ca lumea e mai interesata de alte lucruri decat acela de a-si cunoaste tara si de a se plimba prin ea.Eu fac turul, cine se mai inscrie?! :rolleyes:

Jeane taica,nu fi pesimist si nici prea critic.Sunt uni care au facut tara asta si in sensul acelor de ceasornic si invers.Cu MOBRA.Si daca vrei sa stii un tur cu pistonul pus invers(cine stie ,cunoaste).Tie nu tre sa-ti pese prea mult daca vine cineva cu tine sau nu ci tre sa fii pregatit pentru unu singur:TU.De so brodi sa mai vina ,cu atit mai bine,de nu si mai bine.In ce priveste alte interesuri citeste despre motociclisti de cursa lunga.In rest succes si La Multi Ani. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Eu fac turul, cine se mai inscrie?! :rolleyes:

nimeni nu poate da un raspuns cu atata vreme inainte.

Daca cineva imi spunea fix acum un an cum o sa fie 2007 pt minee nu il credeam, dar a fost un an extrem de nasol, cu multe necazuri, fara ferestre pentru nimic aproape. 2008 ramane de vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu poate da un raspuns cu atata vreme inainte.

Daca cineva imi spunea fix acum un an cum o sa fie 2007 pt minee nu il credeam, dar a fost un an extrem de nasol, cu multe necazuri, fara ferestre pentru nimic aproape. 2008 ramane de vazut

Zidule hai cu IJ_ul la Gibraltar.Te asigur ca-ti vor trece toate supararile. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeane taica,nu fi pesimist si nici prea critic.Sunt uni care au facut tara asta si in sensul acelor de ceasornic si invers.Cu MOBRA.Si daca vrei sa stii un tur cu pistonul pus invers(cine stie ,cunoaste).Tie nu tre sa-ti pese prea mult daca vine cineva cu tine sau nu ci tre sa fii pregatit pentru unu singur:TU.De so brodi sa mai vina ,cu atit mai bine,de nu si mai bine.In ce priveste alte interesuri citeste despre motociclisti de cursa lunga.In rest succes si La Multi Ani. :crack:

Nu am griji ca as pleca singur, stai linistit, cat despre motociclistii de cursa lunga, mai usor, am buget auster pe sezonul viitor, de aceea vreau sa merg cu MZ-ul ca o sa consume putin si o sa imi permit cu el plimbari mai lungi :rock: Cu CBR-ul probanil mai merg pana la toilet si inapoi!La multi ani si tie!PS Discut despre turul tarii de pe acum pt ca nu am ce face momentan si astfel imi trece timpul mai usor!La multi ani tuturor fratiorilor pe doua roti! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi-a venit asa o idee, sa fac ocolul tarii cu MZ-ul meu de 125, din 61, sa ascult cum canta greierii si cum creste iarba.Am sa fac treaba asta iar daca cineva mai este interesat sa iasa la interval.Am facut turul tarii cu CBR-ul si mare lucru nu am vazut, deh, viteza bat-o vina, deci; ceva tovarasi de drum?PSNumai cand ma gandesc la consum imi vine sa plec acum! Imi doresc ceva mai spartan, cazare la cort, dus la rau, mancat mere padurete, va tine?

:crack::D si mie imim plac plimbarile astea la nebunie. :crack:( dar acum sunt prea mic sa ies cu simsonul. poate peste catziva ani ....cine stie :crack::P bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:

Adica? Fii mai explicit, te rog :crack:

:crack: :crack: Cu care din cele 2 motoare ale mele crezi ca as avea sanse sa inchei turul Romaniei cu brio?Asta in cazul in care m-as implica si eu ! post-22318-1199483175_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: bai frate , dar frumoase mai sunt...stiu ca esu e es da etz e bengos rau.... sa te bucuri multi ani de ele.... :crack:

:crack: :crack: Merci de aprecieri ! dar astept raspuns la intrebare.... :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: Cu care din cele 2 motoare ale mele crezi ca as avea sanse sa inchei turul Romaniei cu brio?Asta in cazul in care m-as implica si eu ! post-22318-1199483175_thumb.jpg

MZ ETZ 251, supermotoreta, am avut 2 etz 251, as avea incredere sa plec si la capatul lumii pe un etz.Cat despre mz 175, parca, aceeasi chestie ca nu vreau sa m-a repet! Tu ai pus pozele sa te dai mare, nu?! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MZ ETZ 251, supermotoreta, am avut 2 etz 251, as avea incredere sa plec si la capatul lumii pe un etz.Cat despre mz 175, parca, aceeasi chestie ca nu vreau sa m-a repet! Tu ai pus pozele sa te dai mare, nu?! :crack: :crack:

:crack: :crack: Cu MZ nu putem sa ne dam mare, pt. ca alta-i moda in zilele noastre ! Chiar am vrut sa stiu parerea ta, pentru ca nu-i exclus sa particip si eu . :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa initiativa :lol: nu am ce spune ,, oricum daca am si eu timp desi cu asa ceva stau cam prost in ultimul timp,,, cu siguranta ma alatur si eu ! :bigstar: suna nu bine si F.F. bine din punctul meu de vedere ,, ne mai auzim oricum sa vedem cum evolueaza lucrurile :lol: pana atunci desi e zapada ,,,,asfalt uscat ,, si toate bune da la CJ :lol: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :P Merci de aprecieri ! dar astept raspuns la intrebare.... :D :D

 

 

cu ambele. sunt indestructibile.

am avut 'GAT DE LUP' si nu am avut niciodata probleme cu el. :lol:

 

--- Mesaj completat în 07 Jan 2008 15:23 -------------

:

Adica? Fii mai explicit, te rog :lol:

 

o sa pierzi mult timp cu organizarea(stabilirea traseului , tot ceea ce va trebuie pentru drum , etc. )

apropo , la intorsura buzaului era sa ne manance ursul iar in borsa am scapat de lupi asa ca mare atentie pe unde o sa pune-ti cortul si cate topoare si bate o sa aveti pe langa voi.sugerez petarde si plantoane.

dar oricate pericole vor exista sa nu faceti un pas inapoi, excursia trebe sa aiba loc. daca sunte-ti multi ma alatur si eu cu gasca. :D :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai am ETZ-ul pana in vara, ma bag si eu. sper sa imi pot lua concediu atunci cand va fi sa fie.

Hai (prima)varaaaaaaa!!!!

:bigstar: :P Si zici ca ai avea incredere in ETZ ? Pai atunci scoate-l de la vanzare si la drum ! Daca totu-i ok, ne intalnim la primavara pe MZ-uri, ce zici ? Apropo : sa ia legatura GHITA din CUGIR cu noi, e urgent ,te rog ! Iarna scurta ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, chiar cred ca ma tine ETZ-ul la drumul asta. dar caut ceva mai chopper si de asta il dau. ar fi grozav sa ne vedem mai multi. cred ca si lui ghita si altor "comunisti" de aici le-ar placea.

iti dau numarul lui ghita pe PM. nici eu nu ma intalnesc cu el zi de zi.

Editat de Kenno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...