Sari la conținut

Bmw Motorrad Days 2008


22iulian
 Share

Postări Recomandate

In intervalul 4-6 Iulie 2008,posesorii de BMW se intalnesc din nou la Garmisch-Partenkirchen.

 

Lansez acest topic fiind convins ca exista deja forumisti care au avut bucuria de a participa la editiile anterioare ale acestei intalniri.

 

http://www.garmisch-partenkirchen.de/porta...%2Fbikermeeting

 

Ar fi foarte interesant de aflat de la cunoscatori detalii despre acest eveniment sau despre orice experienta a voastra legata de planificare/pregatire/deplasare/cazare/petrecerea in sine// orice amanunt ce ar ajuta posibilii interesati de a participa acest an la BMW Motorrad Days 2008

 

Pentru campare (corturi )exista o zona free insa nu se pot face rezervari in avans.

Rezervari se pot face totusi in sistem "bed & Breakfast" de undeva pe la 35 euro/zi/pers ,pana la preturi de 75-90 de euro/zi/pers la hoteluri de 4*-5*.

 

Daca se pleaca grupat de undeva din Arad, ar fi pana la destinatie cca.1000 km

 

Cunoscatori, postati va rog !

Cei interesati de intalnirea de anul asta , postati va rog !

 

 

Salut,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Se discuta plecarea deja la BMW-mountain-days in perioada 22-25 mai. Am discutat in prealabil cu cativa bmw-isti despre plecarea la aceasta manifestare. Oricum detaliile sa discuta dupa sarbatori, insa sant curios si eu care sant diferentele dintre cele doua manifestari. Poate ma lamureste cineva.

Sa auzim de bine.

:crack: :crack: :crack:

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Se discuta plecarea deja la BMW-mountain-days in perioada 22-25 mai. Am discutat in prealabil cu cativa bmw-isti despre plecarea la aceasta manifestare. Oricum detaliile sa discuta dupa sarbatori, insa sant curios si eu care sant diferentele dintre cele doua manifestari. Poate ma lamureste cineva.

Sa auzim de bine.

:bigstar: :P :lol:

 

Diferenta intre cele 2 manifestari este :

-22-25 mai 2008 -BMW-mountain-days este organizat de catre BMW in colaborare cu un dealer BMW din Kaprun( Austria), o localitate in vecinatatea vestitei sosele dedicata motociclistilor, GroĂglocknerstrasse.

-04-06.07.2008- Garmisch-Partenkirchen, Germania, este intrunirea OFICIALA, de traditie a BMW-istilor, organizata de catre producator( BMW), cu tot ce poate fi mai bun pentru o astfel de manifestare organizata chiar de reprezentantii fabricii( concursuri, concerte, drive-teste, muzeu al motocicletelor BMW, etc , toate acestea organizate la superlativ). Voi fi acolo.

Editat de marele alb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta intre cele 2 manifestari este :

-22-25 mai 2008 -BMW-mountain-days este organizat de catre BMW in colaborare cu un dealer BMW din Kaprun( Austria), o localitate in vecinatatea vestitei sosele dedicata motociclistilor, GroĂglocknerstrasse.

-04-06.07.2008- Garmisch-Partenkirchen, Germania, este intrunirea OFICIALA, de traditie a BMW-istilor, organizata de catre producator( BMW), cu tot ce poate fi mai bun pentru o astfel de manifestare organizata chiar de reprezentantii fabricii( concursuri, concerte, drive-teste, muzeu al motocicletelor BMW, etc , toate acestea organizate la superlativ). Voi fi acolo.

 

Multumesc pentru detalii! Ar fi beton sa le prind pe amandoua, insa nu cred ca voi putea. :bigstar:

:P :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o carca de poze . am fost anul trecut , mi-a placut si m-am intors de-am facut tot ce am prins din trecatorile alpine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, lasati pozele de anu trecut, cum facem anul asta?

are cineva propuneri de cazare?

Uite 2 posibilitati pt cazare:

- ori cauti simplu pe www.booking.com si selectezi o distanta maxima la care vrei sa stai de Garmisch (gasesti mai ieftin intr-o localitate apropiata)

- ori pe site-ul statiunii: http://www.garmisch-partenkirchen.de/en/db...cc9b4d45f6.html

 

 

Stii si de evenimentul BMW de la Kaprun (Austria)? (22-25mai)

Deja suntem vreo 7 dornici (depasit faza de discutii).

http://www.bmw-mountain-days.at/Programm.6.0.html?&L=1

 

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... hai la Kaprun in mai... suntem deja 9... :rock: :friends:

 

(pt info, citeste mai sus) :P

 

 

cum nu am BMW o sa ma rezum doar la BMW motorrad...si sper sa fac si un drive test acolo ca aici la BM sa terminat benzina la motorul care ma interesa... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In intervalul 4-6 Iulie 2008,posesorii de BMW se intalnesc din nou la Garmisch-Partenkirchen.

 

Lansez acest topic fiind convins ca exista deja forumisti care au avut bucuria de a participa la editiile anterioare ale acestei intalniri.

 

http://www.garmisch-partenkirchen.de/porta...%2Fbikermeeting

 

Ar fi foarte interesant de aflat de la cunoscatori detalii despre acest eveniment sau despre orice experienta a voastra legata de planificare/pregatire/deplasare/cazare/petrecerea in sine// orice amanunt ce ar ajuta posibilii interesati de a participa acest an la BMW Motorrad Days 2008

 

Pentru campare (corturi )exista o zona free insa nu se pot face rezervari in avans.

Rezervari se pot face totusi in sistem "bed & Breakfast" de undeva pe la 35 euro/zi/pers ,pana la preturi de 75-90 de euro/zi/pers la hoteluri de 4*-5*.

 

Daca se pleaca grupat de undeva din Arad, ar fi pana la destinatie cca.1000 km

 

Cunoscatori, postati va rog !

Cei interesati de intalnirea de anul asta , postati va rog !

Salut,

 

salutare vom merge si va voi spune tot ce va intereseaza nr telefon 0722809989 Pompi

 

 

--- Mesaj completat în 26 Jan 2008 07:25 -------------

bun, lasati pozele de anu trecut, cum facem anul asta?

are cineva propuneri de cazare?

 

 

salutare la cort Pompi

post-10370-1201324897_thumb.jpg

post-10370-1201325119_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare vom merge si va voi spune tot ce va intereseaza nr telefon 0722809989 Pompi

<small>--- Mesaj completat în 26 Jan 2008 07:25 -------------</small><br/>

salutare la cort Pompi

Salve ! anul trecut mi-am luat cazare pe loc ,fara rezervare ,chiar de la punctul lor de cazare-am avut noroc .am stat in centru si a costat 80 euri/noapte . organizarea nemtilor e super si la cort pt cine adora varianta.

ma pasioneaza si kaprunul din mai .cine merge sigur ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve ! anul trecut mi-am luat cazare pe loc ,fara rezervare ,chiar de la punctul lor de cazare-am avut noroc .am stat in centru si a costat 80 euri/noapte . organizarea nemtilor e super si la cort pt cine adora varianta.

ma pasioneaza si kaprunul din mai .cine merge sigur ?

 

 

 

salutare om bun la multi ani 2008 si-om merge la garmich poate si -nalte parti la malmedy e primul meu drum te salut Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...