Sari la conținut

Hai La O Plimbare !


aronbmw
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acuma daca tot e topic de plimbari, si ca sa nu mai deschid unul separat, pun aici o intrebare...

Merge, sau are careva de gand sa mearga la intrunirea celor de la Moto Sapiens, la D-T. Severin? Detaliile sunt aici

Eu merg, dar as vrea sa stiu daca mai are careva din CJ ganduri din astea, poate mergem impreuna. Sunt vreo 380 km pana acolo...plus plimbarile ce vor urma pe clisura Dunarii,:04Biker: e misto pentru un week-end in zona respectiva. Deci daca aveti careva ganduri din astea pacatoase, anuntati-ma si pe mine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam sa merg ar fi ceva de vizitat dar mai vb totul depinde de $$$$

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Meses maine, careva?

Am chef de o plimbare pana acolo, deci daca mai sunt doritori, spuneti aici...

 

Dinspre Cluj/Oradea spre Meses puteti incerca varianta de la Seula( inainte de Huedin) inspre Jebucu-Sfaras-Almasu-Cuzaplac-Zimbor (E81) (este si pastravarie, posibilitati si de pescuiala cica)

De la Seula pana la intrarea in jud. Salaj (halta) nu este asfalt (3 km) dar se poate merge f. bine cu un chopper de exemplu, nici o sportiva nu te nenoroceste, nu sunt gropi deloc, ceva pietris si nisip (atentie la coborare) dar daca se merge la o viteza la care se admira peisajul (se vede tot Mesesul, dinspre Ciucea pana departe spre Jibou, toata Valea Almasului ...) nu vor fi probleme, dar apoi urmeaza 15 km de vis, este un drum proaspat facut, asfalt nou, numai viraje, este ingust ca in Germania dar este de vis, plus localitatile alea unguresti, iti vine sa te muti acolo ...

Apoi se intra pe varainta clasica Huedin-Zimbor-Zalau si pana la zapaceala (nu tot timpul) de pe european, este la fel de fain + Mesesul.

 

Se poate merge inapoi si pe varianta Zalau-Crasna-Ciucea, cu exceptia a 19 km si drumul ala este nou, tot virajat ...

Plus alte drumuri surpriza (chiar paralele cu cele nationale/cunoscute), noi noute pe vechi drumuri de tara banuiesc, din fonduri europene cica (ex. Poarta Slajului-Agrij) si care duc la dracu-n prasnic, dar nu e rau, sa tot fie de astea.

 

Mai urat, de fapt riscant este IMO pe E60, dar este o parere strict personala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine ma duc inspre Tg Mures - Toplita - Bicaz - Piatra Neamt - Bacau si intoarcerea e Duminica pe Onesti - Comanesti - Miercurea Ciuc - Odorhei - Sighisoara. Daca mai vrea careva sa vina, la ora 09:00 se invarte roata din OMV Calea Turzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine ma duc inspre Tg Mures - Toplita - Bicaz - Piatra Neamt - Bacau si intoarcerea e Duminica pe Onesti - Comanesti - Miercurea Ciuc - Odorhei - Sighisoara. Daca mai vrea careva sa vina, la ora 09:00 se invarte roata din OMV Calea Turzii.

Poti sa mergi Cluj-Reghin-Toplita, mi-a spus un prieten ca au facut drumul intre Reghin si Toplita, e ca-n palma, cu multe parcari pt pozat peisajul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi ma duc pana in Dealu Negru (un sat inainte de Belis mergand dinspre Huedin).

Am vreo 3-4 ore de lucru acolo, gen tuns iarba, mesterit ceva la mobra....

Care mai vrea sa-nvarta putin rotile e binevenit.

Se poate chiar si cu o prajeala daca este chef. Infrastructura o am toata. Lipseste materia prima ptr asta.

M-am hotarat pe loc si de aceea n-am postat mai din timp. La 10:30 voi fi sub pod in manastur.

Editat de CalinB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are chef maine, 3.06.2012, de o plimbarica pe Meses, dar nu e batut in cuie, poate sa vina la 12:00 in Petrom Baciu.

 

daca e vreme acceptabila, subscriu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are chef de km pe jos cu rucsacul in spate sa dam jos slanina de la burta si berile dupa 2 intruniri,la 10.00 la autogara (dupa podul de la gara) plimbare la cules de capuse in lomb. Ap foto si haine de camuflaj trebe . si o punga pt capuse ,le vindem la realitatea tv,pro tv,citi news cluj ,etc...facem un leu cinstit! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vreme acceptabila, subscriu!

 

cateva poze de la iesirea de duminica..

 

post-19542-0-05076000-1338900287_thumb.jpg post-19542-0-04577000-1338900296_thumb.jpg

 

post-19542-0-45461700-1338900308_thumb.jpg post-19542-0-18212900-1338900317_thumb.jpg

Editat de szocspeti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut plimbare azi cu moto, ne-a dat noua vremea plimbare. n-am mai trecut prin asa ceva veci :crack:

 

Potop? :laugh:

Eu am prins sambata seara din Juc si pana langa aeroport o torentiala de abia se mai vedea in fata si grindina(pisca bine si prin echipament). Culmea era ca de la Piata Marasti inspre centru nici nu picurase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Nu se anunta nici o slanina fripta ? un capat de mic? stiu eu ceva asfalt sub roti ?( in acest sfarsit de saptamana ma refer) ......eu intreb in speranta ca voi mai invata sa ma mai dau cit de cit pe mobra ... sa fie cu iertare daca lezez pe careva ..dar eu doar invat incontinuare ....si daca va decideti sa iesiti la o slanina prajita sau un capat de mic ....ori ceva asfalt sub roti ...poate dati un semn ..si mai luati unu cu voi ... 

Editat de augustin31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va invit weekendul urmator ( 29.06 - 01.06) prin Bucovina la o plimbare :) si daca tot sunteti in zona si bateti atatia km va invit si la motorfest North Gang Riders , detalii pe :http://motorclubsuceava.ro/evenimente/north-gang-riders-motorfest-2012

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...