Sari la conținut

Hai La O Plimbare !


aronbmw
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iaca traseul de mai jos l-am facut eu azi, asa de dezmortit oasele pe ploaie. Asfalt bun, zona faina, curbe destule. II drept ca e spre fumatu traseu zalauan, dar macar la dus e o ruta mai putin batuta.

Poate inspira pe cineva in lipsa de inspiratie proprie :friends:

 

http://g.co/maps/x8zxa

 

Ar fi o treaba IMHO sa puna lumea cat mai multe trasee "de wekend". Eu de multe ori ma confrunt cu lipsa de inspiratie, in juru clujului am ametit-o destul de mult, dar poate sare iepurele de la altu mai umblat. Ar fi bun oare un topic cu "Trasee de wekend " ? Un link pe gmaps cu traseu, o descriere succinta stare drum, alea alea ?

 

 

il stiu asta,drumul e ok,insa dupa cum ma uit pe prognozele meteo se anunta ploaie,astfel ca trebuie un traseu mai scurt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca traseul de mai jos l-am facut eu azi, asa de dezmortit oasele pe ploaie. Asfalt bun, zona faina, curbe destule. II drept ca e spre fumatu traseu zalauan, dar macar la dus e o ruta mai putin batuta.

Poate inspira pe cineva in lipsa de inspiratie proprie :friends:

 

http://g.co/maps/x8zxa

 

Ar fi o treaba IMHO sa puna lumea cat mai multe trasee "de wekend". Eu de multe ori ma confrunt cu lipsa de inspiratie, in juru clujului am ametit-o destul de mult, dar poate sare iepurele de la altu mai umblat. Ar fi bun oare un topic cu "Trasee de wekend " ? Un link pe gmaps cu traseu, o descriere succinta stare drum, alea alea ?

Vad ca nimeni nu vine cu alta propunere, asa incat eu sunt deacord. Ora 11 sub pod? Prajim sau mancam la ceva popas?

De plouat cica spre dupamasa vor fi ceva dusuri :), deci nu-i stres

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nimeni nu vine cu alta propunere, asa incat eu sunt deacord. Ora 11 sub pod? Prajim sau mancam la ceva popas?

De plouat cica spre dupamasa vor fi ceva dusuri :), deci nu-i stres

Es as praji ceva, deci iau gratarul. Cred ca vin si eu cu Bucea. Daca tot e primita toata lumea. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nimeni nu vine cu alta propunere, asa incat eu sunt deacord. Ora 11 sub pod? Prajim sau mancam la ceva popas?

De plouat cica spre dupamasa vor fi ceva dusuri :), deci nu-i stres

O alta propunere de traseu de "wekend", eu cel putin la cetatea de balta nu tin minte sa fi ajuns. Daca se alineaza planetele si ies si maine asta o sa fac eu. Drive, papa pit stop la conacu secuiesc, drive, arive at home.

 

http://g.co/maps/cn76y

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru urmatorul weekend prelungit cu 1 Mai (28 Aprilie - 1 Mai) ma bate gandul sa dau o tura prin Slovacia. Inca nu stiu detalii, inca ma documentez in ceea ce priveste traseul (ar fi cam 1300 km dus intors) si cazarea. Ar mai fi cineva interesat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plm, numa certuri de cacao... intre folositori de 2 rotzi... sa nu-tzi iei lumea-n cap? 'mniezo! ca bani, ca copii, ca familie, ca altele... CE CONTEAZA? nu s-a putut... spirit liber... parca asta insemna... se cam pierde intelesul... ajungem in discutii de copii de 14 ani... in stilul asta comunitatea moto se duce pe p... apa sambetei...

 

in alta ordine de idei, maine la 11 ne intalnim sub pod la manastur... care pot... care nu, e doar 22 aprilie, timp este... asha ca zorane nu le mai face zile fripte... vor veni cand pot... eu am concediu, asa ca-s liber acum... poate saptamana viitoare nu mai pot... naiba stie... nu's io foarte copt in ale motociclismului, dar cred ca inseamna mai mult pentru mine decat un forum in care ne balacarim unii pe altii... da noah, io's incepator, cine sa asculte de mine...

 

azi la 11...

 

numa bine & doamne-agiuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a inventat echipamentul de ploaie :grinbandit:

 

 

adevarat,insa eu nu il am si mai este o vorba,ca daca vine o ploaie buna,poti sa ai ce echipament vrei tu ca nu tine niciunul.amu o fi adevarat....o fi fals

 

Dau de ce sa nu dau, doar sa ai grija de el......., in acest caz hai la mine la 11 fara 15 minute. In manastur la mine acasa.

 

 

la fara un sfert is la tine! :cheers:

 

Pentru urmatorul weekend prelungit cu 1 Mai (28 Aprilie - 1 Mai) ma bate gandul sa dau o tura prin Slovacia. Inca nu stiu detalii, inca ma documentez in ceea ce priveste traseul (ar fi cam 1300 km dus intors) si cazarea. Ar mai fi cineva interesat?

 

 

da,insa nu se stie daca se da liber si luni

 

Iti tinem un loc in primul rand :)

 

 

vi si tu dane?

 

Es as praji ceva, deci iau gratarul. Cred ca vin si eu cu Bucea. Daca tot e primita toata lumea. :P

 

 

asa asa,ia grataru,ca am si eu o bucata de carnat sa prajesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu, daca ma primiti cu voi. :cheers:

Cum am spus ori cine e bine venit, si nico o masina doua nu strica in urma noastra macar ne blindeaza si nu intra vreun vitezoman in noi din spate....

 

Domnu Galen va asteptam si pe dvs.

 

Domnu Yzu. Putem ingropa Sacurea de razboi daca promiti ca te comporti.

Faza cu rasismul mi sa intors si mie de multe ori prin cap!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Domnu Cimponeiru. PARCA PARCA AM REINVIAT MOTOCICLISMUL ASA DIN COMA!!! nu vi se pare?

 

Domnu SILVU. Va rugam sa veniti cu atajul si mitlaliera montata poate vreun organ ne intreaba de Rovinete cum mi sa mai intamplat odata cand eram cu motorul

 

La 11 sub pot la 11.15 se cara lumea. As propune un drum pana la piatra craiului cand santem pe serpentine ne hotaram popas sau fript ceva afara. Pana acolo avem o varietate de drum. Panta , coborari, curbe ac de par si si drepturi lungi unde speedisti mai pot face o demonstratie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As propune un drum pana la piatra craiului cand santem pe serpentine ne hotaram popas sau fript ceva afara. Pana acolo avem o varietate de drum. Panta , coborari, curbe ac de par si si drepturi lungi unde speedisti mai pot face o demonstratie...

In zona cu serpentine e plin de denivelari, petece puse aiurea, in nici un caz nu se poate merge sportiv, decat cu riscuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu are drept sa faca program nimanui si la fel de adevarat este ca fiecare are dreptul sa adere la ce program si gasca simte ca i se potriveste. Fara jigniri care nu fac decit sa otraveasca relatiile intre oameni. Eu am fost sint si voi fi mereu de parerea ca RESPECTUL e liantul care trebuie sa ne uneasca. Stiu ca sint birfe, stiu ca unii se comporta neadecvat si lumea ii evita apoi. Asta e viata, opereaza in timp selectii.

 

Dincolo de grupul meu enduro touring am fost intotdeuna adeptul macar a citorva drumuri comune pe an si am initiat si voi mai initia sper si altele, sanatos sa fiu. Anul asta am propus si facut deja 2 iesiri de genul asta cu variante pentru orice motor. Ne-am adunat asa cum a fost posibil mai multi sau mai putini. Altii au venit separat pe traseele propuse de mine si altii le-au facut in grupul lor de prieteni. Nu-mi amintesc sa fi reprosat ceva nimanui inclusiv celor care nu au participat de loc.

 

Cu Zoran am umblat mult si a fost mereu un bun tovaras de drum. Are ca orice om citeva probleme de corectat. Uneori are dreptate, alte ori jigneste la intimplare si fara discernamint. Probabil ca este absorbit prea mult de munca in detrimentul cititului, cine vrea sa-l inteleaga bine cine nu, macar sa nu se laude ca ii e superior.Cine are material evolueaza chiar daca mai face greseli. O sa vada in timp ca intr-o lume mai spalata nu banii sau motorul au primul cuivint ci calitatea umana.

 

Ideea lui de plimbare comuna de astazi e buna, am intilnit azi pe la 13 un grup mare de motoare care urcau in Faget spre Salicea. E ok ca pe linga drumuri de grup tematic sa postam pe local Cluj drumurile la care poate participa toata lumea. Asfalt uscat tuturor! :cheers:

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mon Ami GALEN>

 

stii bine ca sant un bun tovaras de drum si am fost mereu cu toti care erau in acelasi drum cu mine, nu cred ca are cineva de reprosat ca LA VRE UN DRUM COMUN cap-coada nu am fost ok. Repet sant frate sora cumatru var sogor cu ori cine la dum care are acelasi drum cu mine, si care se comporta onest si civilizat. Acum sa vb ori cine care nu a cosntatat acest lucru la mine in drumurile comune. INSA:

 

Eu acum cativa ani am fost expulzat tacit dintrun grup moto in care nu am jignit pe nimeni si doar ca serviciul meu era pana la 9 seara nu puteam ajunge la sedintele moto, in care se discuta unde iesim weekendul urmator. Acum ma prezint aproape la fiecare sednta moto 90% mereu discutam sarea cu marea si invers si tot nu erau iesiri.

 

Spunemi te rog daca ai remarcat vreodata ca nu am vrut binele si inchegarea comunitatii moto, Cand eram in pistoale si cutite cu SETH nu de aia eram ca nu il suportam expres pe unul sau altul ci din cauza ca erau izolati tratau pe altii ca si cum i-am infecta cu ceva. A trecut si aia acum cu ori care cand ne vedem ne salutam politicos. Si daca cu ei nu eram in razboi atunci cu nimeni!!! Acum ce vreau defapt si in fond sa ne dam intrun nr remarcabil si cat mai mult. THATS THE NAME OF THE GAME.... Nu am nimic nici cu SILVIU nici cu ANDY nici cu JUDAS nici cu SOS nici cu cei 2 baieti noi nici cu ALIN3400 cu nici unu. (exceptie YZU pana invata sa se comporte, dar si cu el am dato la uitare) si nici cu HARLEYTI. Vreau doar sa fac cumva sa revolutionez motociclismul local destramarea care se dezvolta zilnic sa o incheg la loc, ceeace este greu si si mai greu daca lumea e mereu pe mine.

Apoi ma iau oameni ca ZORAN CU ROCHETUL da mai frate fiecare cu ce isi asterne, mi-ai dat imprumut sa cumpar motorul ala, te-am pagubit cu ceva de am putut sa imi iau motorul ala, NU apoi atunci ce te f...te grija. UITE POATE SANT BOLNAV si mai am de trait 2-3 anisi in anii astia savurez viata cat pot mai bine....si ce daca....

 

In concluzie. Multi ma caracterizeaza fiind cel mai jeg motorist de pe forum, dar in final dupa ce venim acasa de la un drum comun , IO ITI GARANTEZ CA NICI UNUL NU ARE DE SPUS NEGATIVE DESPR MINE......

 

ASA ca ia mai dati jos sheaua de calaria de pe spatele meu si mai calaritiva motoarele in timp ce imi purtati de grija aici pe forum...

 

Ia zi Galen Cand iesim la un drum cand vrei ? cand poti? sau daca nu mai vrei sa te dai cu mine spune in fata nu e problema....

 

PS si inca un aspect ca sa vedeti cum sant oamenii!

 

Il invit prieteneste pe SILVIU cu mitraliera la drum , si apoi imi sare la grumaz....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma o fost o iesire faina chiar daca li-am stricat la uni planurile de drum si am schimbat traseul (DEALU HUDA LUI PAPARA)pana la urma.......MIE chiar mi-o placut TURA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mon Ami GALEN>

 

stii bine ca sant un bun tovaras de drum si am fost mereu cu toti care erau in acelasi drum cu mine, nu cred ca are cineva de reprosat ca LA VRE UN DRUM COMUN cap-coada nu am fost ok. Repet sant frate sora cumatru var sogor cu ori cine la dum care are acelasi drum cu mine, si care se comporta onest si civilizat. Acum sa vb ori cine care nu a cosntatat acest lucru la mine in drumurile comune. INSA:

 

Eu acum cativa ani am fost expulzat tacit dintrun grup moto in care nu am jignit pe nimeni si doar ca serviciul meu era pana la 9 seara nu puteam ajunge la sedintele moto, in care se discuta unde iesim weekendul urmator. Acum ma prezint aproape la fiecare sednta moto 90% mereu discutam sarea cu marea si invers si tot nu erau iesiri.

 

Spunemi te rog daca ai remarcat vreodata ca nu am vrut binele si inchegarea comunitatii moto, Cand eram in pistoale si cutite cu SETH nu de aia eram ca nu il suportam expres pe unul sau altul ci din cauza ca erau izolati tratau pe altii ca si cum i-am infecta cu ceva. A trecut si aia acum cu ori care cand ne vedem ne salutam politicos. Si daca cu ei nu eram in razboi atunci cu nimeni!!! Acum ce vreau defapt si in fond sa ne dam intrun nr remarcabil si cat mai mult. THATS THE NAME OF THE GAME.... Nu am nimic nici cu SILVIU nici cu ANDY nici cu JUDAS nici cu SOS nici cu cei 2 baieti noi nici cu ALIN3400 cu nici unu. (exceptie YZU pana invata sa se comporte, dar si cu el am dato la uitare) si nici cu HARLEYTI. Vreau doar sa fac cumva sa revolutionez motociclismul local destramarea care se dezvolta zilnic sa o incheg la loc, ceeace este greu si si mai greu daca lumea e mereu pe mine.

Apoi ma iau oameni ca ZORAN CU ROCHETUL da mai frate fiecare cu ce isi asterne, mi-ai dat imprumut sa cumpar motorul ala, te-am pagubit cu ceva de am putut sa imi iau motorul ala, NU apoi atunci ce te f...te grija. UITE POATE SANT BOLNAV si mai am de trait 2-3 anisi in anii astia savurez viata cat pot mai bine....si ce daca....

 

In concluzie. Multi ma caracterizeaza fiind cel mai jeg motorist de pe forum, dar in final dupa ce venim acasa de la un drum comun , IO ITI GARANTEZ CA NICI UNUL NU ARE DE SPUS NEGATIVE DESPR MINE......

 

ASA ca ia mai dati jos sheaua de calaria de pe spatele meu si mai calaritiva motoarele in timp ce imi purtati de grija aici pe forum...

 

Ia zi Galen Cand iesim la un drum cand vrei ? cand poti? sau daca nu mai vrei sa te dai cu mine spune in fata nu e problema....

 

PS si inca un aspect ca sa vedeti cum sant oamenii!

 

Il invit prieteneste pe SILVIU cu mitraliera la drum , si apoi imi sare la grumaz....

 

Mon ami Zoran,

 

Nimeni nu a obiectat in privinta bunelor tale intentii :) . Doar la modul de expunere trebuie sa mai lucrezi ca sa nu jignesti oameni care daca ies rar sau des E STRICT TREABA LOR, fara legatura cu potenta.

 

Uite, daca ai facut topic ai avut companie. Te-am chemat la toate iesirile noastre care nu erau chiar pe bolovani.Iar la Boghis te-am invitat si pe tine si pe chopperisti ca era drum bun pentru ei.

 

Silviu ti-a sarit in git pentru ca pe buna dreptate s-a SIMTIT JIGNIT. Am sa-ti explic cind ne vedem de ce.

 

Eu am umblat cu tine si o sa mai umblu in masura in care nu faci aici pe "oaia neagra" si vorbesti asa cum te-am sfatuit mereu, adica cu respect, macar pentru cei care te respecta. Personal am apreciat faptul ca ai judecat de multe ori drept si dintr-o bucata, chiar daca bucata aia mai trebuie prelucrata. :) Stii foarte bine ca pe mine nu ma impresioneaza banii si "materialul de concurs" al nimanui, in schimb pun pret pe respect si pe cuvintul dat.

 

In fine, ieseam si azi daca nu aveam alt program facut dinainte. A fost o zi buna pentru motociclism.

Mai citeste o data ATENT ce-am scris mai sus in amele posturi ca sa nu trebuiasca sa ITI EXPLIC pe 10 pagini :D

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...