Sari la conținut

Rip...peste Rip...peste Rip...


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Acest topic isi are rostul lui, sa ne hotaram daca ar fi necesara infiintarea unui subtopic de " Condoleante " care sa nu se intercaleze cu injurii si dicutii contradictorii despre cel RIP-uit ci sa scoata la iveala motivele accidentului , a cui este culpa si invatamintele . Se pare ca nici topicul asta nu l-ati citit cap-coada, ce sa mai zic de cele cu 40 de pagini de RIPuri in caz de accident.

Editat de motorangel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest topic isi are rostul lui, sa ne hotaram daca ar fi necesara infiintarea unui subtopic de " Condoleante " care sa nu se intercaleze cu injurii si dicutii contradictorii despre cel RIP-uit ci sa scoata la iveala motivele accidentului , a cui este culpa si invatamintele . Se pare ca nici topicul asta nu l-ati citit cap-coada, ce sa mai zic de cele cu 40 de pagini de RIPuri in caz de accident.

 

 

Cat de bine spus. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP... :)

 

...fratee..ce bine ma simt...este primul meu RIP...si primul trandafir... :P

 

...in general ma abtin sa postez la accidente...pur si simplu nu-mi place...si desi e prima sectiune pe care o deschid cand deschid forumul...am postat aici de 2 ori in toata viata forumistica...cred...ori ajut cu ceva,ori stau naiba in banca mea...

 

...si da...ar trebui dublat orice topic de accident,automat,intr-o sectiune de condoleante...de fapt triplat..pt a cerne si idioteniile aferente...si cine nu respecta regula...direct warn!!

 

Bafta...eu ma duc la plimbare,ca-i frumos afara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Intr-adevar RIP e noul cuvant cool...noul cuvant la moda , noua "cool-oshenie"...parca si aud pustanii/pustoaicele : draga, a murit un motociclist ...hai sa-i dam fata si noi RIP...nu stim ce s-a intamplat, cum, dar dam RIP. "Nu se face" sa nu dai RIP. Parca si vad gastile de motoristi de pe Magheru de la McDonald facand pe desteptii - frate, ai dat RIP aseara ? Da fratie, am dat, saracu' Piticoantza Fara Frica...cum mai mergea el pe o roata in slapi pe Magheru...Meserias baiat, bun motorist.

(Ptr ne-bucuresteni, la Mc-ul de pe Magheru se aduna in general motoristii "fitzari" si "impresari": nu stiu sa conduca cine stie ce, dar au aur pe ei, chestii sclipitoare, stiu sa tureze motoarele, se umfla-n pene, agata gasculitele din preajma la o plimbarica fara casca, se iau la "intrecere" in gasca - cad ca mustele de obicei, ca nu stiu sa mearga in grup -gasiti aventuri despre mascaricii astia daca dati o cautare dupa Magheru la Accidente) .

Intereseaza pe mult prea putini ce s-a intamplat, daca motoristul a fost de vina ...hai sa dam cu totii RIP, in loc sa invatam dracului ceva din ce s-a intamplat.

Cat de (cuvant urat), superficial sau ipocrit poti fi sa dai RIP - un soi modern de "respecte eterne"- unui idiot care se face muci si el si pasagerul la 200+ in oras ? Sau unuia care abia si-a luat carnet si sare cu Hayabusa in decor la Cheia ? Sau unuia care se face muci ca gonea cu viteza si "n-a vazut un semn de circulatie si a intrat in el"- adica vezi doamne, tu dai in goarna chiar daca nu vezi ce e pe jos, dai frate gaz, ce-o fi o fi..-

Cum poti pretinde ca respecti asa ceva ? Sau sa iti para rau de asa ceva ?... Mi-e mila si mi-e sila in acelasi timp de superficialitatea asta ...imi aduce aminte de babele de pe marginea drumului, de la tara cand trece un mort -"cine e mama ? cutarel ? a murit tanar saracu', dumnezeu sa il ierte" . Acelasi dicurs cu mici variatiuni, fie ca e vorba de cel mai bun om din sat, de betivul satului care teroriza pe toata lumea, de un copilas nevinovat sau de violatorul si sugrumatorul de babe impuscat de politie...Cam asa e si pe aici.

RIP, RIP, RIP , f..u.c..k..in..g RIP si iar RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

R.I.P.

 

 

 

AM DAT SI EU NU DE ALTA DAR ..... CICA SUNT LA MODA CAZATURILE

IAR EU NU PREA AM TIMP DE R.I.P.-uri

 

:cheers: :D :D :cheers:

 

bun topicul insa tre mutat :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa-i dati cu RIP pe forum, mai degraba mergeti o data la 3 luni sa donati sange.

Poate intr-o buna zi o sa aveti nevoie si voi de o transfuzie, indiferent daca sunteti motociclist sau nu, daca ati avut un accident sau v-ati taiat venele.

Respect ptr. prietenii lui Amimagz, care au mai avut si puterea sa posteze pe forum dupa ce au fost si la munca si la el la spital, si la donat si sange ptr. el, si au facut tot ce le-a stat lor in putintza ca el sa treaca mai repede peste urmarile accidentului pe care l-a avut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...