Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, am un zzr 600 din 1993 si nu gasesc vopsea pentru el. Am incercat pe Grivitei la Policolor si nu semana nimic din cataloagele lor, pe Avram Iancu am mai mers la 2 magazine cu vopsele de masini cautand ceva pe-aproape si nu am gasit. Am mai cautat dupa cod de culoare pe net si gasesc doar poze, nu un cod. Mi s-a spus sa ma uit sub sa - am numai un ghid de siguranta acolo, nu sunt coduri de culoare.

 

Vreo recomandare unde as putea sa gasesc asa ceva?

 

PS asta e motocicileta, caut culorile originale Kawa http://www.albatrosmt.narod.ru/temi/oboi/K...ZZR600-1993.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers pe LUnga, colt cu De mijlloc. acolo am ales din miile de mostre de culoare ceva care sa fie cat mai aproape de culoarea la ZZR-ul meu. Am vopsit oglinzile si manerul spate, au iesit perfect, nu se sesizeaza nici o diferenta. Pentru fiecare culoare au cateva zeci de mostre, sigur gasesti ceva pe culorile tale. Doar ca trebuie sa mergi cu moto sau cu o oglinda, maner, etc...

 

PS: de ce vrei sa fie iacelasi cod? vopsesti doar o parte? Oricum si daca gasesti codul, nu va fi in veci macar asemanator. In primul rand ca vopseaua pe moto are (probabil) 15 ani si faptul ca in acesti 15 ani tehnologiile de producere a vopselei au evoluat. Am avut mari probleme cu 2 .. vopsite cu acelasi cod de vopsea care difereau enorm. Problema a aparut ca unii producatori au trecut la vopseluri "un pic mai " ecologice, etc...si de aici diferente f mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Romservice pe 13 decembrie 32 ai incercat?

Da, si nu seamana din pacate.

 

Skywalker, m-ai linistit, nu mai caut codul, o sa merg la ochi. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

noul model de certificat de inmatriculare de tip "UE" se da fara plastic protector. Unde gasesc plastic pt el, stiti?

 

Am fost foarte dezumflat cand l-am primit, fiindca initial am primit o dovada temporara pe 15 zile si la ghiseu mi-au spus ca voi primi modelul european, speram la un card plastifiat, ca na, pe noi ne mai ploua.

Si am primit talonu asta de pensionari, care arata exact ca ala vechi, din hartie, dar e cu 1.5cm mai lung, asa ca nici in portofel nu mai incape. Alt portofel - doar e criza, trebuie stimulat consumul.

 

Dati un hint.

 

tnx

 

 

Ai o sanie de la mine.

 

Cine ma poate ajuta in weekendul 19-21 dec cu niste sanii i-as ramane pofund dator...

Promit ca voi avea grija de ele!

 

LE: ce aberatie de forum, ca doar am comentat un post diferi :laugh:

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta in weekendul 19-21 dec cu niste sanii i-as ramane pofund dator...

Promit ca voi avea grija de ele!

sani...adica tzatze !!!????? :laugh: nu'ti ajung doua?...Ioana stie ce cauti??????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta in weekendul 19-21 dec cu niste sanii i-as ramane pofund dator...

Promit ca voi avea grija de ele!

 

 

Aceleasi 2 de anu trecut le pun si eu la bataie... :P astea deja au experienta in spatele masinii :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?showtopic=292534

 

Eu voi fi acolo, la licitatie... voi duce si cateva donatii personale, precum si de la prieteni (motociclisti si nemotociclisti).

Daca mai e cineva interesat fie pt donarea unor obiecte in vederea licitatiei, fie sa vina la Cluj... PM, mess sau tel la mine!

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e un conector pentru alimentarea suplimentara a unei placi video noi, nu? Nu ti-a venit cu placa? Incearca la firmele de PCuri mai mari care au si service, s-ar putea sa gasesti (gen depositu de calculatoare, shortcut comp, 2net, flamingo). Yo o sa vb cu un prieten sa vad daca iti gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...