Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

Furca nu se poate repara/indrepta. Vezi exact ce parturi trebuie inlocuite si apucate de cautat pe net la dezmembrari pe afara. Sansele sunt slabe pentru ca majoritatea motoarelor date la dezmembrari au daune pe fata, dar merita incercat.

In plus poti sa te apuci sa sapi sa vezi ce modele de furca se potrivesc pe motorul tau. De multe ori poti sa "grefezi" o fata de motocicleta de pe alt model fara probleme majore. Asigura-te ca nu ai probleme la cadru: fisuri, etc.

 

Spor la cautat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

gasesc pe undeva prin brasov placute de frana pentru intruderu' meu? sau trebuie sa comand de pe louis?

 

pentru:

 

manete ambreiaj/frana

placute frana

filtre ulei

ulei motorex si motul

ghidoane de cioaper la comanda si enduro pe stoc

plastice de KTM

mansoane personalizate

lanturi, cabluri, lacate si blocaje disc

filtre aer pe stoc

slidere

semnalizari

tankbag-uri

 

majoritatea produselor sunt pe stoc

 

Str. Mihai Viteazu nr 79

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca se mai intampla si necazuri, accidente cu urmari mai putin faste, va propun sa aruncati un ochi AICI si cine doreste poate sa faca si pasul urmator...

 

ps1 : ca inima sa bata e nevoie de sange

 

ps2 : nu-i initiativa mea

Editat de dhamzea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Dupa ce un "mester" - care facea urat de fiecare data cand i se muta posturile cu minunatele sale servicii - m-a lasat cu mobra -n drum, am asteptat vre -o doua saptamani astept ca alt mester sa-si termine treburile. Ca sa nu o mai lungesc, am nevoie de un electrician moto bun, care sa aibe timp de motorul meu ACUM si sa nu ma arda cu tarife nesimtite ca la service-uri. Daca stiti pe cineva, va rog lasati-mi un nr de tel.

 

multam

 

Stie cineva unde se bobineaza alternatoare de motocicleta? sau macar unde se rebobineaza orice fel de motor sau de bobina... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca postez aici,dar nu stiu unde as putea posta.Domnul Flr ,am 15 ani ,implinesc 16 in martie si as vrea sa fac si eu scoala cu Dvs. Am auzit ca as putea incepe scoala cu,cateva luni inainte?..Dvs faceti si a1?Va rog raspundeti-mi si mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca postez aici,dar nu stiu unde as putea posta.Domnul Flr ,am 15 ani ,implinesc 16 in martie si as vrea sa fac si eu scoala cu Dvs. Am auzit ca as putea incepe scoala cu,cateva luni inainte?..Dvs faceti si a1?Va rog raspundeti-mi si mie.

de ce nu ii dai un pm... sau suna-l?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

imi spuneti si mie cateva service-uri moto la care pot apela pentru repararea unei yamaha fzr pe RCA ? Ca cel de la asigurari mi-a dat un (cuvant urat) de foaie de reparatii si cica eu trebuie sa ma interesez ce cum si unde... mersi :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi spuneti si mie cateva service-uri moto la care pot apela pentru repararea unei yamaha fzr pe RCA ? Ca cel de la asigurari mi-a dat un (cuvant urat) de foaie de reparatii si cica eu trebuie sa ma interesez ce cum si unde... mersi :disappointed:

 

Incearca la Moto pe Iuliu Maniu, langa statia de la scoala 5 ca ei vand yamaha in Bv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai ei aduc de la Yamaha....mai sunt magazine in Brasov de profil care pot aduce piese originale pt tipul asta de motocicleta........( Karmina de la Mymoto,Csaba de la Motobolt, Dan de la Kronbike) important este sa mergi la cat mai multe firme ,sa vezi cat mai multe preturi si termene de livrare ...chiar daca totul se face pe asigurare.

HAI SALUT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...

Care stiti un centru de echitatie (in afara de cel din Poiana), unde as putea sa calaresc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am mai auzit si eu... la Rasnov, la Sf. Gheorghe... dar eu vreau sa stiu exact pt ca as vrea sa merg in week-end-ul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Salsa . Insomnia ,Scotch club......

 

Vreau cai adevarati ma... cu 4 picioare... pe care sa pun saua si sa calaresc... nu iepele din Salsa, Insomnia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...

Care stiti un centru de echitatie (in afara de cel din Poiana), unde as putea sa calaresc?

Cel de la rasnov: http://www.pecailarasnov.ro/

Nu am fost foarte multumit de "programul" pe care m-au pus sa-l urmez. Am mers la pas cu un baiat care tinea calul de capastru. In alte locuri am mers singur, inclusiv trap si galop, intr-un grup ce avea un insotitor tot calare. Baiatul care imi tinea calul spunea ca la ei asa e regula, ca au multi turisti si le e frica sa-i lase singuri.

Editat de raulsv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...