Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce bine ar fi daca as putea sa si probez ceva...

am vazut la kronau ca au politica de retur, cred ca le comand pe amandoua si trimit inapoi una.

intre timp, ca sa fiu in dilema in continuare, am mai gasit si Nolan N102

 

daca timiti inapoi platesti transportul. Eu am trimis un costum de ploaie inapoi, si mi-ai trimis o marime mai mica. Totul ok, dar Cargus pe mine cand am trimis m-au taxat cu 34 de lei (parca) si cand au trimis ei m-a costat veo 21... nu inteleg cae e faza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa-mi "blochez" 500 RON pentru 2 saptamani si sunt dispus sa pierd 50 RON pentru transport, important ar fi sa-i pot recupera. am trimis mail de lamurire la kronau, astept sa vad ce zic.

teoretic, fiind cumparatura "la distanta" ar trebui sa-mi dea banii inapoi in 10 zile, iar eu sa suport cheltuielile de retur.

 

intre timp am observat ca nu e flip-up cabergul si flip-up de la caberg este mult peste buget, asa ca raman restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu o oglinda rotunda pe tija cu filet de 8, noua...

daca te interesaza da un PM - pot sa ti-o dau joi sau vineri in zona garii

 

PS cealalta am facut-o cadou dar nu o foloseste, intreb daca mai trebuie si poate ti le dau pe ambele...

 

Daca vrei oglinzi fara pretentii la pret foarte bun, gasesti la talciocul de la Bartolomeu - sunt cam 40-50 lei setul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cumva, cineva o oglinda pe filet de 8 -care strange praful degeaba pe acasa? :) ca mie mi-au furat ambele oglinzi de pe scuter. As fi profund recunoscator.

:D :P :P io nu inteleg de ce nu se baga direct sa iti fure furtunul de la frana sau macar ceva suruburi de la roti...

 

as vedea negru in fata ochilor daca as prinde pe cineva manarind la mobra mea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :P :P io nu inteleg de ce nu se baga direct sa iti fure furtunul de la frana sau macar ceva suruburi de la roti...

 

as vedea negru in fata ochilor daca as prinde pe cineva manarind la mobra mea ;)

 

 

 

Levi, gresesti, nu trebuie sa vezi negru, trebuie sa il inviti cu calm la o intalnire moto, si odata ajuns cu bestia acolo sa strigi "hot de motoare!" restul e de la sine...

va intelege de "vorba buna" ca nu e frumos ce face... :)

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Levi, gresesti, nu trebuie sa vezi negru, trebuie sa il inviti cu calm la o intalnire moto, si odata ajuns cu bestia acolo sa strigi "hot de motoare!" restul e de la sine...

va intelege de "vorba buna" ca nu e frumos ce face... ;)

 

Care bucata din el? aia de pe gard, de pe stalp sau de sub tir?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.am si eu nevoie de un arc 9-10cm lungime si vreo 5-6 mm diametru ,si sa fie foarte tare ,cine ma poate ajuta?macar un magazin care comercializeaza asa ceva in Brasov

Mesaj completat

salut.am si eu nevoie de un arc 9-10cm lungime si vreo 5-6 mm diametru ,si sa fie foarte tare ,cine ma poate ajuta?macar un magazin care comercializeaza asa ceva in Brasov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la Suzuki TU250X care era foarte asemanatoare cu Marauderul tau de 250, aveam un abtibild pe protectia de lant unde rau trecute presiunile recomandate

 

Uite ce scrie in manualaul de Suzuki TU250X:

 

am gasit si eu in sfarsit tabelul ala. dar am pus arcurile la 5 si s-a comportat mult mai ok decat la 3 cum erau initial, la presiuni n-am umblat ca nu aveam datele...dar a fost si acolo decent. Mersi din nou pt indrumari, chiar mi-au fost utile ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutoooorrrrrrrr......

 

Cine ma poate ajuta cu scosul unui surub cu cap de imbus de 5 (fecundat, f00t00t...). Surubul e bagat intr-o gaura si nu am de unde sa-l apuc. Este vorba de un surub din cele doua ce tin placutele de frana pe fata. Un mecanic inaintea mea a avut grija ..... nooot.

Treaba urata e ca incercat in multe feluri si am ajuns la concluzia ca as avea nevoie de un tarod pe invers...de 4 sau 5.

Unde as putea gasii tarozi pe invers? sau la cine as putea sa apelez?

 

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci o metoda pt desfacut surubul ala... care am citit-o pe net, dar nu am incercat-o

Se ia un burghiu cu cap vidia (cica asta e cel mai tare), se polizeaza capatul pana il faci ca o surubelnita.

Il bagi in surub si ii dau 2-3 ciocane ca sa intre in surub. Cica materialul din care e facut surubul e mai moale decat materialul burghiului.

Apoi se defileteaza...

 

Usor de zis greu de facut! Multa bafta...

 

Tarod eu am luat de la Curtea de Fier de pe str. Lunga cu 3-4 lei + manerul ala in care se baga tarodul cu 15 lei (parca)... Dar tarodul este normal, nu stiu daca au pe invers...

Mesaj completat

Uite un film care te poate ajuta:

Remove a stuck screw

<iframe title="YouTube video player" width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/sKg-rX_U16o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mesaj completat

pardon.. linkul bun este:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutoooorrrrrrrr......

 

Cine ma poate ajuta cu scosul unui surub cu cap de imbus de 5 (fecundat, f00t00t...). Surubul e bagat intr-o gaura si nu am de unde sa-l apuc. Este vorba de un surub din cele doua ce tin placutele de frana pe fata. Un mecanic inaintea mea a avut grija ..... nooot.

Treaba urata e ca incercat in multe feluri si am ajuns la concluzia ca as avea nevoie de un tarod pe invers...de 4 sau 5.

Unde as putea gasii tarozi pe invers? sau la cine as putea sa apelez?

 

Multam

 

Se numesc extractoare nu tarozi pe invers, eu am luat din piata de la bartolomeu dar ala luat de mine cred ca am reusit sa il invart de 2 ori in surub pana am ramas cu el jumate in mana. E a naibii treaba daca e strans foarte tare. Extractoarea din alea mai erau in Hornbach dar la dublul pret fata de piata, acuma nu stiu daca si calitatea e alta ca aratau cam la fel.

 

Cam asa arata draciile

 

http://www.scule.info.ro/admin/poze/thumb_...31249650321.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lume!!!mi-am luat motocicleta...shi am nevoie de o baterie noua...faza e ca eu habarnam de service-uri sau magazinele specializate moto din bv...sa-mi zica cineva de unde sa-mi cumpar o baterie....defapt acuma nici nu stiu ce baterie ami trebuie...motocicleta e yamaha fzr1000...ma uit eu maine shi postez...va rog!!!astept adrese de magazine.....oferte(poate avetzi careva pe acasa o baterie)... ;)
am si eu o problema cu motoru meu(cbr600f)are pompa de benzina anulata_ii pe direct,mere el da se cam bilbiie intre 6 si 7 mii de ture si nu trece de 11 mii,sa fie din cauza lipsei pompei de benzina?,si daca da cit ar costa una(second)?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilul are 19 luni, 12-13 kg. Imi vine un prieten din UK (cu avionul) cu copilul in Romania si sta de sarbatori. O sa umblam prin tara un pic si voi merge si eu cu copilul meu, de aceea nu pot sa i-l dau eu si apelez la un binevoitor.

 

PS: Inca nu e obligatoriu sistemul ISOFIX pe nicaieri in Europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...