Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

E foarte bun amortizorul de la scaraebo, are aceasi lingime intre gauri ca si al meu. Asa ca te rog sa-l pui deoparte.

 

 

 

Ok,ne vedem cel tarziu miercuri in Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari

 

Cine ar putea sa-mi faca un parbriz touring pt un bmw f650 (din 94) pentru ca nu as vrea sa dau 80 de euro pe unu de la louis.

 

Mersi :)

 

 

/index.php?...10345&st=50

 

dar vezi ca rezistenta e mai slaba ca la cele de firma!

 

Daca citesti tot topicul o sa vezi ca e cineva care a facut pt F650!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari

 

Cine ar putea sa-mi faca un parbriz touring pt un bmw f650 (din 94) pentru ca nu as vrea sa dau 80 de euro pe unu de la louis.

 

Mersi :)

 

 

/index.php?...10345&st=50

 

dar vezi ca rezistenta e mai slaba ca la cele de firma!

 

Daca citesti tot topicul o sa vezi ca e cineva care a facut pt F650!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari

 

Cine ar putea sa-mi faca un parbriz touring pt un bmw f650 (din 94) pentru ca nu as vrea sa dau 80 de euro pe unu de la louis.

 

Mersi :)

 

 

/index.php?...10345&st=50

 

dar vezi ca rezistenta e mai slaba ca la cele de firma!

 

Daca citesti tot topicul o sa vezi ca e cineva care a facut pt F650!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari

 

Cine ar putea sa-mi faca un parbriz touring pt un bmw f650 (din 94) pentru ca nu as vrea sa dau 80 de euro pe unu de la louis.

 

Mersi :)

 

 

/index.php?...10345&st=50

 

dar vezi ca rezistenta e mai slaba ca la cele de firma!

 

Daca citesti tot topicul o sa vezi ca e cineva care a facut pt F650!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari

 

Cine ar putea sa-mi faca un parbriz touring pt un bmw f650 (din 94) pentru ca nu as vrea sa dau 80 de euro pe unu de la louis.

 

Mersi :)

 

 

/index.php?...10345&st=50

 

dar vezi ca rezistenta e mai slaba ca la cele de firma!

 

Daca citesti tot topicul o sa vezi ca e cineva care a facut pt F650!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari

 

Cine ar putea sa-mi faca un parbriz touring pt un bmw f650 (din 94) pentru ca nu as vrea sa dau 80 de euro pe unu de la louis.

 

Mersi :)

 

 

/index.php?...10345&st=50

 

dar vezi ca rezistenta e mai slaba ca la cele de firma!

 

Daca citesti tot topicul o sa vezi ca e cineva care a facut pt F650!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva vreo placa de prindere givi in plus si e dispusa sa o de-a la schimb cu a mea, pen ca a mea nu prea se-mbumba cu prinderea de pe motor(chestia aia rosie).dsc00052up.th.jpg

multumesc anticipat

ps: contra cost nu am coco :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva vreo placa de prindere givi in plus si e dispusa sa o de-a la schimb cu a mea, pen ca a mea nu prea se-mbumba cu prinderea de pe motor(chestia aia rosie).dsc00052up.th.jpg

multumesc anticipat

ps: contra cost nu am coco :)

 

Nu te chinui cu schimburi...... oricum va trebui sa o manaresti! Daca vrei sa o montezi relativ ca inpoza nu vei avea loc si de pasager!!!! Va trebui sa montezi suportul mult mai in spate. Hai sa vezi la mine. Trebuie sa o montezi minim 15 cm mai in spate fata de pozitica la care te gandesti tu ca ai vrea sa o montezi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! Imi cer scuze ca postez aici,dar pe forumul de echipamente nu am primit nici un raspuns.

Am un costum de piele din 2 bucati pe care as vrea sa-l spal. Se poate la masina cu program special pentru rufe delicate sau cu programul pentru incaltaminte sport sau trebuie sa merg neaparat cu el la curatatorie??? A mai bagat cineva echipamentul de piele in masina de spalat? Al meu nu are protectiile detasabile (buretii sunt in captuseala si aceasta este cusuta).

Va multumesc pentru ajutor.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia cu crema o stiam de la adidasi,ca se poate curata pielea cu lapte doina si ca e buna pentru hihdratare,nu stiam exact daca si ce se intampla daca il bag la masina de spalat (mi-e frica sa nu se ia culoarea-e negru cu alb si rosu, acesta

Mi-e ca la spalat migreaza rosul spre alb. La curatatorie parca nu l-as duce pt ca am inteles ca nu e bine sa aibe protectiile in ele si ca te pun aia sa semnezi ca il lasi pe proprie raspundere si in case shit,nu prea ai ce face... Oricum,aseara l-am uitat afara si mi l-a plouat asa ca azi cred ca o sa-l bag in masina de spalat cu apa rece si cu putin detergent :)

Multumesc pentru raspuns! O sa-mi iau si o crema sa-l dau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu's ce masina de spalat ai, dar daca e cu centrifuga, ai sanse mari distrugi costumu. Daca te intrebi cum se face pielea spalata la masina, ia o coala A4 si smotoceste-o. Cred ca o sa-ti faci o idee destul de buna. Asa ca strange din dinti si spala pielea cu o carpa/burete si sapun, iar captuseala ia-o frumos la perie si sapun. La final clatesti cu dusul. O sa dureze maxim juma de ora. Nu uita, nu usuci pielea la soare sau sursa de caldura, asa ca asteapta-te la cel putin 2 zile de lasat la uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oaca parca si l-a spalat pe al lui cu apa si sapun, si dup-aia cu lapte de corp Doina. Daca nu il dai cu ceva creme dup-aia se intareste si o sa fii Robocop.

 

nu cu apa si sapun ma.... :bounce: ai innebunit?

Cu servetele umede, apoi cu lapte doina...dar asta era acum vreo 5 ani, in primul sezon. Intre timp am gasit cu 2 lei o solutie la 500 ml pentru curatat pielea si merge super cu ea. apoi, bineinteles, dat tot costumul cu crema neutra...sau in functie de culoare, pt cine are alb / negru.

Dar e migala, iti cam vine sa te urci pe pereti pana il termini..... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sfat rapid :bounce: am pasager si arcurile de pe spate sunt setate la 3 (din 5 - din fabrica), trebuie sa le pun la maxim? ca motoru se lasa cam aiurea si nu stiu exact daca intinsul lor la 5 duce la un comportament aiurea la gropi, curbe de ex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu trebuie sa modofici, depinde si de greutatea pasagerului

in plus vezi ca trebuie sa modifici si presiunea in cauciucuri (asa zice la carte)

 

 

mersi fain de sfat, am gasit shmenu cu reglajul telescoapelor, dar in carte n-am dat de presiunea pneurilor... mersi oricum de reply \m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa modific pozitia furtunelor de frana si nu stiu daca inelele de etansare pot fi refolosite motiv pentru care...

-de unde din brasov pot cumpara inele de etansare pentru furtunele de frana cu camasa metalica?

multumesc anticipat!

dsc00051ea.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi fain de sfat, am gasit shmenu cu reglajul telescoapelor, dar in carte n-am dat de presiunea pneurilor... mersi oricum de reply \m/

 

 

eu la Suzuki TU250X care era foarte asemanatoare cu Marauderul tau de 250, aveam un abtibild pe protectia de lant unde rau trecute presiunile recomandate

 

Uite ce scrie in manualaul de Suzuki TU250X:

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa migrez de la open face la flip-up, buget de criza.

 

dilema mea:

CABERG V2R sau AIROH MATHISSE RS

Daca aveti vreo recomandare mai buna, sunt deschis, dar bugetul e maxim 550 RON cu transport pana la Brasov.

Mesaj completat

As mai adauga Nitro F347vn si F348vn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...